Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

neden kamera taşımalıyız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    http://www.youtube.com/watch?v=awmBSuSzeZ4

pek çok arkadaşımız trafikte özellikle kadınlardan türlü şekillerde neler çektiklerini bizlerle paylaşıyor. yukarıda bağlantısı verilen videoda Amerikada bir olayın kaydı var. (benim başıma trafik ışıklarında yeşil yanmasıyla önümdeki aracın geri vitese takması ve haşırt diye bana çarpması geldi mesela. çok şükür bir şey olamdı ama olsaydı otobüs cucuu derdiki arkadan çarptı bana.)

Amerikalı motorlu kardeşimiz! (AMK) bir kadının tacizine maruz kalıyor. kadın onu kendisini taciz etmekle şuçluyor, trafiğe şikayet etmekle, sigorta kurumuna bildirmekle tehdit ediyor. AMK da tüm olaylar sırasında kadının aracının arkasında olduğunu ve hiç yanına gelmediğini söylüyor. Sonrada diyorki herşey KAMERAMDA KAYITLI. sonrasında heyeceanla kamera kayıt düğmesine basıyor. kayıt duruyor. ( zaten görüntülerde kadının ne kadar iyi şoför olduğu ortada...)

Sonrasında olanlar kadın geri adım atıyor. hiç bir yere şikayette bulunmuyor. ama kozlar bu sefer AMK nın elinde, kadının çalıştığı yere gidiyor hakkımda şikayetiniz var mı ULEEN diyor. onlarda yok ABİ, biz ettik sen etme diyorlar. ne kurgu oluşturdum yav

kıssadan hisse: ARKADAŞLAR dandik mandik hepimiz kamere taşımalıyız. alçak çok. onların yalan sözlerine, şahitlerine karşılık bizim görüntülerimzi olur. Döt olurlar.

not: AMK= Amerikalı motorcu kardeşimiz! in kısaltmasıdır. kötü anlamda değildir. aklınıza kötü şeyler gelmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    kamera kaydını durdurur kadının ağzını burnunu kırarım, sonrada buyrun şikayet edin derdim, ben çıldırdım, birde taciz ediyorsun diyor ya... motorcuda hayatımda gördüğüm en sakin sürücü :D

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçenlerde de sordum ama kesin bir cevap alamadım...
    Bu kamera kayıtlarının hukuken ispatlayıcılığı var mıdır? Ülkemizde araçtaki şahsi kameraların kanıt olarak kabul edilmediğine dair bir şeyler okumuştum...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kadın yerden bitme pigme. Taciz edilecek neresi var o kadının Adam bence kacmaya calışıyor kaçamıyor. Sonrada başına musallat oluyor kadın

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kamera kayıtlarının hukuken ispatlayıcılığı var mıdır? Ülkemizde araçtaki şahsi kameraların kanıt olarak kabul edilmediğine dair bir şeyler okumuştum...
    olmazmı tabiki var...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmazmı tabiki var...
    Şimdi başlığı bulamadım, 2 sene önceydi sanırım, bir arkadaşımız kazaya karışmış, kask kamerası görüntüsünü emniyete sunmuş ama emniyet tarafından kabul edilmediğini anlatmıştı, o bakımdan sordum...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    hesaplı kask kamerası varda bizmi almadık.

Motosikleti
    emniyet kabul etmediyse trafik mahkemesi var, asliye hukuk var, ağır ceza var ben nerrden biliim ama avukatım bilir...
    olayla ilgili kanıt var, ama polis kabul etmeyecek? yok ya? gider o polisler için görevi suistimalden savcıya başvururum ha bir şey olur olmaz onu bilemem. ama bu olay resmen görevi savsaklamaktır.

amerikalı kadın öldürüldü katili gittiği yere kadar yok otobüs yok yok bakkal yok terzi yok lokanta yok benzinlik yok mobese takip ettiler buldular. onlar delil olacak, benim olayın içindeki kaydımı nasıl delil kabul etmezler? yıkarım ortalığı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

tchibo da vaar, next te vaar, sony de var, go pro da vaar, her keseye göre, her zevke göre kamera var. bence ben dahil bir an önce temin etmeliyiz.
    metci bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Aptal kadın. Taciz ettiğini söylüyor. Kamerayı duyunca pek hali değişmedi ama kaydın gerisi olsa nasıl geri vites attığını görmek isterdim.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    yapacağın kısaltmanın.....
    Neyse.
    Haklısın kamera şart. öküz çok.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Konu hakkında herhangi bir kanun maddesine vakıf değilim.Ama kanunen kabul görmemesi tam bir kanunsuzluk olur.Avm de yapılan hırsızlığı aydınlatmak için kabul edeceksin motosiklet için kabul etmeyeceksin ,biçok toplumsal olayda kullanıcaksın,sonra motosikletli kullandığında kabul etmeyeceksin.Olmaz...

Üniversite öğrencileri iyi bilirler,bi yerde toplanırsanız sivil polis hemen gelir kayıt yapmaya başlar.Daha sonra o görüntülere istinaden alınırsınız.

Orda kullanılıp burda kullanılmama durumu varsa eşitsizlik olur.Ama ben kullanılabildiğiniz sanıyorum.Montaj varsa iş karışır.Görüntünün saati dakikasıda önem teşkil eder.Kayıt yaparken tarihlere dikkat.Sağlam bi avukat orda olduğunuz halde sırf tarih yanlış diye sizi başka yere ışınlayabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Konu hakkında herhangi bir kanun maddesine vakıf değilim.Ama kanunen kabul görmemesi tam bir kanunsuzluk olur.Avm de yapılan hırsızlığı aydınlatmak için kabul edeceksin motosiklet için kabul etmeyeceksin ,biçok toplumsal olayda kullanıcaksın,sonra motosikletli kullandığında kabul etmeyeceksin.Olmaz...

Üniversite öğrencileri iyi bilirler,bi yerde toplanırsanız sivil polis hemen gelir kayıt yapmaya başlar.Bi güzel fişler sizi.Daha sonra o görüntülere istinaden alınırsınız.

Orda kullanılıp burda kullanılmama durumu varsa eşitsizlik olur.Ama ben kullanılabildiğini sanıyorum.Montaj varsa iş karışır,kayıtları montajlamamak lazım.Görüntünün saati dakikasıda önem teşkil eder.Kayıt yaparken tarihlere dikkat.Sağlam bi avukat orda olduğunuz halde sırf tarih yanlış diye sizi başka yere ışınlayabilir (orda olmak istemiyorsanız o ayrı)
    metci bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Şöyle bir durum var. İzinsiz kayıt olayı delil olarak sunulamıyor. Örneğin, ben Ahmet ile telefonda konuşayım. Ahmet bana nasıl hırsızlık yaptığını anlatsın. Ben de bunu götüreyim karakola, bakın işte böyle böyle anlattı herşeyi diye. Eğer Ahmet bu görüşmenin kayıt altında olduğunu bilmiyorsa delil olarak sunamıyorsunuz. Call centerları aradığınızda "kalite standartları gereği telefon görüşmeleri kayıt altına alınmaktatıdr bıkbık" muhabbeti bu yüzden. "Aa ben bilmiyordum" dedirtmemek için. Aynı şekilde kamera için de aynı şey olabilir.
    Ek bilgi, araç kameraları Rusya' da zorunlu. Her arabada var. Sigorta ve kasko şirketleri bu kayıtlar üzerinden çalışıyor artık (dolandırıcılığın önüne geçmek için malum Rusya' nın Türkiye' den aşağı kalır yanı yok).

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum var. İzinsiz kayıt olayı delil olarak sunulamıyor. Örneğin, ben Ahmet ile telefonda konuşayım. Ahmet bana nasıl hırsızlık yaptığını anlatsın. Ben de bunu götüreyim karakola, bakın işte böyle böyle anlattı herşeyi diye. Eğer Ahmet bu görüşmenin kayıt altında olduğunu bilmiyorsa delil olarak sunamıyorsunuz. Call centerları aradığınızda "kalite standartları gereği telefon görüşmeleri kayıt altına alınmaktatıdr bıkbık" muhabbeti bu yüzden. "Aa ben bilmiyordum" dedirtmemek için. Aynı şekilde kamera için de aynı şey olabilir.
    Ek bilgi, araç kameraları Rusya' da zorunlu. Her arabada var. Sigorta ve kasko şirketleri bu kayıtlar üzerinden çalışıyor artık (dolandırıcılığın önüne geçmek için malum Rusya' nın Türkiye' den aşağı kalır yanı yok).
    Tamam telefonda bu durum geçerli olmaz.Mantıklıdırda.Karşındaki adam laf cambazıdır.Sana herşeyi söyletir.Kumpasa getirir.

Kamera kaydı öyle değildir.Ben kamera kaydını gezintimi kayda almak amacıyla kullanıyorum.Kaza yaptığım aracın sürücüsünden nasıl izin alıcam hem?Ben geliyorum hemde kayıttaaaaaaa diyemi bağırcakmışız.
    Kamera kaydı geçerlidir.Yeterki montaj falan işleri yapmayın görüntünün üstünde.

Velev ki kamera kaydınız mahkemede geçersiz sayıldı.Kamera kaydının geçerli sayıldığı başka bi çok mahkeme kararı bulup itiraz edersiniz.Hakkınızı söke söke alırsınız...

Motosikleti
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam telefonda bu durum geçerli olmaz.Mantıklıdırda.Karşındaki adam laf cambazıdır.Sana herşeyi söyletir.Kumpasa getirir.

Kamera kaydı öyle değildir.Ben kamera kaydını gezintimi kayda almak amacıyla kullanıyorum.Kaza yaptığım aracın sürücüsünden nasıl izin alıcam hem?Ben geliyorum hemde kayıttaaaaaaa diyemi bağırcakmışız.
    Kamera kaydı geçerlidir.Yeterki montaj falan işleri yapmayın görüntünün üstünde.

Velev ki kamera kaydınız mahkemede geçersiz sayıldı.Kamera kaydının geçerli sayıldığı başka bi çok mahkeme kararı bulup itiraz edersiniz.Hakkınızı söke söke alırsınız...
    katılıyorum. ben kaza yapacağım kaydediyorum diye kayıt yapmıyorum ki; gezintimi çekiyorum... ama kazadır oluyor işte.. ee ne yapayım önce kaydı durdurup sonra mı kaza yapayım? youtube de en çok rusyadan kaza kaydı gelmesinin sebebi şehirler arası yollarda kamera taşımak zorunlu. dolayısı ile başlarına ne geliyorsa kamerada...

telefon kaydında uyarının 2 temel amacı var:
    1. si firmanın elinde kanıt olması, hani karakolda itiraf eder mahkemede şaşar olayını önlemek. ne dediğini bil, ona göre davran diye uyarıyorlar. bizi kazıklayamazsın kaydın elimizde diye...

http://www.youtube.com/watch?v=hyAzAQu6LDE

2.si görevlileri kötü davrananlardan korumaktır. çünkü öyle ahlaksızlar varki ana avrat sövüyorlar görevlilere... uyarıldık mı çeki düzen veriyoruz davranışlarımıza. çünkü oradaki görevli o bandı alır eline gider mahkemeye bana hakaret etti der. nur topu gibi tazminatı ödersin ki oluyorda.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    seksist davranmanız sizi yüceltmiyor ne bileyim yatakta daha iyi olduğunuzu ifade etmiyor. hatta tam aksine bilinç altınızı ortaya koyuyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Şimdi başlığı bulamadım, 2 sene önceydi sanırım, bir arkadaşımız kazaya karışmış, kask kamerası görüntüsünü emniyete sunmuş ama emniyet tarafından kabul edilmediğini anlatmıştı, o bakımdan sordum...
    emniyetin kamera kaydını kabul etmeme gibi bir lüksü yok, sen sunarsın emniyet onu ilgili merciye iletir... ayrıca davalık olursan mahkemeyede sunabilirsin...
    metci bunu beğendi.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Hani kadın güzel bi şey olsan anlarımda ulen senin neyini taciz etsinler be kadın yerden bitme pigmesin birde üstüne çirkinsin dünyada tek kadın olsan yüzüne bakılmaz.
    Açıkcası kezban tiplerin sadece ülkemizde olduğunu düşünürdüm ama yurtdışında da varmış...
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler