Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayran kaldım kendisine, her ne kadar tanımasam da...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Bugün İzmit'ten Ankara'ya gelirken, bir yandan yoğun sisle cebelleşiyorum diğer yandan motosikletle böyle bir yolda olsam halim ne olurdu diye düşünüyordum. Allah'ın işi ya hemen arkamda yoğun sis olmasına rağmen tam teçizatlı bir motorcu farkettim. Ben tedirginlikle (korkuyla) yol alırken o beni solladı geçti. Sisin içerisinde kayboldu gitti. Kendimi bir an onun yerine koydum, ben nisbeten motordan daha güvenli araçta korkarak yol alırken onun cesurca yol alıp gitmesine hayran kaldım. Bu gördüklerimden sonra anladım ki ben hayat da kışın uzun yolda kullanamam motor. Kullananları da tebrik ediyorum...
    APALA, zenon ve agrasiwe bunu beğendiler.
    Bir garip yolcu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    siste motorla gidip senin korktuğun yerde seni solluyorsa onun adına deli cesareti derler.birkaç güne 5. sayfa haberlerinde görünce hayran kaldığına pişman olursun bence.
    Ahmet Abi, dionysos06, MetinK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    yolu çok iyi biliyorsa ve sollamaya yetecek kadar önünü görebiliyorsa bir sorun yok bence 5. sayfa habersiz kalsın
    APALA, dionysos06 ve dockerengin bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hocam arabanın içinde niye korkuyon ben bitek arabada sümelaya çıkarken inerken korktum oda karşıdan tak diye araba çıkarsa diye
    ayrıca tam teçhizat olunca yazdan bi fark olmuyor soğuk işlemedikten sonra her yere giderim
    dionysos06 bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Pek sisli değildi yav Fazer + Ege + Yılbaşı = "Küçük bir kış kaçamağı..." Muhtemelen ben değilimdir ama bir an düşünmedim de değil, acaba beni mi gördü diye
    dionysos06 bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Salı gecesi çarşamba sabahı ve akşamı sağlam sis vardı ankarada,
    heleki yılbaşı gecesi görüş mesafesi 5mt dolaylarındaydı..
    ben yoldaydım ama istanbul yolu ve eskişehir yolu tarafında 9-10 civarlarında..
    dionysos06 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    hani birisini görürsünüz ya, adam deli gibi gidiyordur, muhteşem makaslar atar, araçların arasından yanından, hani emniyet şerididen gider adam, dar yerden 150 ile geçer, sen arkasından 60 la bakarsın tın tın gidersin, işte o adamlar muhteşem sürücü değildir, " sadece şanslıdırlar" birgün, otomobilin birisi onları görmeyecek ve önlerine kıracaktır, o hızla gerisini siz düşünün... zaten kazaların çoğuda bu sebepten değilmidir ?
    iptaluyelik02, dionysos06 ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sisli havada motosiklet kullanmak, otomobil kullanmaktan çok daha kolaydir.

Sis'in oluşum nedeni su buharıdır.
    Sisli havada otomobil kullanırken açık olan farlarınız su zerreciklerinin yüksekte parlamasına neden olacak ve önünüzü görmemenize neden olacaktır.
    Son yıllarda piyasaya çıkan modern araçlarda ''Sis Farı'' uygulaması bu yüzden vardır.

Ayrıca otomobil camındaki dış katman, sisli havada görüş mesafenizi düşürür.

Motosiklette kaldır vizörü bas git. (Tabi bu kadar kolay değil, diğer sürücüler tarafından görünürlük etkenide var)
    iptaluyelik02 ve dionysos06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siste motorla gidip senin korktuğun yerde seni solluyorsa onun adına deli cesareti derler.birkaç güne 5. sayfa haberlerinde görünce hayran kaldığına pişman olursun bence.
    Galiba haklısın. İnşaallah sağ salim yerine varmıştır. Gördüğüm anda da keşke imkan olsa motorunu ve kendisini arabaya alıp birlikte gitseydik diye kendi kendime söylenmedim değil hani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı Darkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolu çok iyi biliyorsa ve sollamaya yetecek kadar önünü görebiliyorsa bir sorun yok bence 5. sayfa habersiz kalsın
    Yolu ne kadar bilirse bilsin yinede büyük cesaret... Maşallah diyeyim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette kaldır vizörü bas git. (Tabi bu kadar kolay değil, diğer sürücüler tarafından görünürlük etkenide var)
    Bir madde de ben ekliyim. Kısmen katılıyorum hocama. Fakat motosiklet için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, sisli havada zemin sabun gibi olur. Ona göre sürüş yapmak gerekir..
    Sinan Aksu, dionysos06 ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam arabanın içinde niye korkuyon ben bitek arabada sümelaya çıkarken inerken korktum oda karşıdan tak diye araba çıkarsa diye
    ayrıca tam teçhizat olunca yazdan bi fark olmuyor soğuk işlemedikten sonra her yere giderim
    Niyesini bilmem korktum Rabbim hiç kimseye kaza bela vermesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek sisli değildi yav Fazer + Ege + Yılbaşı = "Küçük bir kış kaçamağı..." Muhtemelen ben değilimdir ama bir an düşünmedim de değil, acaba beni mi gördü diye
    14:00 - 18:00 siralari yoldaydim. Eğer sen isen tebrik ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sisli havada motosiklet kullanmak, otomobil kullanmaktan çok daha kolaydir.

Sis'in oluşum nedeni su buharıdır.
    Sisli havada otomobil kullanırken açık olan farlarınız su zerreciklerinin yüksekte parlamasına neden olacak ve önünüzü görmemenize neden olacaktır.
    Son yıllarda piyasaya çıkan modern araçlarda ''Sis Farı'' uygulaması bu yüzden vardır.

Ayrıca otomobil camındaki dış katman, sisli havada görüş mesafenizi düşürür.

Sinan, arkadaş yolu benden daha iyi gördüğü kesindi
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

14:00 - 18:00 siralari yoldaydim. Eğer sen isen tebrik ediyorum
    Şaka yapıyorum ben değilimdir Evet dün Sabah 10:30'da kuşadasından çıkıp 17:30'da Adapazarına vardım. Ama güzergahlar ve saatler çakışmıyordur. Ayrıca ben sisle karşılaşmadım ki otobandan gitmişsindir sen.
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bir madde de ben ekliyim. Kısmen katılıyorum hocama. Fakat motosiklet için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, sisli havada zemin sabun gibi olur. Ona göre sürüş yapmak gerekir..
    Evet buda farklı bi faktör.
    Bende aynı fikirdeyim.
    Sis far hizasına gelince, fardan saçan ışık ısısı sisi buhara dönüştürüp zemine oturmasına sebep oluyor.
    Tozlu zemin buhar ile birleşince çamurumsu bir katman haline geliyor, buda doğal olarak sürüşü zorlaştiriyor

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    siste vizor kaldırılınca göze su buharı ufaaacık kar tanesi gibi şeyler geliyor.. bu rahatsız edici oluyor. bu güvenli değil bence.

tabi ben aşırı sisten bahsediyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siste vizor kaldırılınca göze su buharı ufaaacık kar tanesi gibi şeyler geliyor.. bu rahatsız edici oluyor. bu güvenli değil bence.

tabi ben aşırı sisten bahsediyorum
    Herşeyin fazlası zarar hocam Aşırı hız, aşırı sis, aşırı özgüven....

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Şaka yapıyorum ben değilimdir Evet dün Sabah 10:30'da kuşadasından çıkıp 17:30'da Adapazarına vardım. Ama güzergahlar ve saatler çakışmıyordur. Ayrıca ben sisle karşılaşmadım ki otobandan gitmişsindir sen.
    Cihan ne yalan söylüyeyim, konuyu açmamda ki nedende belki o arkadaş bizim forumdandır da tanışma şansı bulur ve tebrik ederim diyeydi Ama görünüyor ki bizim forumdan değil. Rabbim her daim kazasız belasız kullanmasını nasip etsin ne diyeyim
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sinan, arkadaş yolu benden daha iyi gördüğü kesindi
    Zaten normal olan bu.
    dionysos06 bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    topraam, motoru neydi acaba arkadaşın, görebildin mi ?
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Çok dikkat etmiye çalıştım ama yanlış görmediğsem o siste hondanın touring tarzıydı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)