Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpeklerden kurtulma yolları (Videolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Güzel video emeğiniz için teşekürler lakin sadece sese karşı bi tepki verdiklerini sanmıyorum. Belkide yuvarlak bacaklı hayvanlar bizi kaçırıyo zannediyolar o yüzden bizi kurtarmak için harekete geçiyo olabilirler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Kimdir bu adi gecmeyen dogru bildigini sanan kisi?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    video güzel de kardeş bu kuçu kuçuya ne yapacaz onu söyle
    hayat2teker, Mamba09 ve sSameT bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video güzel de kardeş bu kuçu kuçuya ne yapacaz onu söyle
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...29274891_n.jpg
    Bu şeker şeyin bol bol öpücüğe ihtiyacı var

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel video emeğiniz için teşekürler lakin sadece sese karşı bi tepki verdiklerini sanmıyorum. Belkide yuvarlak bacaklı hayvanlar bizi kaçırıyo zannediyolar o yüzden bizi kurtarmak için harekete geçiyo olabilirler
    Sadece sese karşı tepki vermedikleri konusunda zaten hemfikiriz efenim. Önceki sayfalarda belirttiğim gibi, bunun bir çok sebebi var. Esprili bi şekilde "yuvarlak bacaklı hayvanlar" ibaresi aslında doğru, cismi tanıyamıyorlar ve 'ne yapsak?' moduna girebiliyorlar.

Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske hep kopekler saldirsa hem super sadik dostlar .

SIZ ASIL 2 AYAKLI KOPEKLERE YANI HIRSIZLAR ICIN VIDEO CEKSENIZ YA

OFFFFF SALAKCA BIR KONU
    Fikriniz için çok teşekkür ederim, hırsızlarla ilgili iyi bir bilgi birikimi toparlarsam, videoyu çekebiliriz. Yorumunuz için teşekkürler, sevgiyle kalın.
    sSameT bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Ben kopek gordummu yolumu degistiririm. Cok korkarim kopekten bi gun dag basinda 3-4 tanesi etrafima dolandi bende Motorun kornasina basip haaaaayttt hepinize kafa atarim dediysemde takmadilar biri ustume cullanirken tekmeyi agzina soktum parmagim sisti 5 gun inmedi neyse tekmeyi vurunca fiiiggyykk yapti bi raz uzaklasti bende motorun mars pedalina bastim calisinca son gaz verip kactim. Kopekten korunmanin en iyi yolu korumali agir bot tekmeyi vurunca ayagin acimasin. Her canli gibi insaninda kendini savunma hakki var. Birakalimda yesin mi bizi o kuduz disleriyle delik desik mo etsin o agziyla kim bilir neresini yaladi o kopek icim kalkti simdi bak. Yani cok abartmadan kopegi magdur etmeden kendinizi savunun

Emeğine sağlık Barkın abi bu konuyu anlatmıştı 2 gün önce..
    http://www.youtube.com/watch?v=KWiOK_1bj-Q

2 Teker değilde 4 teker kullanıyorum buralara pek sık girmem sadece motosikletlilere nasıl dikkat edebileceğimi öğrenmeye çalışıyorum.. Konunuzu görünce videoyu paylaşmak istedim

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    125 lik Motordan cikan sesle mi korkutacagim köpeği:D
    ben duruyorum oda duruyor baskabir cçözüm yok

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    moto kureyelik yapmaktayım her gün köpeklerle çebelleşiyoruz ama en kötüsü daha geçenlerde 10 a yakın köpeğin saldırması oldu ve paçamı yakaladı bitanesi çok zor kurtulmuştum

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    dostum çok güzel ve çok doğru bilgiler olan bir video bende katılıyorum ses konusuna sonuçta köpeklerin kulakları bizimkinden kat be kat yüksek frekansları duyar ayrıca bisikletlere de saldırmalarının sebebi zincirden gelen sestir. Bu ses köpekleri delirtir, mesela bazen çok gazlamayıp yokuş aşağı inerken köpeklerin yanından geçiyorum hiç tepki bile vermiyorlar ancak gazı açtığımda peşime takılıyorlar köpekleri çok severim ama geçen ısırıldım iki köpek tarafından takip edildim ve durdum sağımdaki biraz büyük olduğu için bacağımı yakaladı ve çekiştirirken dişleri geçti sonra bıraktılar bende hızlandım.

Bazı köpekler de sizin hızınıza bakıp bekliyor ve en yakın noktada saldırmaya çalışıyor bu gibi durumda köpekten uzak tarafa doğru hızlanmanız mantıklı olur.

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    Video için teşekkürler yapanın eline emeğine sağlık.
    Köpeklerin motosikletleri av hayvanı olarak görmesi ve özellikle ön tekere saldırıları sanırım tartışma esnasında sabitlenmiş. Ama nasıl kaçılacağı yada bu tehlikeyi nasıl bertaraf edebilceğimiz hakkında kimse net bir yazı yazmamış, buna istinaden nacizane tavsiyelerimi vermek istedim. Öncelikle köpek Motosikletleri yada bisikletleri av hayvanı olarak görür bu görsel yada işitsel farketmez. Saldıracağı yer %90 ön tekerleğinizdir ancak köpek size doğru koşmaya başlamadan önce sizin hızınıza bağlı olarak içgüdüsel bir şekilde kendi hızı Motosikletin hızı hesaplanıp gideceğiniz yöne sizinle tam kesişme noktasına doğru koşmaya başlar... Yapılması gereken; Köpeği gördünüz koşuyor,
    1- Çok az fazla olmamak kaydı ile gaz açılır bu buluşma noktasında köpeğin yapmış olduğu hesapları altüst edecektir ve köpek geride kalacaktır.
    2- Aynı şekilde belli miktarda yavaşlanır bu yine köpeğin bütün hesaplarını bozacak ve önünüzde kalacak muhtemelen geri dönecektir.
    3- Durmak ancak çoğu kişi köpeklerden kaynaklanan korku sebebi ile durma taraftarı değildir. Bu yüzden pek tavsiye edilmez.
    Herkese iyi sürüşler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Video'yada emegi geçen herkese teşekkürler en azından birçok arkadaş bilinçlenmiş oldu bazı noktalarda.

Ben çok defa köpekle karşılaştım İnanmazsınız Karagöle çıkan bilir dana dahi kovaladı fakat nedense hiç panik bir insan degilim hep stabil gittigimi hatırlıyorum Afrikada aslan kovalamadıgı sürece panik yapacagımıda sanmıyorum Bu yüzden hayvanları zararsız olarak görüyorum ( düşük hızlarda ).

Köpek ve hayvan dostlarımıza sevgiler

alonewolfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Çok güzel bir video ama İstanbul Polenezköy tarafında köpek barınağının ordan geçtim birkeresinde(yanlışlıkla)motordan inip motorumla yürümek zorunda kaldım ) en az 100 köpeğin arasından geçilmiyor istediğiniz taktiği deneyin bu konuda aşırı korkusu olanlar da bence gidip denesin o günden beri korkmuyorum köpeklerden

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    güzel çalışma
    yanlız farklı şeylerde hayvanı tetikleyebilir . kesin bbişey söyleyemeyiz . anca bu şekilde genelleme yapabiliriz.

Motosikleti
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık Barkın abi bu konuyu anlatmıştı 2 gün önce..
    http://www.youtube.com/watch?v=KWiOK_1bj-Q

2 Teker değilde 4 teker kullanıyorum buralara pek sık girmem sadece motosikletlilere nasıl dikkat edebileceğimi öğrenmeye çalışıyorum.. Konunuzu görünce videoyu paylaşmak istedim
    Evet barkın ağabeyin yayın yaptığı gün çekimlerin yarısını biz bitirmiştik, haberimizde akşam oldu. Onun verdiği taktiklerde uygulanabilir, tecrübeyle sabittir. Fakat biz köpeğin tarafından bakıp daha geniş çaplı ele almak istedik. Yeterli kalmadı video aslında, devamını getirmeyi düşünüyoruz. Çok teşekkürler.

Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel çalışma
    yanlız farklı şeylerde hayvanı tetikleyebilir . kesin bbişey söyleyemeyiz . anca bu şekilde genelleme yapabiliriz.
    Kesin birşey söyleyemeyiz haklısınız. Köpek ve araca göre değişebilir. Biz bir köpeğin üstünden yola çıkarak örneklendirdik.

Herkese tekrardan teşekkürler, iyi haftalar

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı alonewolfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir video ama İstanbul Polenezköy tarafında köpek barınağının ordan geçtim birkeresinde(yanlışlıkla)motordan inip motorumla yürümek zorunda kaldım ) en az 100 köpeğin arasından geçilmiyor istediğiniz taktiği deneyin bu konuda aşırı korkusu olanlar da bence gidip denesin o günden beri korkmuyorum köpeklerden
    Yanlışlıkla öğümcenin yolunu ararken koca motor grubunu o yola sokmuştum. 20 motor civarı. Öndekiler 100 kadar köpeğin şaşkın bakışları arasında homurtulu homurtulu geçti yavaştan. Sonra bi tanesi havlayıp koşmaya başlayınca diğerleri kahveden adam çağırır misali bağıra bağıra koşmaya başlamışlardı. O toprak yolda cruiserların nasıl cross yaptığını görmeliydiniz

Ha bir de sarıgazinin arkasından kurtköy Okan ünv. sinin oraya çıkan bir ara yol var. Oraya da sakın motorla girmeyin. Bir barınak ta orada var. Ben girmiş bulundum. en az 300 köpek. Birinci viteste aheste aheste geçtim. Ta ki benim Deauville kadar iri bi kangal beni daha yakından incelemeye karar verene kadar. Yol üstü köpek kaynıyor basamıyorsunda. Düşsen Allah yardımcın olsun artık. Kangal çok istekli çıkmayınca ucuz atlatmıştım. O arada ilerde belediyenin yemek getiren aracı geldi. Tüm dikkatler birden o tarafa çevrilince uzadım direk.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ben genelde saldiran kopek oldugunda durup motordan inmeden once konusmaya calisiyorum haala devam ederse tehdit ediyorum ekseriyette o sirada donup arkalarini gidiyorlar gitmeyen olursa motordan inip ustune yuruyorum yaka paca tutustugumuz oluyor bazen : )) yok yok yakama yapisamadilar daha ustune yururken kaba bi dille kendisini isiracagimi soyleyerek gidince kaciyorlar

Motosikleti
    Teşekkür ederim.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genelde saldiran kopek oldugunda durup motordan inmeden once konusmaya calisiyorum haala devam ederse tehdit ediyorum ekseriyette o sirada donup arkalarini gidiyorlar gitmeyen olursa motordan inip ustune yuruyorum yaka paca tutustugumuz oluyor bazen : )) yok yok yakama yapisamadilar daha ustune yururken kaba bi dille kendisini isiracagimi soyleyerek gidince kaciyorlar

Tanımadığınız bir köpekle yüzüne baka baka konuşmak yanlış bir beden dilidir. Çünkü köpek beden dilinde dişleri göstermek "saldırırım, uzak dur" tarzında agrasif bir beden dilidir. Konuşurkende sizin dişlerinizi gördüğü ve onun gözüne baktığınız için yaklaşımınız yanlış olur.
    Bununla ilgili şu videomuzdan bilgi alabilirsiniz 'yunusus' : http://www.youtube.com/watch?v=EDXpnDCLDQ0

EG50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmet
    Bizim köydeki köpekler her şeye saldırıyor sesli sessiz,onlara işlemez Güzel,faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birden fazla köpek gördüğümde genelde motoru boşa alıp geçiyorum o zaman dikkatlerini pek çekmiyor. Tek köpekse zaten korkmam, motoru durdurup inince kaçıyorlar. Bu saçma sapan davranışlarından dolayı köpekler bana en antipatik görülen hayvan haline geldiler. Sırf insanlarla iletişim kurduklarından ve itaat ettiklerinden dolayı zeki kabul edilseler de bana göre kesinlikle zeki hayvanlar değiller. Açıkçası köpekleri çok sevmem ama havlayıp kovalayanından resmen nefret ederim.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sevgili arkadaşlar sizi bilmem ama bence biz ayrı hayvanlardan bahsediyoruz
    sizin gördükleriniz köpekse bizim buradakileri nasıl tanımlayacağımı bilmiyorum
    özellikle konuyu açan arkadaşın videosu güzel olmuş fakat bilmediği bir şey var
    özellikle büyük şehirlerdeki sokak köpekleri aşırı uysal oluyor hele hele sevimliler
    ama bu taraflarda etinizi kemiğinizden sıyırmadan bırakmıyorlar
    daha önce başka bir konuda yazdım eğer höyt yaptığımda KAÇ MI YORSA ve yanımda silah yoksa kesinlikle ben KAÇARIM
    ben ava çıktığım yerde adamın tüfeğini ısırıp küp kısmını koparanını gördüm
    hele hele silah sesinden kormayanlar var ki aman aman
    gerçi siz beni fazla ciddiye almayın sonuç itibariyle benim karşılaştıklarımla buranın dağlarını çıkmadığınız sürece karşılaşma ihtimaliniz sıfır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)