Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GPS takip cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dx.com veya aliexpress.com gibi sitelerden çok uygun fiyata GPS takip cihazları var. Fakat bunlar SİM kart ile calistiklari için normal cep telefonu gibi pasaport kaydı yaptırmamız gerekiyor.
    20 dolarlık bir cihaz için 150 tl kayıt parası vermek istemiyorum.
    Size sorum şu şekilde;
    Yurtdışı herhangi bir sim kart, ornegin france orange, mtel, lycamobil tibi sim kartlarini taksam, GPS sistemleri roaming gibi calisir mi? Eger acilirsa sadece yabancı hat kullanacağımdan cihazin kapanma riski var midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yurtdisindan getirdigin her turlu simkartli urunun kayit edilme zorunlulugu var diye biliyorum.. Turistlerde kayit ettiriyor hatta, benim erasmusla gelen yabanci bi arkadasimin(erasmus 6 ay suruyor, sonra donuyor ulkesine) telefonunu kayit ettirmek zorunda kalmistik mesela..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

O arkadasin 6 ay turkiyede kalacagi icin turk sim kartini kullnacagi icin kayit ettirmek zorunda kalmismir. Benim sorum da bu iste turk sim karti kullanmadan sadece yabanci sim kart kullanirsam kapanma olur mu?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu konu benim de kafama takılmıştı .

Şu cihaz için satıcıya Türkiye'deki durumu anlattım ve istediğim imeiyi kopyalar mı sordum . http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-CAR-GPS-Tracker-GT02A-real-address-reply-google-link-free-platform-Free-Shipping/1280619501.html

Sipariş aşamasında istediğim imei yi bildirmem durumunda imei değiştirebileceğini söyledi.

Yaptığım yazışmanın tamamı aşağıda

Yang Zhou:
    06:26 Dec 27,2013
    Yes,I have customers in Turkey,and always change imei for them,leave your imei number in the order page,thanks

Me:
    23:45 Dec 26,2013
    Hello ;

Many people in Turkey want to buy this product however we all have the same problem. The IMEI number of all gsm phones which are legally imported to Turkey , are recorded by the state. Non registered imei is blocked by the operator. If I buy this product it will be non operational in Turkey in 2 weeks. So the only solution is to replace the imei of the new phoe with the imei of an old registered phone. SO the question is: Is it possible to change the imei number of this device ?

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu cihaz için satıcıya Türkiye'deki durumu anlattım ve istediğim imeiyi kopyalar mı sordum . http://www.aliexpress.com/item/2013-...280619501.html

Sipariş aşamasında istediğim imei yi bildirmem durumunda imei değiştirebileceğini söyledi.

Yang Zhou:
    Yes,I have customers in Turkey,and always change imei for them,leave your imei number in the order page,thanks

Me:
    Hello ;

Many people in Turkey want to buy this product however we all have the same problem. The IMEI number of all gsm phones which are legally imported to Turkey , are recorded by the state. Non registered imei is blocked by the operator. If I buy this product it will be non operational in Turkey in 2 weeks. So the only solution is to replace the imei of the new phoe with the imei of an old registered phone. SO the question is: Is it possible to change the imei number of this device ?
    Dostum tesekkur ederim. Peki sen ne yaptin aldin mi?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Düşündüm ama almadım. Bu aletler sadece açık havada konum buluyor. Sundurma altında bile çalışmıyor. Ayrıca konum bulması için de yaklaşık 5 dakikaya ihtiyacı var. Çalınan pahalı bir motorun açık havada gezdirilmeyeceği aşikar. Zaten birkaç saat içinde de parçalıyorlar. Ayrıca bu vihazlar çok akım çekiyorlar. Cep telefonunu motor içine saklayıp, avea veya turkcell gibi konum bulma servislerini kullanmak daha mantıklı. Onlar birkaç yüz metre hata ile konum belirliyor ama kapalı garajda bile çekiyor. Ayrıca hadi konumunu buldum diyelim, polise haber versen oralı bile olmayacak( herhalde 2 gün sonra filan giderler) kendim gitsem canım tehlikeye girecek veya katil olacağım . Adamlar motoru kuzu kuzu vermeyeceklerdir. Böyle bir durumda acaba yerini hiç bilmesem daha mı iyi acaba diye düşünüyor insan. En iyisi bol kilit ve kasko. Dördüncü yıl hasarsızlığım var 2013 cbf 1000 için yılda 1450 tl ödüyorum . Ayda 120 tl eder. Biraz pahalı ama için rahat ediyor en azından.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadasin 6 ay turkiyede kalacagi icin turk sim kartini kullnacagi icin kayit ettirmek zorunda kalmismir. Benim sorum da bu iste turk sim karti kullanmadan sadece yabanci sim kart kullanirsam kapanma olur mu?
    Imei değiştirtmen şart, Yurtdışı operatörü de kullansan sonuçta bağlanacağı baz istasyonu TR. Sen almanyaya gittiğinde biz senin cep telefonunu araken almanya kodu mu çeviriyoruz ? Senin sim kartın almanyadaki başka bir operatör sayesinde Türkiyeden aranabılır hale gelıyor. Yanı kısası, imei şart, farklı sım kartla çalışmaz.

Fallowmee adlı andrıid uygulamasını 250 liralık bir cep telefonuna yukle ve motorun içine sakla ( Şarja bağlı olsun ) Hem GSM hemde Uydu vasitası ile bu program motorun geçtiği güzergahları, mevcut hızını ve ne zaman geçtiğini nerelerde durakladığını online olarak kayt altına alıyor. Motorun çalınsa bile çalan adam 3 saat içinde parlasa bile motoru parçalamak için nerelere götürdüklerini görebilirsin. Ama telefonu iyi saklaman lazım :D

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Imei değiştirtmen şart, Yurtdışı operatörü de kullansan sonuçta bağlanacağı baz istasyonu TR. Sen almanyaya gittiğinde biz senin cep telefonunu araken almanya kodu mu çeviriyoruz ? Senin sim kartın almanyadaki başka bir operatör sayesinde Türkiyeden aranabılır hale gelıyor. Yanı kısası, imei şart, farklı sım kartla çalışmaz.

Fallowmee adlı andrıid uygulamasını 250 liralık bir cep telefonuna yukle ve motorun içine sakla ( Şarja bağlı olsun ) Hem GSM hemde Uydu vasitası ile bu program motorun geçtiği güzergahları, mevcut hızını ve ne zaman geçtiğini nerelerde durakladığını online olarak kayt altına alıyor. Motorun çalınsa bile çalan adam 3 saat içinde parlasa bile motoru parçalamak için nerelere götürdüklerini görebilirsin. Ama telefonu iyi saklaman lazım :D
    Dostum sen beni yanlis anladin. Turk sim kartini hic bir zaman takmiyacagim. Her zaman yabanci sim kart takili olacak ve roaming ile cihazi kullanacagim.
    Az once bilgi iletisim ve teknolojileri kurumunu aradim. Dedim ki;
    Yurt disindan telefon getirecegim ve yabanci hat ile istedigim kadar kullanabilir miyim dedim. O da evet dedi. Turk hattini kulanacaksaniz kayit yaptirmaniz lazim dedi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yeni konu açmayıp buradan devam edeyim.
    Var mı GPS takip kullanan?

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    dostum öncelikle iyi bi konuya devam ettin diğer motosiklet forumlarında da okuduğum kadarıyla öyle azıttı ki bu hırsız ....cukları emeğimizi 2 dkda alıp götürüyorlar. bununla ilgili şöyle bi araştırma yaptım gps cihazı çok uygun fiyatla aliexpres vs sitelerde 8 10 dolara gözüküyor fakat kullananı bulmak ve işe yarıyor mu test etmek şansım olmadı hala. tam da bu konuyla ilgili avcı abiler sağolsun şunu paylaşmışlar incelemekte fayda var.
    http://avlak.com/forum/kopay-av-kope...i-gps-tracker/

imeisi değiştirilebilen bir cihaz satılmıyor mu aliexpress de?

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imeisi değiştirilebilen bir cihaz satılmıyor mu aliexpress de?
    kurubuz isimli arkadaş cevabını vermiş. Arzu ederseniz siz de satın almayı düşündüğünüz satıcıya aynı soruyu sorabilirsiniz:

Şu cihaz için satıcıya Türkiye'deki durumu anlattım ve istediğim imeiyi kopyalar mı sordum . http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-CAR-GPS-Tracker-GT02A-real-address-reply-google-link-free-platform-Free-Shipping/1280619501.html

Yang Zhou:

Me:
    Hello ;

Düşündüm ama almadım. Bu aletler sadece açık havada konum buluyor. Sundurma altında bile çalışmıyor. Ayrıca konum bulması için de yaklaşık 5 dakikaya ihtiyacı var. Çalınan pahalı bir motorun açık havada gezdirilmeyeceği aşikar. Zaten birkaç saat içinde de parçalıyorlar. Ayrıca bu vihazlar çok akım çekiyorlar. Cep telefonunu motor içine saklayıp, avea veya turkcell gibi konum bulma servislerini kullanmak daha mantıklı. Onlar birkaç yüz metre hata ile konum belirliyor ama kapalı garajda bile çekiyor. Ayrıca hadi konumunu buldum diyelim, polise haber versen oralı bile olmayacak( herhalde 2 gün sonra filan giderler) kendim gitsem canım tehlikeye girecek veya katil olacağım . Adamlar motoru kuzu kuzu vermeyeceklerdir. Böyle bir durumda acaba yerini hiç bilmesem daha mı iyi acaba diye düşünüyor insan. En iyisi bol kilit ve kasko. Dördüncü yıl hasarsızlığım var 2013 cbf 1000 için yılda 1450 tl ödüyorum . Ayda 120 tl eder. Biraz pahalı ama için rahat ediyor en azından.
    Aliexpress saticisiyla kurdugunuz iletisim yazisini alip kullanicam, kapali alanda cekmicegini sanmiyorum, kucucuk cihazinda akuye bir etkisi olcagini sanmiyorum, yani ben alip kullanicam bundan, motorum calinirsa 112 yi arar haber verir durumu anlatirim ilgilenmezlerse pompaliyi alir tek basimada giderim, sizden istedigim bu mesaj attiginiz satici hangisi link verir misiniz

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress saticisiyla kurdugunuz iletisim yazisini alip kullanicam, kapali alanda cekmicegini sanmiyorum, kucucuk cihazinda akuye bir etkisi olcagini sanmiyorum, yani ben alip kullanicam bundan, motorum calinirsa 112 yi arar haber verir durumu anlatirim ilgilenmezlerse pompaliyi alir tek basimada giderim, sizden istedigim bu mesaj attiginiz satici hangisi link verir misiniz
    kurubuz mesajında linkini de vermiş sanırım gözden kaçtı: http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-CAR-GPS-Tracker-GT02A-real-address-reply-google-link-free-platform-Free-Shipping/1280619501.html

sıra bunu almaya geldi sıra

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    geldi yine sıra buna geldi

HrcRepsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, onla bunla gps cihazıyla uğraşmayın, en basit yöntem, gps li bir cep telefonu alın, turkcel vodafone avea dan sadece takip için sim kart alın, aylık 10-15 tl olması lazım, motosikletinize saklayın. Eğer sığrıdabiliyorsanız, powerbank ile de şarjının uzun gitmesini sağlayın. 2 güne bir şarj edip tekar yerleştirin. Bu kadar basit.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)