Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mototal ile ilgili bir soru.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Herkese merhaba arkadaşlar.Uzun bir süredir 2. el arayışı içindeydim.Hem paramı biriktirdim hem de motosikleti denk getirdim.Bildiğim kadarıyla Mototal,Honda'nın yetkili bayi.İşin özü herhangi bir yere kontrol ettirmeden firmanın motorla ilgili söylediklerine daynarak gözü kaplı olarak alsam tabiri caizse daha sonra bu benim için kötü bir deneyim olur mu?Biz sattığımız motora güveniyoruz diyorlar ama sonuçta ticaret yapıyorlar söyledikleri laf havada kalabilir.Mototal bu bakımdan güvenli midir arkadaşlar?Saygı ve sevgilerimi sunarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Mototal'da (Mototal Sina değil, diğeri) 3-4 yıl önce beğendiğim K1200S'in sadece grenajlarında lokal boya olduğunu sölemişlerdi. Plakası da üstünde olmadığından şase numarasının çaktırmadan fotosunu çekip, Borusan'a sordurduğumda motorun pert kaydı olduğu ortaya çıktı.

Sonradan dükkan sahini yanılmıyorsam benim sorumluluğum yok, çalışanın hatası gibi bişiler demiş ama yersen tabi.
    semihss, dockerengin, pistolpitt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Ne güvenilir markalar var internete yaz bi araştır ben bu yüzden 2. El araçların tümünden soğudum özellikle motosikletler daha berbat durumda imkanın varsa biraz daha birikim yap sıfır al yada paranın yettiğini al

Motosikleti
    Yahu zaten bu dolaplardan 2. el birşey alamıyorum.Ustayı bul,oraya götür,kontrol edecek olanın ne kadar anlayacağı da belli değil.Dünyanın işi.Sıfır almak da insanı yıkıyor.Usta işi olduktan sonra Bmw F650gs 'ye kayıyorum bu sefer de.Az yakıyor en azından.Onun da yetkili servisini yok sayacaksın.İyice çıkmaza giriyorum.Mantığım kontrol ettir diyor,duygularım insanlara güvenmeyi öğren diyor.Şeytan da diyor ki "insana güvende sen o zaman gününü görürsün" diyor.
    Arkadaşlar motor 2006 transalp.Bunda performans hava fitresi ve egsozu var.Birbirleriyle uyumlu olduğunu söyledi ama nihayetinde orjinal değil.Bunu biraz kafaya taktım yoksa sorun değil mi?Granajın ucunda sahibinin elinden duvara düşürmesi sonucu kırık oluşmuş gerçi buda pek sorun değil bence.Plakası açık o zaman herşey ortaya çıkar mı arkadaşlar?Hadi arkadaşlar bir el atın da cözüm bulalım.Saygı ve sevgilerimi sunarım.
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mototal'da (Mototal Sina değil, diğeri) 3-4 yıl önce beğendiğim K1200S'in sadece grenajlarında lokal boya olduğunu sölemişlerdi. Plakası da üstünde olmadığından şase numarasının çaktırmadan fotosunu çekip, Borusan'a sordurduğumda motorun pert kaydı olduğu ortaya çıktı.

Sonradan dükkan sahini yanılmıyorsam benim sorumluluğum yok, çalışanın hatası gibi bişiler demiş ama yersen tabi.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Arkadaşım 3-4 yıl evvel kızıltoprak mototal dan bir honda shadow alıyordum.
    Satan kişi oradan satış işlerine bakan bir kişinin arkadaşıymış. Gözün kapalı alabilirsin
    çok iyi dedi.
    Ben yine de ustaya bir baktırmak istiyorum ekspertiz ücreti neyse ödeyeceğim dedim.
    İsmi hatırladığım kadarıyla Ferhat olan usta baktı. Aradığımda usta motorun egzosuyla
    oynandığını ve ufak bir kazası olduğunu söyledi. Bana hiç sorunu oladığını söyledikleri için
    soğudum ekspertiz parasını ödeyip vazgeçtim.
    Bu söylediğim usta motatalın ustasıdır. Yani aynı kurumun adamı bana gerçekleri söyledi
    dolayısıyla ben bundan dolayı mototala güvenirim.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu zaten bu dolaplardan 2. el birşey alamıyorum.Ustayı bul,oraya götür,kontrol edecek olanın ne kadar anlayacağı da belli değil.Dünyanın işi.Sıfır almak da insanı yıkıyor.Usta işi olduktan sonra Bmw F650gs 'ye kayıyorum bu sefer de.Az yakıyor en azından.Onun da yetkili servisini yok sayacaksın.İyice çıkmaza giriyorum.Mantığım kontrol ettir diyor,duygularım insanlara güvenmeyi öğren diyor.Şeytan da diyor ki "insana güvende sen o zaman gününü görürsün" diyor.
    Arkadaşlar motor 2006 transalp.Bunda performans hava fitresi ve egsozu var.Birbirleriyle uyumlu olduğunu söyledi ama nihayetinde orjinal değil.Bunu biraz kafaya taktım yoksa sorun değil mi?Granajın ucunda sahibinin elinden duvara düşürmesi sonucu kırık oluşmuş gerçi buda pek sorun değil bence.Plakası açık o zaman herşey ortaya çıkar mı arkadaşlar?Hadi arkadaşlar bir el atın da cözüm bulalım.Saygı ve sevgilerimi sunarım.
    Barkın abinin programına katılan bir arkadaşın (sanırım kurye) kullandığı transalp i 450bin km de sattığı ve daha sonra motoru satın alan ustanın km yi düşürdüğünden bahsetmişti istersen o video yu bir izle, bence 2.el tamamen şans işi bence ince kendin karar ver, tabiki her zaman sıfırdan yanayım

Motosikleti
    Sonuçta bu motor onların.Alacağımız yere motoru expertiz yaptırmak pek mantıklı gelmedi.Sizin olayda ustayla satanın bir alakası yok.Herhalde burda kimse yoğurdum ekşi demez.Ama genede bunu düşünmek lazım.Teşekkürler.
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 3-4 yıl evvel kızıltoprak mototal dan bir honda shadow alıyordum.
    Satan kişi oradan satış işlerine bakan bir kişinin arkadaşıymış. Gözün kapalı alabilirsin
    çok iyi dedi.
    Ben yine de ustaya bir baktırmak istiyorum ekspertiz ücreti neyse ödeyeceğim dedim.
    İsmi hatırladığım kadarıyla Ferhat olan usta baktı. Aradığımda usta motorun egzosuyla
    oynandığını ve ufak bir kazası olduğunu söyledi. Bana hiç sorunu oladığını söyledikleri için
    soğudum ekspertiz parasını ödeyip vazgeçtim.
    Bu söylediğim usta motatalın ustasıdır. Yani aynı kurumun adamı bana gerçekleri söyledi
    dolayısıyla ben bundan dolayı mototala güvenirim.
    dockerengin bunu beğendi.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    mototalın servisinden şikayetim yok ama magazasından birşey alırken 2 kez düşünmek gerek

Motosikleti
    Motor kazasız deniyor.Plakada kontrol ettim.2 tane hasar gözüküyor.Benim boyalı ya da boyasız diye takıntım yok.2 tekerli olduğu yerde düşer de,o halde de alırım ama bu söylenmezse o zaman iş değişir.Nerde kaldı güvenirlilik.Bir de 2.elde güven yazmışlar.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    mototal bence istanbul'un en guvenilir saticilarindandir. ben bir yanlisliklarini gormedim. hafif bir kurnazlik durumlari var, ona bir sey diyemem ama uyanik olman lazim. mesela soracagin her motor icin cok temiz sakin kacirma, hic dusmesi kazasi yok derler ama biraz motosikleti arastirinca ufak tefek seyleri oldugunu ogrenip surpriz de yasayabilirsin. ama ismini lekelememek icin de cok sorunlu bir makineyi zaten dukkanlarina almazlar, icine sinmeyen bir durum oldugunda bir hafta 10 gun icinde de arkasinda durur ellerinden geleni yaparlar. bir arkadasim cbf 150 almisti, motordaki seslerden rahatsiz olup 2 gun sonra iade etti oradan biliyorum. alirken cok temiz sorunsuz denmisti orasi ayri

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mototal bence istanbul'un en guvenilir saticilarindandir. ben bir yanlisliklarini gormedim. hafif bir kurnazlik durumlari var, ona bir sey diyemem ama uyanik olman lazim. mesela soracagin her motor icin cok temiz sakin kacirma, hic dusmesi kazasi yok derler ama biraz motosikleti arastirinca ufak tefek seyleri oldugunu ogrenip surpriz de yasayabilirsin. ama ismini lekelememek icin de cok sorunlu bir makineyi zaten dukkanlarina almazlar, icine sinmeyen bir durum oldugunda bir hafta 10 gun icinde de arkasinda durur ellerinden geleni yaparlar. bir arkadasim cbf 150 almisti, motordaki seslerden rahatsiz olup 2 gun sonra iade etti oradan biliyorum. alirken cok temiz sorunsuz denmisti orasi ayri
    Bu ne çelişkili mesaj 2.mesajı okumadın galiba, pert motor kaktırıyorlardı diyor arkadaş...
    #sürenadam

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demekki mototal den birşey almıyoruz teşekkürler.
    gursus bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Ben yoshimuranın bir egzozunu sormak için 3 hafta yetkili bekledim her aradığımda "2 gün içerisinde gelecek arkadaş" dedi telefona çıkan,,3 hafta 2

günün bitmesini bekledim en sonunda tepkimi ortaya koyunca patavatsızın biri zeytin yağı misali yüzeye doğru süzüldü...

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne çelişkili mesaj 2.mesajı okumadın galiba, pert motor kaktırıyorlardı diyor arkadaş...
    ya diyorum ki, guvenilebilir cunku en azindan malin arkasinda duruyor. guvenilmez cunku satmadan once bazi seyleri gizleyebiliyor
    ama istanbulda boyle olmayan motor dukkani var mi? ben hic gormedim, duymadim
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    Arkadaşlar plaka sorgusu sonucu 2 kazaya karışmış.Toplam bedeli 700 tl.Anladığım kdarıyla perten döndürme değil diye düşünüyorum.Yanlışsam beni uyarın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)