Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsatta yazan tek kişilik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Motosikletimin ruhsatında, "tek kişilik"
    yani sadece sürücü yazıyor. artçıyla binildiği takdirde trafikte cezası olur mu?
    motor 100cc Cub

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Genelde polisler pek bir şey demiyorlar bu duruma yalnız muayanede sıkıntı çıkabiliyor. Bazı istasyonlar muayane yapmıyorlar ve ruhsatın değişmesini talep ediyorlar ne yazıkki...

Aklınızda olsun. Sıfır motor veya ikinci el motor aldığınızda... Ruhsatı trafil tescilden kendiniz çıkartın. Bazı memurlar TEK KİŞİLİK yazabiliyorlar ruhsata. İtiraf edip aynı dakikalarda yenisini çıkarttırabilirsiniz ücretsiz olarak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Benim Ruhsatı kim yazdıysa hersey yanlış. motor 100kh 110ft yazilmis. bide bu Tek kisilik konusu var

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kendiniz çıkartın derken dahada açıklayayım.

Satışı üzerinize aldıktan belli bir süreye kadar sistemde hala sigortalı olarak gözüküyor araç. Yaklaşık 20 dakika kadar. (Bunu pek bilen olmaz)
    Sigorta yenilemeden direk ruhsat çıkartabilirsiniz... Yanlışlık varsada düzelttirirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendiniz çıkartın derken dahada açıklayayım.

Satışı üzerinize aldıktan belli bir süeye kadar sistemde hala sigortalı olarak gözüküyor araç. Yaklaşık 20 dakika kadar. (Bunu pek bilen olmaz)
    Sigorta yenilemeden direk ruhsat çıkartabilirsiniz... Yanlışlık vars
    ada düzelttirirsiniz.
    Motor 2006 model sifir alindi. Bir suredir sigortasini odemedim.
    zaten garajda duruyor motor. subatin basinda ehliyete yazilinca halledecem ne varsa.

Bende de aynı durum var;ruhsatı çıkartırken bir kişi yazmış oradaki memur.

Şimdi muayeneye giremiyorum.Ek belge çıkartmak için herhalde 100 tl falan ödeyeceğim;kendi hataları yüzünden.

Şu anda muaneye inadına girmiyorum.100 tl para değil ama bu haksızlık.Gerekirse dava açmayı düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı motorcyc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı durum var;ruhsatı çıkartırken bir kişi yazmış oradaki memur.

Şimdi muayeneye giremiyorum.Ek belge çıkartmak için herhalde 100 tl falan ödeyeceğim;kendi hataları yüzünden.

Şu anda muaneye inadına girmiyorum.100 tl para değil ama bu haksızlık.Gerekirse dava açmayı düşünüyorum.
    Az sövmedim annelerine, hadi tek kisilik yazdin, 100kh'i nasil 110ft yaziyon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az sövmedim annelerine, hadi tek kisilik yazdin, 100kh'i nasil 110ft yaziyon
    110 ft yazmışlarda senin motor o şekil vergiye girer dostum onu düzeltmen lazımdı 100cc ve üstü vergiye girer belki vergi borcun bile vardır :S kontrol ettir bi... (Not: motor hacmi kısmı 100cc altı ise sorun yok)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 ft yazmışlarda senin motor o şekil vergiye girer dostum onu düzeltmen lazımdı 100cc ve üstü vergiye girer belki vergi borcun bile vardır :S kontrol ettir bi... (Not: motor hacmi kısmı 100cc altı ise sorun yok)
    97 cc silindir hacmi yaziyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)