Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150 Cc'den 650'ye Geçiş?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Suan 150'Lik Scooter Kullanmaktayım.Yetmemeye Başladı.Yaza Kadar Kullanıp Değiştirmeyi Planlıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...38020283/detay
    Endurolar Hosuma Gidiyor Uzun Yol Yapmak İçin.Fazlamı Olur 150 Den 650 Ye Geçiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Son sahibi olursun!!!

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    bi ayda ustasi olursun merk etme

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son sahibi olursun!!!
    O Zaman 250cc Bakalım 600'lük Olsun Diye Bir İsteğiöm Yok Ancak Aprilia Pegasoyu Görünce F/P Güzel Gözüktü Neden Olmasın Sorusu Oluştu.Ancak 250'lik Bakmak Gerekli O Zaman.
    cd0345 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Son sahibi olmasına olursunda bence zevkle binilecek bi motor önemli olan senin motordan haz alman lakin hocam scooterdan önce normal debriyajlı bi motor sürseydiniz yada en azından cub fln.... direk 650 vitesli bi motor bide hiç vitesli motor kullanmadıysanız sonuç vahim olur sizin içinde motor içinde 650 şakaya gelmez...

Ben cevap yazana kadar 250ccye düştünüz bile

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    F800gs tavsiye ederim. Abs,tcs ve ortalama 4,5lt tüketim ile ömürlük motor.
    soycan bunu beğendi.

Alıntı _arda_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ayda ustasi olursun merk etme
    Dalgamı Geçiyorsun? Ciddimisin? :D

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Dün yine benzer bi konuda tartışıyordu arkadaşlar.Aprillanın servisi ve parçalarının diğer japonlara göre faiş fiyatlarla satıldığı yazılmıştı .Ama dediğiniz gibi motosiklet eğer orjinal km ise gerçekten fiyatı ve görüntüsü çok hoş

Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son sahibi olmasına olursunda bence zevkle binilecek bi motor önemli olan senin motordan haz alman lakin hocam scooterdan önce normal debriyajlı bi motor sürseydiniz yada en azından cub fln.... direk 650 vitesli bi motor bide hiç vitesli motor kullanmadıysanız sonuç vahim olur sizin içinde motor içinde 650 şakaya gelmez...

Ben cevap yazana kadar 250ccye düştünüz bile
    :D:D:D Canım Tatlı Hocam Benim:D Dediğim Gibi F/P Güzel Gözüktü Şuan Kullandığım Motosiklet Yetmemeye Başladı,Yaza Kadar Kullanıp Değiştirmeyi Planladım.İlk Motorsikletim'in Hyosung Gt250 Naked Olmasını İstemiştim,Araba Aldığımız İçin Suanki Motorumda Enişteminde Bie Başlayalım Deneyim Olsun Dedik,Baktım Bırakamıyorum Bende Sağlam Birşey Alayım Dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F800gs tavsiye ederim. Abs,tcs ve ortalama 4,5lt tüketim ile ömürlük motor.
    Hocam Bu Motor Maddi Yönden Sıkıntı Yaratır,Benim İçin 800'lük Makinede Ağır Gelir Bana.Öneriniz İçin Teşekkürler İnşallah Ölmezsek İlerleyen Senelerde Düşünülebilir,Kaliteli Motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yine benzer bi konuda tartışıyordu arkadaşlar.Aprillanın servisi ve parçalarının diğer japonlara göre faiş fiyatlarla satıldığı yazılmıştı .Ama dediğiniz gibi motosiklet eğer orjinal km ise gerçekten fiyatı ve görüntüsü çok hoş
    Hocam Aprilla İtalyan Markası Değilmi? Aynen Hocam Görüntüsü Ve Fiyatı İle İnsanı Kendine Çekiyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilanda ki motor 8000 eder aprilla da parça sıkıntısı var diyen bu motoru hatta aprillayı hiç kullanmamış kişilerdir
    bizim bi arkadaşta var dı ne parça lazımsa 3 güne elinde olurdu sen paradan haber ver
    ktm de aynı derler yok şöyle yok böyle halbuki servisini tedarikçisini tanımazlar bilmezler
    laf olsun torba dolsun diye konuşurlar
    MetinK., otopsici ve cd0345 bunu beğendiler.

motosiklet çok hoş hocam. begendım
    MetinK. bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    bir sürü f650 ile başlayan var
    çok sert tepkileri olan, aşırı asabi bir makine değil. Halledersin bence

ama hem kendini riske atmaman, hem de daha fazla keyif alman için birer hakimiyet ve yol eğitimi almanı tavsiye ederim

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sürü f650 ile başlayan var
    çok sert tepkileri olan, aşırı asabi bir makine değil. Halledersin bence

ama hem kendini riske atmaman, hem de daha fazla keyif alman için birer hakimiyet ve yol eğitimi almanı tavsiye ederim
    Teşekkür Ediyorum Hocam.Dediğiniz Gibi O Zaman Yaza Kadar Suanki Motorumla Takılayım.Eğitiminide Alayım.Yazada Bu Makineyi Alalım

650 cc fazla değilmi be
    MetinK. bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Korkulacak gücü olan bir motosiklet değil. Öncelikle servis işleri, daha sonra yedek parça temin işini araştırın bence. Bakımı ve yedek parçaları fiyatları 150cc motosiklet gibi olmayacak. 150cc'de 10 lira olan parçaya 200 lira ödeyeceksiniz. F54'ün dediği gibi keneden haber verin yeter.

Bu ülkede satılmayacak motosiklet yok. Siz nasıl alıyorsanız başkasıda alacaktır.
    MetinK. bunu beğendi.

heineken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Forumdaki ilk yazım....sende aynı hatayı yapma dostum

Alıntı heineken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Foruma yeni katıldım, hemen motor geçmişimi özetliyorum. Motor sevdam Sciroccom'la trafikte sıkıntıdan otururken sağımdan solumdan sanki hiç trafik yokmuş gibi geçen motorlu arkadaşları görünce ateşlendi. "Ya alırım bi scooter tın tın giderim soldan" dedim. Sonra "yok abicim nereye gidiyosun ölür giderim" dedim. Eşimin dayısı sağlam enduroculardan sonra onla konuşunca hiç ciddi kazası olmadığını , bunu da hep aldıkları eğitime, gaza gelmemelerine , düzgün ekipman giyinmelerine , korumasın motor kullanmamalarına bağlı olduğunu söyledi. Askerde motor kullanan arkadaşlarla tanıştım ve sonunda beni vitesli motor alma konusunda ikna ettiler....

Hataaaa Koca bir Hataaaaaaa :

Askerden gelir gelmez sahibinden de motor aramaya başladım, Scooter artık benim için tarih olmuştu, çalıştığım şirkette motor kullanan herkes sakın 250cc altı alma sen kabiliyetli adamsın 1 aya bu işi öğrenirsin sonra uğraşırsın motor satmakla dediler. Onları dinledim ve ne aldım biliyor musunuz. Bir Transalp 230 kg falan yüksek sele,paşa gibi bey gibi...
    İlk bikaç gün herşey çok güzeldi çok konforlu,seri ne istesem veriyor ama düşük süratlerde tecrübesizliğin verdiği dönüş hataları nerdeyse düşmeme sebep oluyor. Dedim arkadaş bu böyle olmaz git bi ders al. Aldık pro birinden sağolsun yanlışlarımı düzeltti ve bana bu motoru henüz kullanma dedi. Ben dinlemedim 2 düştüm 3 düştüm(olduğum yerde tabi bunlar allahtan). Eve gittim sinirli sinirli, eve giderken bi abim var apartmanda o gördü hayırdır Burak noldu dedi. Anlattım dedim"yok bitti bu macera ben canımı sokakta bulmadım". Dediki "bende bi cross var çok iyi bişey değil ama çok iyi bakılmış,senelerdir duruyo garajda sana onu veriyim onlada rahat edemezsen tamam....ama bi dene beğenirsen çok çok uygun fiyata veririm sana." iyi dedim getir.

Ohhhh be dünya varmış........

Sonra karşıma bir Honda XL200 geldi bu cross ama bir deniyim dedim.....yaaa ne rahat şeymiş o yaaa.... ben baya motor biliyormuşum giriyorum çıkıyorum trafiklere ohh beeee ne güzel şey....hemen aldım motoru, motoru satan abim az kullanılmış demişti, sadece senelerdir muaynesi yok dedmişti. Götürdüm muayneye ...tüvtürkte adam sordu kaç km de bu dedi, bi baktım dedim 29000km...o bi baktı doğrumu söylüyorum diye ne dedi biliyomusunuz " yok abi 2900km o son hane 100metre hanesi" hadiiiii aldık mı 2900kmde sıfır gibi bi motoru (bu arada transalp i satarken zarar ettim tabi bu konuyu açmıyorum bile)

Ve özümü buldummmm.....

Şirkette motor kullanan bi abim vardı,bmw1200gs var, hobi olarakta Honda CRF250 si var cross yapıyor, evi bana yakın, motora bineceğin zaman bana söyle beraber gezelim demişti, onu aradım ve bir gün.....beni cross a götürdü.Yaya olarak inip çıkamayacağımız yerlere çıkmamı sağladı ayrıntıları anlattı bildiği kadarıyla ve çok güzel bir tur yaptık...motorumda baya yeterli geldi.Artık o motor benim terapistim olmuştu,bende onun hastası.......

Tekrardan herkese merhabalar.........................
    hercul3367, MetinK. ve xawa bunu beğendiler.
    ______________RIDE THE LIGHTLING________________

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Suan 150'Lik Scooter Kullanmaktayım.Yetmemeye Başladı.Yaza Kadar Kullanıp Değiştirmeyi Planlıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...38020283/detay
    Endurolar Hosuma Gidiyor Uzun Yol Yapmak İçin.Fazlamı Olur 150 Den 650 Ye Geçiş.
    Metin kardeş 650 lik olayı çok sıkıntılı olay benim o kadar deneyimim olmasına rağmen tırsıyorum sürerken
    daha basit bişeyle başla bence
    MetinK. bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı heineken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki ilk yazım....sende aynı hatayı yapma dostum
    Anladım Hocam 250cc Bakalım O Zaman.Hayalimdeki Hyosung gt250 Naked Alayım.Ağırlığı Yüzünden Sıkıntı Çekerim Gibi Gelmeye Başladı Dönüşlerde Vs. En İyisi Aşama Aşama Gitmesi

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    2003 mü bana göre eski motor 2008 dir bundan asagisi sadece sıkıntı dan öte gidemez markası ne olursa olsun bi ara gaza gelip e36 almıştım bmw dacia ya binerim yine eski araç almam milletin copune sahiplenme oluyor resmen
    www.erkakurye.com

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metin kardeş 650 lik olayı çok sıkıntılı olay benim o kadar deneyimim olmasına rağmen tırsıyorum sürerken
    daha basit bişeyle başla bence
    Aynnen Hocam Gt 250 Naked'a Yönelim Yorum Yapan Tüm Arkadaşlar Sağolun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)