Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Git gel 1400km uzun yol için rota önerisine ihtiyacım var..

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar

2 şubatta ankara bodrum yapacağım ancak rota oldukça uzun olduğundan ve daha önce ankara afyon arasını gittiğimden alternatif yol arıyorum. google maps e baktığımda emirdağ tarafından bir yol ayrılıyor emirdağ-bolvadin-çay şeklinde devam ediyor. Çay ilçesini geçtikten sonra da çay-çayıryazı-karaadilli-dinar yönüne devam edip buradan denizli yönüne gitmeyi planlıyorum.

araştırdığım kadarı ile emirdağ-bolvadin-çay arası duble yol. ancak yolun diğer kısmı ile ilgili net bir bilgi bulamadım. ayrıca sivrihisar afyon arasında da ilginç bir şekilde benzinlik yok. haliyle son benzini sivrihisar öncesinden alacağım. ardından da bu rotayı takip etsem yolda benzinlik bulabilir miyim? maalum 2 kişiyiz ve yüklü şekilde cb 125e 6-8 litre de 350-400 civarı bir menzili var (depo tam bitmeden benzin almak istiyorum) bu yollar çok dağlık tepelik bir yerlerden geçiyor mu? asfalt kalitesi nasıldır? (yine yanılmıyorsam afyon-sivrihisar arasında yollarda bazen sağ şerit traşlanmıştı )

rota şu şekilde

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/40/8h6h.png

bahsettiğim alternatif yol

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/34/vkey.png

bir de konuyla çok alakası yok ancak bu uzun yola çıkmadan genel bakım yapacağım ancak bujimi değiştirmek için uygun buji anahtarım yok nerden edinebilirim her hırdavatçıda varmıdır? olsa bile cb 125 e için kaçlık buji anahtarı alamam gerekir?

şimdiden teşekkürler tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    denizliden sonra nasil devam edeceksiniz peki

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sivrihisar Afyon arasında 4 adet benzinlik var endişeniz olmasın. Yolda gayet güzeldir, yani traşlanmış falan değil. Afyon dan sonra yalnız mutad yani genel kabul görmüş yolun dışına çıkmak kış günü için macera aramak olur bence. dolayısıyla ara yollara girmeden ana yollardan devam edin bence

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Afyon merkezden geçen rota çok daha mantıklı.
    112ciyiz

Alıntı ferguson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denizliden sonra nasil devam edeceksiniz peki
    denizli honaz üzerinden tavas-kale yönüne devam edeceğiz

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivrihisar Afyon arasında 4 adet benzinlik var endişeniz olmasın. Yolda gayet güzeldir, yani traşlanmış falan değil. Afyon dan sonra yalnız mutad yani genel kabul görmüş yolun dışına çıkmak kış günü için macera aramak olur bence. dolayısıyla ara yollara girmeden ana yollardan devam edin bence
    en son afyon ankara yapalı biraz oldu demek ki o süre zarfında değişenler olmuş bahsettiğim emirdağ-çay arasını konyaya gitmek için kullananlar varmış galiba

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afyon merkezden geçen rota çok daha mantıklı.
    evet aslında bana da mantıklı geliyor da diğer rota biraz daha kısa ve daha düzlük gibi?

Motosikleti
    Cbf150
    Benzinlik sıkıntısı çekmezsin, farklı daha önce gitmediğin bir rotadan git ki zevki çıksın
    yeni yerler gör

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Ankara -bolvadin -emirdagi -cay bolvadin yolunu defalarca gittim ... en son bu yol uzerinden Ankara -Antalya-Alanya yaptim 700-750 km civari(antalyadan yolu uzattigim icin)
    Bolvadine kadar dinlenmene gerek yok.
    -Bolvadin Opet de Konyali Lokantasi var .Her gecisimde orda durur karnimi doyururum.(cok leziz ve hesapli) Yemegin ustune kaymakli ekmek kadayifi yemeyi unutma...
    Dinardan sonra isparta egirdire sapıp yolunu uzatabilirsin azıcık (göl kenarindan gidiyosun manzara super)
    Sormak istedigin bisey olursa pm atabilirsin

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinlik sıkıntısı çekmezsin, farklı daha önce gitmediğin bir rotadan git ki zevki çıksın
    yeni yerler gör
    kesinlikle yeni yerler görmeli

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara -bolvadin -emirdagi -cay bolvadin yolunu defalarca gittim ... en son bu yol uzerinden Ankara -Antalya-Alanya yaptim 700-750 km civari(antalyadan yolu uzattigim icin)
    Bolvadine kadar dinlenmene gerek yok.
    -Bolvadin Opet de Konyali Lokantasi var .Her gecisimde orda durur karnimi doyururum.(cok leziz ve hesapli) Yemegin ustune kaymakli ekmek kadayifi yemeyi unutma...
    Dinardan sonra isparta egirdire sapıp yolunu uzatabilirsin azıcık (göl kenarindan gidiyosun manzara super)
    Sormak istedigin bisey olursa pm atabilirsin
    çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. tavsiyenize uyacağım lokantanın özel bir yemeği var mı tavsiye edeceğiniz yoksa her yaptığı yemek güzel oluyor mu giderken rotayı uzatmamız biraz zorda dönüşte belki olabilir

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Her yemegi guzel , fiyatlari cok cok uygun ..opetin icinde..Küçücük de bir mekan ...
    Depoyu tekrar opette fullemeni oneriyorum dinara kadar kaliteli benzinlik oldugunu hatirlamiyorum cunku ...
    Dinara kadar yollar fena degil , dinara yaklasnca daraliyor tek serit falan , ama kötü degil...
    Yalnız Havalar soğuk , ekipmanlarin ne kadar kaliteli olsa da , bu soğukta o kadar yol hasta eder ..
    Decatlonda falan satilan vucut isiticisindan al üsürsen ic camasirlarina yapistirirsin(ismi aptonia'ydı galiba)
    ...acelen yoksa mart ayini bekle derim...
    Hayirli yolculuklar ...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kara kış ve motosikletle uzun yol. Büyük cesaret. Artçın ve sen tam korumalı kıyafet giymezseniz zatürre garanti. Yollardaki gizli buzlanma büyük tehlike. Ne olduğunu bile anlayamazsın. Yol kenarından aheste gideyim desen kışın yol kenarları daha da güvensiz. Aklını başına alıp vazgeçmeni. Eğer gidersen de yol hikayeni yazmanı bekleriz.

Her yemegi guzel , fiyatlari cok cok uygun ..opetin icinde..Küçücük de bir mekan ...
    Depoyu tekrar opette fullemeni oneriyorum dinara kadar kaliteli benzinlik oldugunu hatirlamiyorum cunku ...
    Dinara kadar yollar fena degil , dinara yaklasnca daraliyor tek serit falan , ama kötü degil...
    Yalnız Havalar soğuk , ekipmanlarin ne kadar kaliteli olsa da , bu soğukta o kadar yol hasta eder ..
    Decatlonda falan satilan vucut isiticisindan al üsürsen ic camasirlarina yapistirirsin(ismi aptonia'ydı galiba)
    ...acelen yoksa mart ayini bekle derim...
    Hayirli yolculuklar ...
    ekipmanım iyi çok şükür kayseriye -20 de git gel yaptım bi ozaman üşüdüm vücut ısıtıcısını bende duydum ancak çok kimyasal geliyor bana. yani sanki o jelleri kullandıktan sonra gelecekte cilt kanseri olma ihtimalimi arttırıyormuşum gibi geliyor.. benzinlik konusu da şöyle ki genellikle zaten opetten alıyorum benzini (maalum puan biriktiriyoruz ) sonrasındaki benzinlik kısmını iyi dediniz benimde böyle bi öneriye de ihtiyacım vardı

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara kış ve motosikletle uzun yol. Büyük cesaret. Artçın ve sen tam korumalı kıyafet giymezseniz zatürre garanti. Yollardaki gizli buzlanma büyük tehlike. Ne olduğunu bile anlayamazsın. Yol kenarından aheste gideyim desen kışın yol kenarları daha da güvensiz. Aklını başına alıp vazgeçmeni. Eğer gidersen de yol hikayeni yazmanı bekleriz.
    artçımında benimde ekipman konusunda bir eksiğimiz yok çok şükür. gece yolculuk planlamadığımız için de buzlanma olacağını pek tahmin etmiyorum. tabii bir de güneye gitmenin de etkisi var yol hikayesi için artık ayrıca bir blog oluşturuyorum orada paylaşmayı planlıyordum ancak tabii ki burada da bir gezi raporu hazırlarım

Motosikleti
    2014 ybr esd
    afyon kılıçaslan kasabasında opet var alimoğlu dinlenme tesisleri...10 numara ve ucuz...yollar kaymak gibi ..yapacağın en önemli iş bence lastikleri michelinle değiştirmek olur bence..

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afyon kılıçaslan kasabasında opet var alimoğlu dinlenme tesisleri...10 numara ve ucuz...yollar kaymak gibi ..yapacağın en önemli iş bence lastikleri michelinle değiştirmek olur bence..
    Tesisi yazdım bi kenara böyle giderse gezi sonunda 100 kiloyu bulcam

Michlen iyi güzel de çifti 250 tl. irc düşünüyorum ama tabii geziden sonra takabilirim anca

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Pirelli Dure Action ( michlen'den daha iyi-yaz kış kullanabilirsin) öneririm, irc alma kauçuk oranı düşük, daha sağlam olabilir ama yol tutuşu daha önemli..

Pirelli Dure Action ( michlen'den daha iyi-yaz kış kullanabilirsin) öneririm, irc alma kauçuk oranı düşük, daha sağlam olabilir ama yol tutuşu daha önemli..
    pirelli de güzeldir de ankarada bulmak mesele maalesef internetten de almak biraz riskli geliyor bana eski tarihli olacak diye çekiniyorum. sonra bi de geri iade çabası falan.. :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler