Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Baş Ağrısı Yapıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Scorpion exo-750 kaskım var ara sıra evde takıyorum kask bana tam oluyor ancak yarım saat takınca kafamın üstü felaket ağrıyor.

Bunun nedeni nedir acaba?Kaskın ağır olmasımı yoksa kafamın alışamamış olmasımı?.En son sünger koydum yine fayda etmedi.Kaskı

değiştirmelimiyim?Bu ilk kaskım lütfen yardım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB125 ACE
    Selamlar.
    Motosikletimi alana kadar ben de aynı dertten muzdariptim fakat bir süre sonra genişliyor kaskın içi sanırım. Şimdi hiçbir sorun kalmadı. Beklemenizi tavsiye ederim malum kaskın kafanıza tam oturanı makbul.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Evde takınca bütün dikkatin onda oluyor tabiki. En ufak bi sıkılık dikkatini çeker.
    Bide motorda dene bence. O kadar çok şeye dikkatini vereceksinki belki kafanın üstünü
    hiç düşünmezsin.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde takınca bütün dikkatin onda oluyor tabiki. En ufak bi sıkılık dikkatini çeker.
    Bide motorda dene bence. O kadar çok şeye dikkatini vereceksinki belki kafanın üstünü
    hiç düşünmezsin.
    2 kez artçı olarak kullandım kaskı sanki daha az baş ağrısı oluyordu.

Eğer benimle aynı durumda olupta ağrısı geçmeyen varsa kaskı satıcam sanırım

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de exo 750 kullandım. Alnım kıpkırmızı oluyordu yarım saatten sonra. Damarlar çıkıyordu. Damgalı inek gibi dolaşıyordum ortalıkta. Kalıp hatası var o kaskta. Her kafaya uygun değil. Değiştirmeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır Hatta avatarımdaki kask exo 750
    ferhatkars bunu beğendi.

Şantiye mi sizin ev neden takıyorsun kafana motorun üstünde tak birşey hissetmesin.
    oyesilay bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Zamanla kaskların içindeki süngerler gevşer. O zaman kafana tam oturur. Çoğu yeni kasklarda bu problem var.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Benim kaskımda da aynı problemi yaşadım. 1 saatten sonra kafamda iki nokta acayip ağrıyordu. 1,5 sene sonra geçti. Kaskına göre zamanla açar ya da tam olarak ağrıyan noktayı kestirebilirsen oradaki süngeri ezersin biraz.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın kafayı sıkması iyidir, fakat kask sadece belli noktayı sıkıyorsa; o kask sizin kafa yapınıza uymuyor demektir.

Hangi kask modellerinin, hangi kafa yapılarına uygun olduğunu gösteren bir site vardı fakat şimdi bulamadım.

Kask seçiminizi ona göre yapmalısınız fakat ülkemizde bu pek bilinmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)