Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Garanti dışı kalan motosikletteki dezavantajlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    en saglıklı deger sıkı gecme 0.10 mm yapmanı öneririm.

ben bizzat mondial den emme: 0,06 mm egzos:0.07 (yada 8 di tam hatırlamıyorum)

olarak ögrendim amao ayarları tutturmak gercekten cok zor, ebaydan o degerlere sahip sentil almama ragmen

izeltas marka aldıgım sentili 0.10 degeri ile kullanıyorum.

yaz ile kıs arasında bile genlesme farkından dolayı ayarda değişme oluyor. cok sıkı olmasından ziyade biraz gevsek

olsun saglıklı olsun varsın az ses yapsın kanaatindeyim.

cok sıkı oldugunda subab

tam kapanamayabilir,

tam kapanmassa soguyamaz,

sıkıstırma kaybı olur,

en kötüsü de sıcaktan deforme olup pistonla çarpısabilir

bu arada motor almadan önce takım taklavatla söküp motoru kontrol etmek gerekiyor

sizin servisin dediğine göre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam genius ayrıca gavazaki ustasıymış, öyle 3 bin liralık motorarın ustası değiliz biz diyor.

Motosikleti
    Cat 428c :D
    Ben geçenlerde bir servis reklamında duymuştum otomobillerle ilgili yeni çıkan yasaya göre yetkili servis dışında yeterlilik belgesi olan bir yere yaptırırsanız eğer aracınız garanti den çıkmaz diyorlardı bi araştırın isterseniz ben birşey bulamadım motosiklet ilede alakası vardır muhakkak

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam genius ayrıca gavazaki ustasıymış, öyle 3 bin liralık motorarın ustası değiliz biz diyor.
    o kadar cinius ki ondaki akıl balık da da var.

Alıntı GONYALI1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçenlerde bir servis reklamında duymuştum otomobillerle ilgili yeni çıkan yasaya göre yetkili servis dışında yeterlilik belgesi olan bir yere yaptırırsanız eğer aracınız garanti den çıkmaz diyorlardı bi araştırın isterseniz ben birşey bulamadım motosiklet ilede alakası vardır muhakkak
    kendi adıma konusayım servise gerek kalmadı komple sanzıman kartel krank degişimini çözdüm.
    bir elektirik aksamı kaldı oda sorun cıkartırsa onuda hallederim olurum servis

birde ufak tefek arızalar harici hersey kullanıcı hatası diye garanti dısı bırakılıyor.
    ne yapayım ben garantiyi ve servisi.
    adamlar cross olarak satıyor arazide 500 km de debriyaj bıtıren oluyor neymiş fazla sıkmaktan.
    geziyorsun gazlıyorsun silindir piston gidiyor neymiş cok gezmişsin.

madem öle termostat koy, beyine devir kesici koy. zorlanınca ısınınca stop etsin. gaz kessin
    yeni modellerde sözde devir kesici var cok yuksek devirde subab yayları subabı cekemeden
    piston cıkarda subap kırar diye.dediğimle alaksız yani

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2000 km bakımında hiç bişey yapmayıp bi yağını değiştirsem gene 65 tl ni alırım diyor utanmadan :d Yedirirmiyim o parayı sana .,
    cenkito bunu beğendi.

http://motosiklet.suzuki.com.tr/Iletisim

suzukinin burada iletişim bilgileri var. burada varsayımlar yapacağımıza en temizi açarsın telefonu, servisin işini doğrumu yaptığını yetki verdikleri servisin elinde nasıl küçücük bir yağ filtresinin bulunmadığını teyit edersin servis fişinide yetkililere fakslarsın. hem servisi şikayet edersin en azından kulağını çeksinler. detaylarını daha sonra bizimle paylaşırsın. hakkınızı aramaktan korkmayın baktınız suzuki ilgilenmiyor doğru tüketici hakları hakem heyetine. sikayetvar sitesinede bütün her şeyi yazarsın

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bu ülkede ne yazıkki bela olmak gerekiyor. Dişli olduğunu görünce kimse gıkını çıkartmıyor ve uğraşmamak adına her şeyi kitabına göre yapıyorlar...

Hakkınızı arayın arkadaş. Sus pus ezik olmayın. Biraz bayan tabiri ile cadaloz olun, bela olun... Arayın her yere şikayet edin, mail atın. Baktınız sonuç yok japonyaya ingilizce mail atın. Süründürün .....leri.
    cenkito bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kendi ve arkadaşımın motorunda gördüklerimden sonra net bir şekilde söylüyorum ki, yarın KTM690 alsam bile kesinlikle 1 kere bile garantiye götürmem. KTM gibi parçaları pahalı olan bir motor bile olsa diyorum yani...

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parça garantide değişecek yazıyorsa değişecek, hukuki yollara başvurmak sizin elinizde.
    Bu parça kitapcıkta yazdığı için elinde bulundurma zorunlulukları var, bu parça değişmediği taktirde motosikletinizin başına gelecek herhangi bir mekanik aksilikten kendileri sorumludur.
    Kİ, rodajdan sonra EN ÖNEMLİ değişmesi gereken şey yağ filtresidir. Rodaj zamanında yağ en fazla demir çapağını attığı zamandadır. Rodajda aşınan ve birbine tam orturan parçalar çapaklarını bi güzel bırakır ve filtre çıkmadan o çapaklar hiç bir yere gitmez.
    Ben olsam hukuki yollara başvurmuştum. İnsanlar bu yollara gitmedikçe o servis aynı kalacak. İki gün sonra motorunun başına birşey geldiğinde bunu kanıtlayamazsın ve buraya ağlamaklı sinirin bozulmuş yazılar yazarsın. Hukuk devletinde hakkın çiğnendiğinde veya bir kişi görevini yerine getirmediğinde bu kişi hakkında işlem yapmamak ona göz yummaktır.
    Dediklerin çok doğru gibi duruyor ama yine bir arkaşımızın yaşadıklarından sonra servislerin nasıl bukadar gevşek ve umursamaz olduğunu anladık. Hukuki yaptırımlar çok yetersiz ve zayıf. Biz de çok iddialı idik ama anladık ki servise verilebilecek ceza, vs vs, yok denecek kadar az. Yaptırım neredeyse 0. Keşke dediğin gibi olsa be dostum...

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir daha yeni motor alacak olsam kolisini eve teslim isteyecegim, kendim kurarım
    Ben bu söylediğini zaten aldığım bu motorda dile getirdim. Israr ettik, yine de yok dediler. Servise kutusuyla gelince servise de söyledik, biz toplayalım diye yok dediler. Bileydim 2.bakımdan sonra garantiden çıkartacağımı alırdım o motoru oradan. Sonuç ne oldu; sadece yapmaları gereken gidon bağlantısıı yaptılar ve fren hortumunu öyle bir takmışlar ki ilk gün sürdükten sonra akşama gördük, jantı komple çizmiş(çelik fren hortumu)...
    cenkito bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi ve arkadaşımın motorunda gördüklerimden sonra net bir şekilde söylüyorum ki, yarın KTM690 alsam bile kesinlikle 1 kere bile garantiye götürmem. KTM gibi parçaları pahalı olan bir motor bile olsa diyorum yani...
    Sakin ol şampiyon

Ortada servislerin zaman zaman yetersiz, zaman zaman umursamaz olduğu gerçeği net. Ama sıfır alınmış bir motoru garantiden çıkartma riskine değmez. Sonuçta bakım onarım kullanıcı tarafından yapılabilir şeyler, ama bunun bir de elektronik kısmı var?

Şimdi durduk yere bir gün akü doluyken enjeksyon çalışmazsa nasıl bir müdahale edilebilir ki?

Ortada orjinal servisleri iyi çalışmaya itecek ikinci servisler olmalı ki bu düzen düzelsin. Yoksa zor

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne önerirsiniz peki ? Ne olarak dava açacağım ?
    Kaymakamlık binasında tüketici hakem heyeti var. Tüm Türkiye'de gerçekten alıcıdan taraf oluyorlar. Git derdini oraya anlat. Fiş fatura kesmedilerse onuda bildir. Hiç bir şeyden olmazsa fatura kesmedikleri için ceza yerler. Mahkeme - savcılıkla falan uğraşmana gerek yok. Ayrıca şikayet ettikten sonra Suzuk'ye de bildir. Onlarda gerekeni yapmak zorunda kalsınlar.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri tek tek değerlendireceğim. Umarım ben gibi sıkıntı çeken diğer arkadaşlarında işlerine yarar.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)