Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Küçük CC için ucuz zincir yağı tekniğim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Herkese merhaba,

Ben ilk defa zar zor borç harç 125 lik bir motosiklet aldım,Bütün masraflarından kaçınmadım Ls2 kask, masaflı dizlik,direseklik...vb. ama nedense 200 ml zincir yağı 16 tl bana koydu.Cimri diyenleri duyar gibiyim

Sanayi yağcılarından litresi 7 tl ince yağı aldım.Ama ince olunca döktükçe(yağlamaya çalıştıkça) lastiği, zincir korumasını kirletti.Motosikleti

yağlasan kirli, yağlamasan olmaz.Bademciklerim hassas olduğundan devamlı boğaz fıs fısı kullanıyordum.Fıs fıs bitince ampul yandı.Yağı fıs fısa

boşattım, arka çantaya attım.Öyle olunca hem çok damlama yapmıyor, hemde kiri pası olmuyor hep çantada.Lastiğimde kirlenmiyor.Şiddetle

tavsiye ederim.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İnce değil kalın yağ almalısın, ince yağ zincirde kalmaz tutunmaz yapışmaz.İç kısmından az miktarda yağladıktan sonra bir saat böyle bekletirsen kullanmadan daha sağlıklı ve az sıçratır yağı.Şırınga ilede sıkabilirsin yağı zincire.Açık yağ satanlar var bazı benzincilerde de var bunlar daha ucuzdur...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Gidiyorum bizim ustaya lastiklerin havasını kontrol et, zinciri de yagla diyorum.
    1 lira ver diyor, verip devam ediyorum. Özellikle zinciri yaglamak için ustaya hiç gitmedim.
    Bu arada eski motor yagı, yaglama işi için olur diye biliyorum, o daha hesaplı

madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Aerenox mu neydi sprey o iyi castrolden biraz daha ince fakat iş görür memnun kalırsın
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    o kadar büyütülecek bir şey degil sırınga ile yaglanaiblir eski yagları kullananlar oluyor bn daha gereksinim duymadum servise her ugradıgımda yaglatıyorum zaten

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Açık yağ için kılavuzun önerdiği "SAE 90 dişli yağı" Murat Muhtemelen senin kullandığın daha ince, bu yüzden aşırı sıçrama yapmış olabilir.
    Açık yağ hertürlü sağa sola sıçrar gibi geliyor, 3-5 liralıkta olsa zincir yağı daha iyi tutunur heralde
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Zincir yağı kullanın beyler 10 lira vereceksiniz 2 ay yada 5 ayda bir yağlayacaksınız akmaz sıçramaz
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ben best marka zincir yağı aldım 10 tl. Fakat memnun kalmadım. Şimdi bende eski tip yağdanlık var. Onun içine atık yağ koyup zincire kullanmayı düşünüyorum. Eskiden innovam varıdı, zincir koruma demirleri vardı. Ne güzeldi. Ne müthiş motordu öyle. 3 ayda bir yağla yeterdi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    500 ml pet siseye akvaryum hortumu takın
    ucuna da basit bir musluk
    damla damla aksın zincire özellikle uzun yolda
    damlanin akis hizini ayarlarsiniz

bir de bez alin yanınıza sicrayan yerler olursa silersiniz
    motor siyah jant siyah yağ siyah sorun yok

castrol 5w40 tam sentetik yag kullanıyorum
    daha kalin yag kullanılabilir

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Dostum eski yanmış yağını gres yağı ile karıştır. zincir, dişli, ön fren ve debriyaj hortumlarının içini bununla yağla.

İnce yağ kullanma, su gibi akar gider. Yağlama içinde enjektör (şırınga) kullan.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eski yanmış yağını gres yağı ile karıştır. zincir, dişli, ön fren ve debriyaj hortumlarının içini bununla yağla.

İnce yağ kullanma, su gibi akar gider. Yağlama içinde enjektör (şırınga) kullan.

geçen de orta salincaga gres sür diyordun yanlis hatırlamıyorsam

gres su ile temas edince iyi olmuyor kaucuklu gres kullan rulmanlara veya suyla temas edebilecek yerlere deniyor

körük içinde olsa gres iyi olur

zincir otomatik yaglama mekanizmasi yapimi
    500 ml su şişesi ters cevrilir
    ucuna ufak musluk bağlanır
    bir de serum hortumu
    direkt zincire damlama yapılır
    sisenin üstüne hava deliği açılıp bir hortum da oraya bağlanır ki yağ rahat aksın
    uzun yolda memnun kalınır
    5w40 castrol tam sentetik kullanilir

140 numara veya 90 numara sanziman yagi oneren de var tabi

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.hepsiburada.com/liste/nan...oryId=20035757
    bende bu yağı almıştım ama zincire sıktıktan 2 saat sonra zincir kuruyor, hafif zincirin pasını söküyor başka bir işe yaramıyor. Bu bitince motul 10w50 sürecem bundan sonra

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    peder tamirci yağada paramı vereyim
    şahsen bende şanzıman yağı kullanıyorum neticede kalın yağ iyi tutunuyor fazlada sıçrama yapmıyor...

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bende ısıya ve suya dayanıklı gres yağı kullanıyorum . Arazide gezdiğimiz için gayet dayanıklı ve uzun soluklu oluyor ama çok kirletiyor o ayrı Ayrıca gres kullanacaksanız oringsiz zincirlerde kullanın çünkü gresa tozu kiri tuttuğu için oringli zincirleri mahvediyor. Ha bizim gibi ucuz zincir kullanıyorsanızda koy verin gitsin :D Hemen hemen haftada bi kere biz zincir temizliği yapıp yağlayıp ertesi gün araziye dalıyoruz. Baktın zincir dağalmaya başlıyor yenisine sağlık ;)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    90 numara dişli yağı kullanıyorum.300-400km de tazeliyorum.bir zamanlar 2 lt almıştım hala kullanıyorum. O zaman CGL125 vardı 10 sene falan oldu herhalde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)