Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pcx Marş Sorunu (Sorun mu bilmiyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    İyi günler. Pcxi cumartesi günü sıfır olarak aldım. Yalnız kontağı açıp göstergeler söndükten 2-3 sn. sonra marş çalışmıyor. Biraz inceledim, kontağı açıp yaklaşık 10 sn. bekledikten sonra marşa basınca çalışıyor. Bu süre normal mi ? Nette araştırdım bununla ilgili bi yazı bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benim duyduğuma göre bu pcx te otomatik marş arıza yapıyormuş sık sık millet o yüzden elinden çıkarıyormuş ve ikinci eli zayıf ayrıca satamayınca millet sıfır başka markalarla takasa girmeye çalışıyor fakat satıcılar almıyor örneğin geçenlerde birisi bursa tvs bayisinde tvs vego ile takasa girmeye çalıştı, o sırada bende oradaydım bizim bayi almadı fiyat bile vermedi normalde ikinci el alıp satıyor.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim PCX 10000 km.yi geçti, çalışma diye bir sorunu olmadı. PCX de marş motoru yok dinamolu onun için gürültülü çalışmıyor. İstanbul'da 2.el piyasası çok iyi. TVS ile Honda kabili kıyas değildir, TVS yi elinden çıkarmaya çalışan arkadaşlar çabalıyor, Bursa'nın TVS si değişik her halde. Yıllardır araba, motor kullanırım TVS ile Honda yedek parça fiyatıda dahil kıyaslanmaz.
    arca94 bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Servisi aradım o şekilde olmaması gerekir bi bakalım dediler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    o kadar araştırdım ilk defa arkadaşın bahsettiği gibi sorunlu olduğunu duydum açıkçası.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar araştırdım ilk defa arkadaşın bahsettiği gibi sorunlu olduğunu duydum açıkçası.
    Zaten hep benim başıma gelir böyle şeyler :D

Motosikleti
    HONDA PCX
    Elektriğin açılıp beynin devreye girmesi 3 saniyede olsa zaman gerektirir, hiç kurcalatmayın soğuk havanında etkisi olur. Bence sabırlı olun.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Evet hem soğuk havaların hem motorun daha yeni olmasının etkileri varmış. Servis 1000 bakımına kadar motor kendini bulur dedi. En önemlisi soğuk havalarda start stopu fazla kullanmamakmış. Çok fazla akü yiyormuş.

Motosikleti
    HONDA PCX
    Aslında sorun yok, siz hassas davranıyorsunuz. Aküsü orjinal Japon akü yağını bakımını aksatmayın yeter. 8000 bakımında hava filtresi ve buji değişti yağ değiştirmekten başka masrafım olmadı. 100 km.de 2-2.2 litre benzin yakıyor, fiyatı şu anda 6600 lira bence hak ediyor. Allah kazadan beladan korusun.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sorun yok, siz hassas davranıyorsunuz. Aküsü orjinal Japon akü yağını bakımını aksatmayın yeter. 8000 bakımında hava filtresi ve buji değişti yağ değiştirmekten başka masrafım olmadı. 100 km.de 2-2.2 litre benzin yakıyor, fiyatı şu anda 6600 lira bence hak ediyor. Allah kazadan beladan korusun.
    Amin sağol hocam. Pek sorun yapmıyorum sadece basit bi çözümü varsa neden yapılmasın diye düşünmüştüm. Gayet memnunum ki söylediğiniz fiyattan anahtar teslim aldım. kampanya yapmışlar.

mk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim duyduğuma göre bu pcx te otomatik marş arıza yapıyormuş sık sık millet o yüzden elinden çıkarıyormuş ve ikinci eli zayıf ayrıca satamayınca millet sıfır başka markalarla takasa girmeye çalışıyor fakat satıcılar almıyor örneğin geçenlerde birisi bursa tvs bayisinde tvs vego ile takasa girmeye çalıştı, o sırada bende oradaydım bizim bayi almadı fiyat bile vermedi normalde ikinci el alıp satıyor.
    Bu kadar boş sallanamaz cidden. Pcx sürmesem inanacağım resmen öyle bir anlatmışsın ki.. Marş sorunu hiç başıma gelmedi ve 2. el piyasası da neredeyse zarar etmeden satılacak kadar iyi. İnsanımız bilmediği konu hakkında sallamayı nedense çok seviyor. Pcx 2011 modelleri 5000 gibi bir rakama 0 alınmıştır zamanında şuan 2011 modeller en az 5000 den satılıyor azıcık sahibindene girip bakında öyle sallayın.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Ben almadan önce çok araştırmıştım ilerleyen km'lerden sonra kalkışta kronik titreme sorunu oluyor, o da varyatör değişimi ya da temizlenmesinden sonra geçiyor yazılarıyla karşılaştım başka hiç bir sorununu göremedim.
    mk10 bunu beğendi.

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    honda alıcaktım vaz gectim yedek parcaları BMW yle yarışıyor
    "Yasamayan cesaretiyle bir kösede öyle ölür esaretiyle..."

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Pcxi cumartesi günü sıfır olarak aldım. Yalnız kontağı açıp göstergeler söndükten 2-3 sn. sonra marş çalışmıyor. Biraz inceledim, kontağı açıp yaklaşık 10 sn. bekledikten sonra marşa basınca çalışıyor. Bu süre normal mi ? Nette araştırdım bununla ilgili bi yazı bulamadım.
    Enjeksiyonlu tüm makinalarda, bir 5-10 sn beklenir-işıklar söndükten sonra çalışır...
    Herşey normal...
    Tvs wego kim-honda pcx kim? Atmanında da bir uslü,adabı vardır yahu???
    The Power of The Dreams.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu sitede tvs ve aprilla markalarını kullananlar acayip fanatikler
    fasulye yi bilmiorum ne diye görüyorlar

Ve o anda uyandın
    tinerci bunu beğendi.

hondanın getirdiği en son modeller arasında en başarılı model bencede. spacy ve fizy modelleri olsa bende para vermem fakat pcx modelinin ikinci elinin olmadığı bencede doğru değil. bu kadar problemli olan bir model olsaydı mutlaka forumlarda paylaşılırdı. pcx satın alan kişilere sorduğumda hepsinin görüşleri olumluydu.

Şaka mısın?
    Sık sık marş sorunu yaşayan arkadaslardan bir örnek versene?

Alıntı UgurCanSoylu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda alıcaktım vaz gectim yedek parcaları BMW yle yarışıyor
    gidon 64 lira
    marşpiyel 44 lira
    yan grenaj 78 lira
    yan ayna 20 lira

bmw den örnek verir misin biraz? onu geçtim yamaha ile kıyasla.
    Deeplord ve arca94 bunu beğendiler.

Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır araba, motor kullanırım TVS ile Honda yedek parça fiyatıda dahil kıyaslanmaz.
    TVS parçası daha mı pahalıdır?

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almadan önce çok araştırmıştım ilerleyen km'lerden sonra kalkışta kronik titreme sorunu oluyor, o da varyatör değişimi ya da temizlenmesinden sonra geçiyor yazılarıyla karşılaştım başka hiç bir sorununu göremedim.
    Tamam değişken bir durum. Siyah pcx vardı bizde, yaklaşık 7000 km'de sattık hiç bir titremesi yoktu. Ama gri pcx aldığımızdan beri ufak titreme ile kalkıyordu. Tamamen motosikletten motosiklete fark edebilen bir durum.

Arkadaş şu kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmayın ya. 2011 den beri pcx var bizde. Hatta bir ara iki tane vardı. Bu güne kadar hiç sorun çıkartmadı. Bir kere marş basmadı, onda da sol manet donduğu için manete basamadım.

Kullanmadan bilmeden saçma sapan cevaplar yazmayın. Bırakın pcx sahipleri yazsın, motoru bilen birileri yazsın. Marş motoru olmayan bir aletin marşı nasıl arıza yapsın? Soğukta sıcakta sorun yaşamadan çat diye çalışan canavar gibi bir motosiklet pcx.

Bu arada pcx'in ikinci elini tek bir noktaya göre mi değerlendiriyorsunuz? Siyah pcx'i koyduğumuz gibi 3 gün içinde satıldı. Tek kuruş zarar etmeden. Şu an koysak, yine satılır..

Sallamayın kardeşim, bilmiyorsanız sallamayın..
    dyavol-77 bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)