Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bacak arandaki kadar değer görürsün

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Ben de KLX250 var sürekli gözler üzerim de. Kadıköyde dururken yanıma turistlerin bile yanaşmışlığı var ehehehe...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben her zaman derim altındaki motor kadar saygı görürsün diye..
    İmportant bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen öyle kardeşm. hele bide goldwing kullansan ne olur tahmin et

The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara mondial kullandım. İlk scooter deneyimimdi.
    98 yılından beri benzin aldığım pompadaki eleman bi posta koydu "buraya yanaşsana huoooop" diye.
    İşte o zaman anladım yurdum gerçeğini.
    Trafikteki durumu söylememe bile gerek yok sanırım.
    Ah bu pompacılardan çektiğim. Fişte plaka yazmak yerine "MOTOR" yazan mı istersin... Benzinin taşmasına rağmen özür dileyeceği yerde hala ödeyeceğim tutarı düz hesap yapmak için taşan depoya benzin koyanı mı... Adam dalga geçiyor resmen

Ülkemizde bir de küçük motor kullanıyorsan trafik çok dikkat istiyor.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Aslında genel mantık şu DOĞRU DÜZGÜN MOTOR KULLANAN PAKETÇİ GÖRDÜNÜZ MÜ? Büyük CC motor ile paket atan paketçi olmadığını göre insanları garezi MOTORUN CC sine değil KENDİSİNE SAYGI DUYULMAYAN CİNS MOTORLARA KARŞI ve bir gerçekte şu ki 4 silindirli bi motosiklet i insanlar sesinden vs daha rahat farkedebiliyor heer araç kullanıcısı bile bile hata yapmaz

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka teker ne kadar kalınsa o kadar saygı var aga. İnsanlar motorum var deyince ne soruyorlar. "Şu arka tekeri kalın olanlardan mı?" Bizim millet kalın seviyor demek ki.

tr_select, xawa, Felon ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben aynı gün içersinde cbf 150 yle cıktım aynı yolu gittim geldim 1 kişi bile sellektör yakmadı selam bile vermedi
    akşamına aynı yolu cbr 1000 rr gittim geldim 10 kişi korna caldı. 50 kişi sellektörle selam verdi.
    küçük cc motorcusunu kimse sallamıyor. utanmasalar üstünden geceler çignerler.
    o yüzden motosiklet olayı için
    motosiklet bir araçtır insan taşır diye kanallarda 24 saatin 5 saati yayın yapmaları lazım ki bize saygı göstersinler.
    60 bin km filan oldu benim ehliyetli 2006 dan beri motosiklet kullanıcısıym
    bu yıl cok aşırı derecede sogum motosikletten.
    bi araba alıp haftanın 1 günü motosiklet kullanmak istiyorum
    geri kalan 6 gün arabayla devam.
    umarım dediğimi anlamışsınızdır

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İnce bir noktayı atlıyorsunuz.GÖSTERİŞ...
    Motordan anlayan kaç kişi var memlekette.Şu anda çinliler bile reyzing modelleri üretiyor ucuza.Motor gösterişliyse pahalıdır mantığı var.Bu arada bişey daha çözdük bak.Üreticilerde gösterişe göre fiyat arttırıyo.Arge marge hikaye yani...
    Şu an mondialin sattığı 650 lik motosikletleri haberimiz olmadan markasız bi şekilde önümüze sunsalardı ve fiyatı da 25000 den çaksalardı kaç kişi anlayacaktı?

Motosikleti
    honda cbr 250
    Ya da " hani şu vııınnn diye gidenler var ya ben onları gôrdükce durup bakiyom " diyen bir kitle var

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Toplum olarak insani değerlerimizin yerini para,gösteriş, hırs gibi kavramlar alalı çok oldu. Bu olay arabada da böyle. Dikiz aynasından hyundai görmekle audi görmek arasında fark yok mu insanların gözünde Allah aşkına. (hyundai den sellektör yiyen adam: "bekle lan iki dakka patlama gözü bklu hyundai ile.. Audiden sellektör yiyen adam: aha zıçtık üstüme çıkacak şimdi sağa geçeyim hemen)
    NOT: Yanlış anlaşılmasın hyundai ye bi garezim yok sadece örnek olarak verdim.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parasız adam gereksiz adam...

endlessdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar xvs 250 , suzuki ls 650
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50k kmdir 50den 250ccye kadar demiş. bugün yüksek ccye çıkmış.

Bi de şöyle bi saçmalık var r6ya binince kimse saygı göstermiyo ama dragstar 250'ye binince de bi saygı oluyo. bende onu anlamıyorum. ss tarzı komple serseri olarak kazınmış heralde, en çok enduro saygı görüyo ama bu bi gerçek..
    Dediginin gerceklik payi surdan gelio sanirim chooper tarzi motorlarla genelde iki aracin arasina giremiyosun cogu zaman aralardan ani cikislar diger araclari rahatsizlik verici derece de artistlik hareketler yapamiyosun ve insanlari ayrima surukluyor bu olaylar ss kullananlar tu kaka paketciler tu kaka ama chooper kullananlar kuralci. gercekten 4 teker suruculeri buyuk bisey gordumu saygi durumuna gecio bi an da yol vermeler skistiramama gibi hemen kendi kabuklarina giriyorlar..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı endlessdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediginin gerceklik payi surdan gelio sanirim chooper tarzi motorlarla genelde iki aracin arasina giremiyosun cogu zaman aralardan ani cikislar diger araclari rahatsizlik verici derece de artistlik hareketler yapamiyosun ve insanlari ayrima surukluyor bu olaylar ss kullananlar tu kaka paketciler tu kaka ama chooper kullananlar kuralci. gercekten 4 teker suruculeri buyuk bisey gordumu saygi durumuna gecio bi an da yol vermeler skistiramama gibi hemen kendi kabuklarina giriyorlar..
    sesinde etkisi var chopperlarda ssler gibi daha gözle görülmüyorken sesleri gelir dikkat çeker.. ve tabi dediğiniz gibi aralara girip gidemiyorum ani hareketler yapamıyorum, araya girdiğim zamanda trafik tamamen durmuş oluyor.. ama yol veren ve saygı gösteren çok nadir oluyor.. ama önüme kıran, lavukluk yapanda nadir oluyor...

edit: sendede dragstar varmış yahu cruiser anlatıyorum bide sana

endlessdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar xvs 250 , suzuki ls 650
    Bugun istanbul da gercekten hava yazdan kalmaydi ve bunun her saniyesini degerlendirmek istedim atladim motora normalden daha kalin giyinerek ( kilo olarak zayif biriyim ama kiyafetle olmusum king kong ) normalden yavas hiz da geziyorum gectigim yerler de araba suruculerini gozlemlemek icin nasil dawranislar da bulunduklarini gormek icin ve yol vermeleri beni sasirtti gecmek istediklerin de normal bi sollamayla kuralina gore sollama yaptiklarini gordum. ve benim hatamdan kaynakli biriyle kafa kafaya geldim normal sartlar da ya bana bilerek wurmasi lazimdi yada kornaya asilarak beni yakalayip biseyler yapmasi gerekirdi ama sag yanasip yavas yavas gitmeme ragmen ne beni solladi ne de kornaya bi kere dut dedi ...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yani demek istiyorsun ki; bacak arandaki ne kadar büyükse sana o kadar hürmet gösterirler. Lan demekki yıllarca bizi boyu değil işlevi önemlidir diye kandırdılar. Halbuki ayağımızı yerden kessin işimizi görsün ihtiyacımızı gidersin bize yetiyordu. Baksana?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kesinlikle katılıyorum.

Mondial 150 mash scooter ım varken 100 kişiden 1-2 sinden selam alıyordum.(örnek)

Honda cbr 250r a geçtim şuan 100 kişiden 50 sinden alıyorum.(örnek)

Demekki dahada arttırsam cc yi sayıda artacak.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yoldayken kasklı gördüğüm herkese selam veririm. CBF 150 kullanırken herkes selamımı alırdı. 1200gs gibi büyük enduro kullananlar selamımı almazdı. Geçen denk geldim nasılsa almaz diye selam vermeyecektim, bu sefer onlar selam verdi.

Başlık sonuna kadar doğru. Büyük motosiklet kullanıp küçüğü değersiz görenler biziz sonuçta, hepimiz buyuz.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Daha önce bir başlıkta arkadaşın birisi,öpüşen çiftleri egzozum ile rahatsız ediyorum demişti.Haliyle bizde hurraaaa saldırdık adama.Haksızdı tabii ki.Altına farklı yorumlar yazıldı egzoz sesi şöyle böyle.

Dün inceden bir gezi yaptık.Dönüşte biraz açıldı aramız.Önde 3 arkada 2 kaldı.Hiç korna kullanmadım.Egzoz sesiyle iğrenç sıkışık İzmir trafiğin de yol yarattım kendime.Hele cruiser kullanan arkadaşın evlere şenlik sesi ohooo.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    motosiklet sesi fark edilmek için birebir valla.. katılıyorum bu düşünceye...

Yüksek ücretli motosikletlere saygı gösterilmesi ise.. belkide motosiklet sevdası için fazla ücretleri gözden çıkarılmasına verilen saygıda olabilir.. uygun fiyatlı motosikletleri ise işimi görsün yada iş gereği alınanlar olarak varsayıp, sıradan kabul ediliyor olabilirler.. Bilmiyorlar ki maddi gücü buna yetti..

Bu durum otomobiller içinde geçerli... Otomobil ne kadar iyi ise o kadar fazla saygı gösteriliyor.. Nerden mi biliyorum.. Ankara da beyaz şahin kullandım yıllarca.. Diğer araçlardan pek saygı gördüğüm söylenemez..

Şimdi gidip 125cc bi çinli alıcam yine saygı göremiycem.. kabullenmek lazım.. Ama önemli olan içimdeki motosiklet tutkusunu bir nebze olsun hafifletmek..

Tecrübeyi arttırdıktan sonra trafikte dikkatleri cruser ile üzerime çekmeyi planlıyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    milletçe böyleyiz.

misal bakkal amca içeri giren gözlüklü sivilceli 165 boyundaki erkek öğrenciyle 190 boyundaki takım elbiseli adama aynı mı davranıyor?
    keza tezgahtara aynı tişörtün fiyatını soran kilolu bir bayanla manken fiziğine sahip bir bayan aynı mı karşılanıyor?
    740 tan inen adamla accentten inen adam sizce aynı incelikte mi valeden hizmet alıyor.
    organize sanayideki küçük dükkanında mobilya üreten adamla doğtaşın sahibi aynı şekilde mi karşılanıyor nakliye firması tarafından?
    kaç öğretmen ailesinden çekindiği çocuğa farklı diğer çocuklara farklı yaklaşıyor?

bu liste uzar da gider. hiç kusura bakmayın. ben dahil çok karaktersiz bi milletiz.
    tr_select, madlive, İmportant ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)