Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurtdışından Alışverişin İncelikleri

Motovento
    REKLAM ALANI

gümrük işlemlerinde birşey düzeltmek istiyorum. kargo gümrüğe takıldığında sitedeki ürünü aldığınız ekran görüntüsü, paypal hesabınızdaki ödemeyi gösteren ekran görüntüsünden çıktı alıyorsunuz bu şekilde gümrüğe gidip ödediğiniz parayı ıspatlıyorsunuz.
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gümrük işlemlerinde birşey düzeltmek istiyorum. kargo gümrüğe takıldığında sitedeki ürünü aldığınız ekran görüntüsü, paypal hesabınızdaki ödemeyi gösteren ekran görüntüsünden çıktı alıyorsunuz bu şekilde gümrüğe gidip ödediğiniz parayı ıspatlıyorsunuz.
    Şimdiye kadar sadece 2 defa gümrüğe düştü urunlerim ondada ozel kargo firmasi idi kendileri odeyip bana faturasini getirdiler. Ama guzel bilgi, paylasalimki deger kazansin

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Öff eldivene bak Alpinestar

http://www.ebay.com/itm/Alpinestars-...35a633&vxp=mtr

-------------------------------------
    dockerengin ve rambomert bunu beğendiler.

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bende ebay dan bir eldiven alacaktım, payball üye oldum fakat; niyeyse banka kartını kabul etmedi, illa kredi kartı mı olacak? Bu arada kredi kartı kullanmayanlar ödeme için havale veya başka bir yol var mıdır?

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar sadece 2 defa gümrüğe düştü urunlerim ondada ozel kargo firmasi idi kendileri odeyip bana faturasini getirdiler. Ama guzel bilgi, paylasalimki deger kazansin
    evet özel kargo değilde ptt kargo aracılığıyla geliyorsa bu şekilde bir uygulama oluyor. benim başıma gelmişti, bu çıktıları alıp götürünce değeri düşük olduğundan teslim ettiler paketimi. 3-5 TL gibi bir para almışlardı gümrük işlemi olarak.

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ebay dan bir eldiven alacaktım, payball üye oldum fakat; niyeyse banka kartını kabul etmedi, illa kredi kartı mı olacak? Bu arada kredi kartı kullanmayanlar ödeme için havale veya başka bir yol var mıdır?
    kartınızı tanımladığınızda güvenlik nedeniyle paypal kart doğrulaması yapar. kartınızdan küçük bir miktar para çeker ne kadar çekildiğini sorar. oraya bu rakamı yazmayıp doğrulamazsanız paypal hesabınızda kredi kartınızı kullanamazsınız. daha sonra çektiği küçük tutarı ilk alışverişinizde kullanabilirsiniz. isterseniz banka hesabıda tanımlayabiliyorsunuz.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Almanya'dan aldıgım kask küçük geldi bir büyük bedeni ile değiştireceğim ikinciye gümrük vergisi isterler mi acaba ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Firma ile gorusup ikincisine fatura kesmemelerini hediye yada urun degisimi olarak gonderi kayidi yapmalarini soylersen sikinti olacagini sanmam

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)

Ondan sonra küfüre günah derler

Buna benzer dünya kadar örnek var. Malum sitedeki mağazaya yazıyorum '50$ perakende satış fiyatı olan ürünü neden bu fiyatlara satmaya çalışıyorsunuz, biraz uygun fiyata versenizde bizde yurtdışından alacağımıza sizlerden alsak' niyet gerçekten iğnelemeye calismak falan degil üstüne insan gibi bi kar farkı koy 1 ay kargo bekleyecegime senden alayim sende kazan eywallah. Ama yok olurmu tuttuģunu öpecek bizim esnafımız sağolsun
    cenkito ve hakanens bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://i.hizliresim.com/poN3Gr.jpg

Ondan sonra küfüre günah derler
    http://i.hizliresim.com/poN36r.jpg

Buna benzer dünya kadar örnek var. Malum sitedeki mağazaya yazıyorum '50$ perakende satış fiyatı olan ürünü neden bu fiyatlara satmaya çalışıyorsunuz, biraz uygun fiyata versenizde bizde yurtdışından alacağımıza sizlerden alsak' niyet gerçekten iğnelemeye calismak falan degil üstüne insan gibi bi kar farkı koy 1 ay kargo bekleyecegime senden alayim sende kazan eywallah. Ama yok olurmu tuttuģunu öpecek bizim esnafımız sağolsun
    Onlarınki sahte diye cevap gelebilir
    Alisilin ve Tİme_shİft42 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yok yok bazıları çin malı olduğunh söylüyor sorduğun zaman. Bazıları da çin malı değil demiyor ithalat ihracat gümrük mümrük sayıyor sayıyor o yüzden bu fiyata geldiğini savunuyor. Bende cemaat olarak imama dönüp diyorum ki zarar ediyorsak kapatalım camiyi hoca.
    turkish39 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yok yok bazıları çin malı olduğunh söylüyor sorduğun zaman. Bazıları da çin malı değil demiyor ithalat ihracat gümrük mümrük sayıyor sayıyor o yüzden bu fiyata geldiğini savunuyor. Bende cemaat olarak imama dönüp diyorum ki zarar ediyorsak kapatalım camiyi hoca.
    Bizim halkımız ağlaşmayı,kazanamıyoz demeyi âdet haline getirmiş malesef.Ama kâr+kâr+kârdan kâr yapmayı çok seviyor.Şükür zaten hiç yok.Dışarıda yemeğin yanına şişe kola söylüyorsun,üzerinde eşşek kadar 50 krş yazıyor.Depozitolu 75krş diyor,şişeyi yemeyeceğine göre 50krş.Hadi yedik diyelim.Hesap öderken 2 TL Bunun için kim tartışır ??? Ortaokuldan beri iş hayatındayım.15 yılı esnaf yanında,hiç biri de kazanamıyor hep zarar.Yaşım 36 oldu aynı esnaf hala zarar,gerçi şu an tatilde Ne diyelim,iyi tatiller
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250 cc
    Dünden beri y.dışından nerden ürün almalıyız gibi soru sormayı düşünüyorum bu konunun direk karşıma çıkması çok iyi oldu.

Benim gümrükle veya malın getirilmesiyle ilgili sorunum yok. Malum hem ulus. naklıye fırmasında calısıyorum hemde gumruk komısyoncusuyum.
    Benım sorum hangı urunler alınır hangılerı alınmaz. Internetten urun detaylarına bakıyorum ama karar veremıyorum. cok ıyı gorunenler genelde cok pahalı orta olceklıler ıse ne kadar guvenılır bılmıyorum.
    Tek tek urunlerı arastırmakta uzun vakıt alacagından en azından kımler ne kullanıyor. Veya bu sıtelerden hangı markaları takıp etmelı bır kac ıpucu benı baya hızlandıracaktır.

Tum korumalar ıcın tavsıyelerınızı beklıyorum.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim halkımız ağlaşmayı,kazanamıyoz demeyi âdet haline getirmiş malesef.Ama kâr+kâr+kârdan kâr yapmayı çok seviyor.Şükür zaten hiç yok.Dışarıda yemeğin yanına şişe kola söylüyorsun,üzerinde eşşek kadar 50 krş yazıyor.Depozitolu 75krş diyor,şişeyi yemeyeceğine göre 50krş.Hadi yedik diyelim.Hesap öderken 2 TL Bunun için kim tartışır ??? Ortaokuldan beri iş hayatındayım.15 yılı esnaf yanında,hiç biri de kazanamıyor hep zarar.Yaşım 36 oldu aynı esnaf hala zarar,gerçi şu an tatilde Ne diyelim,iyi tatiller
    Koskoca adamlar yalan söyleyecek değiller ya tabiiiki zarar ediyorlar. Hatta onlarınki bir nevi amme hizmeti. Esnaf olmasa halk geçinemeyecek. Neden? E adamlar zararına iş yapıyor millet geçinebilsin diye.

Ya işin gırgırı şamatası bi yana kimseye kazanmasın demiyoruz tabiiki kazansın ama 50 liralık malı getiripte 450 liraya da satmasın, insanlar aptal yerine konulmasın. Derdimiz bu
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Koskoca adamlar yalan söyleyecek değiller ya tabiiiki zarar ediyorlar. Hatta onlarınki bir nevi amme hizmeti. Esnaf olmasa halk geçinemeyecek. Neden? E adamlar zararına iş yapıyor millet geçinebilsin diye.

Ya işin gırgırı şamatası bi yana kimseye kazanmasın demiyoruz tabiiki kazansın ama 50 liralık malı getiripte 450 liraya da satmasın, insanlar aptal yerine konulmasın. Derdimiz bu
    Derdimiz bu da,artık hastalık haline gelmiş.Doğru söyleyemiyolar.İlgili bir esnafla karşılaşınca gözlerim doluyor yaw,adamdan hiç ihtiyacım olmayan şeyleri bile alasım geliyor.Uygun fiyat,güleryüz,alışveriş sonrası bi sorun var mı diye aramaz mı? Harbiden duygu seline kapılıyorum o an.Dürüst esnafa ne kadar açmışım yarabbim

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aliexpresden bir kaç ürün aldım ama takibini yapamıyorum, yani ptt ile sorguladığımda herhangi bir şey çıkmıyor, sizin her aldığınız her ürün için ptt den takip yapabiliyor musunuz?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aliexpresden bir kaç ürün aldım ama takibini yapamıyorum, yani ptt ile sorguladığımda herhangi bir şey çıkmıyor, sizin her aldığınız her ürün için ptt den takip yapabiliyor musunuz?
    Takip numaraları çin air maile ait numaralar ise genelde 1 hafta 10gun icinde takip edilebilir hale geliyor. Ayın yakin zamanda aldiysaniz eger cogu ulke Aralik ayinin 20sinden sonra Ocak ortalarına kadar genelde tatildir. Bu sure arasinda satin aldiysaniz ve takip numarasi verildiyse aslinda kuvvetli ihtimal kargoya bile verilmemistir urununuz. Ama site uzerinde satin aldiginiz urunlerin belirli bir proses, yani siz odeme yaptiktan sonra kargoya verilmesi gereken süre oldugundan, satıcı siteye bos bir takip numarasi koyarak işini devam ettiriyor. Musait bir zamanda kargoya veriyor elbet ama takip edememis oluyorsunuz.
    Ben tum urunlerimi takip edebiliyormuyum? Hayir. Ama onca alisverisimin tamami geldigi için ustune de dusmuyorum. Pahali yada agir bir urun ise yani gumruge dusme riski varsa ve takip edemiyorsam o zaman satici ile irtibata gecerek gercek takip numarasini aliyorum bi sekilde.
    cenkito bunu beğendi.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    eline emeğine sağlık
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline emeğine sağlık
    Tişikkirler faydası dokunursa ne ala

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Gümrük görevlisi Gümrüğü konu malzeme olarak belirtirse yeniden internetten araştırıp değerlendirme yapar ( faturaya bakmaz ) emsal fiyat üzerinden %18 yada %20 Gümrük işletir.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük görevlisi Gümrüğü konu malzeme olarak belirtirse yeniden internetten araştırıp değerlendirme yapar ( faturaya bakmaz ) emsal fiyat üzerinden %18 yada %20 Gümrük işletir.
    Bizim memlekette devlet memurlarının bilgisayarları 'solitaire' den başka birşey açmıyor diye biliyorum
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)