Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

96-97-98 bmw f650 hakkında düşünceleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

96 ila 2000 arası bmw f650liler gördüğüm kadarıyla pek pahalı değiller. Sizce alınası bir motormudur 100 kmde ne yakar, fazla masraf çıkarırmı ???
    bilgileriniz ve deneyimlerinizle aydınlatırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Masraf motoruna göre değişir, satmak zor olur bi de.
    cemal41y bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    çöp. bir arkadaşım beş bin liraya aldı bunlardan bir tane, lanet etti. ben alma sakın titreşimden mahvolacaksın dedim aynen dediğim gibi de oldu. sattı sanırım şimdi, transalp aldı diye biliyorum. sakın bulaşma diyorum.
    cemal41y bunu beğendi.

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    bizde var bir adet 99 model satılık.. uzun süre yatmış otoparkta sonra arkadaş verdi al kullan diye.. Epey uğraştım çalışır hale getirmek için ama şimdi epey sağlam. Yalnız yakıt tüketimi biraz fazla gibi geldi bana.. Belki bu motora özgü farkedemediğim bir ayrıntı olabilir. İlgilenirseniz özelden mesaj atabilirsiniz.
    cemal41y bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Yakıt tüketimini en düşük uzun yolda 100km/4.2lt ölçmüştüm 99 f650'mde(Avatarımdaki motor),
    ve şehiriçi işe git gellerde 100km/6lt civarı yakmaktaydı..
    bunun sebebide mesafenin kısa olup motorun daha yeni ısınması olabilir..
    Bu motor markasından dolayı çok el değiştiren bir motor ve her kullanıcın nasıl kullandığı meçhul,
    heleki milletimizde BMW markalı arabaların nasıl kullanıldığını düşünerekten,
    tek silindirli sürekli tapa gaz gidilmeyecek bir motorda sürekli son sürati deneyen arkadaşlar olacağı aşikar..
    110-120 uzun yoldaki keyifli seyir hızı,
    geçen sene şöyle bir rota yapmıştım tam havalar soğumadan evvel,

şimdi baktım da bu seneki yaptığımın yarısı kadarmış
    sorunsuz bir şekilde bitirmiştim,
    lakin bu motorların çok sahibi olduğu gibi çokda ustası olur ve nasıl ne şekilde bakıldığı oda meçhuldür,
    tanıdıktan hakikaten temiz denilebilecek bir motor alacaksanız alabilirsinz diğer türlü pek tavsiye etmem heleki eliniz anahtar tutup da kendi bakımınızı kendiniz yapmıyorsanız.
    Onun yerine Transalp alıp bakıma harcayacağınız parayı yakıta harcayarak gönül rahatlığıyla gezedebilirsiniz..
    Aklınıza takılan başka sorular var ise elimden geldiğince cevaplayabilirim..
    Arda_Karaca ve cemal41y bunu beğendiler.

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Arkadaşıma 99 model f650 aldık. Şu an yatmakta çünkü krankı bitmiş. Önceki sahipleri nasıl becerdilerse kranka 1 lira büyüklüğünde delik açmışlar ve sonra kaynakla doldurmuşlar ama tutmamış, vuruntu yapıyor. Ben ilk başta bunu bizim motor özel bir durum sandım ve arkadaşla birlikte krank aramaya başladık. Öğrendik ki krank bu motorlarda kronik sorunmuş. Motor çok güzel, tek silindirli olduğu için yüksek torklu ve titreşimi yüksek. Bende transalp var ve benim motoruma göre daha torklu ve daha az yakıyor ama titreşim sıkıntılı geldi bana. Bir süre kullandık motoru ve sıkıntılı olmasına rağmen yakıt tüketimi düşüktü. Transalpten sonra uzun süre binmek isteyeceğim bir model değil ama ikisi arasındaki fiyat farkı ortada. Motoru alırken en son kararı parasına göre veriyoruz çoğumuz. O fiyatlarda bir motora baksam f650 güzel bir tercih olur tabii. f650 alacaksan krankını iyi dinlemeni ve vites geçişlerine dikkat etmeni tavsiye ederim. Dediğim gibi kronik problem. Gerçi 1200-1400 lira civarını tam takım krank yapıyorlar ama aslının yerini ne kadar tutar bilemem.
    cemal41y bunu beğendi.

çok iyi bilgiler vermişsiniz sağolun galiba öğrenmek istediğim herşeyi ögrendim transalplere herkes cok iyi diyo tek fazlası yakıtıymış oda en fazla 100 km de 1 ila 1.5 litre arası farkeder sanıyorum transalpler biraz daha gösterişli olsa süper olurdu aslında

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Alıntı cemal41y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi bilgiler vermişsiniz sağolun galiba öğrenmek istediğim herşeyi ögrendim transalplere herkes cok iyi diyo tek fazlası yakıtıymış oda en fazla 100 km de 1 ila 1.5 litre arası farkeder sanıyorum transalpler biraz daha gösterişli olsa süper olurdu aslında
    Albenisi biraz düşük transalp'in. k&n hava filtresi koymaydıysan ya da egzosu değiştirmediysen pek sesi soluğu da çıkmaz ama şile-ağva arasında girmediğim toprak yok kalmadı, şu ana kadar hiç üzmedi beni. yağını, suyunu eksik etmezsen (yakıt dışında) azla kanaat eden motor. çok fazla çeşitte motor denemedim ama denediklerimin arasında bana en uygunu transalp'ti. ne tarz istediğine karar verdiysen üstüne binince f650 mi yoksa transalp mi istediğini hemen anlayacaksın.

Alıntı KutlayGül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Albenisi biraz düşük transalp'in. k&n hava filtresi koymaydıysan ya da egzosu değiştirmediysen pek sesi soluğu da çıkmaz ama şile-ağva arasında girmediğim toprak yok kalmadı, şu ana kadar hiç üzmedi beni. yağını, suyunu eksik etmezsen (yakıt dışında) azla kanaat eden motor. çok fazla çeşitte motor denemedim ama denediklerimin arasında bana en uygunu transalp'ti. ne tarz istediğine karar verdiysen üstüne binince f650 mi yoksa transalp mi istediğini hemen anlayacaksın.
    bana hayal abi zaten önce vitesli kullanmayı ögrenmeliyim bi 125 likle daha sonra tecrübelerime dayanarak birine yönelirim
    KutlayGül bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)