Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derin sulardan motorla geçme (Zararı var mı )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Hayırlı akşamlar arkadaşlar
    2 senedir evime giderken yağmurlardan sonra yol yaklaşık 20 cm derinliğinde sularla doluyor. Belediye yağmuru hesaplayamamış galiba abartmıyorum. Motorda Scooter tipi tekerin yarısı suda gidip geliyorum. Allahdan hava filtresi falan yukarıda da fazla sıkıntı olmuyor. ama dikkat ettim buji silindir Yan debriyaj kapağı falan full suda gidiyor. Bu buji full su içinde olmasına rağmen stop falan etmiyor. Şeytan kulağına kurşun aman nazar değmesin maşallah
    Zaten eve gelip stop etceğim zaman buji kafasını kuruluyorum.

Sormak istediğim şey ise şu zararlımı suda gitmek. Bazen su seviyesi işte 5 cm falan olunca gaza gelip o yolda 60-70 km hıza çıkıyom düm düz 1 km falan bir yol çok hoşuma gidiyor. Suları iki yana fışkırtarak geçip gitmek. boyumun 2 katı su fışkırıyor. Çok zevkli galiba sitede benden başkada zevk alan vardır herhalde suları yararak gitmekden

,Tekrar soruyorum. Sudan geçmek gitmek motora zararlımı ?
    kemboo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motor bloğu çok sıcak olurda geçersen bloğu çatlatabilir'sin

Suları fışkırtarak geçmek demek hayata pamuk ipliği ile tutunmak demek, o iş için "jetski" icat edildi.
    cenkito, kemboo, Ölüborlu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motor cok sıcakken blok catlatabilir.

egzos çürür.
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Elektronik aksamı ustaları söylesin orasına ben bilmem.

5 cm suda 60-70 km hızla gidip boyunun 2-3 katı su fışkırtıyorsun ya; bigün bi bakıcaksın son hız giderken yanında güzel güzel kızlar,üstünden su fışkırtıyorlar.Nerden çıktınız siz,ne güzel şeylersiniz,cennettemiyim yoksa diye soracaksın??

Tam o sırada kızlardan birisi kahkahayı patlatıcak ve elini senin donunun içine sokucak ve bi pamuk parçası çıkarıcak.Bunu tanıdın mı diye soracak???
    phradrel, dockerengin, RAMİREZ ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronik aksamı ustaları söylesin orasına ben bilmem.

5 cm suda 60-70 km hızla gidip boyunun 2-3 katı su fışkırtıyorsun ya; bigün bi bakıcaksın son hız giderken yanında güzel güzel kızlar,üstünden su fışkırtıyorlar.Nerden çıktınız siz,ne güzel şeylersiniz,cennettemiyim yoksa diye soracaksın??

Tam o sırada kızlardan birisi kahkahayı patlatıcak ve elini senin donunun içine sokucak ve bi pamuk parçası çıkarıcak.Bunu tanıdın mı diye soracak???
    :D :D Hahahah Kola içiyordum yazıyı okuyunca püskürdüm bildiğin :D O kadar mı kötü durum vaziyet :D Bende şey diceksin zannettim. Şimdi su fışkırtarak gidiyomya güzel bir bayanı falan ıslatacam pişman olacam zannettim Çok feci güldüm. Allahda ömür boyu seni güldürsün inşallah. Bidaha yapmaya kalksam bile bu dediğini ömrüm boyunca unutmayacam :D :D Okuduklarımdan sonra zor artık :D

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bloga dikkat et
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D :D Hahahah Kola içiyordum yazıyı okuyunca püskürdüm bildiğin :D O kadar mı kötü durum vaziyet :D Bende şey diceksin zannettim. Şimdi su fışkırtarak gidiyomya güzel bir bayanı falan ıslatacam pişman olacam zannettim Çok feci güldüm. Allahda ömür boyu seni güldürsün inşallah. Bidaha yapmaya kalksam bile bu dediğini ömrüm boyunca unutmayacam :D :D Okuduklarımdan sonra zor artık :D
    Bende de kocaman bi gülümseme oldu.Espriden anladığın için anlayışın için..Sende hep gül...
    Ölüborlu ve Carbondioxid bunu beğendiler.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    denemek lazım çok mu eğlenceli oluyor öle bir yazmışsınki insan sana kızamıyorda. Allah kaza bela vermesin inşallah. Arkadaşların dediği gibi blokta çatlaklık olabilir aynı mantıkla motor sıcakken yıkatma bu havalarda
    Ölüborlu bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bende bir defa öyle denedim ve boyumun ölçüsünü aldım...
    allahtan full korumalı idimde bende sorun olmadı...
    tabi racer200 için aynı şeyleri söyleyemem...
    30-40 derece sıcak havada giderken birden bire suya girmediğin sürece motor bloğuna birşey olmaz...
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar blok sıkıntı doğru ama zaten hava yağmurlu yağmurlu olmasa bile yerler sulu az çok blogu sogutuyor yağmur damlaları bide motor su sogutmalı yğmurlu havada hararet dibe vuruyor. Termostat ya yok yada o derece güçsüz yağmur olunca ısınma olmuyor :D :D Tabi suda yüzerek gittiği için blok belki ondan hararet dibi görüyordur bilemem

Evet yaptığım manyakça bişey ama çok zevkli ne bileyim Ben hayatımda hiç jetskiye binemem bi kere hem yüzme bilmiyom hemde korkuyorum. Zaten kalbimde ufak bir sorun var. Fazla adranalin yaramıyor bana Bende sıkıcı geçen yolculugumu biraz eğlenceli hale getirmeye çalışıyom.
    Ha bu arada hiç kimseyi ıslatmışlığımda yoktur allaha şükür Suya bir anda süratlı girince zaten savurup atar bende farkındayım ama kontrollü olarak hızlanınca sorun olmuyor. Zaten bu dediğim yoldan günde max. 3 tane araç geçer bizim kırsal kesim ev yolu :D Yani araba falan çıkma ihtimali çok çok düşük zaten

Hayattan alabileceğim kadar zevkalmaya bakıyorum. Zaten yeterince sıkıcı Bu arada motora 7 senedir biniyorum. Haa bi kademe kattettim mi 7 senedir. Scooter Runner üstündeyim Büyük kaza yaptım. Motorum pertte çıktı. Belki görmüşsünüzdür. Devamlı yazdım durumları buraya yinede vazgeçmedim motor sevdamdan Belki ilerde bir gün evlenirsem çocuğum olursa onun için vazgeçerim.
    Ailem motora binmemi yasakladılar. Kzadan dolayı. Baktılar ben üzülüyorum. onlarada saygısızlık etmek istemiyorum. anladılar en temizinden yine aynı motordan aldım. Benimki artık tutguda değil hastalık oldu. Arabam var. ama ben doğuştan motor için doğmuşum galiba çok seviyorum. İnsan 7 sene boyunca hiç mi sıkılmaz. Sıkılmadım.
    Neden Runner diyince oda bir hastalık galiba Hızı severim ama yerinde ve zamanında Eski motorum kaza yaptığım Runnerım 175 km hıza çıkardı. Hemde öyle 100 km den sonra yavaş yavaş değil. Çok seri hızlanırdı. 1 kmlik yolun sonunda 175 km hızı görürdüm.
    Şimdi bu scooterlar kullanması en kolay ama tehlike bakımından çok tehlikeli makinalar hele bide sport scootera binmek delilik gibi geliyor. Haklısınız. Delilik ama 7 sene bir motorla haşır neşir olup toplamda aynı marka motorla 96.000 km yol yapınca o motoru çocugun gibi tanıyorsun. Şimdi burdan birazda mesaj vermek istiyorum.
    Benim en yakın arkadaşım motoru ondan öğrendim. onun sayesinde şuan motor tutkum var.
    Bu arkadaşım çin mondial agk marka motorla başladı.
    1 sene boyunca onu kullandı. Artık huyunu suyunu iyice öğrendi. Birgün r6 alacam dedi. 3 gün içindede dediğini yaptı aldı motoru artık mahallede Yüksek devirde motor sesi kesici sesleri falan.
    Hiç arkasına binmedim. Bir gün kaza yaptı. O gün vazgeçti motordan onunki tutku değildi. tutku dediğin şey için ölümü göze almalısın alamıyorsan zaten boşver yapma zaten O sadece ulaşım aracıdır senin için.
    Neyse anlayacağımız demek istediğim Şu 600 cclik makinalara dikkatlice binelim tamam hakkını veren var ama bence 250 cc üstünü kullanabilmek için en az 3 sene bir motor tecrübesi gereksin. Bide aşama aşama olsun. 100>150>250> işte ondan sonra 600 cc olsun.
    Çok konuştum. Herkesin Tekeriniz daima düz bassın.
    cenkito, kemboo ve dockerengin bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hacı sen enduro denedin mi? bi dene bakalım. seversin gibime geliyor.
    Ölüborlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)