Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çene açılır kasktaki sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    merhaba yaklaşık 4 ay önce aldığım "NİTRO REVOLUTION" marka kaskımın çeneyi tutan vidaları sürekli gevşiyo hatta bir defasında vida düştü kask elımde dağıldı diğer çene açılır kasklarda da böyle sorunlar oluyomu? bu sorunu nasıl çözüyosunuz?
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Önce kaskını değiştirmeni öneririm, değiştiremiyorsan da vida sabitleyici sürmeni öneririm
    memduhb bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    vida sabitleyici sür... yada japon yapıştıcısıda iş görür
    memduhb bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Dostum çene açılır kaskların güvenliği zaten tartışılır full face kasklar onlara göre daha güvenliğidir lakin ben çene açılır kask istiyorum dersen bunu kime sorarsan sor SHOEİ önereceklerdir... yok japon sür yok vida sıktır olmadı punta attır kaynak yap Bırak bu işleri al bi Shoei Adamlar işi biliyor

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaş soei al arai al ,demesi kolay .
    alabiliyorsan al tabi
    ama alamıyorsan bu kaskı kullanmak zorundaysan vida sabitleyiciyi makul miktarda sürerek kullan. Eğer o vidayı sökmen gerekecekse fazla abartadan sür. Yok açmayı hiç gerektirmeyecekse Allah ne verdiyse sür , vida sabitleyici felan arayacak zamanım yok diyorsan tırnak ojeside sürebilirsin ama kuruması için biraz zaman vermen gerekir.
    memduhb bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ben gözlüklüyüm çene açılır kask o yüzden rahat oluyor takıp çıkarırken felan ama elime para geçer geçmez tam kapalı kas alıcam canım rahatımdan önemli, adı üstünde çene açılır kask kazada da açılır dağılır bence
    memduhb bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gözlüklüyüm çene açılır kask o yüzden rahat oluyor takıp çıkarırken felan ama elime para geçer geçmez tam kapalı kas alıcam canım rahatımdan önemli, adı üstünde çene açılır kask kazada da açılır dağılır bence
    bilinçli kullanıcı .....
    memduhb bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bende artçı kaskı olarak gdr var... hiç vide mida gevşeme şeyisi olmadı...
    hatta tam tersine çenenin kapalı kalmasını sağlayan sağlı sollu tırnakların birisi bozuldu... diğeri de çok zor açılıyor...
    çene açılır-full face arası birşey oldu işte
    memduhb bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Vida sabitleyici mi?
    memduhb bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çene açılır kaskların güvenliği zaten tartışılır full face kasklar onlara göre daha güvenliğidir lakin ben çene açılır kask istiyorum dersen bunu kime sorarsan sor SHOEİ önereceklerdir... yok japon sür yok vida sıktır olmadı punta attır kaynak yap Bırak bu işleri al bi Shoei Adamlar işi biliyor
    kaedeş gözlük kullandığım için çene açılır aldım tabııkıde shoei kaliteli bi kask ama gücüm buna yettı ve aldım kask genel anlamda fena değil rüzgar ve ses almıyo görüş acısı geniş tabi vidası gevşeyince ses yapıyo o ayrı mevzu ileride belki bi shoeı alırım ama şımdılık bunu kullnıcam kaçarı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş soei al arai al ,demesi kolay .
    alabiliyorsan al tabi
    ama alamıyorsan bu kaskı kullanmak zorundaysan vida sabitleyiciyi makul miktarda sürerek kullan. Eğer o vidayı sökmen gerekecekse fazla abartadan sür. Yok açmayı hiç gerektirmeyecekse Allah ne verdiyse sür , vida sabitleyici felan arayacak zamanım yok diyorsan tırnak ojeside sürebilirsin ama kuruması için biraz zaman vermen gerekir.
    eyvallah kardeş dediklerini uygulucam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vida sabitleyici mi?
    hocam bende yeni duydum yarın bi araştırayım bakım nasıl bişiymiş bu ))
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bence bunlar biraz abartı, çene açılır kask kazada açılır dağılır çok saçma bence, tamam bende ilk başta bayağı araştırdım ettim herkes sıkıntı olur felan dedi ama, imkanım ve özellikleri istediğim gibi olan GDR nin çene açılır kaskıydı, kullandıkça gördümki iyiki almışım, motoru sık kullanan için mükemmel rahatlık abi, zırt pırt kask mı çıkarılır ya, açıyorum çeneyi oh rahatlık, ayrıca öyle darbeyle vurmaylada açılcak gibi değil kask.... bişey sorucam kaskı çıkar, gözüme bişey kaçtı kaskı çıkar, telefonla konuşcam kaskı çıkar valla çene açılırlı kullanana adam başka kask kullanmaz bana göre

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bunlar biraz abartı, çene açılır kask kazada açılır dağılır çok saçma bence, tamam bende ilk başta bayağı araştırdım ettim herkes sıkıntı olur felan dedi ama, imkanım ve özellikleri istediğim gibi olan GDR nin çene açılır kaskıydı, kullandıkça gördümki iyiki almışım, motoru sık kullanan için mükemmel rahatlık abi, zırt pırt kask mı çıkarılır ya, açıyorum çeneyi oh rahatlık, ayrıca öyle darbeyle vurmaylada açılcak gibi değil kask.... bişey sorucam kaskı çıkar, gözüme bişey kaçtı kaskı çıkar, telefonla konuşcam kaskı çıkar valla çene açılırlı kullanana adam başka kask kullanmaz bana göre
    Bende çene açılırdan vazgeçemiyorum fakat güvenlik konusunda kapalı kaskların yerini tutmaz.
    Kaza yapan iki arkadaşımın birisinde kapalı kaskın (agv) çene kısmı kırılıp dağılmiş yine kapalı diğerinde de sağ taraftan kırılmışt (ls 2 )ı.
    Şurda da göreceğin üzere darbe alma oranı en yüksek bölge çene kısmı.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    çene açılırdan bende vazgeçemiyorum gene kask alacam çene açılır bakıyorum
    kazada çene açılırın açılmaması tamamen şans işi bence...

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    memduh abi ben senin yerinde olsam aldığım yere götürürdüm o kaskı artık. hiç normal değil o kadar sorunlu olması bence

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Memduh benim kaskta çeneaçılır ls2 fakat bir problem olmadı çok beğenerek kullanıyorum eskiyince yine aynı modelin beyaz rengini alacağım tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)