Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha xj6n vs Kawasaki er6n Hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 ESD, KTM 200 Duke

Merhaba arkadaşlar, Şuanda kararsız kaldım yorumlarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ıkı motorunda teknık ozellıklerını cok fazla bılmedıgım ıcın yanlıs yonlendırmek ıstemıyorum fakat sunu soyleyebılırım kı 600cc bır motordan bahsedıyorsak 4 sılındırın altında bır motoru cok tercıh etmeyecegımı ıyı bılıyorum.

Ahmet. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 ESD, KTM 200 Duke
    Bende xj6n den yanayım 4 silindir ses var 600 luk dedınmı bırazda ses olucak ama tork olarak kararsız kaldım..

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    25bin verilecekse 600f tavsiye ederim.
    dyavol-77 ve fromghetto bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1...........
    The Power of The Dreams.

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    kawasaki er6 n al bnce tork guc denge ck gzel motor bnde war gayet memnunum tawsiye ederim he bu arada yakitida goz onunde bulundur derim ER-6

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    bence 600cc motora binilecekse 4 silindir olmalıdır yakıtı düşünüyorsan ktm ye devam zaten 650cc motora bineceksin ses yok bence - kimileri sesi sevmiyo ona lafım yok zaten benim motorda two brothers egsoz var müthiş cok seviyorum ben sesi bundan önce fazer vardı ondada akrep vardı ben 4ten yanayım karar senin

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam 25bin degil xj6nın sıfırı 19250
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    İkisini de deneyin. Hoşunuza gideni alın bence. Çünkü iki motorda kaliteli ve albenisi yüksek.

(Ben olsam xj6 alırdım )

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sevgili Ahmet kardeşim eski bir kawasaki kullanıcısı olarak sana sadece şunu tavsiye ederim
    KAWASAKİ DEN UZAK DUR

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    YAAAAAMAAAAAAHAAAA

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindir demek yakıt demektir kararını ona göre ver

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bende xj6 diversion f almak istiyorum ama sıfırı yok piyasada . Bence yamaha

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Er6-N'im vardı bir zamanlar.Az yakar çok kaçar Gayet güçlüdür...Yakıtı bayağı bir azdır.Kronik sorunu yüksek devirli kullanımda yağ yakmasıdır.Yani sürekli redline'a yakın kullanılırsa 3000-3500kmde yarım litre civarı eksiltir.Normal edebiyle kullanımda yani arada gazlama çoğunlukta devrinde eskitilemeyecek kadar sağlamdır.

Xj6'nın Diversion modelinide arkadaşım vasıtasıyla bayağı bir denedim.Top speed(her ne kadar xj6 için yüksek yazsada) ara hızlanma olarak kawadan geride.Yakıtı biraz daha fazla.Aralarında sağlam ağırlık farkı var...

Bana sorulsa,ses takıntım olmasına karşın kawa derim...Daha zevkli motosiklet.

Bunun harici japonya hariç hiç bir yerde fabrikası olmayan,dışarıdan hiç bir şekilde parça almayan tek marka Kawasaki'dir.Komple en ince ayrıntısına kadar japon malıdır.Ufacık somunu dahi fason değil kendi tesislerinde ürettirir...Farklı markalara teknoloji satar.En basiti Ram Air.Srad(suzuki ram air) suzukiye satması,yeni absnin gelişmiş fren sistemini bremboya satması ve zzr1400de kullandığı ktrc isimli sistemi Bmw dahil bir sürü otomobil devine satması gibi...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    Er-6n az yakmaz devirli kullanımda çok yakar yakıtla kalmaz yağ da yakar. XJ6 kullanmadım.Yeni kasa da bu yağ yakma olayı hallolmuşsa ( hiç sanmıyorum çünkü yağlama sisteminden dolayı buharlaşıyor yağ )er-6n alınabilir. Ama eski gibi duruyorsa uzak dur sürmesi çok zevkli ama gel gelelim bu yağ olayı burnundan getiriyor insanın.

Motosikleti
    Alıntı moto_yunus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er-6n az yakmaz devirli kullanımda çok yakar yakıtla kalmaz yağ da yakar. XJ6 kullanmadım.Yeni kasa da bu yağ yakma olayı hallolmuşsa ( hiç sanmıyorum çünkü yağlama sisteminden dolayı buharlaşıyor yağ )er-6n alınabilir. Ama eski gibi duruyorsa uzak dur sürmesi çok zevkli ama gel gelelim bu yağ olayı burnundan getiriyor insanın.
    Sizin motosikletinizde sorun olmasın ? Ben normal artçılı kullanımda 4lt civarlarında seyahat ettim...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    xj6n diyorum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6-N'im vardı bir zamanlar.Az yakar çok kaçar Gayet güçlüdür...Yakıtı bayağı bir azdır.Kronik sorunu yüksek devirli kullanımda yağ yakmasıdır.Yani sürekli redline'a yakın kullanılırsa 3000-3500kmde yarım litre civarı eksiltir.Normal edebiyle kullanımda yani arada gazlama çoğunlukta devrinde eskitilemeyecek kadar sağlamdır.

Xj6'nın Diversion modelinide arkadaşım vasıtasıyla bayağı bir denedim.Top speed(her ne kadar xj6 için yüksek yazsada) ara hızlanma olarak kawadan geride.Yakıtı biraz daha fazla.Aralarında sağlam ağırlık farkı var...

Bana sorulsa,ses takıntım olmasına karşın kawa derim...Daha zevkli motosiklet.

Bunun harici japonya hariç hiç bir yerde fabrikası olmayan,dışarıdan hiç bir şekilde parça almayan tek marka Kawasaki'dir.Komple en ince ayrıntısına kadar japon malıdır.Ufacık somunu dahi fason değil kendi tesislerinde ürettirir...Farklı markalara teknoloji satar.En basiti Ram Air.Srad(suzuki ram air) suzukiye satması,yeni absnin gelişmiş fren sistemini bremboya satması ve zzr1400de kullandığı ktrc isimli sistemi Bmw dahil bir sürü otomobil devine satması gibi...
    Ninja 250-300 ve yeni scooter modeli j300 de Japon imalatı mı...?
    Ayrıca klv 1000 kawasaki imalatı mı?...
    The Power of The Dreams.

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıtı düşünüyorsan er6 derim sana.bende de kawasaki z750s var sevdiğim bir abimdede er6n var beraber yol yaptığımızda 200 altı düşmediğimizde yakıtı benim 4 silindir motoruma göre yarı yarıya azdı.Ayrıca kawasaki her noktasına kadar tamamen japondur.Bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim sana.Abimin motoru 2006 model 25000 orjinal km si ve şimdiye kadar bir gram yağ yaktığını görmedim.Seside diğer 650liklere göre çok iyi.Şehir içi kullanımı çok rahat her araya çok rahat dalabilirsin.Yağtığı tek arıza bahsettiğim motorda konjektör arızası oldu onun haricinde yağ yağ filitresi balata lastik haricinde hiç bir şey olmadı değişen buji bile dahil sen düşün.Ayrıca yamahanın o modeli asla bi fazer gibi bir piyasaya sahip olamadı satmayıda düşünmen lazım durumun çok çok iyi değilse

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 250-300 ve yeni scooter modeli j300 de Japon imalatı mı...?
    Ayrıca klv 1000 kawasaki imalatı mı?...
    Birleştirme ve imalatı karıştırmamak lazım değil mi kawa düşmanı kardeş ;)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birleştirme ve imalatı karıştırmamak lazım değil mi kawa düşmanı kardeş ;)
    Hemen kızma kardeş...bilgim çerçevesinde yorum yapptım sadece...4 büyükten biri kawa,bu gerçeği ben değil,sen değil hiç kimse değiştiremez-değil mi ama???
    Ayrıca şu an çok severek bindiğim motosikletimi-hangisiyle değiştirirsin diye sorarsan-alacağın cevap 2014 z1000'dir(yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım)....
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)