Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Düzgün Motosiklet Tamircisi Yokmu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Dediğiniz yer tam imam hatibin karşısında benim okulum yani. Adı güven motordu sanırım bir kere ayna taktırmıştım birde balaklava almıştım fakat bakım filan yaptırmadım bahsettiğiniz kadar iyi midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz motor bulursunda ustan iyi olmazsa bi işe yaramaz !!!
    Aynen Öyle Hocam.Yeni Motor Almadan Sağlam Bir Usta Arıyorum.Oğuz'un Ustasına Bir Bakalım.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz yer tam imam hatibin karşısında benim okulum yani. Adı güven motordu sanırım bir kere ayna taktırmıştım birde balaklava almıştım fakat bakım filan yaptırmadım bahsettiğiniz kadar iyi midir?
    Çin motorları için evet. Çin ve diğerleri diye ayırdığımızda yani diğer gurubu için ise hayır. . .

Türkmenistanlı eleman kendi ülkesinde bmw motor topluyormuş. Eski kasa bmwleri gözü kapalı söküp topluyor. Çin gurubu harici gidilmez.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motorları için evet. Çin ve diğerleri diye ayırdığımızda yani diğer gurubu için ise hayır. . .

Türkmenistanlı eleman kendi ülkesinde bmw motor topluyormuş. Eski kasa bmwleri gözü kapalı söküp topluyor. Çin gurubu harici gidilmez.
    Zaten önünde çin dışında fazla motor olmuyor. Neyse fikirtepede bir abimin babasının dükkanı var oraya bırakırım bende teşekürler.

tamircilerin çok büyük çoğunluğu böyle. ufak tefek tamirleri, yağ değişimi gibi basit şeyleri kendiniz yapmayı deneyin. inanınki çoğu tamirciden daha iyi yaparsınız.
    MetinK. bunu beğendi.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Çin motorları ile bisikletciler motor tamircisi oldu. Honda aldım servisten başka yere gitmiyorum. Bu gün Michelen lastik taktırdım, uzun araştırmalarım sonucu Honda servisinden ucuzunu bulamadım. Tamirciler piyasa malı parça kullanıyor, orjinal diyorlar yalan piyasa malı. Yıllardır edindiğim deneyimler böyle.
    MetinK. bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Olaya kendi açımdan gireyim.. Çin motorları kendimiz söküp takalım tamam.. Fren balataları,zincir,manetler,gidon,akü,filtre,yağ değişimi,teller tamam hatta motorumu kendim boyadım.. Peki arka teker rulmanlarını nasıl değiştiricem? Kaldı ki alet çantamda ona uygun birşey yok.. O da yetmezmiş gibi sitede oturuyorum.. Zincirimi yağlarken uzaylı gibi bakıyorlar arka tekeri söktüğümde ne olur acaba..

Ustaya tamam kendimiz yapamıyorsak para yediririz.. Ancak mutlaka başında dururum.. Ona verdiğim paranın içinde o konuyla ilgili eğitim paramda var usta fark etmese de.. Aynı konuyla ilgili bir daha ustaya gitmem..
    MetinK. bunu beğendi.

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya kendi açımdan gireyim.. Çin motorları kendimiz söküp takalım tamam.. Fren balataları,zincir,manetler,gidon,akü,filtre,yağ değişimi,teller tamam hatta motorumu kendim boyadım.. Peki arka teker rulmanlarını nasıl değiştiricem? Kaldı ki alet çantamda ona uygun birşey yok.. O da yetmezmiş gibi sitede oturuyorum.. Zincirimi yağlarken uzaylı gibi bakıyorlar arka tekeri söktüğümde ne olur acaba..

Ustaya tamam kendimiz yapamıyorsak para yediririz.. Ancak mutlaka başında dururum.. Ona verdiğim paranın içinde o konuyla ilgili eğitim paramda var usta fark etmese de.. Aynı konuyla ilgili bir daha ustaya gitmem..
    Hay Ağzına Sağlık Hocam.Forum Çok Bilmiş Kaynıyor.

Motosikleti
    esk iderbi mulhacen 659 , yeni Nc 700S
    Motora var küçükçekmecede erdoğan usta sakın götürmeyin, hava filtresini ve yağ filtresini değiştirmez bir de üstüne sağ sinyal yanmıyor diyince şimdilik idare et diyen usta

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)