Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İspanya'daki MT-07 lansmanına Altın elbiseli adam götürülmüyor !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Saffet üçüncü motosiklet kullanmayı bilmiyorki...
    Yani neyin testini yapacak?
    Onun bindiği her motorun freni iyi olacak,her motor süper gazlayacak,her motor kıvrak gelecek...
    Sonuçta adamın limitleri belli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yamaha tr ye
    yamaha eu ya
    yamaha globale nasıl ulaşırız. mail atalım. telefon açalım.

artık bu ülkede yalamalığın, övmenin insanları kandırmadığını; motor testini motorcunun yapması gerektiğini ANLAMALARI GEREKTİĞİNİ anlatalım.
    ondan sonra bir dark saydım gelir, karışmam

Barkının söyledikleri benim için önemli diyen arkadaşlarıma hak veriyor, katılıyorum. haa; mt07 alacak tecrübem ve ekonomim şu anda yok ama eğer olsaydı, Barkın olmuş bu alet, öneriyoruz dese bir dakika durmazdım... mt09 a imrenerek bakıyorum. içim gidiyor...

Barkın Önemlidir...

imza potansiyel yamaha müşterisi...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya sanki Barkını götürmediler diye bu motoru almıycaz. 2hafta geç yayınlar videoyu. Ayrıca belliki iyi bir motor, Yamaha kolay kolay yaş tahtaya basmıyor artık. Son 4-5 yıldır çıkardığı modeller ortada. Ağırlığı belli, gücü belli, üretim amacı belli. Bu motor nasıl kötü olabilir ki? Çok merak ediyorsanız biraz daha beklersiniz.

Sanki Rahmi bey ve Saffet beyin söyledikleri kesin doğru mu olacak, onlar tarafsız mı? Rahmi beyin eğitim amaçlı Yamaha ile anlaştığını biliyoruz (ki uzun süredir yamaha ile ilişkili kendisi). Bu demek değil ki dürüst olmayacaklar ama hiçbişeyden de emin olamayız. Milletin lafına göre motor almamayı yada sızlanmamayı bi öğrenemedik!

Ayrıca Barkının incelemelerine de çok güvenmiyorum. Tamam doğruları söylüyor ama neye göre? Kendine göre.
    maxiscooter bunu beğendi.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    altın elbiseli adamın gitme taraftarıyım.Babam bile aea'ı tanıyor ama tanıma şekli biraz farklı Hani şu motorların her i.neliğini söyleyen adam değil mi o
    CEM. ve kemboo bunu beğendiler.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    AEA ın enduro düşmanlığı motorlara değil kullanıcılarına genellikle enduro kullananların kendini bilmiş ukala tipler olduğunu düşünüyor.
    Tarafsız yorum yaptığı için lansmanlar a çağrılmıyor bence.Ürettiğim motorun bütün hatalarını söylerse bende çağırmam!
    kurufasulye ve kemboo bunu beğendiler.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Milyon tane sebebi olabilir. Gitmek zorundamı?
    Gitmeyince bir şeyler tersmi gidiyor? Şu birilerine teslim olma güdüsünü bırakamıyoruz
    millet olarak. Yani adam iyi diyorsa gidip alıcaz, değil diyorsa tu kakamı?
    Barkın bilgisi ve tecrübesiyle daha az bilgili ve daha az tecrübeli
    insanlara çok yayrarlı oluyor bu yadsınamaz ama bir marka kendisiyle çalışmak zorundamı?
    MT09 videosunu hatırlayın. Makineyi yere göğe sığdıramadı. Şimdi Yamaha'cı mı oldu?
    Kötü bir kaç şey söylese -Bak Yamahayı kötüledi o yüzden istemediler mi diyecektik?

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Gitmek istese hesabı cepten öder yine gider. Mesele yok.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Milyon tane sebebi olabilir. Gitmek zorundamı?
    Gitmeyince bir şeyler tersmi gidiyor? Şu birilerine teslim olma güdüsünü bırakamıyoruz
    millet olarak. Yani adam iyi diyorsa gidip alıcaz, değil diyorsa tu kakamı?
    Barkın bilgisi ve tecrübesiyle daha az bilgili ve daha az tecrübeli
    insanlara çok yayrarlı oluyor bu yadsınamaz ama bir marka kendisiyle çalışmak zorundamı?
    MT09 videosunu hatırlayın. Makineyi yere göğe sığdıramadı. Şimdi Yamaha'cı mı oldu?
    Kötü bir kaç şey söylese -Bak Yamahayı kötüledi o yüzden istemediler mi diyecektik?
    kimse zaten gitmemesini adama bağlılığımızdan üzüldük demiyoruz, barkın net tarafsız olduğu için böyle kişilerin ölmemesi ve büyük motor firmaları tarafından tanınması için istiyoruz, barkın gitsin he desin değil, elbette gelince yine tanıtımını yapar, ama bir yerden sonra onuda yapamayacak duruma gelicektir, herşeyi cepten cepten nereye kadar karşılayacak, ordan burdan kıytırık sponsorluklarla yürütmeye calısıyor, o yüzden yamahanın hondanın kawasakinin tavır almasını değilde tanıyıp bilip, onuda böyle etkinliklerde belli bir çevre üzerinde etkisi olduğunu bilerek çağırmaları doğru olurdu...

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    AEA iyidir, tespitleri güzel. Ama bir motorun lansmanına gidilecekse daha objektif birini tercih etmeleri daha doğru olur diye düşünüyorum. Bilgisine, tecrübesine kesinlikle lafım yok. Ben de izliyorum fırsat buldukça videolarını, yayınlarını. Fakat, karşısına dandik motorla kim geldiyse her seferinde çok pis aşağılıyor gibi geldi bana. Tamam honda 1000rr değil karşısındaki motor da, yani o kadar dövmeye gerek yok. Ya da döversin ama aşağılamazsın. Ayrıca masraflar Yamaha tarafınadn karşılanıyorsa, normal yani 2k işi. 3. çok. Ki 3. kişi bas bas hondacıyım diye bağırıyor. Ne anlamı var.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Malum her çarşamba canlı yayın yapıyor kendi youtube kanalında, 20000 aboneye yaklaştı ne kadar çok abone o kadar tanıtımını artırır. Son yayınında sorulara yönelikte ve burada söylenenlerle alakalı baya bir konuştu aslında. Aşağıda canlı yayının videosunu linki
    lentini75 ve KURT-BOZ bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Arkadaşlar bu tanıtım ispanya da Türkiye'de değil... ayrıca gitmediği daha avantajlı bence ... Motor gelince burada özel kendisi tanıtır ve daha prestijli olur. Oraya gitse ve adamların tarafından yorumlasa belki bizler burada farklı düşünüp hakkında, AEA tarafsızdır diyemeyeceğiz. bir de bu yönden düşünün olayı..

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana hiç garip gelmedi...Brakın Bayoğlunu bende izliyorum ama şu açıdan düşündünüz mü hiç?? Yamaha yerinde siz olsanız takipçisi 20 bin civarı olan ve bunların büyük kısmı "abi cbf mi ybr mi apache mi?" diye adamı mesaja boğan takipçisi olan adamımı seçersiniz yoksa ntv de sanırım her hafta programı olan aea ye göre nispeten daha fazla kişinin göreceği,kanal değiştirirken bile denk gelip "bu neymiş ya ?" diye merak uyandırabilecek bir program sunucu ve yapımcısınımı çağırırsınız??? Şu da var belki aea motoru çok daha iyi övebilir saffet üçüncüye göre ama motorun lansmanının tvde dönmesi elbette onların daha çok işine gelir...

Ben bu konuda eksiklik ya da garip bir durum göremedim.
    merr, beko12345, cece89 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Otomobil müşterisi bunları yer ama motosiklet,hele de mt-07 gibi belli kitleye hitap eden müşterilerin tercihinde Barkın gibilerin önerisi öne çıkar.Saffet Bey sadece motoru anlatmış olur,Yamaha Türkiye de ana akımda bir reklamını yayınlamış,aha biz böyle bir motor getirdik demiş olur,zaten biliyor olanların tercihini değiştirmez.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hiç garip gelmedi...Brakın Bayoğlunu bende izliyorum ama şu açıdan düşündünüz mü hiç?? Yamaha yerinde siz olsanız takipçisi 20 bin civarı olan ve bunların büyük kısmı "abi cbf mi ybr mi apache mi?" diye adamı mesaja boğan takipçisi olan adamımı seçersiniz yoksa ntv de sanırım her hafta programı olan aea ye göre nispeten daha fazla kişinin göreceği,kanal değiştirirken bile denk gelip "bu neymiş ya ?" diye merak uyandırabilecek bir program sunucu ve yapımcısınımı çağırırsınız??? Şu da var belki aea motoru çok daha iyi övebilir saffet üçüncüye göre ama motorun lansmanının tvde dönmesi elbette onların daha çok işine gelir...Ben bu konuda eksiklik ya da garip bir durum göremedim.
    Doğru empati.Fakat saffet üçüncününde söylediklerine inanacak bir motor camiası yok bence.

Az biraz motordan anlayan adam bir motosikletin mutlaka ama mutlaka kötü,yada iyi olmamış denecek bi tarafının olduğunu bilir.Ama saffet ağabeyde sağolsun tüm motorlar zaten süper.Yeterki ona versinler,inceletsinler,emeğe saygı der hiç bişey söylemez.

Barkın Bayoğlu gördüğüm kadarıyla motorun anasını ağlatan bi adam.Bindiği motor kendini ağlatmaya kalkarsada hemen söyleyen,söyleyebilen bir adam.Saffet,barkın kadar sınırlarında kullanamadığı için hiç bir motorun eksik tarafını görmeyecek ve söylemeyecektir.Çünkü ntv de program yapıyor.Çünkü adamlar lansmana onu çağırıyor.Kötü dese olurmu.Olmaz.

Çok önemli değil barkının gitmesi yada gitmemesi.Elbet o motor onun eline geçecek ve tanıtım videosunu çekecek.Kimsenin söylemediği,söylemeye cesaret edemediği şeyleride eminim söyleyecek,olumlu ve olumsuz...
    arslan26 ve agrasiwe bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA ın enduro düşmanlığı motorlara değil kullanıcılarına genellikle enduro kullananların kendini bilmiş ukala tipler olduğunu düşünüyor.
    Tarafsız yorum yaptığı için lansmanlar a çağrılmıyor bence.Ürettiğim motorun bütün hatalarını söylerse bende çağırmam!
    enduro kullanıcılarının çok bilmiş ya da ukala olması motorculuklarından değil genel olarak sosyal yaşantılarından yaptıkları işlerden geliyor. en çok vurduğu bmw r1200gs kitlesi dünyada da dahil kır saçlı, evli çocuklu, paralı kişilerden oluşur. buraya kadar eyvallah.

yalnız enduro kullanıcılarının ukalalığı ss kullanıcılarının apaçilikleri yanında devede kulak. her zaman söylerim. rumelihisarına gidin bir kafeye oturun; geçen on endurocudan dokuzunun kaskı kafasındadır ama geçen on ss çinin dokuzunun kaskı kolundadır. diğerinin ise hiç yoktur.

konuya dönecek olursak; saffeti ipleyen kim. ntvde yayınlanacak reklamı olacak diye götürüyorlar adamı. bir nevi "alo saffet"

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

yanlış anlaşılmasın ss çilere genel olarak bir şey söylediğim yok. sadece bir istatistiği abartıyorum
    culers, agrasiwe, gursus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro kullanıcılarının çok bilmiş ya da ukala olması motorculuklarından değil genel olarak sosyal yaşantılarından yaptıkları işlerden geliyor. en çok vurduğu bmw r1200gs kitlesi dünyada da dahil kır saçlı, evli çocuklu, paralı kişilerden oluşur. buraya kadar eyvallah.

yalnız enduro kullanıcılarının ukalalığı ss kullanıcılarının apaçilikleri yanında devede kulak. her zaman söylerim. rumelihisarına gidin bir kafeye oturun; geçen on endurocudan dokuzunun kaskı kafasındadır ama geçen on ss çinin dokuzunun kaskı kolundadır. diğerinin ise hiç yoktur.

konuya dönecek olursak; saffeti ipleyen kim. ntvde yayınlanacak reklamı olacak diye götürüyorlar adamı. bir nevi "alo saffet"

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

yanlış anlaşılmasın ss çilere genel olarak bir şey söylediğim yok. sadece bir istatistiği abartıyorum
    Enduro kullanıcıları dünyada ve Türkiye de,orta yaş ve üzeri kişilerdir.Bende bu yaş grubu içerisindeyim.
    Bu yaş grubu insanların görmüşlüğü geçirmişliği mutlaka ki,gençlerden fazladır.Bu da gençler tarafından ukalalık olarak algılanıyor.Buna Barkın da dahil.
    Barkın ın tarzını çok beğeniyorum.Ama hep SS cilere yönelik çalışmaları ve hafif apaçi davranışlarıda beni üzüyor.
    Hedef kitle olarak,SS cileri ve apaçileri seçmiş olduğunu düşünüyorum.Bu durumdan dolayıda sponsor bulamıyor ve bu konuda dertleniyor.
    Her kesime hitap etmeye başlayınca,işlerin daha olumlu yönde ilerlediğini görecektir umarım.
    memduhb ve Gundogdu bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar anlayan anlamıştır ancak anlamayanlar için söyleyim.Türkiyede ki otomotiv endüstrisi altın elbiseli adam değil,takım elbiseli adam istiyor.Yani kısacası altında çalışan,kendi işini ve reklamını yapan,onun yönünde ses ve görüntü veren.Barkın abiyi severim fakat bende üretici ve ithalatcı olsam Türkiye de onu çağırmam sebebi ise şudur bizdeki insan kendinin ne kadar boş olduğunu göremeyip birisinin attığı boka veya haklı olsada bulduğu kusura tamamen takılan ve hemen değersizleştirmeye çalışan bir model.Barkın abi kendi üslubuyla eleştirir ise bu onların işine gelmez kısacası.
    kemboo bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Barkın Abiyi neden çağırmadıkları ortada çünkü adam iyiye iyi ,kötüye de kötü diyor. Buda büyük firmaların işine gelmiyor olsa gerek.
    Birde Barkın Abi KTM nin 990 enduro modelini incelelediği bir videosu vardı ve bu motoru çok beğendiğini tepkilerinin filan çok harika olduğundan bahsetmişti.Yani adam motor enduroda olsa başka motorda olsa iyiyse bunu belirtiyor, hakkını yemiyor.

Bence değerini bilmemiz lazım çünkü gönüllü ( gönüllüsünü geçtim objektif olarak paralı test edende yok ) olarak başka test edecek kimse yok , canım Türkiyemde

Tekeriniz düz bassın

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Bence herkes yamaha turkiye sikayet bolumune yazmali

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

yamaha-turkey@gmx.yamaha.com sanirim e mail bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

info@yamaha-motor.com.tr birde bu ben yazdim valla
    grognard bunu beğendi.

lentini75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X CR 2015
    Barkın beyin paylaştığı her videoyu izliyorum, art niyet taşıdığını düşünmüyorum, aksine eleştirmenin doğal sürecinde bazen ölçü kaçıyor. Markası modeli ne olursa olsun en basit mopedler dahil bence ciddi bir üretim sürecinden geçiyor ve çinli bile olsa bir motorsikleti a dan z ye yapmak her babayiğidin harcı değil diye düşünüyorum. Benim motorumu da sevmiyor ama ben yine de gidp ER+6 mı satın aldım keyifle de biniyorum. Barkın beyi de keyifle izlemeye devam ediyorum. Saffet bey ise bence sadece Doğuş grubunun testlerini yapsın...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)