Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurluk kullananlara! Püf noktası.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Gene hava yağmurlu bugün istanbul da. Benim gibi yağmurlu havalarda günde ortalama 100 km yapmak durumunda olanların vazgeçilmezi ise yağmurluk. Yağmurda ne giyersen giy yağmurluğun yerini tutmaz. Hele giymesi çıkarması da kolaysa çok iyi.
    Yalnız benim yağmurluk pantolon geçende ağ yerinden (2 bacağın birleşip dikişlerin kesiştiği yer) su almaya başladı. Ben de gore-tex ceket onarım tekniğini yağmurluğa uyguladım:
    1. pantolon un dikiş yeri üste gelecek ve iç tarafı yukarı bakar şekilde ütü masasına koydum
    2. mutfak işlerinde kullanılan stretch filmi üst üste 4-5 kat olacak şekilde koyup dikiş alanını kapatacak ve etrafına doğru 2-3 cm de fazla olacak büyüklükte kestim.
    3. dikiş sahası üzerine kestiğim yamayı koyup, onun üzerine de gene mutfakta kullanılan yağlı kağıt yerleştirdikten sonra ütünün en düşük sıcaklık ayarı ile kağıdın üzerinden , ütü naylona değmeyecek şekilde ütüleyip kaynak yaptım.
    4. Yama kısmen yapıştı ve bazı noktalarda tam yapışmadığını görünce, ütü sıcaklığını 1 kademe daha arttırıp bir kez daha yaptım.
    5. bu işlemden sonra yağmurluğu 4-5 kez kullandım ve hiç bir sorun olmadı.

Kolay gelsin..
    Linwelin, grognard, dockerengin ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Puf noktasi icin tesekkurler.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    sağolun aynı sorun bende de vardı ve ben bali ile içine şişme bot onarım parçalarından yapıştırmayı düşünüyordum bu da aklımda olsun ama ütüm yok evde :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)