Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımlarınızı Bekliyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba forumdaşlarım Bende artık yavaş yavaş motorsiklet tutkumu hissetmeye başladım. 1 buçuk senedir Kanuni 150U Atv kullanıyorum ancak motorlar hatta racing motorlar ilgimi çok fazla çekmeye başladı. Artık dayanamıyorum diyebilirim Herneyse ben konuma geleyim bu hafta boyunca biraz bakındım kafamda 6 tane motorsiklet belirledim. Bazısı gerek fiyat olsun gerek performans olsun aklımı çok fazla karıştırdı ve üye olup sizinde düşüncelerinizi almak istedim.

HONDA CBR 125R
    YAMAHA YZF R125
    HYOSUNG GT250R
    MEGELLİ 250R
    DERBİ GPR 125R
    APRİLİA RS 125

Daha önce scooter ve atv tecrübem var ama tam anlamıyla motor camiasına ilk kez adım atıyormuşum gibi düşünebiliriz. Beni zorlamayacak Allah korusun kaza bela göstermeyecek ama performans anlamında fiyat anlamında beni doyuracak makineyi bulmamda yardımlarınızı bekliyorum. Benim içimden geçen model Megelli 250R ancak bazı kronik sorunları olduğunu okudum yeni modellerde var mıdır bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum forumdaşlarım. İyi forumlar, teşekkürler.

Bütçe olarakta 9.000 lira olarak düşünüyorum ama az miktarda oynayabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    İlk öncelikle hoşgeldin. Eğer başını ağrıtmayacak bir motor istiyorsan üstelik ilk vitesli motorun olacağı için megelli'yi unut derim ben.
    Sebebi ;
    https://www.youtube.com/watch?v=4cBdM0AcVKY
    aprilla ve derbi hakkında bir bilgi sahibi değilim.
    Hyosung için gidon açısı çok dar olduğu için şehir içinde acemiye sıkıntı yaratabilir.
    en iyisi ilk adımı atacaklar için honda cbr 125 veya yamaha yzf r 125 senin için uygun olacaktır

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    HONDA CBR 125R
    YAMAHA YZF R125

İkisinden birini tercih etmelisin tercih sana kalmış, ikisininde birbirinden güzel açıkcası

Megelliden uzak dur diyorlar herkes, Enes arkadaşımızın attığı videoyu sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim. Hyosung biraz büyük gelebilir ilk başlar için. Derbi de parça sıkıntısı yaşayabilirsin. Forumda kullanıcıları var mı bilmiyorum ama varsa da 9-10'u geçmez.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Aprilia rs125 i bunlardan ayir kardeş. ..onlar sümüklü bocek kalir rs in yanında. Hele de düzgün kullanildiysa...

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    cbr 250

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Megelli'yi tamamen sil sakın alma o derece aman Allah korusun!
    Bence Yamaha YZF R125'ye o kadar para verilmez.
    Hyosung GT250R güzel motor ama gidonu kısa şehir içi çok zorlar.
    Kısacası en güzeli senin için Honda CBR 125R.

Megelli'ye gelen yorumlardan sonra tamamen uzaklaştım o fikirden. Çok teşekkür ederim fikirleriniz için. Şuan aklımda sadece 4 motor kaldı

Aprilia RS125
    Derbi GPR125R
    Yamaha YZF R125
    Honda CBR125R

Benim için şuan öncelik CBR125R'da. 2.el piyasası daha uygun ve bütçemi dahada kısarak sahip olabilirim. Ama bir yandanda düşünüyorum okuduğum kadarıyla Aprilia RS125 mükemmel performans veren bir makina. 9 bin liraya kadar 2.elleri mevcut ama tam bilgim yok makina hakkında biraz daha araştırma yapmak istiyorum yada yapan arkadaşların yorumları benim için çok daha iyi olur. Kullanmış kişiler varsa dahada güzel olur. Perşembe günü fuarda deneyimlemek istiyorum ancak hepsini deneyebilir miyim bilemiyorum. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim devamlarını bekliyorum heyecanla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Aprilia RS125'in Türkiye satış temsilcisini buldum ve EURO üzerinden satış yapıldığı için 13 bin küsür bir fiyatı var ve bu beni gerçekten çok zorlar. Yamaha YZF R125 ortalama 9.500 liralık bir fiyat standartında. Derbi GPR125R zaten bulmak çok zor ve fiyatı 9 bin lira küsürlerde bütçem olsa Derbi yerine elbette Yamaha'yı tercih ederim. Elimde bir tek Honda CBR125R kalıyor 8 bin liralık fiyatıyla.

Yamaha YZF R125 ve Honda CBR125R arasında seçim yapmak gerekirse eğer hem maliyet olarak hem satış sonrasını düşünerek sanırım CBR125R tarafından yana seçimimi kullanacağım.

Ancak bişey sormak istiyorum YZF R125 ile CBR125R arasında performans olarak oluşabilecek bir fark var mıdır?

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Cbr125 125 le başlarsan iyi olur 250 bir sonra ki seviye
    bende biriktirmeye başladım İnşallah bi CBR250R düşünüyorum hayırlısı
    http://www.youtube.com/watch?v=VvpLy81lT40

Motosikleti
    Sym Mio 100
    honda hayat onda hiç düşünme cbr125r al bir honda bayiine git motora ısınıcaksın zaten kafandaki tüm soru işaretlerini silmiş olucaksın fuarda da yeni modellere bakarsın zaten şimdiden hayırlı olsun inşallah dilediğin motoru alabilirsin

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi şey soruyum bende belki gülebilirsiniz ama aklımda bi kaç günden beri aradım bulamadım honda ne malı üretildiği yer neresi .

Fuarda deneyince sanırım benim için daha iyi olacak. Verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yorumlar için çok teşekkür ederim. Ve Honda Japonya menşeili bir marka diye biliyorum.
    sSameT bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler