Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fikirlerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    iyi aksamlat MT ailesi size bir konuyu danışmak istiyorum tam 1 hafta önce mondial 125 kt motorum ile istanbul avcılardan manisa salihliye yola çıktık yolculuğumuz öyle yavaş geçti ki inanın motor 80 üstüne çıkmadı ve normal saatten baya geç vardık tabi geç olsun güç olmasın ama inanın yolun bu kadar uzun olması acayip yordu beni sizlere olan sorum ise ben motorumun 100 km den düşmemesini istiyorum dişli ile alakalı konuları okudum ama hep karışık anlatıldığı için bu konuyu açma gereği duydum sizce dişli olarak nasıl bir değişiklik yapmalıyım motorumun dişlisiyle oynayarak hızını geliştirmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ön dişliyi büyültürsen 5 vitesin ölür .d

Yokuşlarda bayırlarda çok zorlanır ( birde 2 kişi isen ) 5 vites kaç bin devrin altında ölüyor tork fazla düşmesse ön dişliyi bir diş büyültmeyi dene

100 kmh sabit hız biraz zor ( subap ayarıda yaptır )

Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    aslında benim isteğim 5. viteste belirli bi devrin olması ama hızın artması uzun yolda 100 km den düşmesin yanı ona göre bir ayarlama yapmak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

peki tek kişi sabit 100 km olması zormu tek kişi göremezmiyim 100 km ön dişliyi büyütsem titreşiminde azalacağını düşünüyorum orjinal dişlideki fazlalık devir dişli büyüyünce hıza aktarılacak fabrika dişlileri gerçekten küçük motor çok devir yapıyor hız yok yakıtta artıyor titreşimde

Motosikleti
    Var
    Devrin yükselmesse hızında yükselmez

100 için bi rahat 8.600 devir ister :D

Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    eğer olmazsa hem dişli ayarlaması yapıp hemde motorumu 150 cc ye büyütmeyi planlıyorum tek kişi 80 den sonra bağırıyor 5. viteste resmen 6. vitesi istiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

aslında durum şöyle motor 5. viteste 10000 deviri tek kişi rahat görüyor onda sorun yok vazır vazır titriyor ve motor gitmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

yani motor 5. viteste bile çok devirli ön kısmın dişlisini büyütsem motor bayılırmı ki sizce

Motosikleti
    Var
    5 vites rahatlatma vitesi olduğu için 6 vitesi istemesi normal sanmıyorum 6 vites olsada bu sefer devir yükselmiyor diyecen :d

5 viteste 10.000 devri rahat gördüğüne göre hızın niye 100 de kalıyor yada o devirde kaç yapıyorsun cps ile ölçtünmü

Dişli ucuz 5 lira takmasıda 5-10 lira arasına değişir beyenmessen eski dişliye dönersin olur biter

Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    kadrana göre 80 i geçmiyor hızım 5. viteste dişli olayını deniyeceğim arka dişliyle oynasam nolur boyut olarak büyültmekmi hızı artırır küçültmekmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

durumum olsa iyi bir motor alıcam ama bu yaz manisaya tekrar gideceğim için rahat gitmek istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)