Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul yağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Merhabalar

Hyosung gt250r motorum var motul yağ almak istiyorum fakat yeterli bilgim yok motoruma hangi motul yağı kullanıyım farklı cesıtlerı var ve en onemlısı istanbul avrupada nerden alabilirim simdiden tesekkurler
    Life is short enjoy it .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10-50 koyabilirsin.

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    ben motul 5100 10-40 ma2 ve motul 7100 10-40 ma2 kullanıyorum hangisini bulursam alıyorum.
    ma2 performans yağı olarak geçiyormuş feyizoğlunda bulabilirsin eve kadar gelir kargoyla istanbuldasın tahminim sabah ver akşam gelir.

5100 buda ma2 si performans serisi yani resimdeki gibi değil.
    http://www.feyizoglu.com/10W40-Motos...i_46838.html#0

http://www.motul.com/tr/tr/products/42

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende şimdiye kadar hep castrol kullandım...motul almayı düşünüyorum bende ama şimdi 4lt castrol 70 liraya buldum en ucuza...şimdi motul 4lt 115 lira gbi bişe
    motulun gerçekten bi üstünlüğü varmı motorun 6000de bir bakımı var ben 5000de bir yapacağım.5000 km boyunca motulmu iyi korur castrolmü ?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5100 ve 7100 ikisi de çok iyidir,ikisini de kullandım. 5100 teknosentetiktir, motorunuza yeterlidir, 7100 ise %100 sentetiktir, yağın rengi kırmızıdır daha extrem motorlar içindir. piste çıkıp sürekli gazlayıp motoru sıkıştırmayacaksanız ve yüksek hacimli motorda kullanılmayacaksa gereksizdir diye düşünüyorum.
    halilom bunu beğendi.

vermeyin böyle boşa paralar zor kazanılıyor bu paracıklar.yok debriyaj kaydırırmış yok yağ yırtılırmış yok devirli motora göre değilmiş hava civa
    yıllardır araba yağı kullanıyorum. 10 40 yağ olsunda ne olursa olsun. yeterki motorun içinde sürtünmeyi engelleyen yağ olsun.
    sonuçta yarı sentetik yağ şu anda 2011model cbf 1000 sıfır aldım. serviste bile kendi götürdüğüm castrol yada elf 10 40 yağ koydurdum. 27 bin de sorun yok.
    soycan ve ferhatkars bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    arkadaşlar bu ara motul tedariğin de sorun mu var bana mı öyle geliyor yoksa , serviste (abi 1 aydır ipne motul cü gelecek sözde ha bire sallıyor dedi arkadaş ) motul 7100 bulamadık dışarıda ise 4 lt si 250 gibi uçuk fiyatlar geçiyor bende mecburen motora 7100 bulamadığımdan yerine 5100 koydurdum benzer sorunlarla karşılasan var mı bu motulun gözü fazlamı kalktı yoksa ,gerçi ben 3 k da bir yağ değiştirdiğimden çok sorun olmaz benim için motule alternatif yağ önerisi alırım bi dal kullandığınız motorla beraber yazarsak faydası olur

yeni konu açmak istemedim herkese kazasız belasız
    Seduje ve ardacik bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    motul motosiklet yağı üretimini durdurdu, bu arada 7100den iyisi 300v var

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Motul yağ kullanınca +10 beygir diyorlar doğrumu ?
    Stunt bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu ara motul tedariğin de sorun mu var bana mı öyle geliyor yoksa , serviste (abi 1 aydır ipne motul cü gelecek sözde ha bire sallıyor dedi arkadaş ) motul 7100 bulamadık dışarıda ise 4 lt si 250 gibi uçuk fiyatlar geçiyor bende mecburen motora 7100 bulamadığımdan yerine 5100 koydurdum benzer sorunlarla karşılasan var mı bu motulun gözü fazlamı kalktı yoksa ,gerçi ben 3 k da bir yağ değiştirdiğimden çok sorun olmaz benim için motule alternatif yağ önerisi alırım bi dal kullandığınız motorla beraber yazarsak faydası olur

yeni konu açmak istemedim herkese kazasız belasız
    Turkiyede distributor degisti kma getiriyodu onceden. baktilar cok satiyo kendileri getirmeye kalkti oda piyasada cok yok. Kma da putoline distrubutoru oldu. Ben cbf 1000 de kullaniyorum bir sikayetim yok gayet memnunum. Bir de bir rivayete gore sahte motul de piyasada cok var diyolar. Bildiginiz yerden temin etmenizde fayda var.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vermeyin böyle boşa paralar zor kazanılıyor bu paracıklar.yok debriyaj kaydırırmış yok yağ yırtılırmış yok devirli motora göre değilmiş hava civa
    yıllardır araba yağı kullanıyorum. 10 40 yağ olsunda ne olursa olsun. yeterki motorun içinde sürtünmeyi engelleyen yağ olsun.
    sonuçta yarı sentetik yağ şu anda 2011model cbf 1000 sıfır aldım. serviste bile kendi götürdüğüm castrol yada elf 10 40 yağ koydurdum. 27 bin de sorun yok.
    yani bende öyle diyorum ama gelde laf anlatın adamlara. geçen ay motul 7100 koydum da ne oldu?

gidin "BİM" de "sole" yağ var. 5 litresi 20 lira falan. yağ yağdır ne farkeder yani?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an satılanlar stoklarda olanlar o zaman, neden acaba?

stoklarda bitince artık motul yağ göremeyecek miyiz?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyede distributor degisti kma getiriyodu onceden. baktilar cok satiyo kendileri getirmeye kalkti oda piyasada cok yok. Kma da putoline distrubutoru oldu. Ben cbf 1000 de kullaniyorum bir sikayetim yok gayet memnunum. Bir de bir rivayete gore sahte motul de piyasada cok var diyolar. Bildiginiz yerden temin etmenizde fayda var.
    evet bu sahte motul olayı benim kulağıma da geldi ama bilmeden bir şey söylemek doğru olmaz , zaten servisin elinde olan 5100 ( litresi 42 tl ) den koydurdum motora dışarıdan almadım

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğruysa rahmetli pahalıydı ama iyi bilirdik , allah taksiratını affetsin artık
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    7-8 yağ değişiminden beri castrol power 1 15w50 kullanırdım.Bu forumda motulu çok övdüler yok öyledir yok böyledir diye.. Zaten castrolden şikayetçiydim neden mi yeni yağı motora koyduktan sonra 200-300 km sonra vitesler çok sert geçiyordu. 35 TL ye motul 5100 15w50 aldım.Yağı motora koydum motor 2000 km ye yaklaştığından bile vitesler gayet yumuşak şıkır şıkır geçiyor şuana kadar 2. Motulu koydum 400 km sonra 3. Motul olacak. Ama castrolde kaliteli yağ kimi motorda motul kimin de castrol kiminde ipone vs vs vitesleri rahatlatır

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Ne yani bizim litresini 36 liraya aldığımız 7100 sahte mi 😰😰😰😰

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şimdiye kadar hep castrol kullandım...motul almayı düşünüyorum bende ama şimdi 4lt castrol 70 liraya buldum en ucuza...şimdi motul 4lt 115 lira gbi bişe
    motulun gerçekten bi üstünlüğü varmı motorun 6000de bir bakımı var ben 5000de bir yapacağım.5000 km boyunca motulmu iyi korur castrolmü ?
    Pulsar RS 200'umu 5000 bakimini yapilip teslim aldim, bakimda motul 5100 yag kullanildi ve viteslerin rahatligindan cok memnunum. Fakat etrafimda Castrol Power 1 Motosiklet Yagini oven tecrubeli kisiler var, en azindan 1 defa denemeyi dusunuyorum

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Di mi
    fazil, ryangt, balamir01 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahahaha
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Feel the way

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam beğeniyi haketmiş, helal olsun. Ben bu kafayı anlamıyorum. Misal VANVAN motosikletim var fiyatı belli, adı belli, konforu belli,sağlamlığı belli. Şimdi ben bu aleti niye aldım, niye aldımdan ziyade beni sağlamcı yapan ne? Elbette olur olmadık masraflar etmemek için 40 lirayı yağa veririm. Diğer taraftan yolda bayırda kalmamak için aynı paraları zincir yağına da veririm. Niye kafam rahat etsin, altımdaki şey beni zevkten mahrum kılmasın. Soru işateti kalmasın hiçbir yeerimde... Yoksa uydurellezi yapar vırt zırtla yağlarım veya masrafa gerek yok yağlamam "zaten kökü kaç para gider yenisini alırım" alırsın da ne zaman kopup yolda bıraktığında mı? Ya en eğlenceli bir günün ortasında mı?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    benim burgmana v300 koymuştumama afedersiniz bok gibi olduydu motor gittim castrol aldım ohh mis hem de yarı fiyatı. Liqui moly üzerine tanımam bu arada

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim burgmana v300 koymuştumama afedersiniz bok gibi olduydu motor gittim castrol aldım ohh mis hem de yarı fiyatı. Liqui moly üzerine tanımam bu arada
    Liqui moly iyi markadır abi, 300v pist yarış vs için geliştirilmiş bir yağ 1000km kadar mükemmel fakat sonra yağın ömrü bitiyor. Yarışa girip çıkmalık yani. Scooter e gitmez, scooter için geliştirilmiş yağlar var.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)