Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ÖTV ye zam geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bişey alınmaz artık. eyvah eyvah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Sorun degil asgari ucrete 45 tl zam geldi ne de olsa
    Shrieker bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay vay vay zübük yine zam yapmış eee tabi kutularda savcılara kaptırdigı paraları bir yerden tanzim etmek zorunda
    Shrieker bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetmez ama evet BU memlekete BU ZİHNİYETE mÜSTEHAKTIR.
    Artı Bir .

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatana millete hayırlı olsun. Şimdilik Motosiklet ile alakalı bir şey yok ama bu olmayacağı anlamına gelmez.

Değişikliğe ilişkin Karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV'de artışa gidildi. Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e, motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a, motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

İçkiydi sigaraydı gelen zamlar umrumda değil. Milletin sağlığı için daha da arttırsınlar ama mecburi kullanacağımız şeylerde indirim bekliyoruz.
    son cümlen için oldukça uygun bir hikaye var ;
    vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.

aslanlar açlıktan yorgun, halsiz, güçsüz kalmışlar. düşünüp taşınıyorlar; sürü kalabalık ve güçlü saldırırlarsa karşılık bulacakları kesin. çaba sarfetmeden, enerji harcamadan nasıl karınlarını doyurabilirler, bunun yollarını arıyorlar…

ve aralarında konuşup anlaşıyorlar, içlerinden ineklerin sürüsüne bir elçi gönderiyorlar.

elçi diyor ki;
    - size saldırırsak ne olacağını biliyorsunuz. mutlaka aranızdan birini alıp yiyeceğiz, buna engel olamazsınız. gelin, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın, aranızdan birinin rengi çok sarı, sizden de farklı, bizim de gözlerimizi alıyor. onu bize verirseniz size saldırmadan onu alıp gideriz ve bir daha gelmeyiz. bundan sonra da güzel güzel geçiniriz.

inekler düşünmüşler, taşınmışlar, bilge ineğe sormuşlar;
    “olmaz” demiş bilge inek, “aramızdan hiçbirini vermeyin”

ama aslanlar ısrarlı. en sonunda razı olmuş inekler, nasıl olsa saldırırlarsa birimiz gidecek, hem biz de çok yorulacağız. en sonunda peki demiş inekler, bir inekten ne çıkar? biz büyük bir sürüyüz, bize bir şey olmaz…vermişler sarı ineği, aslanlar da sarı ineği bir güzel yemişler, karınlarını doyurup kendilerine gelmişler.

bir kaç gün sonra aslanlar gene acıkmışlar, yine gelmiş aslanların elçisi ineklerin yanına;
    - aranızda boynuzu kırık bir inek var, sinirimizi bozuyor, verin onu, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın demiş…

barış yanlısı inekler, ikinci tavizi vermişler, o inek de verilmiş.

artık işi öğrenen aslanlar, benekli inek, kuyruğu kısa inek, şöyle inek, böyle inek deyip inekleri bir bir almışlar sürüden.

sürü de günden güne iyice azalmış.

artık aslanlar elçiye gerek kalmadan açık açık saldırmaya, istedikleri ineği sürüden götürüp yemeye başlamışlar.

sürünün ileri gelen inekleri, panik içnide tekrar bilge ineğe koşmuşlar. “biz nerede hata yapıyoruz, sürümüz yok olacak” demişler.

bilge inek cevabı vermiş, “siz hatayı sarı ineği verirken yaptınız…”
    tata ve smiles bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Pulsar a 7 bin verilir mi derken zamli getirmesinler
    motor parasi otv kasko sigorta muayene plaka ruhsat kdv benzine odenen kdv yağ parası servis parası alarm kilit gps takip branda

derken
    masraf epey artıyor
    ara gaz vermeye para kalmiyor

en iyisi vergisiz çin e devam

kaldırımlar halen ücretsiz
    secimlerden secimlere yenileniyor
    rebel_punto bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    daha çok zam istiyoruz yetmez ... bir türlü enflasyon artmıyor, hep %7-8

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakında vampir olur kanımızı da içmeye kalkar bunlar vay ki vay vay

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Almıyorum, etmiyorum, gidiyorum diyen arkadaşlar... 2 gün sonra buna da alışırız; sonra kaldığımız yerden devam hep öyle olmadı mı?

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son cümlen için oldukça uygun bir hikaye var ;
    vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.

aslanlar açlıktan yorgun, halsiz, güçsüz kalmışlar. düşünüp taşınıyorlar; sürü kalabalık ve güçlü saldırırlarsa karşılık bulacakları kesin. çaba sarfetmeden, enerji harcamadan nasıl karınlarını doyurabilirler, bunun yollarını arıyorlar…

ve aralarında konuşup anlaşıyorlar, içlerinden ineklerin sürüsüne bir elçi gönderiyorlar.

elçi diyor ki;
    - size saldırırsak ne olacağını biliyorsunuz. mutlaka aranızdan birini alıp yiyeceğiz, buna engel olamazsınız. gelin, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın, aranızdan birinin rengi çok sarı, sizden de farklı, bizim de gözlerimizi alıyor. onu bize verirseniz size saldırmadan onu alıp gideriz ve bir daha gelmeyiz. bundan sonra da güzel güzel geçiniriz.

inekler düşünmüşler, taşınmışlar, bilge ineğe sormuşlar;
    “olmaz” demiş bilge inek, “aramızdan hiçbirini vermeyin”

ama aslanlar ısrarlı. en sonunda razı olmuş inekler, nasıl olsa saldırırlarsa birimiz gidecek, hem biz de çok yorulacağız. en sonunda peki demiş inekler, bir inekten ne çıkar? biz büyük bir sürüyüz, bize bir şey olmaz…vermişler sarı ineği, aslanlar da sarı ineği bir güzel yemişler, karınlarını doyurup kendilerine gelmişler.

bir kaç gün sonra aslanlar gene acıkmışlar, yine gelmiş aslanların elçisi ineklerin yanına;
    - aranızda boynuzu kırık bir inek var, sinirimizi bozuyor, verin onu, ne kendinizi ne bizi uğraştırmayın demiş…

barış yanlısı inekler, ikinci tavizi vermişler, o inek de verilmiş.

artık işi öğrenen aslanlar, benekli inek, kuyruğu kısa inek, şöyle inek, böyle inek deyip inekleri bir bir almışlar sürüden.

sürü de günden güne iyice azalmış.

artık aslanlar elçiye gerek kalmadan açık açık saldırmaya, istedikleri ineği sürüden götürüp yemeye başlamışlar.

sürünün ileri gelen inekleri, panik içnide tekrar bilge ineğe koşmuşlar. “biz nerede hata yapıyoruz, sürümüz yok olacak” demişler.

bilge inek cevabı vermiş, “siz hatayı sarı ineği verirken yaptınız…”

Milletin sagligi icin icki sigarayi arttirsinlar derken millet o sigarayi icipte sagliklari bozulmasin dedim hata mi ettim ?

sevilesiadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayakkabı kutusunu tekrar doldurmaya çalışıyorlar

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Pulsar a 7 bin verilir mi derken zamli getirmesinler
    Artık önemli değil,7 binde zaten soğudum.Varsın 10bin yapsınlar.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Pulsar gelsin alırız önemli değil, 30bin tl lık araca 50bin tl veriyoruz türkiyede

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Daha önce de yazmıştım. Bu iktidar gidene kadar 12 yıllık arabamı kullanmaya devam. Benden zırnık ÖTV-KDV alamazlar.

IMF'ye borç verecek duruma geldiği söylenen ülkenin haline bakın!
    Kıçına donu yok giymeye. Bütçe açığını kapatmak için sok elini vatandaşın cebine...
    Ama inanan var bu yalanlara...

Bu sabah da mazota zam yaptılar. Hayırlı olsun! Müstehaktır!

Ali Babacan 17 Aralık operasyonunun faturasını açıklamış. Kendisine soruyorum:
    AKePe'nin insanlığa, vicdana, doğaya, ve en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti'ne maliyeti nedir?
    Bunların faturasını kim ödeyecek?
    smiles ve spectre bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Devlet cari açığın %70 ini sıcak para ile finanse ediyordu. Sıcak paranın kötü tarafı en ufak bir siyasi istikrarsızlık işaretinde kaçmasıdır. Şu ana kadar 30 milyar dolar kadar sıcak para kaçtı. Bunu üretimle yani ihracatla finanse edecek yapıyı kurmadıkları için vergilere yükleniyorlar. Bu da sürdürülebilir değil. Ekonomi kırılacak, fazla değil en fazla 1 yılı var.

Kemal Sunal ın Atla Gel Şaban filmini izleyin
    Benim annemle babam tüpgaz kuyrugunda tanıştı
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal Sunal ın Atla Gel Şaban filmini izleyin
    Benim annemle babam tüpgaz kuyrugunda tanıştı
    Dimi o zaman insanlar protesto etmeyip kuzu kuzu kuyruğa girmişler,bunlar bize vız gelmeli aslındaHer yıl yapılan klasik zamlar,AKP den önce de var dı sonra da olacak...Benzin fiyatını düşürecek,asgari ücrete zam yapacak,vergi almayacak hükümet olmadı olmayacak.Gözden kaçan bişey var aslında,her dönemin fırsatçıları.Onlara kimsenin bişey dediği yok.Vatandaşı vatandaş düşünmüyor ki...

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Türkiyedeki ötv saçmalığından örnek; çiftçi, arpa buğday üretmek için tarlada kullandığı traktörün mazotuna özel tüketim vergisi ödüyor!!! Neymiş çiftçi mazot desteği alıyomuş muşşş aldığı destek mazotun içindeki ötv nin ö harfindeki nokta kadar bile değil

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyedeki ötv saçmalığından örnek; çiftçi, arpa buğday üretmek için tarlada kullandığı traktörün mazotuna özel tüketim vergisi ödüyor!!! Neymiş çiftçi mazot desteği alıyomuş muşşş aldığı destek mazotun içindeki ötv nin ö harfindeki nokta kadar bile değil
    Zamaninda mazotu 1 lira yapacagim diyen partiye oy verseydik acaba suan mazotu kactan alirdik
    Ben enson shell den 4,5 dan aldim. Araba dizel 5 litre yakiyor uzun yolda, sehir ici 10 litreye yakin arabaya binmeye korkar oldum.

Motosikleti
    Ducati monster 696
    enflasyon %7-8 civarında, benzin 2002'den beri 2 katına çıktı, araba fiyatları desen gecen yıl 40 olan bu yıl 50-55 ama enflasyon yok. durmak yok sevgili arkadaslar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)