Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk kazamı kıl payı atlattım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    Hızım 60 70km civarıydı, kırmızı ışık yanmış trafikte baya var, sağdan geçiyorum arabaları, sıkışma vs. mevcut değil.
    Denyonun teki sağa sapmak için ani bir sinyal ve dönüş 40km falan hızı da gireceği yolda müsait keskin degil, 3-5 metre var aramızda.
    Arka frene yavaştan abandım ve ön frene yeterince yavaslayınca bas cek, biraz arkayı kaydırdım sadece, kıl payı kurtulduk
    artçımda vardı.
    Motorumu alalı yeni 1 ay olacak, şükür Allah korudu, dahasını görmemek dileğiyle.
    Barkın Bayoğlu ve Motosiklet Ailesi sağolsun çok şey öğrendim.
    Bilgilerinizi eksik etmeyin.

Allah kimseye kaza bela vermesin.
    J3ASKAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Geçmiş olsun kardeş

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Geçmiş olsun. İki üç ay sonra benzer olayları hergün yaşar ve doğal karşılarsın. Olur öyle arada

Motosikleti
    Derbi ETX
    Herkes sağolsun, sizler benden daha tecrübelisiniz yine de hatırlatmak isterim.

Trafikte ne kadar iyi sürseniz dahi, kötü sürücünün sizi bulma ihtimali var.

Aman dikkat.

ben bugün senin kadar şanslı değildim

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180
    (sağdan geçiyorum arabaları, sıkışma vs. mevcut değil.
    Denyonun teki sağa sapmak için ani bir sinyal ve dönüş 40km falan hızı da gireceği yolda müsait keskin degil, 3-5 metre var aramızda.)

Arkadaşım kusura bakmada hem sağdan geçiyordum diye söylüyorsun birde adam sağa dönüş yaptı diyorsun. sen sağdan geçme yapmanın yasak olduğunu bilmiyorsun sanırım. trafikte hem kamyonet hemde motosiklet kullanıcısı olarak seni haksız buluyorum. kırmı ışık yandıysa şeritte kalıp hafif sağ tarafta beklemeliydin. hiç ummadığın bi anda kapılardan biride açılabilirdi geçmiş olsun

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arka frene yavaştan abandım ve ön frene yeterince yavaslayınca bas cek, biraz arkayı kaydırdım sadece,
    http://www.youtube.com/watch?v=LYxXpOcGTHo

Eze eze basın frene.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    allah daha ciddisiyle karşılaştırmasın. trafikte dikkat

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Geçmiş olsun.
    Trafiği okuyabilmek önemli.
    Madem sağdan geçerek tehlikeli bir iş yapıyorsun, pür dikkat olmalısın.
    İlerde sağa yol varsa, oraya bir aracın dönme ihtimalini düşünmelisin.
    Ona göre hızını düşürüp, konumunu ayarlamalısın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Frenleme sekline bak litaratüre girdin ön frene bas çek

Kusura bakma ama yavaşlayan trafikte 60-70 km hızla sağlama yapmak azrail bu hayattan bıktım intihar etmek istemiyorum vesile ol demektir.

Kamyonet seni görmez önüne kırar zaten adam sağ şeritte biri önüne kırmasa kapıyı açar bu yüzden devamlı şeridi takip et yada sağdan gideceksen hızını düşür 70 ile sağlama yaparak gidilmez.

Motosikleti
    Var
    Yeni bir frenleme metodu doğuyor arka frene bas arka teker kayarsa ön frene bas bas cek

Yazdıklarından frenlemenin f sinden anlamadıgını düsünüyorum bilen birinden frenlemenin nasıl yapılacagını ögren
    ReiZzZ bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçmiş olsun ama sağdan gidiyorsan en azından 50-60 km hızlarla gitme.. çok tehlikeli

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenleme sekline bak litaratüre girdin ön frene bas çek
    Adam doğal Abs yapmış işte
    RODWIN250R bunu beğendi.

Yeni bir frenleme metodu doğuyor arka frene bas arka teker kayarsa ön frene bas bas cek

Yazdıklarından frenlemenin f sinden anlamadıgını düsünüyorum bilen birinden frenlemenin nasıl yapılacagını ögren
    çok fren yöntemi duydum ama ben bildiğimi okuyorum

Panik frende stilim bellidir zaten 2 parmağım devamlı ön frende panik anında aynı anda frenlere basarım panikle hızlıca 2 parmak bastığımdan kilitleme söz konusu olmuyor panikle sıksam bile ezerek basmış gibi oluyor ve amortisörler kapanıyor arka teker hafiften kilitler gibi yapıyor 4 parmakla abanıyorum bu noktada 2 parmakla sıkarken arka çok hafif belli belirsiz kilitlenirken 4 parmakla abanınca iyice hafifliyor belli belirsiz kilitleme kalmıyor direk kaymaya başlıyor 4 parmak basarken arkayı hafiften salmak lazım.

Motosikleti
    Var
    Bende kendi frenleme seklimi yazayım
    ön frenin daha etkili olabilmesi icin agırlıgın önde olması lazım ön frene cart diye basarsak tüm yük ön fren diskine biniyor arka hafifliyor

Önce arka frene hafiften basarım sonra ön frene yüklenirim arka freni bıraksam tüm yük gene öne gidiyor reflex artık zamanla olusuyor her sey

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Sadece arka freni sıkarsak arka cok kayar yalpalar ama ön frenle beraber sıkarsak arkayı arka teker cok daha az kayar
    JafJaf bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle yapmaya calıstım panik halinde de anlatamadım heralde, ön fren disk olduğu için direk basmak istemedim.

Alıntı metin_006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kusura bakmada hem sağdan geçiyordum diye söylüyorsun birde adam sağa dönüş yaptı diyorsun. sen sağdan geçme yapmanın yasak olduğunu bilmiyorsun sanırım. trafikte hem kamyonet hemde motosiklet kullanıcısı olarak seni haksız buluyorum. kırmı ışık yandıysa şeritte kalıp hafif sağ tarafta beklemeliydin. hiç ummadığın bi anda kapılardan biride açılabilirdi geçmiş olsun
    birikme yeni yeni oluyordu 200 metre kadar ışık bekleyen araç var ve emniyet seridi var sağda, bende biliyorum trafik kurallarını ama o otomobil dönme yapmadan sinyalini vermesi gerekiyordu.

Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün senin kadar şanslı değildim
    geçmiş olsun, pek birşeyin yoktur inş.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Geçmiş olsun.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Bende kendi frenleme seklimi yazayım
    ön frenin daha etkili olabilmesi icin agırlıgın önde olması lazım ön frene cart diye basarsak tüm yük ön fren diskine biniyor arka hafifliyor

Önce arka frene hafiften basarım sonra ön frene yüklenirim arka freni bıraksam tüm yük gene öne gidiyor reflex artık zamanla olusuyor her sey

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Sadece arka freni sıkarsak arka cok kayar yalpalar ama ön frenle beraber sıkarsak arkayı arka teker cok daha az kayar

Arka fren tek başına durdurmuyor zaten 30 km hızda bile caarrt kayıyor ama yol asfalt değilde kar veya çakıl/toprak ise ön frene dokunmuyorum bile anında kayıyor kayıncada arka gibi kaymıyor sıkıntı oluyor karda buzda toprakta arka kaysada sıkıntı yok hız yüksek değilse sala sola kaçmadan ip gibi kayıyor bir şekilde duruyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benim stilim tam barkın abinin gösterdiği gibi arkayıda önüde aynı anda ezerek sıkmaya başlıyorum, artık reflekslermi iyi bilmiyorum ama acemiyken bile ön frene asılmadım hep ezerek sıktım ve bu şekilde bir çok tehlikeli durumdan sağ sağlim çıktım.. tavsiye ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)