Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Uzun yol için ne kadar deneyim gereklidir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gri Duygular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    2013 CBR 125R aldım geçenlerde. Motosikletimi alalı çok olmadı, 2-3 hafta olmuştur en fazla. Debriyaj, vites olaylarına falan gayet alıştım. Kask, eldiven, pantolon, mont ekipmanlarımı tamamladım. İşimi gören de bir çift postalım var onları kullanıyorum. Virajlarda kontra tekniğini geliştirdim deneyerek. Yaklaşık 271 km Balıkesir - Nazilli arası bir yolculuk yapmak istiyorum. Malum kış şartları ve deneyimim sayısal anlamda az. Sizce bir sorun yaşar mıyım? Gitmem doğru olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    motor yeni 271 km hiç bişe bas git bence uzun yolda motorunu daha çok seversin...

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoruna güveniyorsan (özellikle lastiklerin iyi durumda ise) iyi kötü öğrendiysen sıkıntı olmaz ama gece yolculuk yapma. gündüz düş yollara. yanında lastik tamir kiti,ayak pompası ve yedek benzin bulunsun

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    kardeşim bence bu yolculugu ertele uzun yol ayrı bir tecrübe gerektirir sen bu seneyi gene yakın mesafe kendini şehir içinde yetiştir mesela gün içinde çık motorla öylene kadar dolaş 4 saat inmeden gez iyice alıştıktan sonra yaza gidersin
    SiyahAdam bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Uzun yolda bir deneyimdir... Güzelce sakin bir şekilde gidip gelmenizde sakınca olmayacaktır. Motosiklet hakimiyetinize ve trafik okuma yeteneğinize birazda olsa güveniyorsanız gidin derim .
    cousinecruis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    3000 küsur km'de aldım motosikleti fabrika çıkışı lastikler zaten sorunlu ani arka frenlerde kayma yapıyor. Onun dışında bir sorun görmedim.
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yeni 271 km hiç bişe bas git bence uzun yolda motorunu daha çok seversin...

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sevgili kardeşim. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun motorun. Allah kaza bela vermesin. Malum havalar kış, bu günler tam ege için deli soğuk zamanı. Bu soğukta çıkmanı hiç tavsiye etmem. Ayrıca Balıkesir yolundan İzmir'e gelirken sürekli yandan esen şiddetli rüzgar vardır. Soğuk ile birleşince hem çok üşürsün hemde acemi olarak yandan rüzgar alman ve motorununda ufak olduğunu göz önüne alınca emniyetsiz olur. Bin otobüse paşa paşa git. yaza kadar tecrübe kazan ılık havada hem motorun hemde seyahatin zevkine varırsın. Bu gün servise motor ile gittim. 10 km. içimde termal içlik ve kıyafet olmasına rağmen resmen dondum. 20 km. daha git deseler motoru bırakıp yürüyerek giderdim o derece soğuk yani.
    cousinecruis, blackarca ve phradrel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna güveniyorsan (özellikle lastiklerin iyi durumda ise) iyi kötü öğrendiysen sıkıntı olmaz ama gece yolculuk yapma. gündüz düş yollara. yanında lastik tamir kiti,ayak pompası ve yedek benzin bulunsun
    Lastiklerin durumu fena değil CBR 125R'ın fabrika çıkışı lastiklerinin namını duymuşsunuzdur tırt biraz. Ani arka frenlerde kayma dışında sorun yaşamadım.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gri Duygular adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerin durumu fena değil CBR 125R'ın fabrika çıkışı lastiklerinin namını duymuşsunuzdur tırt biraz. Ani arka frenlerde kayma dışında sorun yaşamadım.
    Zaten o lastiklerde sorun sadece kayma Kayan lastikle motorun ve senin başına her iş gelir (allah korusun)

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence bu yolculugu ertele uzun yol ayrı bir tecrübe gerektirir sen bu seneyi gene yakın mesafe kendini şehir içinde yetiştir mesela gün içinde çık motorla öylene kadar dolaş 4 saat inmeden gez iyice alıştıktan sonra yaza gidersin
    Bunu da aklımda bulunduracağım. Korktuğum şey de bu zaten biraz geç aldık kışa kaldık maddi durum sebebiyle. Açıkçası uzun zamandır aklımda olan bir şeydi. Hep hayalini kurdum motosikletle gittiğimin macera tadı da ayrı oluyor tabi ki onu da düşünmedim değil. Otobüsle de gidebilirim aslında sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda bir deneyimdir... Güzelce sakin bir şekilde gidip gelmenizde sakınca olmayacaktır. Motosiklet hakimiyetinize ve trafik okuma yeteneğinize birazda olsa güveniyorsanız gidin derim .
    Güveniyorum hakimiyetime ama trafik okumanın çok bir önemi yok gibi en kötü sağ şeritten 80 - 90 ile giderim diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun motorun. Allah kaza bela vermesin. Malum havalar kış, bu günler tam ege için deli soğuk zamanı. Bu soğukta çıkmanı hiç tavsiye etmem. Ayrıca Balıkesir yolundan İzmir'e gelirken sürekli yandan esen şiddetli rüzgar vardır. Soğuk ile birleşince hem çok üşürsün hemde acemi olarak yandan rüzgar alman ve motorununda ufak olduğunu göz önüne alınca emniyetsiz olur. Bin otobüse paşa paşa git. yaza kadar tecrübe kazan ılık havada hem motorun hemde seyahatin zevkine varırsın. Bu gün servise motor ile gittim. 10 km. içimde termal içlik ve kıyafet olmasına rağmen resmen dondum. 20 km. daha git deseler motoru bırakıp yürüyerek giderdim o derece soğuk yani.
    Yandan rüzgar olayını çok yaşadım geçenlerde İzmir yoluna çıkayım dedim. Çok fazla şekilde rüzgar vardı 102-103 km'den sonra arkamda artçı ile gitmedi zaten motosiklet. Yönümü değiştirmeye çalıştığını hissettim ona göre manevralar yaptım ama sizin dışınızda bir kontrol olduğunu hissedebiliyorsunuz. Yeni olduğum için biraz da korktum açıkçası ilk defa yaşayınca böyle bir durumu. Biraz zayıfım bir de öyle olunca hakimiyette zorlanmasam da motosiklete etki eden kuvvet artıyor. Rüzgar sıkıntı olabilir hele ki kamyonlar falan varken yüksek süratlerde sollamada falan tehlike oluşturabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Zaten o lastiklerde sorun sadece kayma Kayan lastikle motorun ve senin başına her iş gelir (allah korusun)
    Haklısınız hocam bunu hissediyorum kaydığı zaman zaten umarım gidersem ölmem. Uzun yolda ani arka frenlemelere pek gerek kalmaz diye düşünüyorum aslında. Motor freni falan yaparım genelde yavaşlamalarda diyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet ufak tefek tamirlerini bilmiyorsan kalkışma en basiti teker patlarsa tamir kitiyle halledersin ama biraz da sürüş tecrübesinden çok tamirden de anlaman gerekiyor

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ufak tefek tamirlerini bilmiyorsan kalkışma en basiti teker patlarsa tamir kitiyle halledersin ama biraz da sürüş tecrübesinden çok tamirden de anlaman gerekiyor
    Lastik köpükleri falan da işe yarayabilir aslında. Bilmiyorum lastik tamir kiti ile tamir etmeyi öğrenirim belki yola çıkmadan önce.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam frene bastığında her lastik kayar.Gereğinden fazla bi açıyla viraja girersen yine kayar.İyi lastik biraz daha az kayar ama kayar ve seni düşürmeye yeter.Önemli olan lastik kaydırmadan fren yapabilme yeteneğini kazanmak.Korkma derim.Elbiselerin uygunsa bas git.Ama yavaş git.Yavaş hızlarda kaymazsın hem..
    Motorun yeni.Hiç bi tarafıda bozulmaz korkma.Lastiğini patlatmamaya çalış
    Hayırlı olsun motorun,kazasız belasız sürüşler dilerim...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    soğuk bana koymaz dersen git yani motordan yana bir sıkıntı yaşamazsın.. 271 km uzak bir yol değil...

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Aslinda kış mevsimine denk gelmesini avantaja cevirebilirsin
    Havalar isinana kadar gececek olan surede yeterince tecrube kazanirsin ve baharda yapacagin yolculuk amacina ulasir yani sana keyif verir ve motoru daha cok sevdirir

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Birşey olmaz. Ama buzlanma ve kar olmasın o önemli. Bir de sabah erken saatte çıkmanı tavsiye ederim, yol tenha olur, trafik olmaz.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey olmaz. Ama buzlanma ve kar olmasın o önemli. Bir de sabah erken saatte çıkmanı tavsiye ederim, yol tenha olur, trafik olmaz.
    adamın gtü donar sabah soğuğuyla motordan soğur

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İşin özü paketle motosikletini bi yere otobüsle git macerada arama yaz olsa Türkiye turu yap derdik şehir dışı şehir içine benzemez rüzgar daha kuvvetli eser soğuk soğuk

vitesleri atacak kadar deneyim yeter...sadece cesaret ve sabır lazım...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sabahın ayazında biz arabanın içinde donuyoruz Bizde yaptık uzun yol bu kadar heves edilecek bişeyi yok hele şu soğuk havada

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)