Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bazı Motosiklette Arka Tekerler Neden Tek Taraftan Tutuyor .....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Herkese Hayırlı pazarlar arkadaşlar foruma fazla girmiyorum artık 1 haftadır kafama bu soru takıldı Özellikle ss motorlarda bence çok güzzel duran arka tekeri tek maşa tutuyor yani sağda herhangi bi maşa yok

Şöyle resimlede gösterim

Bu motosiklette dengesizlik yaratmazmı yük bi taraftan lastige biniyor bide lastik yerinden çıkmazmı diye kafamı kurcalayıp duruyor lakin bu tip motor üretimi yapanların çoğuda dev markalar kaç tane mühendis bunu düşünmüştür kaç tane testten geçmiştir bu olayı ayrıntılı anlatacak bi arkadaş varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    tasarım , mühendislik

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Bende hep düşünmüşümdür.Bütün ducatiler öyle.Hyperstrada da çok hoş duruyor.
    Benim motosiklette de öyle.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Tamamen şekil amaçlı. Çıkıcak olsa üretmezler dimi kardeşim az düşünsen bu konuyu açmazsın.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Simetri manyağı olduğum için böyle bi motorum olursa hergün baktığımda kafayı yerdim heralde

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Hem hafifletmek hemde şekil...
    M.balibey bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir de bunu bisiklette düşünün, kullanmaya korkuyordum :D
    wolrath ve erro bunu beğendiler.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    80lerin sonunda teknik olarak daha ne yapabiliriz, nasil daha iyi olur diye dusunen muhendislerin yaptigi bir guzellik. ama ikili catal seklindeki rijitligi saglayabilmek icin tek kolun daha saglam olmasi gerekiyordu. dolayisi ile daha agir oldu. e bu agirligi dusurebilmek icin de ozel malzemeler ve ekstra projeler ortaya cikti. bu da harcanan emek ve parayi artirdi. dolayisi ile, bakin biz de mono catal yapabiliyoruz diyen firmalarin hepsi bunu pahali motorlarda kullandi: ducati, bmw, honda vfr800 falan. ama esasinda daha kolay lastik degistirebilmenin disinda hicbir getirisi olmadi. aksine ekstra masraf yaratti. ha bi de estetik olarak cok guzel o apayri bir konu. ama teknik olarak bir faydasi yok hizli lastik degistirmenin disinda. eger oyle olsaydi motoGP de kullanilirdi.
    crxforever bunu beğendi.

Fren disk ve kaliperi ortada olduğu için daha dengeli arka fren yapar.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    bazı arabalar neden açılır tavan gibi bi soru olmuş

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen şekil amaçlı. Çıkıcak olsa üretmezler dimi kardeşim az düşünsen bu konuyu açmazsın.
    Arkadaş zaten yazmış dediğin şeyleri "okusan böyle başlık açmazsın".

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    soru gayet mantıklı arkadaşlar, niye açtın mantıksız gibi yorumlara bence gerek yok, bende hep merak etmişimdir, hatta gereksiz ev estetik olmadığını hatta insanda dengesizlik hissi oluşturacağını düşünmüşümdür de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80lerin sonunda teknik olarak daha ne yapabiliriz, nasil daha iyi olur diye dusunen muhendislerin yaptigi bir guzellik. ama ikili catal seklindeki rijitligi saglayabilmek icin tek kolun daha saglam olmasi gerekiyordu. dolayisi ile daha agir oldu. e bu agirligi dusurebilmek icin de ozel malzemeler ve ekstra projeler ortaya cikti. bu da harcanan emek ve parayi artirdi. dolayisi ile, bakin biz de mono catal yapabiliyoruz diyen firmalarin hepsi bunu pahali motorlarda kullandi: ducati, bmw, honda vfr800 falan. ama esasinda daha kolay lastik degistirebilmenin disinda hicbir getirisi olmadi. aksine ekstra masraf yaratti. ha bi de estetik olarak cok guzel o apayri bir konu. ama teknik olarak bir faydasi yok hizli lastik degistirmenin disinda. eger oyle olsaydi motoGP de kullanilirdi.
    Sağ ol hocam işte böyle bilgiler istiyorum bazı arkadaşlar kendilerini acayip akıllı sanıyorlar zaten sorudada söylemiştim kaç tane mühendis teknisyen vs kişi uğraşıyor lakin salak olan bi kaç kişi kendini akıllı sandıgı için soruyu yanlış yerinden anlıyor mesela titanyumdanda olsa o arka motoru sürerken ha bide oraya bakarım :D lickup arkadaşımızda söylemiş simetriden dolayı kafayı yerim diye ben adamların yaptıgı şeyi çok begendigimi fakat insanın aklındanda bunu nasıl iş diye istedigi kadar sağlam olsun 1 soru işareti bıraktıgını anlatmak istedim ve bizim ülkede
    olum ya çıkarsa dedimi iş psikolojikmen bitmiştir sağ olsun forumda %98 anlamış
    geriye kalan %2 çirkef ve aşırı zekadan dolayı konu dışı yorum yapmışlar teşekürler zaten site git gide saçma sapan hal almaya başladı
    Voodoo Child, ea1925, tinerci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    tüm otomobillerin ,kamyonların ve aklınıza gelebilecek araçların bu şekilde tekerlek taşıdığını düşündüğünüzde abes bir durum olmadığını anlarsınız..
    ama insanoğluyuz işte..konu motosiklet olundca kırılır,fırlar,çıkar gibi geliyor..neden hep iki çatal arasında düşünürüz tekeri..

oysaki tonlarca ağırlıktaki araçlarda da tekerleri ince bir mil taşıyor..mili sağlam yere bağladıktan sonra sorun yok anlayacağınız...

sadece kolay lastik değişimi bile sağlasa tek artısı bu olsa bile değer aslında...
    tinerci, COQ, MotorKafa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bunu bisiklette düşünün, kullanmaya korkuyordum :D
    http://brimages.bikeboardmedia.netdn...efty-fork2.jpg
    Nasil birseydir bu..hani ben bisikletimin sagindan solundan ses gelince korkuyorum.. Buna hayatta binmem.. Benle beraber 90 kg desek limit on frende tum agirlik onde ki hizi katmadan.. Onyargilarimi o kadar kolay kiramam ben

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil birseydir bu..hani ben bisikletimin sagindan solundan ses gelince korkuyorum.. Buna hayatta binmem.. Benle beraber 90 kg desek limit on frende tum agirlik onde ki hizi katmadan.. Onyargilarimi o kadar kolay kiramam ben
    Arkada tek maşa anlarım korkmam ama vespa gibi bu bisiklet gibi önde tek maşa alete binmem zaten ön takımlara karşı takıntılı derecede hassasiyetim var sık sık kontrol ederim 10 yaşındayken 16 jant bisikletin ön maşa kopmuştu yavaş olduğumdan şınav pozisyonunda ellerimin üstüne düştüm.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    lastik değiştirirken çok rahat olması. lastikçi benim venox un lastiğini değiştirme süresini 3te 1'i kadar zamanda bmw nin lastiğini değiştirmişti, bende o zaman anladım

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simetri manyağı olduğum için böyle bi motorum olursa hergün baktığımda kafayı yerdim heralde
    E hacı tek taraftan çıkan egzoza gözün takılmıyor mu? O da simetrik değil.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    adam, önce DÜŞÜNMÜŞ : nasıl daha HAVALI bişiler yaparım diye... (sonuçta satması lazım ki para kazanacak, italyanlıkta var akıl KARI KIZI nasıl kandırırıma çalışıyor )
    sonra ÇİZMİŞ: nasıl GÖRÜNÜR diye...
    daha sonra HESAPLAMIŞ: OLUR MU diye...
    en sonunda bakmış oluyor hem de ŞEKİL Lİ oluyor , HAVA LI oluyor

biz de gazlayıp , bol bol yol yapıp, İtalyan ne yapmış be arkadaş diye muhabbet edip, kol gibi bakım masraflarını öderiz . şekilli şeylere saygılarımla..
    sSameT bunu beğendi.

olum bak git

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)