Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Ehliyet Sınavında 8 Çizmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aman gazı komple kısıyım deme dengen bozulur gaz kolunu cok hafif acık bırak dengen bozulmaz düzlüktede 5 vitese atacam diye ugrasma 2 -3 ncü viteste yavas yavas git hızlı gidersen panik yapma ihtimalin var zaten hızlı giderim ucarım kacarım diyenleri sevmez hocalar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sakin ol bi kere gerisi arkadaşların dediği gibi gelir,önce sakin olacaksın bu işin ilk kuralı bu,sorunsuz alırsın inşallah

cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum yarın sonucu bildiririm artık

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    80 le giderken cek el frenini araba 145 derecede iken tak geriye bu arada direksiyonu tam terse cevir. Bak bakalim kac cizmizin ;)

Sevgili arkadasim nasil yapacaginizi soylerler / gosterirler herhalde?

EG50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmet
    Yarın bende gireceğim sınava .Hoca bana 4 kuka aralarından geçiceksin bide 20cm genişliğinde platform dedi.

cozep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FALCON ktm 100s
    gecen hafta bende gırdım.kursıyer bana 8 cızılecegını felan soylemedı.motora zaten hıc alısamamıstım.duz kontak gıttık tabı halıyle 8 de cızemedık hoca bana 8 cızemedın dedı.norml kullanıyorum ama skıntı yok acemının acemısı degılım.ben kalırım dıye hesap edıyodum kurstan aradılar gectın dıye sevındım.suruste hıcbır hatam cıkmamıs sadece 8 cızemedık.ama hocaların tutumu felan cok sıkıydı.kursıyerler bıle kendı aralarında konusuyolardı cok sıkıyolar felan dıye.hatta bı adam kenarda kendı motoruyla tur atıyodu adam ufaktan dustu.denetcıler adamı sınava bıle sokmadan eledıler sırası gelınce.(sen az omce dusen degılmısın. ewet. maalesef senı bu durumda trafıge cıkaramayız cok tehlıkelı)

Motosikleti
    Mz 251 1996 model
    Yeni yönetmelikte dubalar arası ve platform ile motor hakimiyeti ve denge olayına bakıyorlar, ayrıca yaklaşık 30 dk gibi bir sürede aktif trafikte kullandırıp arkadan kurs a ait araba ile takip edip trafikteki seyrinize bakıyorlar, size tavsiyem heyecanlanmayın korkulacak birşey yok dubalar arasında geçerken 2. vites ve gaz vermeden yarım debriyajla ama iki duba arasını tam ortalayıp dönüşler yaparsanız zorlanmazsınız, platforma hızlı girmeyin zor değil asıl olan ise trafikte kullanma konusudur. kesinlikle dönüşlerde sinyal vermeyi unutmayın esas olmazsa olmazları bu sollamalarda aynayı kontrol ediyormusun yada arkana bakıp kontrollu ve emniyetli geçiyormusun ona bakıyorlar heyecanını belli etmemeye çalış sana yarın ki sınavında bol şans,sana tavsiyem sınavdan önce sınava gireceğin motorla parkuru çalışırsan daha iyi olur bol şanşlar

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Sinava dun girdim ve yarim saat boyunca slalom + 8 + denge cubugundan olusan parkurda ilerliyorsunuz. Arkadasimizin sorusuna gelince ben donerken gazi kesiyorum motor iyice yavaslayip denge kaybolmaya baslayinca hafif gaz veriyorum zaten motor hemen kendini topluyor.

Motosikleti
    CBR 125R
    Birazdan geçtim sınavı ehliyet tamam diyerek gelir arkadaş
    orhanay06 bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    böyle şeylermi yaptırıyolar yaw ben alırken git ilerden dön dedi adam .kendi motorumla gitmiştim zaten o zaman scooter vardı bakmadı bile adam motora ahmet mi binmiş mehmet mi belli değildi aldık ehliyeti..:D

Alıntı Baraza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazdan geçtim sınavı ehliyet tamam diyerek gelir arkadaş
    geçtim sınavı ehliyet tamam arkadaşlar :D tavsiyeleriniz için cok teşekkürler. Hiç bir dert cıkmadı tek sorun km göstergesi bozuktu sürekli 10 da gidiyorum diye gösteriyordu 5. viteste gazı sonladım kac yaptığımı bilmiyorum :D

Motosikleti
    CBR 125R
    Tebrikler kardeş,güzel bir anı olmuş :D

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı byildizbyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtim sınavı ehliyet tamam arkadaşlar :D tavsiyeleriniz için cok teşekkürler. Hiç bir dert cıkmadı tek sorun km göstergesi bozuktu sürekli 10 da gidiyorum diye gösteriyordu 5. viteste gazı sonladım kac yaptığımı bilmiyorum :D
    Elvankent Sürücü Kursuna mı yazıldın yoksa bu Asyaların hep mi göstergesi bozuk? Gösterge yüzünden ben de alamıyordum ehliyeti az kalsın.

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Sabah bende geçtim ama 8 çizmedim.
    Herkes farklı bir şekilde 8 çiziyor kimi ortada kimi dubaların etrafında dönüyor.
    Bende sordum ''çizmesem kalırmıyım'' diye kalmazsın diyince motorla sadece bir dubanın etrafında döndüm .
    Sinyallere dikkat et diye çok uyardılar doğru zamanda açmak-kapamak gerek.
    Yaklaşık 10 km trafikte sürdürdüler.
    Yolu şaşıranları,güzergahı yanlış gidenleri direk durdurdular ve sınavdan bıraktılar.
    Yavaş gitme diye uyardılar 55-60 arası kullan dediler.

Yeni gireceklere tavsiyem ; Trafikte sınavdayken sağdan yol çizgilerine yaklaşmadan ve çizginin dışına çıkmadan kullanın.
    Sollama yaparken,dönüşlerde sinyal verin sollama bitimi-dönüş bitimi hemen kapatın.Açık kalmasın.
    Zaten parkuru tamamlarsanız geçtiniz demektir.Sizi durdururlarsa kaldınız

Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elvankent Sürücü Kursuna mı yazıldın yoksa bu Asyaların hep mi göstergesi bozuk? Gösterge yüzünden ben de alamıyordum ehliyeti az kalsın.
    Benim ki Alanya da idi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sınava sonrası da olsa bu konuda açıklama yapmakta fayda var. MTSK sınavları 29.05.2013 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre yapılıyor.
    YÖNETMELİĞİ okumak için tıklayın.

Yönetmeliğe göre sınav parkuru şöyle;

Yine yönetmeliğe göre sınavın şöyle yapılması gerekiyor;
    MADDE 35 – (1) “A1”, “A2” ve “H (motosiklet)” sınıfı sertifika sınavları, sınav güzergâhının bulunduğu
    karayolunda ve akan trafik içinde başlatılır. Karayolu üzerinde veya hemen bitişiğinde, (EK-7)’deki krokide belirlenen
    mesafelere göre seyyar olarak hazırlanan sınav alanında ve akan trafikte devam ettirilerek tamamlatılır.
    (2) Sınavın krokiye göre uygulanması:
    a) 6 metre genişlik, 115 metre uzunluğundaki bir yolun 40 metrelik kısmında motor çalıştırılır ve hareket ettirilir.
    b) Sekiz koni etrafında slalom yaptırılır ve koniler arasından geçmeye sağdan başlatılır.
    c) Konilerin bitiminde sekiz çizdirilir.
    ç) Sağa ve sola dönüş yaptırılır.
    d) 8-10 metre uzunluğunda 15-20 cm genişliğinde 3-5 cm yüksekliğinde yüzeyi tırtıklı kullanılacağı zaman yere
    sabitlenen demir veya dayanıklı malzemeden yapılmış platform üzerinde düzlemesine hareket yaptırılır.
    e) Hızlanma: Motorlu bisikletler için azami hız 30 km, motosikletler için 50 km’ye çıkartılır.
    f) Başlangıç konisi hizasında fren yapılır ve durulur.
    (3) Sınavda kullanılan araç-gereçler kurslar tarafından sınav merkezinde hazır bulundurulur.

Fakat henüz yeterli bir standardizasyon yapılamadığı için sınav uygulamaları ilçeden ilçeye, hatta aynı ilçe içindeki iki parkurda ayrı uygulamalar yapılabilmektedir.
    Önemli olan sınavda ne yapacağını bilmektir. O da yukarıdaki 35. madde de yazıyor. Sekiz çizme konusuna gelince yukarıdaki resimde parkurun sonunda hunilerle çevrilmiş bölümde içten ve hunileri devirmeden ellle nasıl 8 çiziliyorsa o şekilde hareket ederek 8 çizmektir. Vitesi küçük tutarak sekiz çizmek daha kolay olacaktır.
    potasyum bunu beğendi.

neshea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBS125
    herkese merhaba,

motosiklet zehrini yeni aldım, martta sınava gireceğim bende, ama bu kadar sıkışık ve zorlu olacağını düşünmemiştim hiç. Honda gs1 eğitimini aldım, orda hiç sıkıntı yaşamadım ama yazılanlar azıcık gözümü korkuttu. yapmayın etmeyin
    orhanay06 ve edim1234xxx bunu beğendiler.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Alıntı neshea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,

motosiklet zehrini yeni aldım, martta sınava gireceğim bende, ama bu kadar sıkışık ve zorlu olacağını düşünmemiştim hiç. Honda gs1 eğitimini aldım, orda hiç sıkıntı yaşamadım ama yazılanlar azıcık gözümü korkuttu. yapmayın etmeyin

bence honda gs1 de sıkıntı yasamadıysan sınavda da basarılı olmaman icin bi sebep yok!!! haydi bakalım. kolay gele ;)

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı neshea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,

Motosiketle ilk temasim Honda GS1 egitiminde oldu. Orada cok zorlanmistim. Bu parkur oradakinin yaninda cerez kaliyor. Orada zorlanmayan biri bu parkurda gule oynaya gecer. Kaldi ki ben orada zorlandigim halde burada gule oynaya gectim. Tabii surucu kursum da bu parkurda calistirdi iki haftasonu boyunca. Onun da cok olumlu etkisi oldu. Santimetresini ezberledigim bir parkurdu. Sinav ayni yerde yapiliyor

Bir ilave bilgi: denge cubugundan yavas gecmeye calismayin, isiniz zorlasir. Ve mutlaka cubuga degil karsiya bakmaniz kolay gecis yapmanizi saglar.
    edim1234xxx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı byildizbyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ki Alanya da idi.
    Sınav kalabalık mıydı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)