Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

etmeyin; yardım mardım etmeyin ::rantinp:

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    maltepe e5 üstündeki OPET te hava pompasını ararken ( yeri değişmiş ) geri geri giderken kırmızı plastik dubalara takıldım ve motor=pcx sağ ayağımın üzerine yattı ama solla yere basıyorum ve gidondan tutarak kaldırmaya çalışıyorum. biraz uğraştım baktım olmayacak tam kendimi yere yatırıp ayağımı alttan çekmeye karar vermiştim ki 2 tane vatandaş ( her kimseler ise burada da TEŞEKKÜR EDERİM, Allah razı olsun ) yardıma koştu. bunlar olurken bir tane pompacı hareketlenmedi ya... FİLM gibi izliyorlar..
    şimdii sövsem bana ayııp, sövmeyeyim... 3 günde bir yakıt aldığım istasyon. Ama işte lastik havasını hep başka yerde basıyorum. bu sefer orada basayım dedim; demeseydim keşke.

kaldırdılar motoru (sağ olsunlar). bastım çalıştı. gittim pompaların arasına bir tane araba yok ama film var, beni izliyorlar. devirdim motoru dedim: başlarını yaa yaa manasında salladılar. E be insan evlatları madem görüyorsunuz bir el ataydınız ya...

gittim İşletme MÜDÜRÜNÜ buldum. diyorki ben şimdi bunlara bağırıp çağırayım mı, kovayım mı?
    yav gözüm sana bağır çağır diyen var mı? biri düşünce yardım etmez misin diyorum ben ederim diyor. ( ee saol be... )

diyorumki tansiyon düşer şeker düşer derken, onlara yardım ediyoruz dedi....

anladınız durumu: şekeriniz düşerse, tansiyonunuz çıkarsa yardım ediyorlar ama motorla düşerseniz etmiyorlar haberiniz olsun. siz siz olun OPETTE motordan ya da motorla düşmeyin.

kusuruma bakmayın, akşam akşam başınızı ağrıttım. :(
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    buyuk sehırlerde medenıyet kalmadı dostum. onun ıcın canını sıkma. bu arada sana gecmıs olsun.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Müdürün yanına gitmen saçma olmuş.Pompacıların öküzlüğü
    ERROR88 ve maxi97 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıtını her zaman shell yada bp istasyonlarından al işletme müdürleri böyle kuruluşlarda her şeyi takip eder, öyle kuka vs. ayağına dolanacak bişey asla göremezsin ama öyle dandik yerlere girersen yere motor yağı döküldüğünü görüp temizlemeyeni bile var.lastiğe de 5-10 lira verip nitrojen vurdur yoksa onunla uğraşılmaz her hafta kontrol etmek zorunda kalırsın senin için işkenceye dönüşür.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ben de bizim burdaki opeti şikayet etmiştim motoru yıkamıyorlardı, bi daha da gitmedim. kendileri en beğenilen yakıt şirketi...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    yapacak bişe yok...
    geçen arkadaşla şehir içine girdik arkadan 100lük cup motora gaz vere vere geliyor bizi solladı öndeki araba frene basınca oda arabaya çarpmamak için fren basınca motoru yatırdı hemen durduk yardım ettik...kısacası kişinin kendi vicdanı kendi yetişme şekline göre değişiyor...
    başkası olsa apaçi allahtan buldu belasını deyip geçip gidebilirdide.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    başınızdan talihsiz bir olay geçmiş. Geçmiş olsun. Ancak iki tane öküzün yaptığını opete mal etmek bence mantıksız. Herşeyin içinden bir çürük çıkar. O da size denk gelmiş.

Oysa ki opet bence kaliteli benzini ve hizmeti ile diğerlerinden bir adım önde. Şöyle ki; ben motoruma 98 oktan benzin atarım ve bildiğim kadarıyla sadece opette var. Ayrıca en temiz WC'ler opette (sürekli denetim altındalar) Bu da insana değer verdiklerini gösterir.

Ayrıca 3 opet çalışanının arabamı 150 metre ilerideki benzin istasyonuna ittiğini bilirim.

Yani başıma sizinki gibi bir olay da gelse ben bunu o firmaya mal etmezdim şahsen. Size tekrar geçmiş olsun.

(Opet çalışanı değilim ve herhangi bir bağım yoktur)
    _pLay_06 bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Sürekli opetten alırım, hiç bir sıkıntı görmedim. İki tane adamın "insiyatif" kullanma konusunda öküzlüğü. Görevleri değil ama insan yardım eder tabi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    shell de de gizli müşteri uygulaması var...
    en ufak şikayette bayiye cezalar, yaptırımlar yada verilen imtiyazlarda kısıtlama gelebiliyor...
    motosikleti alınca shell den alıcam gibi..2. olarakta opeti düşünüyorum.. arabam varken opetten alıyordum kaliteli yakıtı var ve aldığım bayinin hizmetinde sıkıntı yaşamammıştım hiç...

Yaşadığınız olay gerçeten can sıkıcı... başıma gelse galiba bende tekrar oraya gitmek istemezdim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Müdüre gitmeniz anlamsız olmuş. Pompacılar'a ayar oluyorum bende. Adamı azarlar gibi konuşuyorlar iyi akşamlar,kolay gelsin, hayırlı günler diyorum adam hiç iplemeden dönüp arkasını gidiyor.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Bence iki kişi olduklarından birbirlerinin gazına gelip yardım etmemişlerdir. Allah bilir birde konuşuyorlardır aralarında motor işi sakat diye.
    Geçen shell e gittim. devamlı ordan alırım benzini. Yıkamacıya "bi su tutta kabası gitsin çamurun" dedim. "Abi al tabancayı sen tut" dedi. Geçenlerde biri illa motorumu yıka demiş. Adamcağızda yıkamış. sonradan takılma bütün stikırlar çıkmış. Motorda geç çalışmış. bi sürü problem çıkarmış adam. Yıkamacıda diyoki " abi ben ne anlarım etiketten stikırdan. bas suyu dedi bende bastım"
    Şimdi bu adammı suçluu? yıkamacımı suçlu?
    Geçen haftada durduk yerde yatırdım motoru. Trafik polisi yardım etti kaldırdık. Bide bakış attıki...." madem tutamıyosun ne artislik yapıyosun" der gibi. Hemen kaçtım....

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    totalden alıyorum sürekli pompacılarla pek muhatap olmuyorum benzini al çık muhabbete başlarsan bu kaç yapıyor ibreyi fulledin mi kaç kr yakıyor öyle uzayıp gider

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Memleketteyken opetten lastiklere hava basarken yoldan son sürat geçen bir ambulans ve arkasında kuş sınıfı bir araba. Sonradan öğrendikki öndeki ambulansta babaları varmış. Düğünde balkondan düşmüş, durumu baya kötüymüş Edirne'ye götürüyorlarmış (Memleket-Edirne 100 Km.). Arabaya gaz almaya girdiler ama araba su kaynatmış kaputtan dumanlar yükseliyor. Araba gidebilecek durumu yok. Benzinliğin müdürü: "Bırak arabayı atlayın benim arabaya gidiyoruz." dedi adamı ve ailesini aldı götürdü. Pompacılar adamın arabasını ittirerek çektiler kenara.

Kıssadan hisse içinde insanlık olduktan sonra hangi şirket olduğunun önemi yok.

anlamamıştır adamlar düşüyor mu kalkıyor mu? boşver takılma bir daha gitmezsin olur biter,insanlardan iyilik beklemeyince hayat daha sürprizli oluyor;)

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Geçmiş Olsun Kardeşim Sıcağı sıcağına daha sinirim geçmedi burda konuyu gördüm Opette bende kıl oluyorum. Az önce eve geliyom işte girdim opete depoyu fulle dedim. Adam pompada kola basıyor çekiyor 1inci kademeye ikinci kademeye en son hıza alıyor falan getiriyor. Dedim al şunu 1 inci kademeye dursun orda ne oynuyop duruyon. Can sıkıntısı bizimkisi diyo ya bi sktr git amq tek bana denk gelmiyormuş demekki. Her önüne geleni çalıştırırlarsa böyle olur. En güzeli ben pc yi falan kapatıp kahve falan içeyim. Konuyu görünce daha çok Sinirlendim. Bu arada Tekrardan Geçmiş olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Bir ay öncede aynısına benzer olay geldi başıma 4 senedir yakıt aldığım yer denyonun biri geldi motorun arkasına vurdu yavaştan Yakıt dolarken kızınamı hanımına mı vermiş arabayı bide adam bağırdı falan iyice sinirlendim. Pompacı 4 senedir tanıyor beni Elin adamını savunuyor bide Yani yazdığım bu tek değil benim en hassas konularımdan birisidir bu petrol ofislerindeki olaylar. KEsin bir olay geliyor o petrollerde. Artık alacam şişemi arabayla gidecem alıp gelecem. Bidonla istediği kadar oynasın 10 litreyse en fazla 50 lira olur hile falan yapamaz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pompacıları kaldırıp yerine bilgisayar koysalar ya ? akbil dolum makinalarına bile parayı sokuyosun doldurup veriyo. pompalarında öyle olması lazım. birde en ücra köşedeki pompadan alın biri gelip çarpmasın. hortumuda en son havayada kaldırırsınız

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Özellikle uzun yolda opette durmaya çalışırım. Olayı opete bağlamayalım. Olayın asıl nedeni; Bence müdüre gitmeniz çok iyi olmuş ama elemanların öküzlüğünün sebebi müdürlerinin öküz olması dolayısıyla... İnsan elemanları çeker "Arkadaşlar, hiç olmazsa işyerimiz sınırlarında zorda kalan insanlara yardım edelim" der. İnsan müşterisine özenli davranır, müşteri değilse de insanlık adına yapar bunu?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)