Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet hastalığının başlangıcı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Motosikletle ilk temas, herşeyin değiştiği o an, benimde motosikletim olmalı dediğiniz an, yani bu hastalığın başlaması nasıl oldu sizde? Bende ilk temas bir zamanlar çalıştığım yerin sukuteriyle eve gittiğim zaman başladı. O gün aracımı eve bıraktım işe yürüyerek gittim. Akşama kadar yoğun bir şekilde çalıştım baya yorulmuştum. Dükkanı kapatmaya az kalmıştı, gözüm kapıdaki dükkanın sukuterine takıldı. O an içimden şunu bi deneyelim her halde o kadar zor değildir sonuçta bisiklet sürmeyi beceriyoruz bunu da beceririm dedim patronuma söyledim "tamam al git" dedi. Çalıştırıp ilk virajı döndükten sonra "oh be ne güzel icat" dedim kendi kendime. Eve doğru yaklaştığımda pek eve gitmek istemedim. Sonra bi şehir turu yaptım ve ilk defa rüzgarın ne kadar tatlı olduğunu farkettim. Eve girmem yaklaşık 3 saat sürdü baya gezdim. Allahtan polise de yakalanmadım A2 ehliyetim yoktu. Eve girdiğimde sanki o gün hiç çalışmamışım gibi ne bileyim acayip bi mutluluk vardı. Her sabah saatimi 7.30 a kurardım o sabah 7 de gözlerimi açtım kahvaltı bile yapmadan kendimi motorun üstüne attım. O gün "motosiklet almalıyım" dedim. Üzerinden 8 sene 5 motosiklet ortalama 95.000 km yol geçti. Bu camianın bir parçası olmaktan çok mutluyum. Sizlerin ilk motosiklet teması nasıl oldu? Paylaşırsanız zevkle okumak isterim. Saygılar.
    tr_select ve esc bunu beğendiler.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Valla bu soruyu bana çok sordular son 2 ay içinde, hatta ben de çok sordum kendime :D ama cevap bulamıyorum, birden bir anda olup bitiverdi mesela şu an canım hiç sürmek istemiyor, genelde böyleyim ama üstüne binince işler değişiyor :D
    beyazit60 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşın Puch ile oldu yokuşlarda bayırlarda çekmiyordu ama akşama kadar bıraksan akşama kadar binerdim derken ehliyet ve kendime ait motosikletim oldu ne olduğunu anlayamadım
    beyazit60 bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    kardeşim bu hislerini bir motosiklete karşı duymana çok sevindim.ben bu hisleri bir kadına dahi hissedemiyorum
    ama çok net hatırladığım şey ise babamın eve peugot 103 motosiklet ile geldiği günü unutamam.yıl sanırım 1995 falandı.babamınki de cesaret işte 12 yaşındaki çocuğa mottosiklet sürdürdü.1 hafta ağzım kulaklarımda dolanıyordum okulda.ortaokula gidiyordum ve okulun en havalı erkeği bendimne de olsa köy yeri idi.çocukluk güzel şey.her hissini uçlarda yaşıyosun.ama o günü hayatta unutmam.
    beyazit60 bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    tuzladan kartala acıl gıtmem lazımdı arkadas ben atayım senı dedı yok bınmem dedım zaten tırsıyorum dur ben bı sureyım dedım marka mz 301 neden se hala bılmıyorum sene 2004 hala tepesındeyım
    beyazit60 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Ürgüp peri bacalarını gezmeye gitmiştim. Yürümekten ayaklarım şişmişti. Etraftaki Japon turistler scooter kiralayıp gezdiklerini görünce kendi kendime dedimki bende birtane kiralayıp dolaşayım ve hemen küçük bir scooter kiralayıp akşama kadar gezdiğimi hiç unutmuyorum hemde arkada artçım ile. Sonra bu keyifli anları her zama. Yaşamak için 250 R aldım. 4000km kullandım ve şimdilerde 600cc arayışındayım.
    beyazit60 bunu beğendi.

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi Akşamlar Bende ki değişik biraz küçükken babamın vardı motoru şu bionik motordan üstüne bindirirdi büyüyünce bende alcam derdim hep tabii o zamanlar ayağım yetişmiyodu öle babam sürer bende tutardım motoru gaza basardım öle heycanlıydı öle sonra babam hastalanınca sattıydı süremez duruma gelince sonra 2013 ilkbahara doğru artık iyice motosiklet sürme isteği geldi san ki bi aşk gibi motosiklet bayilerine bakıyodum öle bi bayi ye gittim sorduydum markalara felan baktıydım okuldan sonra felan, sonra annemi zor ikna ettim bi bakmaya gittik ilk önce kaç olur felan diye sorduyduk sonra ara geçti biraz yaza doğruda parayıda aldık gittik denedim motoru bi güzel duruyo gayette iyi verdik parayı pazarlıktan sonra aldık motoru ama ben hiç motor sürmediydim nasıl olcağınıda bilmiyorum sonra ordaki çalışan bi abi boş uzun bi araba bayilerinin öle ön tarafı sürmelik yer tam orda biraz sürdürdü işte şöle böle oluyo diye sonra motora bindim anlattı kendi sürüp gösterdikten sonra şöle bi gaza dokundum yavaş yavaş kalktı sonra iyice sevmeye başladım eğlenceli iş ve çok heyecanlı bişeydi o an az sürdükten sonra eve getirdik motoru sonra o da gitti evde az şöle bi dolandım dar bi bahçemiz var orda öle başladı benim motor sevgimde. İyi Forumlar,İyi Akşamlar.
    beyazit60 bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babamda mz etz 250 vardı arada kaçırıp köylere gider gezerdik kardeşimle :D sonradan kendi motorumuz oldu yakında cc yükselticez artık yetmiyor
    beyazit60 ve hamzarat bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    13-14 yaşındayken erdekte bir abimiz hondanın 50cc lik scooterini kullanıyordu o arada motorunu kullandırırdı bize arkaya otururdu akşamları ara sokaklarda 3-4 tur atardık az redline görmedim (60 km/h hız ) o motora ilk bindiğim gün o rüzgarı hissettiğim gün.. herşey başladı tam 4 sene bekledim sonrada gv 250 aldım şimdi takılıyorum

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Mahalleden bi abimizin yeşil kawasakisine oturmamla başladı. 12 yaşında falandım
    beyazit60 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Herkesin bi oturmasıyla başlamış benimki biraz garip kaçıyor..

Hiç motosiklete binmedim,etrafımda motosiklete binen bile yok doğru dürüst(olanlarda köyde kullanılanlardan ilgimi hiç çekmez).. Gözüme tv den sonra internette videolarına takıldı. Yarışlar değil milletin alıp başını 3-4 motosiklet yarı enduro(o zamanlar bilmiyorum tabi crossla farkını) yarı gezi yapmasına hasta olmuştum..

Paso makale okuyup,videolar izledim 3-4 sene.. Vites konusu hep garibime gitmişti 1-N-2-3-4-5 nasıl diye.. 2 kere mi basıcaz pedala 1 den 2 ye geçmek için diye düşünürdüm.. Kafamda çok motosiklet kullandım.. Herhalde 15-16 yaşımdaydım kafama koyduğumda..

Yaş 21 de hondanın eğitimine katıldım ardından ehliyet sınavına girdim.. Ehliyeti teslim almam 2 sene sürdü(ne randevuymuş arkadaş) 23 ümde aldım ilk motoru gizli saklı(6 ay oldu altı üstü).. Kendime kızıyorum daha önce neden almadım diye..
    beyazit60 ve UgurCanSoylu bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    ortaokul zamanlarında babamın dükkanında bi scooter vardı yaz ayında dükkana sırf o motora binmek için çalışmaya giderdim pazarları ağır sanayi bomboş olurdu o caddede daha 13-14 yaşında 80e vurdururdum. o adrenalin o rüzgar yazarken bile içim içimi yiyor işte bizim aşkımız böle başladı ama daha kendimize ayit bir motor almak nasip olmadı (valide sağolsun izin vermiyor) inş okuldan mezun olup işe girince ilk yapıcağım şey olucak

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Hele o ilk rüzgarın verdiği keyif bi başka.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    İlkokula gitmediğimi, babam, annem abim ve benim samsunda gezdiğimizi hatırlıyorum.
    O sahne gözümün önünde BAbam bir oyuncakçının önünde durmuştu ve anneme, "şunlara birer oyuncak alalım" demişti.
    Ardından bize seçin bakalım demişti. Önce abime tabi Abim yerde sürünen bir asker seçmişti. Ardından sıra bana geldi...
    Bütün tezgahı ve dükkanı süzdüğümü hatırlıyorum. Silahlar, bebekler, garip oyuncaklar, arabalar, kamyonlar herşey vardı. Ama hiçbiri beni cezbetmemişti. Ta ki, arkasında ve yanlarında çantası olan, siyah kaskını ve gözlüklerini takmış, ön rüzgarlık camı süper olan, Goldwing tipli touring bir motosilete binen o adamı görene kadar. Bir polisti. motosiklet ise beyazdı.
    Onu almıştk. Hala duruyor o oyuncağım. Kimseye oynamasına izin vermezdim. Hemen annesinden gizli yan odaya kapının arkasına çeker döverdim çocuğu. eee, nasumum olmuştu o oyuncak artık. Gitsin başka oyuncakla oynasn. Hey gidi günler.
    sSameT, beyazit60 ve ogzcngdk bunu beğendiler.

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    cocukken babamın mobileti vardı onu sürerdim ekmek almak için filan. daha sonra askerdeyken özgürlük duygumun cok yıprandığını hissettim ve askerliğim bitmeden motorsiklet almaya karar verdim. Şimdilerde arayış yapıyorum her gün sahibindeyim Düzcede gezmediğim motorsiklet mağazası kalmadı. İstanbul kızıl toprağada gittim ama orası pahalı geldi
    beyazit60 ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    "Yasamayan cesaretiyle bir kösede öyle ölür esaretiyle..."

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Göle bisikletle balık tutmaya giderdik, ortalama 10- 12 km mesafedeyi,bir kaç balık malzemesi olunca insan yoruluyordu, birgün teyze oğlu pejo100
    ile geldi, bir kaçkez turladık,birde ben sürünce,rahatmış dedim,balık tutmaya motosikletle gitmek gerekir,hemde yorulmam dedim
    Peugeot 100 le başladık meretin arıza açmadığı gün yoktu ama şimdi bulsam ilk motosikletimi alırım

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    1996'lı yıllar bi tane mobiletimiz vardı. O zamanlar köydeydik, köye gitmek için araba bir sabah, birde akşam vardı. Ulaşımın sıkıntılı olduğu zamanlardı ama; Babamla köyden, köye veya şehire mobiletle gidiyorduk. Giderken iyiydi ama; gelirken heybeler dolu olduğundan yokuşu çıkamayan mobilet bizi de yürütüyordu, bir de ne duman atıyordu. 2 Zamanlı motorun egzoz dumanının kokusunu taaaa o zamalardan sevmiştim. Sonra Babam peugeot 103 aldı ve yolda hiç kalmadan, daha hızlı gidiyorduk. Heleki yokuşa az kala, tam gaz açtığında o 'gıııııııı' diye bir sesi vardıki müthiş. Malum günümüz, genel olarak 4 zamanlı devri ama; az yakacaklarını bilsem her zaman 2 zamanlıdan tarafım.
    beyazit60 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Balıkesirdeki bir akrabamın , cbf150 sini görüp , babamın bana ballandıra ballandıra anlatışından sonra başladı

Oysaki babamın anlattığı cbf ile gerçek cbf arasında hiçbir benzerlik yok. Ama ogünden sonra 50 cc bile olsa 2 teker ilaçtır benim için.
    beyazit60 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    honda kinetix i ilk defa aynalarından tutup sürdüm sandığım zaman başladı. O zamandan beri yıllardır aralıksız tecrube edinmemin haricince level atlamışlığımız olmadı belki ancak içimdeki o ateş hiç sönmedi sönmüyorda
    beyazit60 ve UgurCanSoylu bunu beğendiler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    1986 da abimin PUCH motoru ile başladı,Elim 2003 de para tutmaya başlayınca aldı yürüdü.
    beyazit60 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)