Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

beylikduzu tuyap umraniye imes arasi yol cekilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial rx3i
    Selam arkadaşlar. Basliktanda belirttigim gibi evim beylikduzu isyerimde umraniye imeste.

Normalde 9 da mesaiye baslamam gerekirken benim sirkete varis saatim 9:30 10:30 arasi degisiyor. Hic unutmam bi kere ise gidebilmek icin 6 vasita degistirdigimi biliyorum.

34 b beylikduzu avcilar
    34 avcilar zincirlikuyu
    34 avcilar zincirlikuyu (metrobus arizasi)
    34 a zincirlikuyu uzuncayir
    19t uzuncayir yesilmamac
    14a yesilyamac imes

Onceden sirket maslaktaydi. Oraya rahat gidip gelebiliyorum. Ancak 3 sene once imese tasindi. Yani isin ozeti 3 senedir bu yolu cekiyorum. Metrobuste cikan kavgalari gorup izleyincede, isyerine suratimda bir gulumsemeyle girmek hayal gibi geliyor. Dusunsenize her gune mutlaka bi kavga bi tartismayla baslayan insanlarla basliyoruz. Ister istemez psikolojik olarak etkileniyorsunuz farketmeseniz bile.

Ben cok dusundum bi motor alip bu yolu motorla gidip gelim diye. Ehliyetimi gecen sene aldim.b+a2. Arkadasimin rt 125 motoru var. Onda arazide surmeyi ogrendim azcik. Trafige cikmak icin gun sayiyorum. Bu sartlar altinda bana gunde enaz 200 km yapacak motor lazim. Buda sizin tavsiyelerinizle olucak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuryelere bak ne kullanıyorlar. Cbf 150 ve tvs apache.. bbunlardan birini seç senin işini görür. En az yakan en az masrafı olanlar bunlar. Ama günde enaz 25tl sadece yakıt masrafın olur. Yol baya uzak. Ben olsam ya işi ya evi değiştiririm.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Evi krediyle aldim. Hala borcunu oduyorum. 4 sene sonra taksit bitiyor. Is konusundada bayaa basvuru yapiyorum ama cagiran pek yok. Mulakattan sonra klasik cumle biz sizi arariz. ) hala aramadilar

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hergün trafiği umursamadan dilediğin saatte dilediğin yere gidebilmek gibi harika getirisi olan motosiklet gerçeğini gördüğün için seni tebrik ediyorum. Ayrıca düşük maliyette cabası.

Yaz-kış şehir içinde bineceğini gözönüne alarak ince kıvrak bir motor alman gerekiyor. Yolun uzun gücü yerinde olmalı. 250 cc inazuma senin için biçilmiş kaftan.

Bütceni aşıyorsa 5-6 bin tl civarı Hyosung Cometler var. 2 Yıl Bahçelievler-Kartal gidip geldim cometle.

Bu da bütçeni aşarsa cbf 150 Tavsiye ederim.

İşyerinde üstünü değişecek yerin yoksa 250 cc Scoterları öneririm.

Şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Günlük kullanacağın mesafe 120 km yaklaşık 4 litre yakıt tüketimin olacak. Ve 1 de köprü geçişin. Günlük 25 TL yol masrafın var. Toplu taşıma nekadar tutuyor bilmiyorum.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Aylik akbil yukledigimden 150 civari filan tutuyor. Ancak onca saat yolda gectigimi varsayarsak gunde 25 tl deger bi rakam bence. Bu arada hiz seven bi insan degilim. Egik durdugumuz surat motorlarini kullanmaya simdilik cesaretim yok. Butcem de 7500 civari. Kaliteli kask ve montum var. Biraz daha dizlik vs aksesuar alinca ekipmanim tamamlanmis olucak. Motoruda aldim mi motor ailesine katilicam

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bahsettiğim motorlar sürat motoru değil.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Ewet inazuma butcemin biraz ustunde olmasina ragmen alinabilir. Bi arastirim bakim.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Rt125'i neden dusunmuyorsun?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benzin masrafının yanısıra yaklaşık km de 5 kuruş da diğer giderler eklemelisin. (bakım onarım lastik zincir vergi sigorta vs vs )
    Eğer honda veya yamahanın cup modellerinden alırsan yakıt masrafın 1,5 lt/km kadar düşer. 120 km için bugünkü benzin fiyatlarından günlük 9 tl ye iner. Zaten trafikte ve araç aralarından veya emniyet şeridinden gideceğin için motorun büyük ve hızlı olmasının bir anlamı yok. Senin durumunda olsam KALİTELİ ( honda yamaha sym kymco gibi) cup'lar hariç motor bakmazdım.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Gunde 25tl ver 22yle 550tl, maaş ne kadar bilmiyorum ama bu yol masrafi adami bitirir..

Evet is kolay bulunmuyo ama girdiğin moto yol da yol değil.. Masrafin yanı sira trafikte seni bocek olarak gorenlerle edecegin kavgalar var, merak etme metrobusu aratmayacak ist trafigindeki cift dingiller..
    ozrace, yzerman ve madlive bunu beğendiler.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hergün bu yol motosikletle bile çekilmez yahu

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    Evini kiraya ver , ümraniye de kiraya çık. O yol çekilecek dert değil.Değil motorla , helikopter ile birlikte hergün gidilmez.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İş yerine yakın yere kiraya çık oturduğun evide kiraya ver ordan aldığın kirayı oraya verirsin

Motosikleti
    mondial rx3i
    Bende biktim bu yolu cekmekten. Birseyler yapmam lazim. Omrumun 3 yili gitti yollarda.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Motor ile hergün 200 km yapacaksın, işe/eve varınca enerjin kalmayacak trafikte boğuşmaktan.
    20-25 km gidiş bir o kadar da geliş olsaydı tam olurdu ama 200 km çok fazla.
    Ayda bir bakıma girmen yılda bir kaç kere lastik, buji, fren balataları, zincir dişli takımı falan değiştirmen gerekecek.

Saatlerce şehiriçi trafikte motor kullanacağınız için kaza riskiniz de artar. Bence de en iyisi taşınmak ya da farklı bir iş bulmak.
    iptaluyelik02 ve yzerman bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    yılda yaklaşık 60 bin km yapacaksınız.. buna hazırmısınız hemde trafikte...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    En mantıklısı evinizi kiraya verip iş yerinize yakın ev kiralamak. Aldığınız motosikletin sadece benzin masrafı olmaz. Çok yol yapacağınızdan her ay periyodik bakımı gelir. Benzin+Periyodik Bakım+Tamir olarak düşünün. Otobanda rahat etmek için 250cc alsanız yakıtı da fazla olacaktır. Giyim kuşam tam olmazsa her kış mevsimi hasta olmanız garanti. O da bir masraf. Kış mevsimi kar-buzlanma nedeniyle 1-2 hafta motoru hiç çıkarmamanız gerekir. Otobüste sıkıştırılmadan kurtulup kara yolunda sıkıştırılma ile karşı karşıya kalacaksınız. İşin içinde sakat kalmak da var. Fakat motosikletin özgürlüğü paha biçilmez. 250cc bir scooter almak diğerlerine göre daha konforlu ve güvenli olur.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    büyük ihtimalle tem'den gidip geleceksiniz ve motor kullanmanıza rağmen yolculuk 1 saatten fazla sürecek. rahat etmek önemli.

250 cc.'lik büyük tekerli scooter tavsiye ederim. yamaha x-city gibi. arkasına bir bagaj, bir de diz örtüsü çektiniz mi tamamdır.

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Beylikdüzünde kiralar ne kadar bilmiyorum ama 800-1000 üzeri değildir sanırım, ekonomik koşullarıda gözardı etme bu sene bayağı zor olacak. Benzin bu kura göre yakında uçar gider. Vereceğin benzin ve bakım parasına ümraniye tarafında bir ev tutabilirsin. Bu işin kışınıda unutma, yağmur, çamur vs.

Hesabınızda yanlışlık olmasın ? TEM-2.köprü bile kullansanız en fazla 70 km çıkar o yol.
    1. köprü+E-5 ile 60 km civarı anca olması lazım.Günde 120 km nere,200 km nere ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)