Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Hırsızlığına Karşı Önlemler !

Motovento
    REKLAM ALANI
    birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar parayı herşeyi hazırladım en yakın zaman Honda cbr 125r alıcam. Fakat bu motosikletin bir de muhafaza edilmesi var hem yağmura çamura hem de hırsızlara karşı. İzmir/Karşıyaka da oturuyorum ve oturdugum mahalle düzgün bir muhit. Ama yine de hırsız bu niyeti bozmuşsa heryerden çalar semt muhit fark etmez ona. Apartmanımızın özel ufak bir garajı var garaj kapalı değil açık ama kapısı var yani otoban gişesi tarzında sadece apartman sakinleri açabiliyor. Herneyse, diyorum ki buraya koyayım motoru; sağlam bir zincir ile havadan kilitleyeyim yere değmeyecek şekilde. Üstüne de branda geçireyim yeter. Zaten garajın en köşesine koymayı düşünüyorum otomobillerin arkasına. Asıl sorum da şu; bu önlem yeterli olur mu? Şayet yetmez derseniz özel bir otopark ile anlaşmayı düşünüyorum. Ya da disk kilidi, alarm vs de lazım olur mu ? Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eğer motor sıfır olmayacaksa alarm taktırmanı öneririm,sıfırsa alarmlı disk kilidi çok işe yarar,unutmayın hırsızın işi ne kadar uzarsa okadar vazgeçer,ayrıyetten köşe bucak saklamanı önermem tam tersi görülebilir bir yere koyman ,gelen geçe olması caydırır,brandayı mutlaka kullanmalısın dikkat çekmemesi için,5 dk dahi olsa mutlak kitlemeni öneririm.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    50 liraya alıcağın disk kilidi demir parçasıyla çok rahat kırarım. Geçiniz bunları... Bi boka yaramaz o yüzden

Şu çelik alaşımlı metal disk kilitler var. En azından daha sağlam olucağı kanaatindeyim. Yine aynı şekilde çelik halatlar var...
    Bunun yanınada kaliteli bir alarm takarsanız motorunuza yeterince güvenli olucaktır.

Brandayı unutmayın, branda dikkat çekiciliği azaltacaktır...

Marka tercihinde ABUS veya MESTERLOCK'tu sanırım. Bu markalar önerilir...
    Hayal Perest bunu beğendi.

teşekkür ederim yorumlarınız için hepsini dikkate alıcam peki bu masterlock tarzı kilitler mi daha sağlam olur yoksa çelik sağlam zincir ve asma kilit ile mi kilitlesem ?

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Eğer alarmlı değilse disk kilidinin fazla işe yaramasını beklemeyin. Adamlar zaten kamyonete yükledikleri için disk çokta etkilemez onları. Bana göre en iyisi alarm+halat. Bakın zincir değil halat. Bu ayrım çok önemli.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Evinizdeki o gişe benzeri yerdende medet ummuyorsanız kapalı otopark yolu gözükmüş size.Ayda 70 tl güvenliğe verin

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    gps tracker denen takip aleti
    nasil kullanılıyor bilmem de ebay da satılıyor

asma kilit bas parmak kalınlığında olsa da demir makasiyla kitirrt diye kırılıyor bkz. inşaatta kullanilan demir kesiciler

çelik kalın halati sanayide yaptiriyorlarmis
    kesmesi daha zor olur tel tel keserken ugrastirir

kayar milli kilit tavsiye etmisti birisi
    iste linki

www.yumakilit.com/index.asp?sayfa=YUMA-Kilit&Yumakilit=Kayar%20Milli%20Asma%20Kilit&Kilit =3

ayetel kursi oku en başta

alarmi servis takarsa garanti dışı olmuyor demisti birisi
    sorarsınız artık
    ebay da iki kumandali ,125 db sesi olan
    kumandadan motoru calistiran motorsiklet alarmi
    23 tl civarına aldim kargo dahil

saseyi saglamca bir yere bağlamak önem arz ediyor

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alarm takmak zok basit, ben hepsiburada dan 60 liraya aldım, koltuğun altına koydum, küçük bir sireni var onuda yanına kendş yapışkanlı alt yüzeti ile sabitliyorsun, birçok zamazingo kablosu var, sinyal , marş falan filen bunları takmıyorsun iptal edyorsun böylece motorun kablolarıda orjinal kalmış oluyor, sadece artı eksi kabloları aküye ağlıyorsun işlem tamam alet görevini yapıyor yani en ufak sarsıntıda ötmeye başlıyor.

Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer alarmlı değilse disk kilidinin fazla işe yaramasını beklemeyin. Adamlar zaten kamyonete yükledikleri için disk çokta etkilemez onları. Bana göre en iyisi alarm+halat. Bakın zincir değil halat. Bu ayrım çok önemli.
    hocam şu halat dediğin asansörlerde kullanılan çelik halat mı ?

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Halat işe yaramaz, halat kesiliyor. Kablo olmayan demirden kelepçe şeklindeki çözümler en iyisi.

Mümkünse kilit veya bağladığınız cisim yerde olmasın. Yerde olursa inşaat makasi ile eyrden güç alarak kesiliyor.

Burada linkte detaylı bilgiler var. Saniyesi ile link yolladım. LİNK

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ben 100 liralık masterlock kiilit kullanıyorum, 80 liraya da 1mm olanında masterlock disk kilidi aldım ama güvenmiyorum. üstünü kapatmak ve çok temizletmemek, parlatmamak ve hafif pis bırakmak en güzel kilittir. dikkat çekmemesi ve gözden ırak olması iyidir. branda bu yüzden şart

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    iddialara göre koltuk altında alarm soketi varmış
    alarmı o sokete tak fişi bitir işi yapıyorlarmış

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Tel tel olanlar. Asansör halatı fikrini ilk defa sizden duydum ama mantıklı. Tabi ben halat derken disk kilidine göre daha iyi diyorum. Yoksa onunda kesilmesi vs. mümkün.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Peki hırsız flexle geziyorsa

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Bende KSK da oturuyorum. Alarmlı disk kilidi, masterlockun en üst seviye zincir kilidini aldım fakat içimde hep bir korku oluyordu. Apartmanımın otoparkı olmadığı için Bostanlı Migros Katlı otoparka abone oldum. Hem güvenli hemde yağmurdan, selden vs korunmuş oluyor. 50 TL aylık veriyorum. Evden otoparka bisikletle 10 dk da gidiyorum. Bisikleti bırakıp, motoru alıyorum. Dönüncede motoru bırakıp bisikletle eve dönüyorum :-)
    adonis84 ve keremkrmn bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    kardes sen brandanın altına koltuk ustune muhakkak bı bez parcası koy hatta fırca olabılır gazete kagıdı burusuk sekılde cbr 125 ı kedıler cok sevıyor brandanın altında olenı bıle gorduk yanıı kedı gırmıcek sekılde yapsanda o bı yol bulup gırer on lastıkten gırdı cok sınırlıyım kedılere
    www.erkakurye.com

Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel tel olanlar. Asansör halatı fikrini ilk defa sizden duydum ama mantıklı. Tabi ben halat derken disk kilidine göre daha iyi diyorum. Yoksa onunda kesilmesi vs. mümkün.
    valla halat diyince aklıma çelik halat geldi ilk önce. herşeyin kesilmesi kırılması mümkün fakat buradaki amacım hırsızı en çok uğraştıracak olan sağlam kilit ve zincir

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Hırsıza hiç bir şekilde önlem alamzsınız.
    Yapacağınız tek şey, onu uğraştırmak ve sizin zaman kazanmanız olur.
    Bu sebepten, ne kadar kilit, alarm varsa takmanızı öneririm.
    Bunun yanın da, güvenlik kameralarının olduğu yere, mümkünse işlek bir caddeye, ve geç saatlere kadar açık olan bir dükkanın önüne park etmenizi öneririm.

Alıntı PEACEBALL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende KSK da oturuyorum. Alarmlı disk kilidi, masterlockun en üst seviye zincir kilidini aldım fakat içimde hep bir korku oluyordu. Apartmanımın otoparkı olmadığı için Bostanlı Migros Katlı otoparka abone oldum. Hem güvenli hemde yağmurdan, selden vs korunmuş oluyor. 50 TL aylık veriyorum. Evden otoparka bisikletle 10 dk da gidiyorum. Bisikleti bırakıp, motoru alıyorum. Dönüncede motoru bırakıp bisikletle eve dönüyorum :-)
    Bostanlı migros bana yürüme mesafesi ile 10dk bile değil. aylık 50tl de çok gelmedi aslında makul sayılabilecek bir fiyat peki senelik abonelikte mi 50tl ye geliyor aylığı yoksa 1 aylık 50tl mi ? ayrıca güvenlik konusunda nasıl orası güvenliği falan var mı 7/24 girişte ?

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Ara sokaklara veya tenha yerlere bırakmayın. Her zaman göz önünde bulunacak, geceleri açık olan fırın, hastahane veya emniyet yakınları, metro giriş ve çıkışları, güvenlik kameralarının bol olduğu yerler... EN ÖNEMLİSİ MOTORU BIRAKTIĞINIZ YERDİR. Komşu kişler ile selamınız olsun, motorun size ait olduğunu bilsinler. Bir sıcak gülümseme ile motoru onlara emanet edebilirsiniz. Eski okulumda, İzmir'de iken komşum sebahat teyze vardı, kedileri bile kovalardı motorumdan. O zaman branda yoktu, kadın üstüne örtü örterdi. İnsan ilişkileri önemli

2- Ben 125 liraya dışı vinil kaplama ayrıca bakla bakla bükülebilen zırhlı-alarmlı çelik halat aldım. 1.80 metre olduğu için motorun şasesini herhangi bir yere kilitleyebiliyorum. Makasla kesmeden önce dışındaki kaplamayı ezmeleri lazımki çok uğraşmaları gerekir. Ayrıca alarmıda var.

3- Koltuk altındaki sokete takılı uzaktan kumanda ile motorun tüm fonksiyonlarını kullanabilen aynı zamanda 120 db sese sahip alarmlı, elinize koltuğa koymanız veya motoru hafiften titretmeniz yeter ötmesi için. Bunu devre dışı bırakması için önce alarm olduğunu bilip koltuğu sökmesi lazım, bu arada öter. Hadi koltuğu söktü aküye veya alarm kablosuna ulaşamaz çünkü alarm beyni tüm bunların üstüne monteli durumda.

4-Branda

5-Direksiyon kilidi

6-Ucuz bir android telefon alın, ayda 25 tllik sınırsız internet paketi yapın ve 6 dolar karşılığında followmee isimli programı yükledikten sonra sizin ayarlarınıza bağlı olarak motorun anlık veya geçmişe ait gittiği tüm güzergahları sadece belirlenen isim ve şifreyle takip edecek şekilde yerleştirin. Tel şarjı minimum 5 gün gidiyor. Zaten aküye bağlayın ve 2 günde bir marşa basın hiçbir zaman bitmez. 6 ayda bir batarya ölür en fazla :D

7- Kampüs içinde :D burdanda gitmez umarım.

benden bu kadar, haa sorarsanız motor 2500 liralık. Yazın kısmetse SYM,CBR yada başka bir 250 lik alınca aynı sistemleri ona aktarmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)