Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

cbf 150 uzamıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CeBeF'em 3500 km'de. Düz yolda 100 yokuş aşağı 120 gidiyor en fazla.
    En doğrusunu bu arkadaş söylemiş
    efsane88 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supapa - bujiye ve yağa baktır ve hava soğuk bunuda göz önüne al.

ve biri demiş 150 lik motordan bekleme diyenleri dinleme diye.

sen aç motorun girişini çıkışını 150lik ile 150 yap al 3 gün sonra motoru eline.
    kendi sağlığın motorun sağlığı için diyor diyorsak.
    motorunuz 250 cc değil, yormayın
    stabil 100 ara hızlanmada 120 yapın.

tabi bunu yapmıyorsa o zaman buji - yağ - supap ayarlarına baktırınız derim...
    Birinden kastınız benim heralde.
    Anlatmak istediğim 150 lik motorla 150 yapmak değil, kara cahil değiliz heralde, motorla bir geçmişimiz var.
    150 lik bir motorun son hızı 80 ise stabil seyahat hızı 60 dır. Siz aynı durumda bunu kabul ediyorsanız bunu yazmadım sayın.
    Cbf 150 nin rahat yapabileceği son hızı 100-110 arasıdır. Bu da stabil seyahat hızını 80-90 olarak belirler.
    Okusaydınız arkadaşın son hızının düzde 80 olduğunu, yokuş aşağı 100 zar zor yaptığını anlayabilirdiniz.
    Laf sokmadan önce, konuya hakim olmanızı tavsiye ederim.

Saygılar.
    The Machine ve Shrieker bunu beğendiler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatmak istediğim 150 lik motorla 150 yapmak değil, kara cahil değiliz heralde, motorla bir geçmişimiz var.
    150 lik bir motorun son hızı 80 ise stabil seyahat hızı 60 dır. Siz aynı durumda bunu kabul ediyorsanız bunu yazmadım sayın.
    Cbf 150 nin rahat yapabileceği son hızı 100-110 arasıdır. Bu da stabil seyahat hızını 80-90 olarak belirler.
    Okusaydınız arkadaşın son hızının düzde 80 olduğunu, yokuş aşağı 100 zar zor yaptığını anlayabilirdiniz.

Saygılar.
    laf sokma amacım değil. fakat apaçi tarzı olsun cg tarzı olsun veya fotumda neydi efecan mıydı ne. 100-125 cc liklerle uçaçağız diye uğraşıyor onlara. sizde 150 lik ile bekleme diyenler diyince...

Bende 125 cc lik bir scooter kullanıyorum kitapcıkta son hız 88 km diyor, düzde 88 , son hız olarakda 110-105 gibi hızı var.
    Fakat ben neredeyse hiç basmam o hızlara nadir. Sonuçta bu motorun rahat - yormadan 80 km hızdır uzun yolda.
    Arkadaşada dedim önce baktır fakat sonrasında illa 120-110 yapcam diye (düz yolda) uğraşma diyorum.
    Sonuçta dip gazla o motor 50.000 leri görürse sakin - yormadan kullanırsa 100.000 leri görür. Maksatım bu. Sağa sola laf sokmak , aman neden 120 yapıyon , motorun yan yattı çamura battı mantığında değilim. Ve havalar soğuk bunuda söyledim, motor olsun araba bile çekmemezlik yapıyor.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygılar.
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CeBeF'em 3500 km'de. Düz yolda 100 yokuş aşağı 120 gidiyor en fazla.
    bu iki yorumu herkes bi okusun önce sonra tartışalım. bahsettiğiniz motor 11 hp gücünde cbf 150 arkadaşlar.
    bu forumda cok bilgi kirliliği var, herkes bol keseden sallıyor

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    honda bu ne uzar ne kısalır. navigasyon ölçümunde düz yolda en fazla 107 yaptı benım motor. yokus aşagı 120 yi bazen yakalıyor ( hem yokus aşagı hem ruzgar arkadan eserse ) 120 yirmi dedigsemde navigasyonda 115 gösteriyor. ama bende arka ve yan çantalar var. motorum yeni 10000 kilometreyi geçti. 150 lik tek eksantirikli küçük karbüratorlu bir motor için bu durum normal.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Verdiğiniz bilgiler yetersiz.
    1) Motorunuz kaç km.de?
    2) Standart dışı bir durumu varmı? (dişli, lastik ebatı, silindir-piston modifiye vs.)
    Ne olursa olsun aşağıdakileri dikkate almalısın;
    1) CBF 150 uzayabilen bir motor değil. Öyle olması da gerekmiyor.
    2) Normal şartlarda düzde 115km/h civarında gidebilmesi gerekir. Fakat deneyimli yetkili servis ustalarının sözünü dinlersen 80-90 km/h üzerinde kullanmaman gerekiyor. Benim kişisel deneyimlerime göre 100km/h nin üstünde
    zevk yok. Çünkü yola iyi tutunamıyor.
    3) Senin durumunda

a) dişlilerle oynanmışmı?
    b) Karbüratör veya hortumlarda bir sorun varmı ? Benzin-hava karışımı düzgün mü?
    c) Ateşleme sistemi -buji normal mi?
    d) Motorda bir sorun var mı?
    baktırmak lazım.
    dockerengin bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    yavv o motordan ne bekliyorsun ki zaten? zorlama efendi gibi kullan motorunu..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Uzamaaaa,,, uzatırlar..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsini boşver kendin ortalama kaçla gittiğini anlayabilirsin ya da global hız ölçer al veya bul onunla bir daha kontrol et kalibre bozuk olabilir 2. el aldığın için önceki sahibi sonuna kadar gazı açıp sayacı patlatmış olabilir

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Benim motor 2013 model 6000km de aldıgımda 9000devirde 105 yapıyodu sonra arka dıslyı 42 yaptım orjinalı 43 bu arada su anda 90km ile 100 sabit gidiyorum motoru ve kendımı yormadan arac sollarken 110 en fazla 120 ye cıkıyorum sunu unutmayın kamyonlar 90km hızla gıdıyor arkadasların dedıgı gıbı subap ayarı hava filitresi dişliler kontrol edilmeli

saygılar

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Benim drift te 90 ı geçmiyor. Daha hızlı gidipte ne etçen diyen cahil sığırların ağzına vurasım geliyor!! Ulan mal! Tam gaz 110 la gitmekle tam gaz 90 a çıkabilmek aynı şeymi.. Belliki motorun çeklişi bi şekilde düşük. Madem yavaş gidicem cup alırdım.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iki yorumu herkes bi okusun önce sonra tartışalım. bahsettiğiniz motor 11 hp gücünde cbf 150 arkadaşlar.
    bu forumda cok bilgi kirliliği var, herkes bol keseden sallıyor
    Ali Abi Benimkide aynı şekilde düz yolda 100 hatta 103 felan iniş aşşağı 120 gel sen dene
    blueway2 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Uzamıyorsa sündür

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar ben hepinizden farklı bir şey söylicem motorun hızı kullanıcısına göre çok değişir ben mesela apache'm ile tek başıma en fazla 100 km. hız yapabiliyorum arkadaşım iki kişi ile 120 yapıyor hatta göstergede şuanda kayıtlı tek başına arkaşım 160 km. hız yaptı apache ile

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başına arkaşım 160 km. hız yaptı apache ile

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla boşa konuşuyoruz 160 yapmış kesin üstüne de yatmıştır iyi iyi yapın siz zaten 200 ye vurunca ibre çok matah bir şey oluyor aslanım ibreler iyimser diyoruz

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göstergeniz yanlıştır kardeş 110 la stabil gidemez cbf.
    cbf in hakkı 80 90 arası 90 dan sonrası yazık eder kendine cbf.[COLOR="Silver"]

aynısını ben diyecektim.. benden önce yazmışsın erol
    Gps de yaptığı hız tabi Tabi İbrede yazan'la aynı olmaz.
    Hız çoğaldıkça bir de ufak cc de hata oranı yükseliyor.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşim sana yalan söylicek halim yok gösterge 160 kaydetti hem iki tane farklı apace ile yaptı bunu istersen sana göstergenin fotosunu çekim göderim inanmıyorsan motorunu alir gelirsin sana burda kanıtlarım hem apachenin göstersei öyle dandikte değil belki bilirsin

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göstergen önceden değiştirilmiş yan sanayi olabilir gerçek değeri göstermiyor olabilir yoksa düzde çok rahat stabil 100 km hızla gidileniliyor yokuş aşağıda rahat 120 yi bulur bilgiler temiz ve günceldir

Motosikleti
    apache'nin 160 yaptığına inanmayanlar bu linki ii bakın ben yazmadım bizzat kullanıcıları yazmış 140 150 hatta üzerine yatararsan 160 rahat görür diyorlar
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/48883-tvs-apache-max-kac-yapiyor.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)