Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6 Ay Ehliyete Güle Güle... :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Saat 1.30 sıralarında çevirmeye soktular.. Olay şöyle aslında biz arkadaşlarla ufak tefek içtik saat 00.00'da sonra eve gidip dayanamadım motorla gezip turlamak istedim. iki bardak vodka var veya yok içtiiğim. Motor piyangodan çıktı deli falan dürttü galliba diye bi terim vardır ya aynen öyle gerçekleşti bende de ...

Her neyse eve gelip , normalde kısa mesafelerde dizlik kullanmayan ben onu bile taktım hani ne olur ne olmaz diye ama bende alkolün etkisi yokk...!! bugüne kadar 100 tane çevirmeden geçtim hiç çevrilmedim ilk defa böyle bir şeye rast geldim..

-- Memur sordu alkol var mı bende olağan şekilde söyledim. iyi yinede üfle dediler 37 promil alkol çıktı . ve işlem yapmak zorunda kaldıklarnı söylediler. Razı geldim ama içim içimi kemiriyordu.. Ses çıkardım öyle böyle ama içlerinden bir tanesi ille de yazıcam diye tutturdu , diğerleri ise gönderme peşinde.. Cinse yakalandık bir kere ille de kesicek cezayı el koyucak ya ehliyete !! Motor için ehliyetli arkadaşları sordular o kadar yalvarmamın sonucunda razı geldiler ona . Hani motoru bağlasalar 2 kat koyar elimin altında dursun en azından zavallım.. :/ aradım hepsi alkollüydü yoldan geçen birini çevirdim motosikletli bir abimiz kırmadı sağ olsun geldi imza attı motor teslimi almak için motora binip güzel güzel evime geldim.

-- Şimdi aranızda belki çok ters çıkıcak abilerim olucaktır bana ama intiharlık bir olay yok alkolün bende etkisi yoktu ona güvenerek çıktım ki asla binmem diyen ben şeytana uyduk ve başıma gelenler bunlar..

Konuyu açmamın nedeni gizliden gizliye yıllardır beraber olduğum sizlerle paylaşıp ve üzüntümü biraz olsun azaltmak.. İkinci olarak 727 yanlış hatırlamıyorsam bir ceza söz konusu , ilk 15 günde ödersem 600 lira civarı bir şey söylediler sanırım taksitlendirme falan muhabbetide geçti.. En azından bana akıl vermenizi istiyorum çünkü ilk defa başıma geldi.. :/ İyi yıllar dileğiyle 6 ay motora binemicem ben kendi eşekliğim yüzünden Allah size o süre zarfında kaza bela CEZA vermesin inş. Sağlıcakla Kalın ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat 1.30 sıralarında çevirmeye soktular.. Olay şöyle aslında biz arkadaşlarla ufak tefek içtik saat 00.00'da sonra eve gidip dayanamadım motorla gezip turlamak istedim. iki bardak vodka var veya yok içtiiğim. Motor piyangodan çıktı deli falan dürttü galliba diye bi terim vardır ya aynen öyle gerçekleşti bende de ...

Her neyse eve gelip , normalde kısa mesafelerde dizlik kullanmayan ben onu bile taktım hani ne olur ne olmaz diye ama bende alkolün etkisi yokk...!! bugüne kadar 100 tane çevirmeden geçtim hiç çevrilmedim ilk defa böyle bir şeye rast geldim..

-- Memur sordu alkol var mı bende olağan şekilde söyledim. iyi yinede üfle dediler 37 promil alkol çıktı . ve işlem yapmak zorunda kaldıklarnı söylediler. Razı geldim ama içim içimi kemiriyordu.. Ses çıkardım öyle böyle ama içlerinden bir tanesi ille de yazıcam diye tutturdu , diğerleri ise gönderme peşinde.. Cinse yakalandık bir kere ille de kesicek cezayı el koyucak ya ehliyete !! Motor için ehliyetli arkadaşları sordular o kadar yalvarmamın sonucunda razı geldiler ona . Hani motoru bağlasalar 2 kat koyar elimin altında dursun en azından zavallım.. :/ aradım hepsi alkollüydü yoldan geçen birini çevirdim motosikletli bir abimiz kırmadı sağ olsun geldi imza attı motor teslimi almak için motora binip güzel güzel evime geldim.

-- Şimdi aranızda belki çok ters çıkıcak abilerim olucaktır bana ama intiharlık bir olay yok alkolün bende etkisi yoktu ona güvenerek çıktım ki asla binmem diyen ben şeytana uyduk ve başıma gelenler bunlar..

Konuyu açmamın nedeni gizliden gizliye yıllardır beraber olduğum sizlerle paylaşıp ve üzüntümü biraz olsun azaltmak.. İkinci olarak 727 yanlış hatırlamıyorsam bir ceza söz konusu , ilk 15 günde ödersem 600 lira civarı bir şey söylediler sanırım taksitlendirme falan muhabbetide geçti.. En azından bana akıl vermenizi istiyorum çünkü ilk defa başıma geldi.. :/ İyi yıllar dileğiyle 6 ay motora binemicem ben kendi eşekliğim yüzünden Allah size o süre zarfında kaza bela CEZA vermesin inş. Sağlıcakla Kalın ...
    Geçmiş olsun. Cezaya itiraz edin.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    0.50 promildi aslında limiti. kanunsuzluk yapmışlar.
    zaten bu çevirmeler para kazanma ve trafiği tıkama amaçlı.
    yolunda giden adamı niye çevirirler ki şüpheli saçma gideni durdursalar daha iyi olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    MOTOSİKLETTE 01 promil e bile imtiyaz yok..
    cece89 ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bir saniye .. Bir saniye... !! 37 promil alkolle ceza kesemiyorlar mı ? 50 olduğunu yazıyı yazdıktan sonra okudum bende.. Bunun bana net bir açıklamasını yapabilir misiniz ? cezaya itiraz nasıl yapabilirim .. Lütfen yardımcı olunuz... :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTOSİKLETTE 01 promil e bile imtiyaz yok..
    şöylede bir konuya rastladım.. Trafikte giden araçların bir farkı yoktur diye sınırlamada... ??

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    hayat2teker, xawa, dockerengin ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    @ tr_select

Beğeniyorum paylaşımlarını yapmazsan olmazlardan ama gerçekten akıla ihtiyacım var ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:28 ----------

hep 50 promil üstü deniyor yazılarda bunu net bir şekilde paylaşabilir miisiniz rica etsemm..... :/

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tamamen polisin insiyatifindesin Gooogleden araştır derim forumlarda yazılan çizilenler var

Motosikleti
    ybr125 2008
    ben de 0.50 olarak biliyorum. jeeep sınıfı için 0.20 keşke başında itiraz etseydin. önce bir avukata danışıp sonra trafik şubeye güzel bir dilekçe ile alırsın inşallah.
    cenkito bunu beğendi.

Alkollu motosiklet kullanmak mantıklı insan işi değil ama

Alkol sınırının olmadığı araçlar(0.1 promil bile alkol alamazlar)
    1.Kamu kuruluşunda görevli araçlar
    2. hususi bile yazsa kapalı kasa kamyonet denilen hafif ticari araçlar
    3. hususi bile olsa minibüsler vs ticari amaç için üretilen araçlar.
    4. ticari taksiler taksi dolmuşlar

Bunları kullansan tamam normal ama motosiklet hususi bir araçtır alkol sınırı 0.50 promil itiraz et.

Çünkü bundan birkaç ay önce kullandığım şurup yüzünden 0.20 promil alkol çıktı yasal sınır 0.50 olduğundan polis işlem yapmadı.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ tr_select

Beğeniyorum paylaşımlarını yapmazsan olmazlardan ama gerçekten akıla ihtiyacım var ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:28 ----------

hep 50 promil üstü deniyor yazılarda bunu net bir şekilde paylaşabilir miisiniz rica etsemm..... :/
    Hem resmimi eklerim, hemde altında akıl veririm... İyi okursan görürsün canimo

http://www.hukuki.net/showthread.php...iklet-kullanma

Motosikleti
    sağolun ne diyeyim ki....

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ceza kağıdında kaç promil yazıyor ? Ceza yazan mamurun tam ismi varmıdır ? Ayrıntılarda neler yazıyor biraz akratırmısın ? Yazıları okunuyormu ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    iyi olmuş bence. Bidaha alkollü binmezsin. Alkollüyüm ama kendimi iyi hissediyorum ne demek? Alkollüsün, tabiki kendini iyi hissedeceksin
    Arda_Karaca, Ahmet Abi, bsabora ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    http://www.endurocu.com/modules.php?...wtopic&t=10264

Yazmaya üsendigim icin linkini verdim kusura bakmayin. 2013 ktk da yapilan degisiklikle 0,50 orani sadece hususi otomobiller icin ayni kaldi. Diger araclar icin 0,20 ye cekildi.

Kisacasi motosiklette yasal alkol siniri 0,20. Yani 0,21 ile cezaya girersiniz.

İtiraz edebilmeniz icin ceza makbuzunda promil oraninin belirtilmemis olmasi gerekiyor.

Son olarak polisler tekrar motosikleti sizin surup gitmenize izin mi verdi. Madem goz yumacaklardi cezayida kesmeselermis, cezanin bi anlami kalmamis.

Gecmis olsun. Alkolsuz bol gazlamali gunler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Odeyince geçer sen şimdi iki gün sonra ehliyet siz motora binme cezası da yersin onada itiraz edersin
    rebel_punto ve enzo1903 bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    geçmiş olsun umarım tekrarını yapmazsın alkol lü kullanmak çok riskli sen en hafifine rastlamışın azda olsa refleklerde yavaşlama çok oluyor.İtirazdan netice alacagını sanmıyorum zaten 3 ay pek motora binilmez kalan üç ayıda artcı olarak idare edecen artık.

Motosikleti
    ybr125 2008
    bence sürücü alkol testinden önce kısa bir dikkat testinden geçirilip şüpheli hareketler görüldüğü araç kullanamayacak halde olduğu zaman
    test yapılıp işleme girilmeli. alkollü olmadığı hiçbir şey kullanmadığı halde aşırı yorgun veya ilaç almış insanlar da tehlike saçmakta.
    trafik kazalarını önlemek yerine insan cezalandırmak gibi kolay ve para getiren bir yola girilmesi yanlış .

ne yazık ki günümüz yetkililerinin alkol bilgisi izlediği bol diskolu türk filmlerinden ibaret olduğu için geceden içilen ve etkisi kalmayan 2 kadeh içki içenin bir anda tam gaz basacak sağa sola laf atacak ilk gördüğü direğe yapıştıracak filan zannediyorlar.

neyse gönüllü trafik polisleri tarafından alkollü kullanmayı savunduğum zannedilecek.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun kardeş ama sende yüzme bilmiyorum ama yinede bi balıklama dalıyım demişsin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oh olsun bizim burada saat 22de trafik işe başladı bir sürü motosiklet kapattılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)