Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor gaz kesme

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa3265 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle selamün aleyküm motorum yuki 150 cc bi iki hafta önce işe gidip gelmek için aldım,
    motorun alt çamurluğu olmadığı için yağmurlu havada ıslanıyordu ve gaz yemiyordu
    rölantide iyi yanlız gaz verdiğim de hiç gaz vermiyormuşum gibi sanki motor stop etmiş gibi
    ses çıkartıyordu bi kaç defa böyle beni yolda bıraktı sonra
    buji-hava filtresi-yağ-değişti ve çamurluğuda taktırdım
    3 4 gün çok rahat hiç bir sıkıntı olmadan tek marş yapıp işe gidip geldim
    fakat bugün işten gelirken 90 100 km civarında seyrederken beni sollayan bi araba yüzünden
    kenara kaçıp bi tümseğe girmem gerekti hemen ardından yerler kupkuru olduğu halde
    aynı problemi tekrar yaşadım koltuk altındaki çoğu elektriksel aksamı söküp geri taktım
    buji dahil buji piposunun kablosu elimdeyken (takılı değilken yerine)marşa bastığımda elektriği kablodan elime ilettiğini fark ettim
    ve söktüğüm aksamların yerine iyice oturduğundan emin oldum fakat hala aynı motor 20 30 km hıza kadar çok rahat
    ama 25 30 km hızdan sonra sanki buji ateşleme yapmıyormuş yada benzin yokmuş gibi gaz maneti boşa dönüyor
    zar zor tanıdık bir motorcuya gittim böyle böyle dedim karbüratör ayarını yaptı buji piposunu değiştirmesini söyledim ondan
    yapmaz dedi ve karbüratör ayarını yapıp motoru çalıştı aynı
    hava borusunu yerinden çıkarttı ve bir iki gaz sonra motor düzeldi bi iki tur attım sorun %95 çözüldü
    karbüratörün bozuk dedi ve bi iki gün böyle git gel dedi sonra kapatır tekrar bakarız duruma dedi
    şimdi bende buradaki tecrübeli üyelrin fikrini almak istiyorum asıl sorun nerede
    karbüratör de mi yoksa bende mi hala anlamış değilim biraz uzun olduğu için kusuruma bakmayın ama
    olayın aslını olduğu gibi anlatmak istedim bana vereceğinizi umduğum cevaplar veya tavsiyeler yerli olması için.
    şimdiden tüm iki teker kullanıcılarına teşekkür ederim yardımlarınız için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    elantronikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Bujiyi kontrol et olmazsa karbüratörü sök bir temizle bakalım. Belki karbüratöre pislik tıkanmıştır.

kotucocuk13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    bence kimseye kurcalatmadan garantisine götür yapmak zorundalar problemleri tek tek soyle hallederler

mustafa3265 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saat yedi den beri geziyorum hava borusu açık durumda hiç sıkıntı çıkartmadı çok garibime gitti
    yarın bi hava filtresini kontrol edip boruyu takıp bi 10 15 km yol yapıcam sıkıntı çıkarırsa karbüratör ü sökücem bakalım
    eğer sıkıntı karbüratördeyse nasıl ayarlayıp yerine takmam gerekli bilginiz varmı acaba ?

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

Malesef 2007 model

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)