Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motor ve Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Öncelikle herkese merhaba,
    İlk motor hevesim başladığında deli gibi araştırıyordum konular açıyordum yorumlar okuyordum, A2 teorik sınavı 85 ile geçtim ve birkaç hafta içinde direksiyon sınavına da gireceğim, kalacağımı sanmıyorum.

İlk başlarda Regal Raptor'un 250cc lik cruiser modellerine bakıyordum ve şimdi ise finale iki model kaldı aklımda; Honda CBR 250R ve Suzuki Inazuma S 2014...

Bu iki motor arasında karar verebilmem için araştırmam gereken çok az kriter kaldı artık. Scooter ile trafiğe çıkmışlığım var, CBF 150 ile trafik dışı deneyimim var. Yani alacağım motor kendime ait ilk vitesli motorum olacak. Bu iki model arasında karar vermek için gereken soruyu sorayım en iyisi.

- 250R a fuarda bindim, sürücü için konfor çok kötü değil ancak artçıyı bilemiyorum. Inazuma için herkes çok konforlu diyor ama kimse artçı için konuşmamış onu da bilemiyorum. Ben sık sık İstanbul'dan Çanakkaleye, Ege kıyılarına gidebilecek bir insanım, e illaki artçımda olacaktır, hangisi ortalama 300km'lik yolculuklarda artçıyı daha rahat ettirir?

Uzun süredir bu iki motor hakkında araştırmamı yapıyorum, Inazumayı düşünmememin tek sebebi naked oluşuydu ancak Inazuma S öyle değil. E geriye tek bir soru işaretim kalıyor, yolculukta artçı rahat edecek mi? Bu sorum dışında sizlerinde 250R ve Inazuma/Inazuma S karşılaştırması hakkındaki fikirlerini merak ediyorum.

İlk motorumu seçmemde yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Duke390-Ninja300-Nc700-Cbf600-F650Gs-Xj6n-Er6

Honda veya Bmw eğitimlerine katıldıktan sonra bunlar ile başlanabilir.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke390-Ninja300-Nc700-Cbf600-F650Gs-Xj6n-Er6

Honda veya Bmw eğitimlerine katıldıktan sonra bunlar ile başlanabilir.
    Naber Ahmet abi

Şu parlak fikirlerine bayılıyorum doğrusu
    kaanklky bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    konfor istiyorsan özelikle artçın için o zaman 250liklerden maxi scooter alacaksın .yazdığın motorlarda onları bekleyemezsin
    Ahmet Abi bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her iki modelin de forum başlıkları mevcut. Biliyorum zor olacak ama, iki başlığında hepsini tek tek okursan, avantaj/dezavantajlarına kendin karar verebilirsin.
    Yoksa kafasında sadece 2 seçenek olan adama 7 tane daha seçenek eklemek isteyenler çıkacaktır

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Honda tek kişi için iyidir. İki kişi için de yeterli olacaktır illa ki ama İnazuma'nın konforuna az methiyeler düzülmedi.
    kaanklky bunu beğendi.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Bende Inazuma diyorum, cbr250R 20 bin km ye yakın kullandım tek kişi için İdeal ama ilerleyen km lerde yetmemeye iki kişi çekmemeye ve sonun da yağ yakmaya mecbur bir motordur. Kesin tercihin ikisi arasında ise ve uzun süre kullanırım dersen Inazuma yı güç kalite ve konfor olarak düşünmeden al derim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bu tür konuların hepsi (istisnalar hariç) genelde kendini rahatlatmak için açılmış konulardır, yani bilinç altında yatan neden budur. sen zaten paranın el verdiği motoru alacaksın.

suzuki inazuma alcak paran olursa zaten onu alırsın.
    aranel bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki modelin de forum başlıkları mevcut. Biliyorum zor olacak ama, iki başlığında hepsini tek tek okursan, avantaj/dezavantajlarına kendin karar verebilirsin.
    Yoksa kafasında sadece 2 seçenek olan adama 7 tane daha seçenek eklemek isteyenler çıkacaktır
    Açıkçası, gerçekten iki motor hakkında da yorumları uzun uzun okudum ama dediğim gibi artçı için konfordan bahseden neredeyse hiç bulamadım. Haklısınız o benim de dikkatimi çekiyor, benim gibi acemi bir arkadaş geliyor 2-3 motor arasında kaldığını söylüyor, daha farklı motorlar öneriyorlar. Bkz. Yukarıda maxi scooter gördüm :D Gerçi öneriyi yapan arkadaşta haklı konfor istiyorsan demiş...

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Inazuma diyorum, cbr250R 20 bin km ye yakın kullandım tek kişi için İdeal ama ilerleyen km lerde yetmemeye iki kişi çekmemeye ve sonun da yağ yakmaya mecbur bir motordur. Kesin tercihin ikisi arasında ise ve uzun süre kullanırım dersen Inazuma yı güç kalite ve konfor olarak düşünmeden al derim.
    Artık son kararım bu ikisi arasında, isteklerimi karşılayacak 250lik motorları düşünürken finale bunlar kaldı.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür konuların hepsi (istisnalar hariç) genelde kendini rahatlatmak için açılmış konulardır, yani bilinç altında yatan neden budur. sen zaten paranın el verdiği motoru alacaksın.

suzuki inazuma alcak paran olursa zaten onu alırsın.
    Aslında ben hep CBR 250R istiyordum ama Suzuki distribütörlüğü yapan bir tanıdık çıktı ve 300km'lik yolun arkamdaki insan için eziyete dönüşmesini en aza indirmek isterim, keyifli bir yolculuk olsun. Haklısınız, burada bu konuyu açma sebebim Inazuma'yı alacaksam artçı için konforun 250R 'dan daha iyi olduğunu öğrenmekti. Alınca pişman olmak istemiyorum çünkü.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Al geç, iki motorun da ikinci eli iyi. Ömür boyu bu motorla yatıp kalkmayacaksın ya... Binersin bir sene, acemiliğini atarsın. Ha bi sene boyunca memnun kaldın mı? Devam edersin. Memnun kalmadığın yanları mı oldu? Satarsın. 1 sene binip edeceğin zarar 1000TL anca olur iki motorda da. Onu da bindiğine sayarsın olur biter.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben hep CBR 250R istiyordum ama Suzuki distribütörlüğü yapan bir tanıdık çıktı ve 300km'lik yolun arkamdaki insan için eziyete dönüşmesini en aza indirmek isterim, keyifli bir yolculuk olsun. Haklısınız, burada bu konuyu açma sebebim Inazuma'yı alacaksam artçı için konforun 250R 'dan daha iyi olduğunu öğrenmekti. Alınca pişman olmak istemiyorum çünkü.
    cbr 250 ile artçın sorun yaşamaz canım kardeşim
    artçın senin üzerine abanacağı için sorunun tamamını sen yaşarsın
    uzun yol ve artçı düşünüyorsan ya maxiscooter alacaksın ya da turing modellere bakacaksın
    kaanklky bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Artçılı uzun yollar yapacaksanız cruiser veya touring tarzı modeller düşünün derim. İnazuma s modelinin de 2014 de gelmesi çok zor deniyor bayiler tarafından. Bence, gönlünüzden geçen beklentiler doğrusunda tercihinizi yapın derim.
    kaanklky bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cruiser veya touring motor için f/p konusunda iyi önerileriniz nelerdir? Öğrenci olduğum göz önünde bulundurulmalı, bakınız benzin aldı başını gidiyor. Ben düşük yakıt tüketimi, başlangıç için uygunluğu ve yeterli güçleriyle bu 2 modele bakmaya başlamıştım artık, e geriye aklımdaki tek kriter kalıyor: Hangisi yolda artçıyı ve beni daha az yorar? Bu konuda da Inazuma galip geldi. O yüzden konuyu Inazuma üzerine açmıştım, scooter düşünmüyorum, çin malı bir cruiser almaktansa da bisiklete binerim.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser veya touring motor için f/p konusunda iyi önerileriniz nelerdir? Öğrenci olduğum göz önünde bulundurulmalı, bakınız benzin aldı başını gidiyor. Ben düşük yakıt tüketimi, başlangıç için uygunluğu ve yeterli güçleriyle bu 2 modele bakmaya başlamıştım artık, e geriye aklımdaki tek kriter kalıyor: Hangisi yolda artçıyı ve beni daha az yorar? Bu konuda da Inazuma galip geldi. O yüzden konuyu Inazuma üzerine açmıştım, scooter düşünmüyorum, çin malı bir cruiser almaktansa da bisiklete binerim.
    Cruiser ve touring olarak f/p oranı uygun olan size göre bir model bulmanız çok zor, ben inazumayı öneriyorum sizin için
    kaanklky bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    yaw bırak artçıyı sen kedini düşün önce

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser ve touring olarak f/p oranı uygun olan size göre bir model bulmanız çok zor, ben inazumayı öneriyorum sizin için
    Sizin de dediğiniz gibi, benim bahsettiğim fiyatlara çok zor...

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw bırak artçıyı sen kedini düşün önce
    Yalnız seyahat etsem de yine Inazuma daha rahat olmaz mı zaten? :D

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    uzun yolda rahatlık scooter

bir scootercı olarak...

rahat hacı gaz-fren... yayla gibide.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)