Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet Teslimi Hemen Oncesi Trafige Cikmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Konu sacma gelebilir ancak daha once tecrube yasayan varsa bilgi almak istedim. B ehliyet sahibiyim, A2 direksiyon sinavini da gectim ve tum evraklarla bugun ehliyet icin trafik tescile basvurdum. Ehliyet haftaya verilecekmis. Ben bu hafta izinliyim ve iznimde yeni aldigim motorumla eve yakin sakin birkac sokakta antreman yaparak bos vaktimde tecrube kazanmak ve motora alismak istiyorum. Murhpy kanunu isler ve terslik olur ya bir araca vb carptim, bir kazaya karistim diyelim. Boyle bir durumda ehliyetsiz mi kabul edilirim yoksa zaten hersey hazir ve trafik tescilde ancak sadece kart basilmadigi icin idare ederler mi. Ne dersiniz? Bu kadar ehliyetsiz apacinin cirit attigi bir ortamda yan sokakta antreman yapma adina endiselenmem komik gelebilir ama dedim ya bu lanet murphy kanunlari hep terse yatirir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    ehliyeti eline almadığın sürece ehliyetsiz sayılırsın. şubede kart hazır olsa yani sistemde tc kimlik numarandan çıksa bile ehliyetsiz dolaşmanında bir cezası var bunuda unutma.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Olay gerçekleştiğinde ehliyet bilgin sisteme girilmediyse 727 Lira, sisteme girilmiş ama kart basılmamış/sana ulaşmamışsa 172 Lira ceza yersin. Sınava girip sertifikanı almamış olsan 1462 Lira olacaktı ceza.
    semihss ve zakirhasan bunu beğendiler.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Sonuç itibari ile her iki olasılıkta da cezayı yersin

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kardesım sen sen ol kımseye guvenme ehlıyetını alana kadar o dıreksıyonun basına gecme bu kadar zaman sabretmıssın bıraz daha sabret bence

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    banada ehliyeti alırken haftaya gel demişlerdi başvurduktan 2 gün sonra gittim basılmıştı

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben b ehliyeti almama 1 gün kala bağlatmıştım arabayı. tüm evraklarım hazırdı o plastik parçasına bir ton para vermediğin sürece
    kurallar gereği araç kullanma yetkin yok maalesef.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben sabah dosyamı verdim öglen ehliyet cebimdeydi

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay gerçekleştiğinde ehliyet bilgin sisteme girilmediyse 727 Lira, sisteme girilmiş ama kart basılmamış/sana ulaşmamışsa 172 Lira ceza yersin. Sınava girip sertifikanı almamış olsan 1462 Lira olacaktı ceza.
    Cok net bilgilendirme. Tesekkurler. Cevap yazan tum herkese tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada ehliyeti alırken haftaya gel demişlerdi başvurduktan 2 gün sonra gittim basılmıştı
    Yarin gidip kontrol edeyim 😊

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Senle aynı durumdayızBen 30 yaşında heves ettim sınavdan sonra motoru aldım hatta aynı renk aynı motoru almışızBen bekliyorum çıkmasını,dün çok istedim geziim diye sonra şeytana uyma dedim.Bence sende bekle.Ehliyet çıktıktan sonra gezebilirsin.Ben bikaç kez yanımda ehliyet yokken arabayla çevrildim.Kimlik numarasından baktılar ceza yazmadılar.Gerçi yeni polisler pek bi ceza meraklısı hükümete para lazım sanırımKazasız belasız sürüşler dilerim.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

cozep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FALCON ktm 100s
    bir hafta cok uzun bir sure degilmi en fazla 2 gun icerisinde cikmasi gerekmiuomu.o kadarmi yogunluk varmis

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    devlet plastik bir karta üç lira vermediğin için üç yüz lira ceza keser

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı cozep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir hafta cok uzun bir sure degilmi en fazla 2 gun icerisinde cikmasi gerekmiuomu.o kadarmi yogunluk varmis
    Randevuyu bile 1 ay sonrasina veriyordu sistem ama gidip rica edip aradan girdim.

Bu arada hem izinliyim hem de hava guzel diye motora bindim az once. Evin yanindaki sokak bombos ama oraya inmek icin virajli bir yokus var. Yokusun basinda tirstim ve beklemeye aldim. O arada sagolsun kuryeci bir arkadas halimi anlamis indireyim ben abi dedi. Indirdi ama sonra cikamadim bir turlu. Arka fren yokusta tutmadigi icin on frenle duruyordum. Onu birakip gaza asilamayinca ve virajdan da korkunca geri geri saldim. Alip elime cikarsam dedim ama alet o kadar agir ki mumkun degil. Ondan sonra yolumu degistirip ana yola indim ve mahallenin etrafindan dolasip evi buldum. Yokus kalkis inis ve viraj calismasi olmadan nasil ehliyet verilebiliyor bu sistemin sorgulanmasi sart. Kursta olsun honda gs1 de olsun surekli kapali alanda duz asfalttasin. Gercek hayatla tanisinca panik oluyor insan. Halbuki sistem mutlaka trafige de cikarmali araba kurslarinda oldugu gibi. Isin tek olumlu yani epeyce bir terleyip kilo vermem ve tabii sayaci 5 km.ye getirip tecrubemimi artirmam oldu diyebilirim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir gün ehliyetsiz gezdim üstüne trafik durdurdu hiçbir şey olmadı hatta ceza yarım diye evrakları memura verdigimde bana parmak izi kağıdı verdiler islemin kayda girdi eğer sıkıntı olursa bu kağıdı göster demişlerdi
    kusura bakmayın yazım hataları için telefondan giriyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cozep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 milyon kişiyle aynı şehirde yaşamayınca garip geliyor tabi

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Indirdi ama sonra cikamadim bir turlu. Arka fren yokusta tutmadigi icin on frenle duruyordum.
    Yokuş yukarı çıkarken asıl ön fren tutmaz, teker kilitlenmiş halde geri geri kayabilirsin. Yokuş yukarı arka fren kullanılır.

kaskın ve montun olduğu sürece bi sorun yaşamazsın istersen avrupadan asysys geçiş yap tabi kaza yaparsan başın belaya girer kendine güveniyosan hiç durma

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Yokuş yukarı çıkarken asıl ön fren tutmaz, teker kilitlenmiş halde geri geri kayabilirsin. Yokuş yukarı arka fren kullanılır.[/QUOTE]

Katiliyorum ama ben durduktan sonraki durumdan bahsediyorum. Arka fren sıkılıyken alet geri kaciyordu ancak on freni de sıktıgımda sabit duruyordu.

müracat ettiğin günün akşamı hazır olur genelde ,yoğunluk durumuna bağlı tabi.. senin anlattığına benzer bir durum anlatayım, b ehliyetim var a2 almak için sabah erkenden gittim öğleye kadar işim bitti akşama gel dediler fakat yeni b+a2 ehliyeti almak için eski ehliyeti teslim ediyorsun emniyete. ehliyetsiz kaldım bende senin gibi... arabada emniyetin önünde kalacak hemen gidip kapıdaki memura sordum ve bir kaza yada denetime takılırsan ehliyet olmadığından ceza yersin dediler, tabi riske girmedim ve arabamı emniyetin önünde bırakıp akşama ehliyeti almaya gidince aldım arabamı, sana tavsiyem ehliyetini almadan motorunu kullanma sakın

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Benimde ehliyetim motoru aldiktan 1 ay sonra geldi evin ara sokaklarinda alistirma yaptim trafige cikmadim gerci ara sokaklarda trafik ama en azindan ana yola cikmadim .
    Kaza yapmadigin surece trafik seni ara sokakta durdurmaz ancak KAZA YAPMA ! :D

Ehliyeti aldığım ilk gün akşam saat 2 gibiydi öğlen değil akşam dikkat çekerim ve polis arka sokakta çevirdi...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)