Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Xenon farınız çıksın bıktırdılar artık.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    merhaba arkadaşlar bu xenon farlar artık canımı fazlasıyla sıkmaya başladı nedir bu arkadaş en ..oktan şahininden çin motoruna racing makinasından otobüse kadar uzanan geniş çakma xenon yelpazesizinden bıktım artık hiç mi karşıdakini düşünmez insan geçen gün çarşı içinde gidiyorum karşımdan bir motosiklet aman allahım yüzümü nur doğdu sandım adam hem çakma merceksiz xenon kullanıyor hemde uzunları yakıyor bonus olarak bunu birde şehir içinde yapıyor kızmamak elde değil buradan sesleniyorum arkadaşlar lütfen şu çakma xenonlara tamah etmeyin ya orijinal halinde kullanın yada adam gibi bi uygulama yapın bi-xenon diye araştırın öğrenin gelişi güzel balansı bağlayıp fotoğraf makinası flaşı gibi dolaşmayın kimseye zararınız dokunmasın illa beyaz yansın ben takacağım diyorsanız alın çıkma bir mercedes merceği ona takın tabi iyide bir ayar yaptırın...

buyrun söz ettiğim saygısız arkadaş şehir dışından bir fotoğraf ama farketmiyor şehir içi dışı aynı dolaşıyor hem xenon hemde uzunlar açık bende racing makina kullanıyorum ama ilgi çekmek için ne xenon farım var nede acayip şekilde ses çıkaran egzozum...
    [IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

bakın fotoğraftan bile göz alıyor

[IMG][/IMG]
    gursus, arslan26, zenon ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Katılmamak elde degil.. Şehir icinde sis fari yakip gezen dangalaklarda ayni halti yiyorlar.

Bir gün ölüp gitsek xenonmu yoksa ak sakalli dedemi çağiriyor.. yollari kariştirip kaybolacağiz
    Shrieker, fearlesboyy, Ahmet Abi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmamak elde degil.. Şehir icinde sis fari yakip gezen dangalaklarda ayni halti yiyorlar.

Bir gün ölüp gitsek xenonmu yoksa ak sakalli dedemi çağiriyor.. yollari kariştirip kaybolacağiz
    hele o sisler xenonsa tam oluyor artık buda bizim buralarda dolaşıyor ileri zekalı geçen gün normal farlar yerine sislerle dolaşıyordu şehir içinde

[IMG][/IMG]

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Öncelikle doblo tipi bazı araçların farları fabrikasından ayarsız.
    Yanları aşırı aydınlatıyor..

Ondan sonra o camları kopkoyu filimleyip.. napçaz, arabaya o..puları doldurucaz derken... öküz önünü görmüyor.. Uzunları açmış yetmemiş, sisler de açık.. Gündüz farları da yanıyor... Gene de önünü görmüyor k..mun körü..
    Pırıl pırıl havada sisler yanıyor, sisli havada ya sis farlı olanlar trafiğe çıkmıyor, ya da açmak akıllarına gelmiyor..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunlar için yanımda çekiç taşıyasım geliyor. Görünce farlarını kırıp parçalamak için... Bunlar memlekette trafik polislerimizin bir işe yaramadığının en güzel ispatıdır. Hız ihlalini gözünle anlayamazsın, emniyet kemeri takılmadığını dışardan göremeyebilirsin ama öküz gibi yanan, adamı kör eden bu farları görmemen mümkün değil. Neden görevinizi yapmıyorsunuz kardeşim ?
    NECOCAN bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arkadaş bende arabaya bi-xenon taktırdım ama gece kısalarda, karşıdan araç gelince (özellikle uzunları yakmış ya da ayarsız kısalarla gidenler yüzüznden) önümü göremiyorum. Ayarında sıkıntı yok ama az yanıyor sanki. Nissan yetkili serviste takıldı, durumu anlattım sağolsunlar hiç ilgilendikleri yok.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    O arkadaşı tanıyorsunuz galiba?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşım haklısın ama akşamları bazı insanların gözleri ışıktan çok etkilenir...
    benim motordada arabadada xenon yok herşey ayarlı olmasına rağmen karşıdan gelen adam uzunlarını yakıyor kısalara geç diye halbuki kısalar açık...
    benim şu ana kadar hiç karşıdan isterse uçak gelsin gözümü alan xenon olmadı.bendemi sorun var

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba arkadaşlar.

Maksat görünmek dikkat çekmek ise uygulamada sıkıntı yok!Başarılı.

Diğer arabalar,otobüsler, kamyonlar ve yayalar çok dikkatli ve saygılı olsalar, tamam derim, bizde normal standart bir halde seyredelim.

Fakat öyle değil!

Gözlerini girmek hatta batmak gerekiyor. O sebepten ben şahsen Xenonu TR de motorsikletler açısından çokta yanlış bulmuyorum!

Benim Duke de Xenon yok ama ilerde takmam da demiyorum!
    Re!S*33 ve tohana bunu beğendiler.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Ben xenon'u motosikletler anlamında yanlış bulmuyorum.Türkiye de farkedilmenin 2 yolu var ya ses ya görüntü eğer sizde xenon varsa farkedilmeme oranınız çok düşük canınız kıymetli ise taktırılabilir.Karşıdaki için kesinlikle dez avantajdır ama şehir içi hız limiti 3 aşşa 5 yukarı 50KM xenon taktırılmasına karşı çıkan birinin bu kurallar %100 uymuş olması gerekiyor.Hatalı birinin başka bi hatayı uyarması pek mantıklı gelmiyor.

Acayip şekilde ses çıkaran egsoz denmiş.Hatalı bi kullanım performans egsozu deniliyor bunlara ve belli oranda motora güç sağlıyor bu sebepten o demir parçasının fiyatları +1000 tl den başlıyor
    tohana bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakmada CANIMDAN DEĞERLİ DEĞİL sizin narin gözleriniz rahatsız olacak diye, ne görünürlüğümden ödün veririm nede yolu aydınlatmamdan.
    Akü kaldırsa sisleride xenon yaparım. Beyler TÜRKİYE yaşıyoruz. Burada insan canının değeri yok. Saygılar
    Re!S*33, tohana ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hakaret etmeden yazayım. 0 empati ..... !!

Birileri sizi farketsin diye insanları rahatsız etmeye hakkınız yok. Mal gibi habire türkiye de bizi görsünler deyip durmayın. Her ülkede aynı bu. İnsan yapısı, motosiklet tehlike oluşturmadığı için dikkat çekmiyor. Bunu göze alıyorsanız trafikte motora binin. Yok bitarafınız yemiyorsa beni farketsinler diye egzozu yırtık farları patlak gezmenin bir alemi yok. Böyle bir hakkımız yok

Note: acayip gürültülü bir egzozum var ve ufak led sisfarlarım var. Egzozumun orjinal hali böyle ve ben bile trafikte yada apartmanların arasından geçerken utanıyorum. Ayıptır güm güm güm gezilmez, böyle bir hakkım olmadığını biliyorum. Ve şuanda susturucu arıyorum. Led farları ise özellikle gündüz kullanıyorum, geceleri mümkün olduğunca kapatıyorum çünkü ufacık ledlerin bile gözleri rahatsız ettiğini biliyorum. Çok isteyen varsa ledli yelek giysin...
    Redneck, Guven, Slayerrr ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Görünürlükle ilgili sıkıntı olan hatayı kendinde arasın. Beni niye herkes görüyor bu gariban motorumla ? Üstelik ben Bursa'da yaşıyorum ki hayatımda gördüğüm en duyarsız, en kötü sürücüler burada yaşıyor. Sürüş tarzınızda, yoldaki konumunuzda sorun var.

ugur sengul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS250İ EVO SYM JOYMAX250
    Fotograflara bakarken bile gozumu rahatsiz etti, arkadan xenon farli bir motor geldiginde kim aynadan gorebiliyor kimse cunku oyle bi parliyorki seninde dikkatini bozuyor, allah korusun kimseye zarar gelmesinde gosteris icinde takmanin bi amlami yok 20 30 liralik far arkadaslar bukadar gosterisin pesinde olmasin kimse zaten 2 teker ustundeyiz birde extradan dikkatler dagilmasin.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Tartışmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum bu konuda ama ayıp bizlerin değil zaten kanun ve denetleyicilerin ayıbı.Üreticilerin ayıbı. Kiminin farı hiç aydınlatmıyordur ve başka çözüm yolu yoktur koyar. Kimi adabıyla kullanır kimi bokunu çıakrtır. Kimi kullanmakta haklıdır kimiyse artisliğindendir. Kimin ak edip etmediğini bizler bilemeyiz. Bu konuya çözüm getirecek yine kanunlar ve polislerdir. YAlnız şuda bir gerçek ki üreticilere belli bir lümen alt sınırı ve üst sınırı getirilmeli. Benim motorumun orginal aydınlatması mum ışığından farklı değil ve önümü göremediğim yerde açarık karşıdan gelenler için ne kadar üzgün olsamda önümü görmek benim için daha önemlidir.

Konu görülmek iken mantıklı gelebiliyor fakat karşıdakinin görüşünü ciddi anlamda bozuyorsunuz.Geçici körlük dahi yaratabiliyor,o 1-2 saniye içerisinde de onu ve dolayısıyla trafiği tehlikeye atmış oluyorsunuz.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletinize illa xenon takacaksanız şu şekilde montaj yapmalısınız:

'Motosiklet görünür olmalı' düşüncesi, 'ben bildiğimi okurum'a gelmemeli. Trafik ortamında herkes birbirine saygılı olmalıdır. Abartı ışıklar, egzoslar, saçma sapan sürüş disiplini vs. bunların hepsi yanlıştır.

Motosiklette aydınlatma başlı başına bir 'kusur'. Halogen farda bile, motor eğildiği anda ön farınız da eğilir (kısa uzun fark etmez) ve karşıdan gelenin gözünü almaya başlar. En bi dandik 35 watt halogen farda bile bu sorun mevcut. Motosiklet için gyro sistemli farlar üretilmeye başlanana kadar bu dert devam edecek.

İnsanları xenon almaya iten asıl sebep farlarının eksik kalması. 2014 yılına girdik, firmalar hala yeterince güçlü alternatör koymuyor motorlara. Motorda 35 watt ön far var, üzerine bir de AC çalışıyor; tam kapasiteye anca 6000 devirde ulaşabiliyor far. 20 ile giderken mum gibi yanıyor... 2014 model Xmax 250: hala kısada sağ far tek başına çalışıyor (55 watt). Koyun her motora çift 55 watt far, efektif far tasları dizayn edin ışık şiddetini kesmeyecek, ondan sonra bakalım kim uğraşıyor xenon'un ballastı olsun, kablolaması olsun, bunlarla..

Ayrıca motosikletlerin görünürlülüğünü arttıracak uygulamalar imalat aşamasında motorlara eklenebilir. Kadronun altına, önüne, arkasına vs şiddeti dağıtılmış ledler montelenebilir. Bunlar gidondan bir tuşla açılıp kapatılabilir. Toplasan 5 watt harcar hepsi ama moturun sağdan soldan, her bi tarafdan görünürlülüğünü arttırabilirler. Hiçbir firma böyle bir uygulama yapmıyor. Bunu yapmak isterseniz kendiniz led alıp kendiniz kablolama yapmalısınız. 2014e girdik, motoruna sırf ABS taktığı için firma "bakın ben motorcuları düşünüyorum" diye geçinebiliyor.. Yapılabilecek onca başka şey varken, güvenlik adına...

Son olarak diyeceği;, benim 1 adet 35 watt mercekli bi-xenon farıma gelmeden önce, trafikte çift 55 watt halogen farını uzunlara almış, üstüne çift 55 watt sis farını açmış, üç şeritli yolda en sağ şeritte giderken arkama yapışmış manyakları temizlesinler bir zahmet.
    Ahmanamra ve crxforever bunu beğendiler.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Gene aynı şeyleri söyleyeceğim. Şimdi bazı insanlar beni görüp dikkat etsinler diye xenon falan takıyor. Tamam gündüz xenon ları açmak saçma onun yerine gündüz farı yap kuvvetli olarak.
    Bazıları karanlıkta xenonla görebiliyorum diyor. Akşamları karşıdaki aracın xenon undan rahatsız olanlar bence kendi ampullerini değiştirsinler.
    Işık kırıcılı ampuller var. Kendi ışığınız karşıdaki xenon un bile ışığını kırar. Ben yıllardır kullanıyorum çok memnunum. Ayrıca sizinkiler de karşınızdakinin gözünü almaz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de rahatsızım. Ancak motosikletleri hoş görüyorum. Xenon farım olmasa da şehir içi yoğun trafikte görülmek için gündüz de olsa uzun farla gidiyorum. Varsın rahatsız olsunlar ama beni farketsinler ki biraz daha yaşayabileyim.
    2move bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakaret etmeden yazayım. 0 empati ..... !!

Birileri sizi farketsin diye insanları rahatsız etmeye hakkınız yok. Mal gibi habire türkiye de bizi görsünler deyip durmayın. Her ülkede aynı bu. İnsan yapısı, motosiklet tehlike oluşturmadığı için dikkat çekmiyor. Bunu göze alıyorsanız trafikte motora binin. Yok bitarafınız yemiyorsa beni farketsinler diye egzozu yırtık farları patlak gezmenin bir alemi yok. Böyle bir hakkımız yok

Note: acayip gürültülü bir egzozum var ve ufak led sisfarlarım var. Egzozumun orjinal hali böyle ve ben bile trafikte yada apartmanların arasından geçerken utanıyorum. Ayıptır güm güm güm gezilmez, böyle bir hakkım olmadığını biliyorum. Ve şuanda susturucu arıyorum. Led farları ise özellikle gündüz kullanıyorum, geceleri mümkün olduğunca kapatıyorum çünkü ufacık ledlerin bile gözleri rahatsız ettiğini biliyorum. Çok isteyen varsa ledli yelek giysin...
    Sen nerde yaşıyorsun, hangi üklede hangi şehirde? Yoksa sadece kendi sokağında mı kullanıyorsun motoru? Kaç km tecrüben var? Ya başına tesadüf eseri hiç kötü tecrübe gelmedi yada tatlı su motorcususun. Daha bu sabah doblocu "beni görerek" üzerime kırdı ve eliyle bana ne işareti yaptı. Bu göreni!! Birde görmeyenleri var, görmeyenlere karşı görünür olmak bir önlemdir. MALLIK DEĞİL!! MAL OLAN BUNU ANLAMAYANDIR!! Bende araba kullanıyorum yıllardır motosiklet kullanmama rağmen trafikte motosikleti farketmediğim oluyor. Abartmadan usturuplu bir egzos sesi bile motosikletin fark edilmesini sağlar. Şimdi güzel dostum bende azımı bozmadan, "hakaret etmeden" yazdım bu yazıyı. Gücüne gitmeden hakaret etmeden sende cevap yazabilirsin.
    İnan bana ne ailen nede biz! hiç kimse kimsenin başına kaza gelsin istemeyiz. Kaybettiğimiz canların sayısı belli. BURASI TÜRRKİYE gerçeğini unutma
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)