Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sava mc 32

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arkadaşlar sava lastik alıcam ama mc 25 ile mc 32 arasında karasız kaldım. Fabrikayı aradım mc 25 in çok yumuşak kauçuktan, biraz daha radial tipli bir lastik olduğunu; mc 32 nin kışlık ve enduro tarzı bir lastik olduğunu söyledi. Ayrıca mc 32 daha uzun ömürlü bir lastik dedi. Şimdi çok kararsız kaldım yardımınızı istiyorum. Ben sıklıkla mahalle yollarında (bildiğiniz bozuk, çukurlu), arada bir de toprak yolda (mangal için girilen tipte yerler) kullanıcam. Genelde 30-70 arası hızda kullanıyorum, düzlük yerlerde 80'i gördüğüm oluyor, 1 kere de 90 yapmıştım Sizce hangi lastiği almalıyım? Burda belediyenin bekçileri yolu da çok suluyor virajlarda felan su birikebiliyor ama düşük hızla dönülebilen virajlar hep.

MC 25 : http://www.savaturkiye.com/UrunDetay...0Bogart&UID=15

mc 32 : http://www.savaturkiye.com/UrunDetay...MC%2032&UID=17
    hakan_biolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Genelde yolda yani asflatta kullanacağını düşünürsen yumuşak lastik iyidir.Bende lastik arayışındayım kime sorsam bizim yollar kötü yumuşak lastik can kurtarır seni yolda tutar dedi.Lastiğin ömrü kısa seninki uzun olsun diyorlar...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sana mc 32 yi tavsiye ederim. sava iyi markadır yakın zamanda bende alıcam bu markanın mc7 serisini.. kullananlar memnun fiyat performans olarak..

not: anlattıklarına göre mc32 yi tavsiye ettim
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde yolda yani asflatta kullanacağını düşünürsen yumuşak lastik iyidir.Bende lastik arayışındayım kime sorsam bizim yollar kötü yumuşak lastik can kurtarır seni yolda tutar dedi.Lastiğin ömrü kısa seninki uzun olsun diyorlar...
    Kötü yolda yumuşak mı daha iyiymiş? Acemi olunca bilmiyorum tabi ben kötü yollarda dişli olan(mc32) daha iyi olur sanıyordum. Yani mc25 al diyorsun Angara için.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü yolda yumuşak mı daha iyiymiş? Acemi olunca bilmiyorum tabi ben kötü yollarda dişli olan(mc32) daha iyi olur sanıyordum. Yani mc25 al diyorsun Angara için.
    Bende senin gibi sanıyordum ama öyle değilmiş.Dişli sert olacağına daha az desenli yumuşak olsun,daha iyi yolda durur genel kanı böyle...

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibi sanıyordum ama öyle değilmiş.Dişli sert olacağına daha az desenli yumuşak olsun,daha iyi yolda durur genel kanı böyle...
    O zaman mc25 ön plana çıkıyor. Zaten fiyatıyla da ön plandaydı
    edim1234xxx bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yumusak hamurlu lastik nasıl uzun ömürlü oluyormus biri bunu acıklasın

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumusak hamurlu lastik nasıl uzun ömürlü oluyormus biri bunu acıklasın
    Hocam yumuşak olan değil daha sert olan uzun ömürlüymüş yanlış okudun herhalde. Bu arada lastikten anlıyorsun herhalde bu uzun-kısa ömür muhabbeti ne kadar fark eder? Yani kısa ömürlü ne kadar kısa olur?

Motosikleti
    Var
    Önü Mishel yap arkayı sava aynı dis desenden benim ön pilot street arka plot sporty sorun yassmadım

Araziye girmek icin uygun degil mishel dissiz bi lastik pirellide yumusak hamurmus dislide bir lastik

Ön lastigini mishel pirelli yap motosikleti durduran ön frendir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Islagıda iyidir mishelinin kullanmayanda bol keseden sallar bi lastige o kadar para verilirmi diye
    ArdiaroS bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bir kaç sene önce MC32 kullanmıştım. Memnun kalmıştım. Ön tekere MC32 takarsan kros motor havası verir ve pek yakışmaz tahminimce. Ön MC25 arka MC32 olabilir. Ben ön Metzeler ME22 arka Sava MC32 kullanmıştım. Farklı iki tip lastik kullanmanın bir zararını görmemiştim.
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Önü Mishel yap arkayı sava aynı dis desenden benim ön pilot street arka plot sporty sorun yassmadım

Araziye girmek icin uygun degil mishel dissiz bi lastik pirellide yumusak hamurmus dislide bir lastik

Ön lastigini mishel pirelli yap motosikleti durduran ön frendir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Islagıda iyidir mishelinin kullanmayanda bol keseden sallar bi lastige o kadar para verilirmi diye
    mişnelle pirelli çok pahalı onları alacak param yok malesef mc25'in çiftine 215 lira dedi adam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç sene önce MC32 kullanmıştım. Memnun kalmıştım. Ön tekere MC32 takarsan kros motor havası verir ve pek yakışmaz tahminimce. Ön MC25 arka MC32 olabilir. Ben ön Metzeler ME22 arka Sava MC32 kullanmıştım. Farklı iki tip lastik kullanmanın bir zararını görmemiştim.
    Böyle bir şeye gerek var mı ki? Yani arkayı mc 32 yapmanın extra bir faydası olur mu bana?

Motosikleti
    Var
    Arka lastik ölcün ve fiyatı nedir savanın fiyatı sadece arka
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arka lastik ölcün ve fiyatı nedir savanın fiyatı sadece arka
    Valla çift olarak fiyat aldım. 130/70-17 arka & 100/80-17 ön.
    mc25 bogart çiftine 215 lira,
    mc32 çiftine 300 lira dedi.
    Ben mc32 düşünüyordum ama mc25'e çok yumuşak kauçuğu var dedi ve okuduğum kadarıyla yol tutuşu için yumuşak diyorlar hep o yüzden mc25 düşünüyorum.

Motosikleti
    Var
    Ön lastigin 90-90-18 deyilmiydi
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    90/90-17 orjinali hocam

Motosikleti
    Var
    Ebatlar biraz karışmış yurt dışı yorumlarınada bakıp öyle al satıcıya matıcıya güvenme
    edim1234xxx bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ebatlar biraz karışmış yurt dışı yorumlarınada bakıp öyle al satıcıya matıcıya güvenme
    michelin var pilot sporty 130/70 100/80 ebatları onu takanlar memnunlarmış, marka konusunda da bu ebatları önerdiler o yüzden bunları almaya karar verdim

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    bugün arkadaş taktırdı, tayfa olarak savadan gayet memnunuz

ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Arka jantına olacakmı 130 70 17 orjinalde 110 80 17 iken ?
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arka jantına olacakmı 130 70 17 orjinalde 110 80 17 iken ?
    Facebookta birisi fotoğraflarını koymuştu 130/70-17 mişnel takmış memnunum diyordu. Sonuçta ikisi de 17 jant olmama gibi durum olabilir mi? Olursa şapa otururum evde kavga çıkar bakmadan alırsan böyle olur diye, ama yok işte arkadaş buralarda 1 Allahın kulu motosiklet lastiği satmıyor.

Sonuç olarak şimdi ne yapabilirim ben? Senden başka yardımcı olan da yok kaç gündür :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

O zaman şöyle bir çözüm buldum.

Ön: MC 25 Bogart 100/80-17
    Arka: MC 18 110/80-17

Lastik tipleri farklı ama olur mu bunlar? www.savaturkiye.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)