Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

rks titanic 150 mi lifan em150l (emisol) mi???

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    arkadaşlar motosikleti değiştirmek için yaklaşık 3000tl +1000tl(şu an kullandığım motosiklet ile birlikte) gibi bir miktar para ayırdım bu paranın 3500 tl si ile motosiklet alıp 500 tl ile de motoruma (işim ile alakalı) bir kaç donanım alacağım top case, koruma demiri.. v.s.

öncelikle motorumu ne amaçlarla kullandığımdan bahsetmek istiyorum, hobi olarakta arıcılıkla uğraştığım için yıllık yaptığım km nin %30'u nu tarla yolu, stabilize yol tarzında kat ediyorum, değişkenlik gösterebilir ama yılda 10.000km civarı yol yapıyorum. Hava durumuna bağlı olarak kar, yağmur çamur hariç motorumu yılın her ayında severek kullanıyorum aldığım motorlada 150 200 km lik kısa mesafeli gezilerede rahatça çıkmalıyım yani motosiklet fazla yormamalı tabi 600 lük 1000lik motorunda rahatlığını keyfini aramıyoruz yani
    lifanın emisol modelini bol bol kullanma şansım oldu düşük devirlerde 150cc lik bir motora göre oldukça iyi performanslı , fakat rks titanic sadece yakından inceleme şansı buldum gayet kaslı bir yapı var ama ....? ikisinide kullanan arkadaşlar daha iyi bir yorum yaparlar

şimdi arkadaşlar lifan emisol ve rks titanic 150 modelinin her ikisinide kullanıp tarafsızca motor performansı,titreşim ve sağlamlığı bakımından kıyaslayabilirmisiniz?
    yakıt sarfiyatı çok önemli değil zaten fazla bir fark olacağınıda sanmıyorum.
    lütfen bu iki model dışında öneride bulunmadan, konuyu japon çin muhabbetine dönüştürmeden yardımcı olursanız sevinirim çünkü yazacağınız yorumlar düşüncelerimi mutlaka etkileyecektir. Saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Lifan kullanmadım . Rks titanic 150 modelini ilk alanlardan biriyim bakma km az
    4000 km dir rks titanic 150 kullanıyorum çok memnunum isteklerini karşılar.
    1 kere yolda kaldım gaz telim koptu.
    Yağmur çamur demişsin Ankarada bunların hepsi var sorun olmuyor
    100km de 3 litre yakıt yakar.
    Bütün küçük hacimli motorlar da olduğu gibi 150 200km lik geziler seni çok yorar.
    Ama alçak selesi rahat koltuğu titreşimin çok az hatta hissedilmemesinden dolayı çok keyifli kullanımı vardır .
    arslan26 bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuya gelecek yorumları ben de merak ediyorum. Servis ve yedek parça olayı bir de. Kanuni mondial servisleri çok kötü deniyor da, bunlar ne alemde, daha tırt diye biliyorum.
    Rks nin dizaynı, kalın lastikleri ve kalın ön maşası çok hoş.
    Emisol'de ise Cbf 150 motoru mevcut, motor parçaları her yerde bulunabilir ve çok rahat bir motoru var.
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bu arada şunuda eklemek isterim kullandığım motosiklet lifan discovery 6 aylık 4950 km de bir arkadaşımda da lifan emisol var 9000 bin km de, o soğuklarda emisol tek marşla kısa surede çalışıyor son model araba gibi birde marşı seri çeviriyor benim motor hem ağır devirle hemde geç çalışıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Bu arada şunuda eklemek isterim kullandığım motosiklet lifan discovery 6 aylık 4950 km de bir arkadaşımda da lifan emisol var 9000 bin km de, o soğuklarda emisol tek marşla kısa surede çalışıyor son model araba gibi birde marşı seri çeviriyor benim motor hem ağır devirle hemde geç çalışıyor..

Motosikleti
    rks 150
    rks 150 kullanıyorum 15 bin de motorum 2012 model elektroik gösterge çok saglam kaliteli bi iş yapmış adamlalr parasını fazlasıyla hak ediyor parça sıkıntım olmadımı olsa bile en fazla 2 günde halledebiliyorum

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Bunu soylememdeki kasıt rks soğuk havalarda çalışması nasıl, emisole bir çok defa şahit oldum soğuk havalarda nasıl çalıştığına

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha öncedende motosiklet deneyimin varsa bunlar kesmez sizi
    Yeni gelecek olan Lifan 200 cc Mondinin 180 cc si lifanın 200 cc si Arora tigerin benzeri bir model torku cekisi cok farklı olur normal 150 cc ye göre

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arslan dostum. Merhaba. Acelen yoksa Bajaj Martta bayilerde. Tahminim Hero da martta gelir. Bekle canlı canlı gör.

http://www.bajajauto.com/discover125st_index.asp

http://www.bajajauto.com/pulsar135ls_index.asp

Discover e 3600 yazmışlar form da.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arslan dostum. Merhaba. Acelen yoksa Bajaj Martta bayilerde. Tahminim Hero da martta gelir. Bekle canlı canlı gör.

http://www.bajajauto.com/discover125st_index.asp

http://www.bajajauto.com/pulsar135ls_index.asp

Discover e 3600 yazmışlar form da.
    Sen yazınca fark ettim valla benim motorum lifan dragon125 daha onceki yaZılarımda da yanlış yazdıysam kusuruma bakmayın arkadaşlar, bajaj konusunda hep kafamı çeliyorsun aslında haklısın beklemek lazım, benim motorun durumunu biliyorsun o haliyle kullanıyorum valla �� sanırım tamir ettirip beklemek istiyorum ama bellide olmaz kp 150 gelseydi kesin beklerdim ama malesef o da gelmiyor. Zaten aldığım motoruda 3 yada 4 seneden fazla kullanmam diye ümit ediyorum gerçekten çok kafam karışık cebimizde biraz para var dürtüyo işte harca diye

Motosikleti
    Sen yazınca fark ettim valla benim motorum lifan dragon125 daha onceki yaZılarımda da yanlış yazdıysam kusuruma bakmayın arkadaşlar, bajaj konusunda hep kafamı çeliyorsun aslında haklısın beklemek lazım, benim motorun durumunu biliyorsun o haliyle kullanıyorum valla �� sanırım tamir ettirip beklemek istiyorum ama bellide olmaz kp 150 gelseydi kesin beklerdim ama malesef o da gelmiyor. Zaten aldığım motoruda 3 yada 4 seneden fazla kullanmam diye ümit ediyorum gerçekten çok kafam karışık cebimizde biraz para var dürtüyo işte harca diye
    Amacım aklını çelmekten ziyade; 3 - 4 sene kullanacağım diyorsun, İllaki yollarda göreceksin pulsar - hero vs. Aslında güzel motorlar ama ithal eden firma aç gözlü 1500 dolarlık pulsar 200 ü Resmi olmayan açıklamaya göre 6999 TL ye satmaya çalışacaklar. Gelsin bakalım resmi fiyatlar açıklansın test et aklında soru işareti kalmasın.
    arslan26 bunu beğendi.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Rks titanic deyince akan sular durur hacım.Malzeme kalitesi,göstergesi,rahatlığı,amortisörleri,motoru nun torku ve gücü diğerlerine göre cok daha iyi.Performansı tvs ile birebir. daha hafif daha kıvrak.Tabi bir cbf kadar rahat değil
    Soguk havalarda çalışmama sorunu gibi birşey yok ve alektronik aksamı baya kaliteli.Üzerindeki bütün ampuller far dahil philips. Buji orjinalden ngk.Lastik aksamlarda hortumlarda genelde çatlama olur,bunda öyle birşey görmedim
    Kısacası kullanıcı olarak tavsiye dersen düşünme derim bu fiyata alabileceğin en iyi motosiklet emin ol. titreşim denen eziyet bunda yok ybr de nasılsa buda aynen öyle.
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Sağolasın rebel_punto zaten söylediklerine katılıyorum, eğer pulsar 135 olanı makul bir fiyatta alabilirsem gözünün yaşına bakmam tabi test ettikten sonra, peki sana sormadanda duramadım sen olsaydın ne yapardın rks titanic 150 mi lifan emisol mü? Şimdi bana kızma amma uzantın bekle dedik ya!! Diye

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    torku iyi olduğu için emisol derim ben bide cbf motoru var parça sorunu olmaz
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Sanırım ikisinide kullanarak test eden olmamış lifanı daha çok kırsal kesimde ilçeler ve köylerde tercih tercih ediliyor şehirlere göre

Motosikleti
    Sağolasın rebel_punto zaten söylediklerine katılıyorum, eğer pulsar 135 olanı makul bir fiyatta alabilirsem gözünün yaşına bakmam tabi test ettikten sonra, peki sana sormadanda duramadım sen olsaydın ne yapardın rks titanic 150 mi lifan emisol mü? Şimdi bana kızma amma uzantın bekle dedik ya!! Diye

Estağfurullah ne kızması amaç gönül almak

İkisini de denemedim. Ama söz ilk gördüğüm titanic 150 ve lifan emisol ü çevirip deneyeceğim

Lifan için söz veremem ama burda hiç görmedim çünkü.

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

Dur biraz ağzını sulandırayım

Bunun üstünde aynamışlar

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah ne kızması amaç gönül almak

İkisini de denemedim. Ama söz ilk gördüğüm titanic 150 ve lifan emisol ü çevirip deneyeceğim

Lifan için söz veremem ama burda hiç görmedim çünkü.

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

http://www.a2zcarsinfo.com/wp-conten...ar-135-ls3.jpg
    Ne kadar iyilik etmiş olursun biliyomusun birde lifanı kullanıp kıyaslama yapsan 10 numara olur,

Motosikleti
    Ne kadar iyilik etmiş olursun biliyomusun birde lifanı kullanıp kıyaslama yapsan 10 numara olur,
    Olsa dükkan senin
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben Lifan'ı iki defa, farklı zamanlarda denedim. Motorun çekişi gidişi çok iyi ve görüntü olarak selesi Discovery ile aynı dursa da ondan çok daha rahat. Oturuş pozisyonu CBF, YBR gibi dik. Başka başlıkta da konuşulmuştu, motoru CBF 150 ile aynı olabilir. Hero'nun tüm 150 cc modellerinde CBF150 motoru var. Hem dışı aynı hem de çap ve strok değerleri. Bence Bajaj fiyatları açıklandığına göre az zaman sonra Hero fiyatları da açıklanır. Beklemekte fayda var. Mesela Hunk modeli bu ikisinden de güzel, teknik özellikleri rakipsiz :

Type Air cooled, 4 - stroke single cylinder
    Displacement 149.2 cc
    Max. Power 10.6 kW (14.4 Ps) @ 8500rpm
    Max. Torque 12.80 N - m @ 6500 rpm
    Max. Speed --
    Acceleration 0-60 kmph in 5 sec
    Bore x Stroke 57.3 x 57.8 mm
    Carburettor C.V Type with CCVI (Carburetor controlled with variable ignition)
    Compression Ratio 9.1 : 1
    Starting Electric Start / Kick Start
    Ignition AMI - Advanced Microprocessor Ignition System
    Oil Capacity 1.2 Litres

arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Lifan'ı iki defa, farklı zamanlarda denedim. Motorun çekişi gidişi çok iyi ve görüntü olarak selesi Discovery ile aynı dursa da ondan çok daha rahat. Oturuş pozisyonu CBF, YBR gibi dik. Başka başlıkta da konuşulmuştu, motoru CBF 150 ile aynı olabilir. Hero'nun tüm 150 cc modellerinde CBF150 motoru var. Hem dışı aynı hem de çap ve strok değerleri. Bence Bajaj fiyatları açıklandığına göre az zaman sonra Hero fiyatları da açıklanır. Beklemekte fayda var. Mesela Hunk modeli bu ikisinden de güzel, teknik özellikleri rakipsiz :

Displacement 149.2 cc
    Max. Speed --
    Oil Capacity 1.2 Litres

http://imageshack.us/a/img94/9905/3w63.jpg
    Teknik özellikleri ve şekli güzel. Gelsinler görelim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Displacement 149.2 cc
    Max. Speed --
    Oil Capacity 1.2 Litres

http://imageshack.us/a/img94/9905/3w63.jpg
    Lifan Kp 150 yide pohpohladınız ama gelmedi bu normal basit bi commuter değil fiyatı yüzünden getirmezler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)