Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafam karışık bir akıl verin!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    İyi pazarlar arkadaşlar.
    Geçen günlerde konusunu açmıştım. ER6F imi bu salı kısmetse satıyorum.
    Uzun zamandırda arayış içerisindeydim.(Her motorunu satan kişi gibi iğrenç bir süreç)
    İlanımda yazdığım gibi 4 silindir motorlara bakıyordum. Fazer6-8 /XJ6 vb...
    Yani naked 4 slindirli, sesi olan bir makina hevesim vardı.
    Taki şu MT09 çıkana ve Barkın videosunu yayınlayana kadar.
    Malum Makinanın fiyatı şu an yanılmıyorsam 24bin tl. Bu motoru alırsam uzun zaman kullanırım diye
    düşünüyorum.
    Bir taraftanda çok uç olacak ama yamaha xmax250 aklımı çeliyor.
    Sıfırını ABS li alsam diyorum. 1-2 sene kadar kullansam MT09 illaki 2.elde olacaktır o zamana kadar.
    Takas veya satarak MT09 a geçiş yapabilirim.
    Şİmdi neden 250cc lik bir maxi scooter diyen olursa.
    1-İşe geliş gidiş ve hafta sonu tatillerinde şehir dışı gezilere çıkılabilir.
    2-Büyük ve güçlü motorda olduğundan daha rahat ve stressiz binebilirim.
    3-Yakıtı hemen hemen %50 daha az.
    4-140km hıza erişip devam edebiliyor diye biliyorum. (Ben bu hızlara kendi motorumla bile
    pek çıkmıyorum)
    5-Bagajı büyük (Kendi motorumda 46lt topcase olmasına rağmen herşeyi almıyor)
    Yazın istanbul içi herhangi bir yere gittiğimde üzerimdekilerden kurtulup gezmek istiyorum artık.
    6-Kışın daha rahat kullanırım diye düşünüyorum(Kendi motorum genelde kasımdan Marta kadar yatıyor.)

belki bir kaç madde daha var ama şu an aklıma gelmiyor.

Çalıştığım yerde 2adet xmax250 kullanan var hatta geçen gün büyük bir endurosu olan arkadaş
    Satıp yerine bu motordan almış. Bunlara şahit olmakta bana neden olmasın dedirtti açıkcası.
    Neyse arkadaşlar düşüncelerimi paylaştım okuyan mesaj yazanlara teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Hayırlı olsun satış için öncelikle.. Tavsiyem mt09 seni zorlayacaksa, xmax250 alıp bi süre gez toz sonrasında dediğin gibi mt09 ikinci elden yürü.. Zaten sana da mantıklı gelen bu olmuş sanırım
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    xmax250 tam anlamıyra rahatlık... ama bence kullanıp test edip karar vermelisin.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Piyasasını pek bilmedigim için maxiscooter aldiginda elden rahatlikla cikarabilecekmisin diye bi soru isareti olustu bende.. ha diyelimki cikarilabiliyor e sende tutup sıfır aldigin fiyata satamayacaksin sonuc olarak bu dengeyi iyi kurup sana zarar ettirmeyecek sekilde hareket etmelisin bence ki imkanin varsa mt09 u sıfır olarak almani öneririm. Ha zorluyorsa dedigin gibi xmax250 alip kullandigin sure icerisinde ekonomik rahatliga kavustuktan sonra mt09 a gecmen en mantiklisi tabiki..
    Kolay gelsin

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Xmax'ı denemeden kesinlikle almayın. Biz o hataya düşmüştük. Boy faktörü acaiyip önemli. Benim 172 boyum var ve iki ayak parmak ucunda olacak şekilde kullanabiliyorum.
    Selesi çok geniş olduğu için sele boyuna aldanmayın.

Hepsinin yanında gerçekten güzel bir motosiklet eğer ABS'li olursa. Bizde şu an ABS olmayan modeli var ve frenlemelerde gerçekten sinir bozucu oluyor.. Anında kitliyor. Selesi rahat, çok rahat 140'lı hızlarda seyredebiliyor. Maksimum gördüğüm hız ise 155km/h. Belirteyim 160 ibre var.

Yakıt değişken tabii ki her motosiklet gibi. Şehir içinde fazla, uzun yolda düşük. Temiz kullanırsan satacağın zaman zararsız olarak bile satabilirsin. Netice de scooter ama biraz kereste gibi bir motosiklet..

Vitesli motosiklette alınan zevki gram alamadım ben şahsen. Yine de karar sizin.

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Xmax 250'yi bayiide inceledim. Acayip rahat görünüyor. Sele altı afedersiniz hayvan kadar :D Ayrıca sele hidrolikle açılıyor. Selesi ve ölçüleri baya rahat. Artçının oturduğu kısım da aynı şekilde. Yani yine test etmek lazım tabi ama bence güzel motor gibi. Siz alın, iki yıl sonra bana satarsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)