Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buji seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    S.a arkadaşlar benim cubla 1-2 ufak bi oynama yapacamda mesela 1.vitesi yok benim motorun 1.10 2.60.3.80.4.100 lakin motor 4te aşırı bağırıyor öyle 100de direk vurmuyor ama 90 na rahat geliyor ön dişliyi 15 dişli ile değiştirmeyi düşünüyorum lakin bide orijinal bujisinide değiştirecem yanı apaçilik değil motoru rahatlatmak adına bu buji olayını bi türlü çözemedim şimdi benim motor sitede bilmeyen kalmadı heralde 100mfh cub buna hangi ngk buji olur performansı eski bujiden yüksek olsun yeter bide iridyum var ama orda iyice kafam karışıyor onu taksak düz ngkdan daha iyi bir performans mı alırız yoksa o sadece uzun ömürlümü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iridyum buji ufak cc de bir şey farkettirmez psikolojik bir fark olur

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    İridyum buji soğuk havada daha rahat ateşleme yapar + psikolojiye etkisi olumludur.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bide normal bujiden biraz daha fazla ödeme yapıyorsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Şimdi sevgili abilerim bende ngk takacamda hangi seri kullanmalıyım bi ton buji var aynı tip motor için arasındaki farklar ne ? sizin öneriniz nedir ?

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=502

http://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma...CPR6EA-9/5904/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    100LÜK CUB İÇİN honda innovaya uyan bujiyi almaya karar verdim nasıl sizce yada sizin bildiğiniz başka kodlu bi ngk varmı ??

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    100cc için iridyum buji bi anlam ifade etmez...eğer kendi motoruna kaliteli buji almak istersen rezistanslı ngk kendş motoruna ait kodlu bujidn al.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Bujinin seçimimi olur ya :D iridium felan hikaye bence.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujinin seçimimi olur ya :D iridium felan hikaye bence.
    bende başta öyle diyodum ama...
    küçük cc makinada bobinler falan yetersiz olduğundan iridyum buji işini yapamadığından bi işe yaramıyor.ama 500 600cc makinalarda bobinler yeterince güçlü olduğundan işe yarıyor...
    ben aldım taktım daha ilk marşta fark anlaşıldı...motor daha stabil çalışıyor..ani gazlamalarda teklemeden uzuyor...vede yakıtta gözle görülür düşüş var...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben olsam 100cc motosikletime iridyum bujiye vereceğim fiyat farkıyla benzin alır daha çok faydasını görürdüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc için iridyum buji bi anlam ifade etmez...eğer kendi motoruna kaliteli buji almak istersen rezistanslı ngk kendş motoruna ait kodlu bujidn al.
    Ngk nın sitesinde mondial 100mfh -100kh vs bulamadım sadece yukardakileri buldum orjinal bujileri nette araştırdım onunda üstünde mondial yazıyor artık iinnovanın kini bi deneyecegiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 100cc motosikletime iridyum bujiye vereceğim fiyat farkıyla benzin alır daha çok faydasını görürdüm.
    İridyum takmayacam sadece merak ettim zaten benzinden fazla para artıyor vergide ödemiyorum 3lt/160km yol gidiyor her türlü kârdayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)