Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kask görünümüne yeni yaklaşımlar:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kaska sticker meselesini gereksiz uzatmışınız. Stickerin kaskın dış kabuğuna hiçbir etkisi olmaz, olamaz.
    Belli ki hiç birşeyi anlamamışsınız,çok yazık anlamak bukadar zor olmamalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli ki hiç birşeyi anlamamışsınız,çok yazık anlamak bukadar zor olmamalı.
    Komple kaplamayı anlarım da şu iki çizgi kaplamayla adamı nası öldürdünüz onu çözemedim..
    redlion999 bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Ümit hocam on numarasın. Eline sağlık çok güzel olmuş. Bende beyaz şeritten düşünütorum. Motorum siyah seninki gibi renk kombinesi yapamam. Siyah reflektör varmıdırki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı Chikoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led olmaz cok belli olur ayrica ledi bant gibi kesip lehimlemekle uğraşana kadar ölümsüzlüğün formulunu bulmak daha kolay olur. hem led e elektriği nerden alcaksin kafanda kabloylami gezcen o yüzden led saçma bir fikir ama jant şeridi veya fosforlu bant 10 numara
    ben kendim elektrik elektronik mezunuyum çok kolay bi şekilde yapılır hatta bende bi nazi kaskı var motoru alırken vermişlerdi kardeşimin oyuncak dolabında olacak ona full led döşeip buraya atim gece leyin ampul gibi yannarsınız fenamı bide 7 renk yaparım tadından yenmez

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple kaplamayı anlarım da şu iki çizgi kaplamayla adamı nası öldürdünüz onu çözemedim..

arkadaşım okumuyormusunuz yazılanları,ben dahil 10 tane adam stickerin kaska verdiğği zarardan bahsetmiş,algıda seçicilik mi var anlamadım gitti.

Yada banane ya , geberen gebersin yani allah rızası için yapıştırmayın diyicek halimiz yok,yardım etmeye çalıştık,ama olucak gibi değil,bilinçlenme araştırma diye birşey yok, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş herkes.
    Voodoo Child bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım okumuyormusunuz yazılanları,ben dahil 10 tane adam stickerin kaska verdiğği zarardan bahsetmiş,algıda seçicilik mi var anlamadım gitti.

Yada banane ya , geberen gebersin yani allah rızası için yapıştırmayın diyicek halimiz yok,yardım etmeye çalıştık,ama olucak gibi değil,bilinçlenme araştırma diye birşey yok, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş herkes.
    Denedin mi arkadas, bu adam gibi iki cizgi sticker yapistirip teste mi yolladin? Ne gaza geldin yahu. Aynen birak bizi kendi halimize. Kaskin asfalta deymesin guzel olmus de gec. Adam gorunurlugunu arttirmis trafikte, sacma sacma oyle olursun boyle kafan kopar.. Hepsi muneccim..
    oyunageldim bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedin mi arkadas, bu adam gibi iki cizgi sticker yapistirip teste mi yolladin? Ne gaza geldin yahu. Aynen birak bizi kendi halimize. Kaskin asfalta deymesin guzel olmus de gec. Adam gorunurlugunu arttirmis trafikte, sacma sacma oyle olursun boyle kafan kopar.. Hepsi muneccim..
    Straforun üzerine bali damlattınız mı?
    Aynı etkinin sticker-kask ikilisinde de olmayacağına garanti verebilir misiniz?
    Voodoo Child bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim adamlarin tutup da kullanim kılavuzuna uyari olarak koydugu seyin batil inanc oldugunu dusunmek en basitinden fazla naif kaciyor. Yani bunun "kaskina sticker yapistiranin basina kotu sey gelir, isleri rast gitmez " gibi bir temele dayandigini dusunmuyorsundur umarim.

Bilimsel sebeplerini internetten arastirabilirsin tabi ama kendi bilgim ve mantigimla soyle anlatmaya calisayim: kasklarin ic yapisi anlatilirken genellikle yumurta kabugu örneği verilir. Yani yumurtayi soymak icin üstüne kasikla vurduğunda hemen kirilmaz ama kucuk kucuk onlarca parcaya ayrilir ya, iste ona benzer bir yapi. Sen dustugunde ya da darbe aldiginda kaskin dis yuzeyi de dahil ama ozellikle icte kalan gorunmeyen dokusu o sekilde kirilarak darbeyi maksimum ölçüde absorbe eder ve senin kafana minimum olcude etki etmesini saglamaya calisir.

Simdi senin kask disina uygulayacagin herhangi bir boya, yapistirici ya da sticker darbe aninda kaskin bu sekilde kirilmasina engel olursa darbe dogrudan kafan tarafindan emilecektir. Baska bir deyisle yumurta kabugu seklinde dagilan kaskin ic/dis yuzeyi degil kafan olabilir.

Dedigim gibi bu bilgiyle yetinmeyip bilimsel aciklamalarini arastirmani ve ille de bu tur bir uygylama yaptirmak istersen uygun malzemeyle yapmani tavsiye ederim.

Ama karar senin, umarim hic test etmek zorunda kalmazsin, kazasiz surusler...
    Kimya ve fizik öğretilmemiş adama anlatamazsın bu söylediklerini. Boşa çabalama...
    blackarca bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Iş oraya varırsa lastik patlayınca en yakın elastikiyet kadar kullanmanizda sakınca yoktur yazıyor tamir olayı lastikciye kadarmış yani her patlakta yeni lastik ne güzel dünya bakınız cbr 125 kitapçığı
    www.erkakurye.com

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence gayet uyumlu olmuş tebrikler...
    Yapıştırıcılar kaskın kabuğuna zarar verebilir belki ama kabuk üstü boyandıktan sonra bir de boyayı koruyan katman var işin içinde, artık o her neyse. Vernik ya da aynı işi gören başka bir madde... Bali, tiner vs bu katmana zarar verebilir belki ama stickerdaki yapıştırıcı maddenin bu katmanlara zarar verebileceğini düşünmüyorum. Zarar verip de kabuğa ulaşmasına ise hiç ihtimal vermiyorum. Bu kadar güçlü yapıştırıcılar olsaydı, motosiklet üstündeki yapıştırılan zemine zarar verirdi. Ve bildiğim kadarıyla bu tip yapıştırıcılar havayla reaksiyona girip yüzeye yapışmıyor, olduğu gibi kalıp iki yüzeyi birden tutuyor.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Ne kadar abartı bir durum çıkmış ortaya,alt tarafı bir yapıştırma diyecem yok efendim olmaz öyle deyip seviye biraz daha yükselicek bu sefer
    Bu kadar basir,bariz zararı ve faydası anlaşılabilecek bir şeyi,neden kaskın parçalanabileceği sınırına getirdiniz

Sticker = Fizik kimya profosörlüğü
    Linwelin bunu beğendi.

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşım on numara olmuş yaptığın şekil.Tartışılcak bir konuda göremiyorum nedir bu insanların alıp veremediği

Gece-gündüz fark edilmek mi? Bantı kaskına yapıştırmak mı? Tabi ki gece gündüz fark edilmeyi seçerim.Kimsayal düşünen arkadaşlar gece o kaskla düştükten sonra bant olmuş olmamış ne fark edicek,karanlıkta sizi kim fark edicek?.En iyisi GÖRÜNÜR OL DÜŞME
    Bɑzı insɑnlɑr yɑğmuru hisseder, bɑzılɑrı ise sɑdece ıslɑnır.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Termoplastik yapıda olan kasklarin üzerine yapistirilacak sticker in yapistitiricisinin kısa veya uzun vadede plastik dış kabuğa zarar vermemesinin garantisi alındıktan sonra yapistirabilir. Benim senelerdir bildiğim şey de budur. Hatta agv kaskimda da aynı şey yazıyordu kelimesi kelimesine

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Straforun üzerine bali damlattınız mı?
    Aynı etkinin sticker-kask ikilisinde de olmayacağına garanti verebilir misiniz?
    Bali'nin kimyasalıyla stickerda kullanılan yapıştırıcının aynı olduguna inandıgınız için tebrik ediyorum.. kaskın plastiğini straforla karşılaştırdıgınız için ayrıca kutlarım.

Baliyle yapıştırdıgınız kagıdı sökemezsiniz o kasktan, ama stickerı çekerseniz gelir. Bu da demektir ki o kadar da hardcore bi kimyasal kullanılmıyor sticker yapışkanında.. Kaskın plastigi de strafordan kat kat güçlü olduguna göre, derdiniz nedir? Fizikokimyacı (sticker mühendisi) arkadaşlara selamlar..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)