Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurtdışından Gelen Ürün ve Gümrük

Motovento
    REKLAM ALANI
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklinizda olsun Almanya cogu urunde daha pahali. Ebay.co.uk den (ingiliz) alip royal mail (oranin pttsi) ile yollatirsaniz ucuza geliyor. Sinirdan sonra ptt ile geliyor urun. Kolay kolay takilmiyor. ben cok araba parcasi getirdim oradan. Olculere dikkat.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    1.Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 19/12/2013 16:18:05
    2.Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 19/12/2013 16:18:05
    3.Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 21/12/2013 13:59:57
    4.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 24/12/2013 11:47:22

Son durum budur. Ayrıca öğrendiğime göre gümrüğe takılan ürünlerin vergisini ödemek için bu İstanbuldaki yere gitmeme gerek yokmuş bulunduğum ilçedeki gümrüktende halledebiliyormuşum. Neyse ki bu ürün takılmadı

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen ay toplamda 3 ürün 400 doların üzerinde alışveriş yaptım aliexpressten hiçbir vergi yada gümrük ücreti ödemedim. Tabi bu vergi ve gümrük olaylarından yırtmak için satıcıyla görüşmeniz faturayı düşük göstermeleri yada duruma göre hediye olarak göstermeleri konusunda anlaştıktan sonra siparişinizi geçmeniz gerekiyor. Ayrıca 600$ lık telefon getirtti diyen arkadaşla farklı ülkelerde yaşıyoruz sanırım. Telefon bedelini ödemeye razı gelseniz dahi gümrükten geçmiyor geri iade ediliyor. Bilinçli bir satıcı ise karşınızdaki zaten Türkiye'ye telefon gönderemeyeceğini direk söylüyor.
    Özellikle yılbaşı noel zamanı gibi yoğun zamanlarda, yoğunluk yüzünden bu tür ufak ticari olmayan siparişlerin peşine düşmüyorlar. (Genelde)
    Asla işyeri adresi vermeyin, ticari diye affetmezler. isminiz de kara listeye girer bir daha gümrüksüz zor alırsınız.
    Hediye paketi ve düşük fatura ricasi çok iyi fikir.
    Eğer bir kere gümrüğe yakalandı iseniz yani sizden bedel istedilerse, bir sonraki siparişinizi başka bir EV adresine verin ve başka bir isim ile alın. arkadaşınızın annenizin falan. Çünkü adresleri sisteme girdiklerini tahmin ediyorum. isim gibi. oradan yakalıyorlar.
    Son olarak toplam sipariş kaç € olursa olsun asla aynı maldan 3 adetten fazla istemeyin. o da ticari alarmına yakalanıyor.
    Motor ile ilgili şimdiye kadar hiç sipariş vermedim ama uzun zamandır yurt dışından bir şeyler alırım.
    Edinimlerim bunlar. Kuralmış gibi yazdığıma bakmayın. Sadece tecrübelerimi yazdım.
    hasanrs bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 19/12/2013 16:18:05
    2.Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 19/12/2013 16:18:05
    3.Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 21/12/2013 13:59:57
    4.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 24/12/2013 11:47:22

Son durum budur. Ayrıca öğrendiğime göre gümrüğe takılan ürünlerin vergisini ödemek için bu İstanbuldaki yere gitmeme gerek yokmuş bulunduğum ilçedeki gümrüktende halledebiliyormuşum. Neyse ki bu ürün takılmadı
    Cihet kaydı açıldıktan sonra 1-2 gün içinde elinizde olur hayırlı olsun. Bu arada kaskı inşallah çok düzgün bir şekilde paketlemişlerdir. Çünkü ptt'de yurtdışından gelen paketleri ayırırken bu paketlerle top gibi oynadıklarını gördüm. Yurtdışından bir çok parça getirilir ama bu top oynama olayı yüzünden kask getirirken düşünmek lazım. Sonuçta kaskı yere düşürseniz bile bunun koruma için büyük tehdit oluşturduğunu her yerde okuyoruz.

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle yılbaşı noel zamanı gibi yoğun zamanlarda, yoğunluk yüzünden bu tür ufak ticari olmayan siparişlerin peşine düşmüyorlar. (Genelde)
    Asla işyeri adresi vermeyin, ticari diye affetmezler. isminiz de kara listeye girer bir daha gümrüksüz zor alırsınız.
    Eğer bir kere gümrüğe yakalandı iseniz yani sizden bedel istedilerse, bir sonraki siparişinizi başka bir EV adresine verin ve başka bir isim ile alın. arkadaşınızın annenizin falan. Çünkü adresleri sisteme girdiklerini tahmin ediyorum. isim gibi. oradan yakalıyorlar.
    Son olarak toplam sipariş kaç € olursa olsun asla aynı maldan 3 adetten fazla istemeyin. o da ticari alarmına yakalanıyor.
    Motor ile ilgili şimdiye kadar hiç sipariş vermedim ama uzun zamandır yurt dışından bir şeyler alırım.
    Edinimlerim bunlar. Kuralmış gibi yazdığıma bakmayın. Sadece tecrübelerimi yazdım.
    Peki bu vergi ödeme muhabbeti doğru mu ? Bandırmada ikamet ediyorum. Önümüzdeki ay birkaç parça ürün daha alıcam fiyatları biraz yüksek %90 ihtimalle vergi ödemem gerekicek. Bu vergiyi İstanbul'a gidip ödemem mi gerekir.Yoksa bulunduğum ilçedeki gümrükten işlemlerimi halledebilir miyim ?

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve arkadaşlarım devamlı işyeri adresi veriyoruz. Belki 50 tane ürün gelmiştir ve hiç birisinde bu yüzden problem olmadı. Hediye paketi ve düşük fatura olayı vergi gerektiren pahalı ürünler için oldukça mantıklı. Çünkü ürün 200$ bile olsa satıcı ürünün içine 50$'lık fatura koyduğunda gümrüğe takılmıyor.

Paylaşım için teşekkürler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Gümrük muafiyeti hala 75 eurodur,zaten yeni yapılmış bir şeyi tekrar düzenleme gereği duyacaklarını sanmıyorum

Aldığınız ürüne Gift (hediye ) yazdırmak yada fiyatını düşük göstermek,yılbaşında daha ucuza alırım beklentileri artık sökmüyor,unutmayınızki orada çalışan görevliler armut toplamıyor,işlerinin piiri olmuşlardır artık,şuanda yazılanlarımızı dahi okuyor olabilirler,hala hediyemi yazdıracaksınız

Genelde herşey satın aldığınız ürünü inceleyen memurun insiyatifinde,Pahalı ürünün gümrükten geçip ucuz ürünün gümrüğe takılmasıda bu nedendendir.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yaşanan ve tecrübe ettiğimiz şeyleri paylaşmaya calisiyoruz. Size sacma geliyorsa kendi bildiginiz yontemi uygularsiniz. Madem işlerinin piri olmuşlar madem bu yazdiklarimizi bile okuyor olabilirler daha 1 ay gecmedi uzerinden aldigim urunleri. Ayni adrese aynı isime kargolatmis olmama rağmen hicbir gumruk bedeli odemeden 400 dolarin uzerinde odeme yaptigim 3 ürüne sizce neden gümrük uygulamadilar? Dogru adamin insafli yanina gelmisizdir.. bizde zaten ilk defa siparis veriyoruz yurtdisindan ya tutarsa diye dusuk fatura ve gift isine giriyoruz. O gumrukteki adam ne kadar piri olursa olsun satin aldigin urunun faturasi uzerinden sana gumruk bedeli uygular tabi tutupta 20bin dolarlik bi urune gift yada 50 dolar yazdirmaya kalkmazsan

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    ben de denemek için e-bay'den ayna takımı sipariş ettim. ne olacağını bilmediğim için ucuz bi'şey siparişi verdim.
    Çin'li bi firmadan yaklaşık 15-20 günde sorunsuz geldi. 1 Hafta olmadı geleli. Taze bilgidir yani.

ayna da mağaza da burada.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

ben bu gümrük işinden birşey anlamıyorum. 300 euro luk eşya gümrükten geçti ufacık 30 dolarlık eşya gümrüğe takıldı

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Amaan 30 dolarin gumrugu ne olacak verirsin 5 lira alirsin ve 5 lira verdigin haliyle bile Türkiye deki fiyatina ulasmayacaktir nede olsa yakinda bunada yasak gelir insanlar hep disardan aliyor vergi kaciriyorlar diyerek.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve arkadaşlarım devamlı işyeri adresi veriyoruz. Belki 50 tane ürün gelmiştir ve hiç birisinde bu yüzden problem olmadı. Hediye paketi ve düşük fatura olayı vergi gerektiren pahalı ürünler için oldukça mantıklı. Çünkü ürün 200$ bile olsa satıcı ürünün içine 50$'lık fatura koyduğunda gümrüğe takılmıyor.

Paylaşım için teşekkürler.
    istanbulda yaşadığım için diğer şehirler için nasıl oluyor bilmiyorum. O yüzden bu soruya bilen bir arkadaş cevap verse daha iyi olur. İşyeri adresi verilmese iyi olur konusunda ısrarlıyım. Tabi gene hep istanbul tecrubesi için bunlar. Belki sizin oradaki gümrükte farklı yürüyordur işler.
    İmkan varsa ev adresi verin derim ben. Yani adreste ABC Ltd ŞTi. bilmem ne sok. no x/y yazmasın başlık olarak.
    Ama hiç başıma yılbaşı zamanı ebelenme gelmedi. Yılın en rahat zamanı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Torbaya eklendi denmesi dağıtıma çıktığı anlamına gelmez. Bence bir soruşturun. Sanki istanbula gelmeniz gerekiyor gibi.gümrük vergisi ödeyeceksiniz. O fiyata burdan da kask alabilirdiniz. Değdi mi bilmiyorum.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Aaah ah su yanlis yonlendirmeler olmasa bide.. gumruge takilan urun icin istanbula gitmenize gerek yok bu iki sekilde halloluyor ozel kargo firmalari teslimat sirasinda urun free shipping olmasina ragmen sizden ucret talep ediyorsa gumruk bedelini karsilayip getirmistir ki bu aciklamasinda yazar faturanin dikkat edin.. ikinci secenek ise kargoyu eger bizim ulkenin pttsi gibi atiyorum çin için china air post mail ile gonderiliyorsa urun gumruge takildigi zaman ilcenizde bulunan gumruk mudurlugune gidip bedeli odeyip teslim alabilirsiniz. Odeyecehiniz bedel takribi fatura uzerinden %18 ila % 20 arasinda oynayacaktir. Sonunda konusunu acacagim bunun ha

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaah ah su yanlis yonlendirmeler olmasa bide.. gumruge takilan urun icin istanbula gitmenize gerek yok bu iki sekilde halloluyor ozel kargo firmalari teslimat sirasinda urun free shipping olmasina ragmen sizden ucret talep ediyorsa gumruk bedelini karsilayip getirmistir ki bu aciklamasinda yazar faturanin dikkat edin.. ikinci secenek ise kargoyu eger bizim ulkenin pttsi gibi atiyorum çin için china air post mail ile gonderiliyorsa urun gumruge takildigi zaman ilcenizde bulunan gumruk mudurlugune gidip bedeli odeyip teslim alabilirsiniz. Odeyecehiniz bedel takribi fatura uzerinden %18 ila % 20 arasinda oynayacaktir. Sonunda konusunu acacagim bunun ha
    Aradığım cevap buydu teşekkürler. Vergi ödemek değilde o yolu çekmek koyardı bana

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Rica ederim yardimci olabildiysek ne mutlu..

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Kaskı bugün ptt şubesinden teslim aldım. Sonunda geldi. 60 Lira vergisinide ödedim tabi Ama kask biraz sıkı geldi satmayı düşünüyorum. Sıfır daha bugün açtım. kargo dahil vergi dahil 410 liraya geldi.Düşünen olursa fiyatta anlaşabiliriz.(Beden : Small )
    oyunageldim bunu beğendi.

Aşağıda beliritlen kargom sizce bana gelirmi ?

1.Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 11/01/2014 08:07:19
    2.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 11/01/2014 12:03:25
    3.PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 30/01/2014 16:38:41
    4.Teslim Edilemedi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 31/01/2014 09:49:19
    5.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM) 31/01/2014 15:41:06
    Almak için gittik vermediler. Geçerli belge değil dediler. Gerimi gider yoksa dağıtımamı çıkar...

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    107 dolar tutan Amerika'dan aldığım ürün için kapıdan 50 TL ödedim gümrük vergisi. Tam küfür etmelik...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı mukalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıda beliritlen kargom sizce bana gelirmi ?

1.Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 11/01/2014 08:07:19
    2.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 11/01/2014 12:03:25
    3.PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 30/01/2014 16:38:41
    4.Teslim Edilemedi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 31/01/2014 09:49:19
    5.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM) 31/01/2014 15:41:06

Almak için gittik vermediler. Geçerli belge değil dediler. Gerimi gider yoksa dağıtımamı çıkar...
    Nasıl teslim edilmediğine dair bilgi verirseniz yardımcı olurum. Ürün sizin adınıza gönderilmedimi ? Ne belgesi istiyorlar? İlk defa duydum belgeyi...

Dipnot:
    Sipariş çıktısını alın her siparişinizde. Eğer vergi dilim barajının altındaysa ürünün fiyatı sizden bunun ederi daha farzla sen tutarı az yazdırmışsın derse memur; Ürünün sipariş fiyatı ile birlikte çıktısını alıp memurun yüzüne fırlatın... Mişşın çomplate olur böylelikle. Bazı gümrük memurları işin piri olduğundan dolayı ürünün fiyatlarını sizden daha iyi bilmektedirler. Ava çıkiyim derken avlanmayın
    2.dipnot:
    Site dahilinde hali hazırda açılmış olan sipariş ve gümrük ayrıntıları ile ilgili konuya ayrıntıları yazdım..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)