Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki EL250 hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra aranızdayım tekrar Kawasaki EL250 almayı düşünüyorum bu motor hakkında bildiğiniz duyduğunuz nelerdir. Motor öncelikle restore edilmiş hiç bir sorunu olmadığını söylüyor sahibi... Tavsiye edermisiniz?
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    2 Silindir , DOHC , 8 Valf , Su Souğutmalı ve 4 Zamanlı bir Motora Sahiptir. 27 HP @ 11800 RPM dir. 248 cc Hacime Sahiptir. Benzini , Suyu , Yağı ile Beraber Tam Takır 159 kg dır. Max Hız ; 140 - 150 km/h.. Sınıfındaki Chopper / Custom / Cruiser lara göre Lastik Ebatları Yüksektir. 16k Devir Saati ve Muhteşem Sesi ile Ademoğullarının İlgisini çeker.. =P 6 Vites Olup Redline Devir Saati Her viteste 15 k ya kdr Zorlanabilir .. 11 Lt lik Benzin Deposuna Sahip Olup Ön Freni Disk Arka Freni Tambur dur. Son Olarak O Orjinal bir Japondur..
    Şeklinde bir bilgi buldum gezinirken + olarak zzr250 motoruna sahip olduğunu hatırlıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeklinde bir bilgi buldum gezinirken + olarak zzr250 motoruna sahip olduğunu hatırlıyorum.
    aynen öyle zzr motoru var ve 16 000 devir çeviriyor fazla devir çevirmesi iyi değilmiş herhalde motor ömrünü kısaltıyormuş

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Zzr 250 kawanın göz bebeğiydi zamanında.Aşırı uzun ömürlüdür motoru.Teknolojisi zamanının çok ilerisindedir...Beton gibi bloktur anlayacağınız.

Haricinde El250 gerçek anlamda sağlam motosiklettir.Kronik sorunu yok bildiğim kadarı ile.Yalnız dez avantajları yok mu ? Kocaman bir Var Tüm 250cc japon cruiserlar gibi piyasası düşük.Pek bilinmez.Ben bunca yılda 2 adet gördüm...1 kere bindim...O da binmek sayılmaz...2009da bir gezide 8 10km kadar.

Sesi hoştu.coğu 500+ccden performanslıydı.Hafif makine görüntüsü güzel,fren tertibatı virajları filan çok iyiydi.Tabi bu kadar iyi olması zzr motor bloğu olduğu için Satarken biraz kıvrandırır.Tüm japon 250cc cruiserlar gibi.Kolay sorun yaratmaz.Parça sıkıntısı çekmezsiniz,şayet e-bay kullanabilirseniz...

Amerikada fan klüpleri filan var Bayağı sevilir...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zzr 250 kawanın göz bebeğiydi zamanında.Aşırı uzun ömürlüdür motoru.Teknolojisi zamanının çok ilerisindedir...Beton gibi bloktur anlayacağınız.

Haricinde El250 gerçek anlamda sağlam motosiklettir.Kronik sorunu yok bildiğim kadarı ile.Yalnız dez avantajları yok mu ? Kocaman bir Var Tüm 250cc japon cruiserlar gibi piyasası düşük.Pek bilinmez.Ben bunca yılda 2 adet gördüm...1 kere bindim...O da binmek sayılmaz...2009da bir gezide 8 10km kadar.

Sesi hoştu.coğu 500+ccden performanslıydı.Hafif makine görüntüsü güzel,fren tertibatı virajları filan çok iyiydi.Tabi bu kadar iyi olması zzr motor bloğu olduğu için Satarken biraz kıvrandırır.Tüm japon 250cc cruiserlar gibi.Kolay sorun yaratmaz.Parça sıkıntısı çekmezsiniz,şayet e-bay kullanabilirseniz...

Amerikada fan klüpleri filan var Bayağı sevilir...
    rivayetlerdeki uzun devir kısa motor bunda geçerli değil galiba? ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    merak ettim nasıl bir motor bi google amcadan görseline bakayım
    İnturuder 250 görmüşlüğüm var da bunu duymadım görmedim..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)