Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Amortisörün takıldığı yer kırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar mondial drift marka motorumun arka amortisörlerin takıldıp somunla sıkıldığı yer yani saplama şaseden kırıldı bunu kime yaptırabilirim olurmu tornacı veya kaynakcı filan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    olur kolay yapılır da nasıl kırdın onu aynı motor bndede war
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    kardeşm arkayı düşürmek için kısa amortisör takıcaktık somunu gevşetirken elimizde kaldı dikkat edin derim de kime yaptırcam kim yapar nası olur bi fikrin warmı

Motosikleti
    üst tarafmı alt taarafmı kırıldı zaten onu tutan kalın bi somun gbi kalın bi boru parçası bile olur arkadan normal civarayla kontra yaparsınız gitbi kaynakçıya çok kolay
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    üst tarafı keske alt olsa orjinal olsun istiyom acaba orayı komple kesse aynısını tornacıda yaptırıp tekrar kaynak olurmu bide bu şase yaparken hangi kaynak kullanılır

Motosikleti
    elektrot kaynağı tutuyor merak etme aynı kalınlıkta bi demir bul zaten demircci bulur tornaya git yiv açsınlar içine öle kanattır orjinal gbi olsun dersen hemen bi siyah boya

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    hmm tm kardesm de şasi kaynağı elektrot kaynağımı oluyor oksijen filan deilmi

Motosikleti
    şaseye elektrot kaynağı oluyor oksijende yapılabilr heralde

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    demekki çin malinin hepsinde oluyor bu. bende de oldu usta sokerken yarı belinden kirdi.tabi usta kolaya kaçtı o civatanin kalan kısmının içine dış açtı küçük civatayla tutturdu amortisoru. ben öyle idare ediyorum

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bizimde az bi kısım kalmıştı diş wardı oraya zarzor oturttuk dedigin gibi bunu araştırdınızmı peki nası yapılabilir filan

Motosikleti
    allah allah bana daha olmmadı söküp mobylet amasörü takmıştım sırf nası görüncek die :D öle caım sıkıınca iki tekeri çıkartırım arka çatalı filaan sonra takarım zinciri yağlarım şans işimi ne artık

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Önce elindeki somuna göre istedğin boyda civata alıp kırılan civatanın yerine onu kaynattırabilirsin..Tornacıda diş

çektirmek daha maliyetli olacaktır.. Kırılan civatanın kalan kısmınıda kesip düzeltip aynı yere yeni aldığınız

civatayı kaynattırın..
    crxforever bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben öylearastirdim usta matkapla deldi sonra klavuz la da cıvata yeri açtı oylelik gidiyor sıkıntı yok zaten yük o kalan kısma biniyor. ama görüntü kötü tabi :-) kesilip cıvata kaynatilir oda ne kadar sağlam olur tartışılır. sanayide tornaci demir işiyle ugrasanlarla beyin firtinasi yapmak gerek :-)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    İşini düzgün yapan bir kaportacı orjinalinin aynını yapar. Hemen hemen tüm mondial commuter motorlarda aynı sıkıntı var.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar dedik çin malı almayın diye.

Müstehak
    Ahmet Abi bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    biz arkadaşlarla bugün söktük, benim motora alçaltma kiti (2 metal delikli parça) taktık, Allah'tan bir sorun çıkmadı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

bizdeki saplamaların pek bir özelliği yoktu sanki, sizin de saplamalar kırıldıysa sanayide bir cıvatacıdan bulursunuz, en güzeli mondiale sipariş edin orjinalini takın ...
    cenkito bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz arkadaşlarla bugün söktük, benim motora alçaltma kiti (2 metal delikli parça) taktık, Allah'tan bir sorun çıkmadı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

bizdeki saplamaların pek bir özelliği yoktu sanki, sizin de saplamalar kırıldıysa sanayide bir cıvatacıdan bulursunuz, en güzeli mondiale sipariş edin orjinalini takın ...
    Sanayideki civatacının sattığı orjinalden daha kalitelidir

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

merak ettim su alcaltma kitini, musait zamanınızda foto cekip atarsanız sevinirim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim su alcaltma kitini, musait zamanınızda foto cekip atarsanız sevinirim
    yarın benim motorun konusuna unutmazsam çeker koyarım

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bizim saplamalar kaynaklı ama o yani şaseye kaynaklı bakalım suan idare ediyorumda sorup soruşturup yaptırcam arkadaşlar bu bizim hatamızdandı ama driftin kotu yanları yol tutusu kotu lastigi deissende ybr gibi deil bu gun ybr surdum yemin ediyorum arkadaşdada war racing gibi yatırıo bisi olmuyo driftte yarısı kadar yap dusersin birde ybr az yakıo drift çok yakmaya basladı 3 4 kere subap ayarı yaptırdım ayar tutmuo ısınınca cok ötüyo fiyatına göre güzel motorda su yol tutusu iyi olsa cok iyi olcaktı ya...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)