Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu kaskı kullanan var mı? SCORPION EXO-2000AIR RPM (veya 1000, 500 de olur 400, 50?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    İlgili olduğunu düşündüğüm bir topice koydum ama yüz veren olmadı. Kask konusunda açılan onca topice bir de ben ekledim idare edin ne olur?
    Özellikle ses yapıp yapmadığını merak ediyorum:

Arkadaşlar bu kaskı kullanan var mı?
    http://www.motomaxonlineshop.com/sco...i-kask-pmu2474

http://www.motomaxonlineshop.com/sco...ask-xxl-pmu606

SCORPION EXO-1000AIR RPM SPEED

ilgimi çeken yanları:

1) Standartlara Uygun.
    2) Tam Kapalı
    3) Double D; profesyonel tip bağlantı
    4) Hızlı Vizor Değiştirme diyor ( yeni vizör bulunabiliyor mu bilmiyorum). Buğu Yapmaz diyor??? + UV400 onaylı güneş vizörlü
    5) Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır. (kullanan olsa da sorsak???)
    6) AIRFIT CONCEPT; Helmet Pump™, sadece Scorpion Exo nun sağladığı bu imkan ile yanak pedi kaskın yüzünüze mükemmel uyum sağlamasının yanında üstün bir sessizlik sağlar. (öyle mi acaba gerçekten sessiz mi?)
    7) Vizör kilit mekanizması; 3 pozisyonlu ayar kolu sayesinde ister serbest bırakabilir, ister kilitleyebilir, istersenizde hava girişi sağlamak için vizörü küçük bir miktar otomatik olarak aralayabilirsiniz.
    8) yıkanabilir, çıkarıp taklabilen astar.
    9) Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.

kağıt üstünde aradığım özelliklere sahip. Bilen duyan gören yada o paraya bu özelliklere sahip onu alma bunu al diyen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    500 ünü kullanıyorum genel olarak memnunum fakat bu ikinci senesi buğu yapmaya başladı hafif yere düştü vizör çizildi yenisi 80 tl,keşke daha üst modelini alsaymışım diyorum

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Exo 500 var.Genel olarak memnunum.Exo 2000'de iyidir bence parasıda iyi çünkü.

Adamlar yeni kasa 1000rr için kask yapmış heralde

Motosikleti
    Ses yapıyor mu?

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    2000 modeli güzel gibi yalnız yanak pedleri çok sıkı bi büyük beden de baş üst bölüm büyük geldi
    ağzımı actiğimda yanaklarım içeri basılıyo, kapatırken dişlerime sürtüyor. hızlı kapadığımda yanağımı ısırdım

''Acil durumda yanak pedleri dışarıdan kolayca çıkarılabilir. '' bu özelliği hoşuma gitti
    hava pompası da var ama zaten pedler çok sıkı ne kadar basılır bilmiyorum
    buğu önleyici , siyah cam ve 2 minik şişe de temizleyici ile geliyor

400 seri görsel olarak hoşuma gitti beden çeşiti az kalmıştı

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Yaklaşık 1 yıldır exo 1000 serisini kullanıyorum.Bu göstermiş olduğunuz 2000 serisinide fark ettim yalnız tecrübe etme fırsatım olmadı.
    L beden kullanıyorum, arkadaşın söylediği gibi padler biraz sıkıydı ilk zamanlar fakat zamanla yerli yerine oturdu ve hava pompasına uzun yol harici hiç gerek duymuyorum ve hatta defalarca da yıkadım iç padleri hiçbir deforme veyahut eskime yok..Kilit mekanizması da bilindiği gibi en güvenli kabul edilmiş double D..
    Tek kıyas yapabileceğim helmet (tecrübe ettiklerim tabiki) ls2 var yalnızca.
    Ls2'e sen şahin de exo 1000'ede ben diyeyim merso ) konfor iyi bu kış aylarındaki rüzgara rağmen.Visorden bahsetmeme gerek dahi yok esnek ve buhu tutmaz.. ama çok çabuk çizilebiliyor tek tiksindirici mevzum bu şuanda aradacsırada yolda gözüme çarpabiliyor.Pek pimpirik biriyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

ve eklemek istediğim; şu yakın zamanda üretilmiş 1000 serisini bizim ülkede bulman imkansız.Raf ömrü mukayesinden dolayı ellerindeki stokları eritmek zorundalar.
    Sana tavsiyem yeni seri olan 2000' yoğunlaş.Alır isen de senin tecrübelerini okumak isteriz.

Motosikleti
    Tamam teşekkür ederim. Paraya kıymayıp almamak için bahane arıyordum. Pek bulamıyacağım sanırım. o da olsun bu da olsun derken sonunda gönlüme göre buldum sanırım. Kafamda rahat hissedersem taktığımda alıcam artık sanırım.
    O zaman yazarım durumu.
    Özenli cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başka bir topicde 1000 serisi için bu cevap gelmiş bir arkadaştan. Buraya kopyalamamın umarım onun için bir mahsuru yoktur. Kayıtlara girsin yarın öbür gün başka bir kullanıcı merak ederse görsün die buraya paste ediyorum.

Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin kaskı ben kullanıyorum, çok memnunum, zaten öncesinde bildiğim bir american malı kasktır. ancak xxl neden??? kafa çevre ölçün kaç cm??? ben 55-56cm ile S beden kullanıyorum. bir yanlışlık olmasın,

sağlamdır,
    konforludur
    yan rüzgarlardan etkilenmez
    hareket kabiliyeti iyidir

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Exo1000 almıştım. 1 hafta sonra alt lastikleri açıldı. Motomax'e götürdüm ve değiştirilmesi için çok uğraştım. Değiştirdiler ama bütün pedleri vs sökülebilen herşeyi söktüler eski kastan ve yeni kaska taktılar.

tekrar kask alacak olsam scorpion alır mıyım? Pek sanmıyorum.

Motosikleti
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exo1000 almıştım. 1 hafta sonra alt lastikleri açıldı. Motomax'e götürdüm ve değiştirilmesi için çok uğraştım. Değiştirdiler ama bütün pedleri vs sökülebilen herşeyi söktüler eski kastan ve yeni kaska taktılar.

tekrar kask alacak olsam scorpion alır mıyım? Pek sanmıyorum.
    Size mi öyle denk geldi acaba? Diğer kullanıcılar da öyle bir şikayet gelmedi. Bu da feci bir şey. bir dünya para ver 1 hafta sonra cacık olsun.
    Bende özen motordan eldiven almıştım hiç bir zorlama yapmadığım halde işaret parmağı ile orta parmak arası dikişleri açıldı. Geri götüeceğim fırsatım olmadı. Bakalım ne diyecekler. Bir de satıcı ile uğraşmak zor iş. Sanki dileniyor gibi gitmek kapılarına zoruna gidiyor adamın.
    Geçmiş olsun.
    nietzsche bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba,

Exo 500 kullanıyorum ve ilk kaskım.

Rahat, güneş vizörünün, iç bedleri şişirme özelliğinin ve yıkanabilmesi, vizörün köşeden hafif boşluklu açılması(yazın çok iyi), pinlook olması (buğu önleyici) gibi özelliklerinden dolayı tercih ettim.

Eksi yanı biraz ağır 1650 gr M boy, vizörü çıkarmak epey zahmetli ve 100 km den biraz gürültülü.
    Ama çene kısmından yüzüme rüzgar almaması güzel.Arkadaşta XXL boyu var o çeneden yüzüne vuran rüzgar dan çok ama çok şikayetçi. Sanırım kafa yapısı da çok etken!?!?

Muadillerini denemediğim için ses konusunda çok ta mukayese yapmayacağım.

Genel olarak memnunum.

Dostum 800-1000 TL civarı para veriyorken gidip straforun orta seviye kullanıldığı değilde üst segment kullanıldığı SHARK SPEED-R kaskını alman senin için daha iyi olucaktır.Ben takmadım başkasının kaskını da takmam fakat inceledim gerçekten SPEED-R Fiyat Performans kaskıdır.Prof kaskları alırkende pedlerin %17 ile %13 arasında esneme yapacağını bilerek alman senin yararına olur kaskınıda kimseye verme onların yüzünün şeklini alırsa bitti o kask

SPEED-R ANESMOTOR ' Da var nakit ödemede gerçekten iyi indirim yapıyorlar oraya mutlaka danış.

Ben SHARK RACE-R PRO REDDİNG KULLANIYORUM : http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R...db5a08&vxp=mtr
    Bu benim kaskım ve inan görüş açısı denilen olayın teoride kalmadığı gerçeğe dökülmüş halini en iyi yapan SHARK'tır VİSİON-R bunun en iyi örneğidir.
    Emreerol bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 ünü kullanıyorum genel olarak memnunum fakat bu ikinci senesi buğu yapmaya başladı hafif yere düştü vizör çizildi yenisi 80 tl,keşke daha üst modelini alsaymışım diyorum
    500 ün kutusundan bir adet pinlock çıkıyor. Onu kullanırsanız buğu sorununuz çözülür. Çok başarılı bir pinlock.

Motosikleti
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 800-1000 TL civarı para veriyorken gidip straforun orta seviye kullanıldığı değilde üst segment kullanıldığı SHARK SPEED-R kaskını alman senin için daha iyi olucaktır.Ben takmadım başkasının kaskını da takmam fakat inceledim gerçekten SPEED-R Fiyat Performans kaskıdır.Prof kaskları alırkende pedlerin %17 ile %13 arasında esneme yapacağını bilerek alman senin yararına olur kaskınıda kimseye verme onların yüzünün şeklini alırsa bitti o kask

SPEED-R ANESMOTOR ' Da var nakit ödemede gerçekten iyi indirim yapıyorlar oraya mutlaka danış.

Ben SHARK RACE-R PRO REDDİNG KULLANIYORUM : http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R...db5a08&vxp=mtr
    Bu benim kaskım ve inan görüş açısı denilen olayın teoride kalmadığı gerçeğe dökülmüş halini en iyi yapan SHARK'tır VİSİON-R bunun en iyi örneğidir.
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...41923193_o.jpg
    çok güzelmiş.
    biraz daha biraz daha derken fiyatta geldiğim yere bak. "Arifin golunu ararken nereye geldim a.q." hissettim kendimi.
    Söylediklerinde haklısın
    bunu düşünmek lazım
    tel de 15% gibi bir indirim yapabileceğini ima etti. Geldik aynı fiyatlara.

http://www.anesmotor.com/?urun-1838-...R-REDDING.html

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    aynı gün içerisinde 2 kaskıda denedim ( SHARK SPEED-R Sauer Mavi )
    sark görsel ve malzeme kalitesi daha iyi geldi
    kasktan anlayan biri değilim kafama yatanı almak için gittim
    SCORPION EXO-2000AIR çok özellikli
    shark daha yakışıklı ve konforlu
    ben ikisi arasında kaldım

iki kaskta aynı fiyat

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    500 ü bende kullanıyorum. İç pedlerinin şişirilebilir olduğunu aldıktan sonra öğrendim, gerci yanağıma tam oturduğu icin hic ayar yapmama gerek kalmadı. Ama konfor hissi çok iyi, ses makul düzeyde. Diğer kasklarda olan sağdan soldan ufak ufak hava almalar yok.

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    Motomax'ta çalışıyorum Scorpionun 500,900,1000 ve 2000 serisini hiç tereddüt etmeden,gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Birçok dünyaca ünlü markanın yedek vizörünü bile doğru düzgün bulamıyorken,scorpion kaskların vizörden tutun da vidalarına kadar yedek parçasının kolaylıkla bulunabildiğini biliyormusunuz?! Şimdiye kadar tek bir geri dönüş oldu o da müşterimizin 1000 serisi kaskının vizörünü deterjanla temizleyip aşındırmasıydı... (2000 serisi şu an moto gp de kullanılıyor zaten vizörün üzerindeki etiketinde ibaresini görebilirsiniz).

Motosikleti
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomax'ta çalışıyorum Scorpionun 500,900,1000 ve 2000 serisini hiç tereddüt etmeden,gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Birçok dünyaca ünlü markanın yedek vizörünü bile doğru düzgün bulamıyorken,scorpion kaskların vizörden tutun da vidalarına kadar yedek parçasının kolaylıkla bulunabildiğini biliyormusunuz?! Şimdiye kadar tek bir geri dönüş oldu o da müşterimizin 1000 serisi kaskının vizörünü deterjanla temizleyip aşındırmasıydı... (2000 serisi şu an moto gp de kullanılıyor zaten vizörün üzerindeki etiketinde ibaresini görebilirsiniz).
    Madem motomaxda çalışıyorsun şunu sorabilir miyim;
    Fiyat nette gözüken fiyat mı, yoksa indirim fırsatımız olur mu?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Exo 500 kullanıyorum gayet memnunum. İlk aldığımda yanaklar bende de sıkıyordu ama zamanla tam oturdu. Ufak tefek oyuncakları cidden güzel. 3 kademeli vizör benim gibi gözlük kullanıyorsanız işe yarıyor. Vizör buğu yapmıyor ama bazen gözlük yapabiliyor, havalandırma konumuna aldığınızda bu sorun ortadan kalkıyor. Airfit sistemi hem dışardan aldığı sesi azaltıyor hem de kaskın ufak titremelerini sönümlüyor. Bir arkadaş ikinci senesinde buğu yapmaya başladığından bahsetmiş, pinlock sezonluktur, vizörü değil de pinlocku değiştirmek gerekli. Ses alma konusunda scorpionun nispeten ses aldığını söylerler ama rahatsız edici bir seviyede değil bir sorun yaşamadım. Yedek parçası bulunuyor, motomax servis konusunda yardımcı oluyor. Havalandırması güzel,kompozit fiber kabuk var. Kaliteli bir kask. Bir arkadaş da shark tavsiye etmiş, ben de tavsiye ederim ona da bir bakın. Kalite olarak bence kafa kafayalar fakat shark yandan darbelerde bir puan daha iyi. İki markada da modelden modele kullanılan malzemeler değişiyor, düşük modeller ikisinde de termoplastik. Alacağınız modeli iyi araştırın, sıkan kask bol gelenden daha güvenlidir unutmayın, iki marka da güvenilir

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    Yusufozugenc arkadasımızın a'dan z'ye scorpion hakkında dedikleri doğrudur.Bizzat ürünü kullanıp bilinçli yorum yapmış.Eklemek isterim sanıldığının aksine marka Amerikan malı değil Fransız malıdır.Fiyatlarımız internette de tüm mağazalarımızda da aynıdır.İndirim söz konusu değildir çünkü sattığımız markaların bizdeki fiyatları avrupadaki satış fiyatlarından çok daha uygundur(Çoğu üründe yarı yarıya diyebilirim).

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exo 500 kullanıyorum gayet memnunum. İlk aldığımda yanaklar bende de sıkıyordu ama zamanla tam oturdu. Ufak tefek oyuncakları cidden güzel. 3 kademeli vizör benim gibi gözlük kullanıyorsanız işe yarıyor. Vizör buğu yapmıyor ama bazen gözlük yapabiliyor, havalandırma konumuna aldığınızda bu sorun ortadan kalkıyor. Airfit sistemi hem dışardan aldığı sesi azaltıyor hem de kaskın ufak titremelerini sönümlüyor. Bir arkadaş ikinci senesinde buğu yapmaya başladığından bahsetmiş, pinlock sezonluktur, vizörü değil de pinlocku değiştirmek gerekli. Ses alma konusunda scorpionun nispeten ses aldığını söylerler ama rahatsız edici bir seviyede değil bir sorun yaşamadım. Yedek parçası bulunuyor, motomax servis konusunda yardımcı oluyor. Havalandırması güzel,kompozit fiber kabuk var. Kaliteli bir kask. Bir arkadaş da shark tavsiye etmiş, ben de tavsiye ederim ona da bir bakın. Kalite olarak bence kafa kafayalar fakat shark yandan darbelerde bir puan daha iyi. İki markada da modelden modele kullanılan malzemeler değişiyor, düşük modeller ikisinde de termoplastik. Alacağınız modeli iyi araştırın, sıkan kask bol gelenden daha güvenlidir unutmayın, iki marka da güvenilir
    Pinlock'un senelik kullanıldığını bilmiyordum teşekkür ederim ayrıca satılıyormu acaba?bence bu pinlock olayı ve vizörünün çabuk çizilebilmesi eksi özellikleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı corpusluteum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 ün kutusundan bir adet pinlock çıkıyor. Onu kullanırsanız buğu sorununuz çözülür. Çok başarılı bir pinlock.
    Evet pinlock takılı vaziyette kullanıyorum ilk senesi çok güzeldi bu ikinci kışı Cumartesi günü soğuk ve sisli havada az bi bölüm dışında kalan her yerinde buğu oluştu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler