Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Lifan'a Bak Sen :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Vitus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ilginç bir motosiklet, insanın baktıkça garibine gidiyor

Ama bir de farklı açıdan bakalım Afrika'da, veya ne bileyim Güney Asya'da bir ülke düşünün, örnek veriyorum diyelim ki Hindistan, Endonezya veya o civarlarda başka bir ülke. Kırsal kesim (zaten aslında ülkenin geneli kırsal kesim), asfalt yol yok, kötü yollar, yılın büyük kısmı yağmur alan bir iklim, halkın genelinin çok parası yok, ulaşımlarını da genel olarak motosikletle sağlıyorlar. Buradaki bir insan için de tam olarak ideal bir araç. Fabrika çıkışı bir şekilde arazi lastikleri, çamurluk, bunlara rağmen rahat sele, alışıldık rahat bir oturma pozisyonu, çanta koymak sepet asmak veya bohça atmak için bolca imkan, sıradan gövde tasarımı, basit mühendislik, küçük hacim, ve düşük fiyat. Buyrun size bu motorun hedef kitlesi Pek göz zevkine hitap etsin diye yapıldığını düşünmüyorum

Buyrun bu arada yukarıda anlattığım tarz bir ortam da sunayım sizlere

http://www.asianbiketour.com//wp-con...42_960x447.jpg
    aynen katılıyorum.... Hatta Anadolu köyleri için 1. motosiklet hoşuma bile gitti.. hem cg hem cross...

Şekline bu kadar takılmayıp işlevselliği ön planda tutmuşlar gibi.. tip olarak beğeniler farklıdır ama pek de öyle acınası bir motosiklet değil...

titreşimi az olsun, ön freni disk yap, motoru da dayanıklı derseniz.. ben alırım...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buda motocrosun ataları ve en motorcu artis. Gençler bilmez bu adamı ama zamanının en beğenlen aktörlerinden Steve Mqueen

Ahmanamra, 35emre35 ve anılgan bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Lifanın yaptığı işi bir atasözüyle bağdaştırmak isterim;
    Ağlarsa anam ağlar gerisi mobil ağlar birde ninja tosbağlar var ama bunun konuyla pek alakası yok
    Bu söz ne kadar atasözü ise lifanın yaptığı motor da o kadar cross
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Vitus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ilginç bir motosiklet, insanın baktıkça garibine gidiyor

Ama bir de farklı açıdan bakalım Afrika'da, veya ne bileyim Güney Asya'da bir ülke düşünün, örnek veriyorum diyelim ki Hindistan, Endonezya veya o civarlarda başka bir ülke. Kırsal kesim (zaten aslında ülkenin geneli kırsal kesim), asfalt yol yok, kötü yollar, yılın büyük kısmı yağmur alan bir iklim, halkın genelinin çok parası yok, ulaşımlarını da genel olarak motosikletle sağlıyorlar. Buradaki bir insan için de tam olarak ideal bir araç. Fabrika çıkışı bir şekilde arazi lastikleri, çamurluk, bunlara rağmen rahat sele, alışıldık rahat bir oturma pozisyonu, çanta koymak sepet asmak veya bohça atmak için bolca imkan, sıradan gövde tasarımı, basit mühendislik, küçük hacim, ve düşük fiyat. Buyrun size bu motorun hedef kitlesi Pek göz zevkine hitap etsin diye yapıldığını düşünmüyorum

Buyrun bu arada yukarıda anlattığım tarz bir ortam da sunayım sizlere

http://www.asianbiketour.com//wp-con...42_960x447.jpg
    aynen dediğiniz gibi hocam, ne göz zevkine nede cross motor olsun diye yapılmış değil. hiçbir motor ön çamutluğu yükseltmekle cross yada enduro motor olmaz. amaç sadece önçamurluğa dolan çamurun tekeri kitleyip kazaya sebebiyet vermemesi, stabil bir şekilde yoluna devam edebilmesi için yapılmış. bu sebepten dolayı, soft arazi gezilerine çıktığımız zaman bizimle gelecek ybr tarzı motoru olan arkadaşların önçamurluğunu sökeriz.
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortaya bir karışık atmışlar

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Yav be adamlar yaratıcı :D
    Asya ve afrika ülkelerinde motora kaç kişi bindiği belli olmuyor.Tek amatisör yetmicek kadar kişi biniyor onu düşünmüşler sanırım :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ikili amansitör çok komik durmuş ama koskoca yamaha ybrnin çinde aynı kasada versiyonları var hatta avrupa da satan cruiser versiyonlarını anlatmaya gerek bile yok

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum.... Hatta Anadolu köyleri için 1. motosiklet hoşuma bile gitti.. hem cg hem cross...

Şekline bu kadar takılmayıp işlevselliği ön planda tutmuşlar gibi.. tip olarak beğeniler farklıdır ama pek de öyle acınası bir motosiklet değil...

titreşimi az olsun, ön freni disk yap, motoru da dayanıklı derseniz.. ben alırım...
    disk fren asfaltta randıman verir köy yolunda veya çamurlu yollarda tambur yada diğer adıyla kampana kullanımı daha doğrudur ... dolayısıyla işi iyice araştır öyle motor seçimi yap ileride pişmanlık yaşama dostum

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bence köylerde acayip satılacak bir model bu. Köylerde artık cg ler "ucuz" olarak algılandığından hem çamurluk hem cg kasa çok mantıklı bir tercih.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    disk fren asfaltta randıman verir köy yolunda veya çamurlu yollarda tambur yada diğer adıyla kampana kullanımı daha doğrudur ... dolayısıyla işi iyice araştır öyle motor seçimi yap ileride pişmanlık yaşama dostum
    Alacağım motosiklete karar verdim zaten...

Sadece bu motosikletin tipide kötü değil manasında söyledim.. Ankara da asfaltta kullanacağım için disk fren dedim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    sadece çamurlukla cross oluyorsa buda racing bir motor

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinci s*çmış ikinci sıvamış.
    The Power of The Dreams.

1. motor idare eder

Şu kış zamanlarında köylerde çamura rezilliğe iyi gider zaten hız için kullanılmayacağı belli ön fren kampana idare eder rahat rahat çamura pisliğe girer çamurlukta çamur birikip yolda bırakmaz.

Köylü mantığı basittir çamura kötü yola dayanıklı olsun 4 bin varsa toros/renault 12 2 bin varsa cg tipi motor boşuna köylü demiyorlar bu motorlara

sen gidip köylü adama 4 milyara mondial xtreme max al dersen çok para der, 10.500 e crf 250 al dersen s. çeker dalga geçme der

köyde çamurda motor kullanan birazda modifiye yapardı...hazırına gerek yok bence...

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Eski simsonlar gibi...Hey yarabbi...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)