Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta şirketleri hırsızlık yapar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Sigorta şirketleri yeni trafik sigortası düzenlemesi sonrası sistemlerimiz bozuldu bahanesiyle fiyat vermemektedirler. Ben böyle bir deneyim yaşadım ve birçok sigorta şirketinden aldığım aynı bilgi üzerine bu başlığı açmak istedim. Sizler ne düşünüyorsunuz? Ucuz fiyatta satmaya mecbur kalmak istemediklerinden dolayı mı bunu yapıyorlar? Sigortacı bir arkadaş var mı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Geçen yıl 90 liraya yaptığım trafik sigortasının fiyatı bu yıl nasıl olduda 175 lira çıktı akıl alır gibi değil, yaptırmadım tabi. 175 liraya diye verdikleri fiyat standart trafik sigortası fiyatı değilmiş sonradan öğrendim, kısmen dolandırıcılık. (allianz sigorta) Sigorta şirketine gidiyorsunuz, arıza var deyip 1 saat sizi kitliyorlar sonra 3 gün sonra gelin diyorlar yok artık. Bu kadarda olmaz.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Yapıyorlar ya zaten..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir konuya dün yazmış olduğum mesajı buraya kopyalıyorum.

Ben de geçen ay ilk motorumu aldım. Üzerime olan ilk araç, yaşım 21 ve sigorta 319₺ çıktı. Çok sevindim. Fakat bir hafta boyunca uğraşmamıza rağmen sigorta yapamadık. Sistemi bilerek yavaşlatıyormuş sigorta şirketleri. 1 hafta sonunda fiyat 470₺ oldu ve anında yaptırabildik sigortayı ne hikmetse.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Aynen başlıkta yazılanı yapıyorlar. Geçen ay araya adam sokarak, ekstra para vererek sigorta yaptırdım daha ötesi var mı? Böyle şeylerle hiç işi olmayan ben sigorta yaptırmak için hayatımda ilk kez rüşvet verdim! Gücü eline geçiren at koşturuyor memlekette, hukuk falan hak getire!!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir konuya dün yazmış olduğum mesajı buraya kopyalıyorum.

Ben de geçen ay ilk motorumu aldım. Üzerime olan ilk araç, yaşım 21 ve sigorta 319₺ çıktı. Çok sevindim. Fakat bir hafta boyunca uğraşmamıza rağmen sigorta yapamadık. Sistemi bilerek yavaşlatıyormuş sigorta şirketleri. 1 hafta sonunda fiyat 470₺ oldu ve anında yaptırabildik sigortayı ne hikmetse.
    470 mi? çıkabilecek en yüksek bedel 4. basamağa 415 lira değil mi?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta şirketleri yeni trafik sigortası düzenlemesi sonrası sistemlerimiz bozuldu bahanesiyle fiyat vermemektedirler. Ben böyle bir deneyim yaşadım ve birçok sigorta şirketinden aldığım aynı bilgi üzerine bu başlığı açmak istedim. Sizler ne düşünüyorsunuz? Ucuz fiyatta satmaya mecbur kalmak istemediklerinden dolayı mı bunu yapıyorlar? Sigortacı bir arkadaş var mı acaba?
    Mapfredeyim öyle bi sistem bozukluğu yok. Bilgileri yollayın teklif sunayım.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Bana 370 çıktı gecen ay 2012 den beri sigortalı motosikletim var kaza kaydı yok arabada var bir kaç kaza ondan mı yüksek anlamadım ikamet İstanbul motosiklet Yalova plakalı

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Devletin başındaki yapıyor, sigorta şirketi yapmaz mı?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hırsızlık değil ki bu.
    Sigorta şirketleri çeşitli bahanelerle sigorta yapmayabilir.

Çalıştığım şirkette 10araç var. 6 sene içinde 4 araç pert oldu, senede de ortalama 10 kaza oluyor sigortayı zar zor yaptırıyoruz.

Sigorta şirketleri 12.4.2017 tarihinden itibaren tavan prim düzenlemesine göre teklif vermek zorundalar. Bunu Red etmek hakları yok. Bu sebeple mecbur oldukları durumu sistem bozuk bahanesi ile geçiştiriyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

www.sbm.org.tr adresinden haklarınızı öğrenin. Bu site devletin sigorta gözetim kurumunun adresidir.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    470 mi? çıkabilecek en yüksek bedel 4. basamağa 415 lira değil mi?
    Adamlar onu da kılıfına uyduruyor hocam. Mesela 370 sigorta bedeli yazıyor. Yanına ekliyor da ekliyor.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Zorunlu trafik sigortası neden farklı olsun ki kişiden kişiye farkedebilir yaş kaza vs vs ama aynı kişi farklı şirketler farklı fiyatlar adı üstünde...sistemde yanlışlık var sigortacı da kendini korumaya çalışıyor bir şekilde

Halk sigortayi bi araştırın abi ben 1 ay önce 2. Motorum a 301tl ye yaptırdım ondan önce ki motorum 3 ay önce aldım 1200 TL sigorta verdim sigortadan parayı aldım tekrar 9** civarı (yaşım 18 a2 ehliyetim var)

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Sigortacidan hakim/avukat/savcidan uzak duracaksin hepsi bir.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    edit yanlış konuya cevap yazmışım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler